توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 405911
حمله سخت پیونگ یانگ به رئیس جمهوری کره جنوبی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۱
کره شمالی روز دوشنبه به شدت «پارک گئون هی» رئیس جمهوری کره جنوبی را مورد انتقاد قرار داد و اظهارات وی در باره تشویق شهروندان کره شمالی برای فرار از این کشور را گستاخانه توصیف کرد.

به گزارش ایرنا، «پارک» پیشتر به اتباع کره شمالی گفته بود که برای داشتن زندگی بهتر و رهایی از شرایط سخت کنونی، از کشورشان گریخته و به کره جنوبی پناهنده شوند.

او به دنبال آزمایش های هسته ای کره شمالی خاطرنشان کرد که حکومت کره شمالی بجای رسیدگی به وضعیت مردم و تامین معاش آنها زرادخانه های نظامی هسته ای برپا می کند.

گزارش ها حاکیست که کره جنوبی در حال ایجاد اردوگاه هایی برای اتباع کره شمالی است که از آن کشور می گریزند و سئول پیش بینی می کند دهها هزار نفر آماده مهاجرت به کره جنوبی باشند.

خبرگزاری کره شمالی امروز با انتشار بیانیه ای با حمله شدید به رئیس جمهوری کره جنوبی اعلام کرد که وی یک جادوگر دارای مشکلات روحی و روانی است.

در بیانیه یادآور شده که مردم کره شمالی به حکومت خود وفادار هستند و چنین اظهار نظرهایی نشان می دهد که او نسبت به کره شمالی سیاستی خصمانه دارد.

خبرگزاری این کشور از کره شمالی به عنوان یکی از ایده آل ترین کشورهای جهان یاد کرده و افزوده است که مردم هویت و شان خود را دارند و حکومت از آنان پاسداری می کند.

این گزارش همچنین از رئیس جمهوری کره جنوبی به عنوان فردی دارای مشکلات روحی و روانی یاد کرده است که راهی به جز مرگ ندارد و افزوده است که او کره شمالی را مورد انتقاد قرار می دهد تا شاید بتواند حکومت در حال ویرانی خود را نجات دهد.

دو کشور پس از جنگ خونین سالهای 1950 تا 1953 میلادی و پایان حاکمیت ژاپن بر کره، تاکنون موفق به امضای پیمان صلح نشده اند و شرایط آنان به همین دلیل، همچنان در وضعیت سرد و شکننده ای قرار گرفته است.

دو کره همچنین پس از آزمایش اتمی ماه گذشته میلادی کره شمالی به شدت دچار تنش شده اند و از سوی دیگر تحریم های فزاینده شورای امنیت و آمریکا علیه پیونگ یانگ بر مشکلات افزوده است.

کره شمالی بارها گفته است که چنانچه آمریکا، ژاپن و کره جنوبی به سیاست های خصمانه و رزمایش های خود در منطقه پایان دهند حاضر است برنامه تسلیحاتی اتمی اش را رها کند اما واشنگتن این شرط را رد کرده است.
 
کلمات کلیدی : کره شمالی + پیونگ یانگ + کره جنوبی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.