توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 422927
حضور رهبرکره شمالی در مانور عملیات ویژه هدف‌گیری کره جنوبی
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۸
رسانه‌های کره شمالی امروز (یکشنبه) اعلام کردند: همزمان با اینکه کره جنوبی در پی هرگونه اقدام کره شمالی به منظور سوء استفاده از ناآرامی‌های سیاسی در این کشور در حالت هشدار به سر می‌برد رهبر کره شمالی یک مانور عملیات ویژه را هدایت کرد که کره جنوبی را هدف قرار داده بود.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز،  تصاویر منتشر شده در گزارش روز یکشنبه روزنامه رودونگ سینمون نمایی از کاخ آبی ریاست جمهوری کره جنوبی را به عنوان یکی از اهداف این مانور نشان داد.

یکی دیگر از تصاویر منتشر شده در روزنامه رودونگ سینمون نشان داد که کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی با دوربین به تماشای این مانور پرداخته است.

خبرگزاری KCNA کره شمالی در گزارش خود نوشت: کیم جونگ اون با لبخندی به تماشای عملکرد نیروهای ضربتش برای نابودی اهداف ویژه دشمن نشسته و گفت: نیروهای دشمن هیچ جایی برای مخفی شدن نخواهند داشت و دست به هیچ گونه ضد حمله‌ای نخواهند زد.

 خبرگزاری رسمی کره شمالی در این گزارش به رای گیری روز جمعه پارلمان کره جنوبی برای استیضاح پارک گئون های، رئیس جمهور این کشور و اینکه چه موقع نیروهای کره شمالی این مانور نظامی را انجام دادند، اشاره‌ای نکرد.

در حالی که دادگاه قانون اساسی کره جنوبی رای استیضاح پارلمان را بررسی می‌کند پارک گئون های در کاخ آبی باقی خواهند ماند  اگرچه تمامی قدرت‌هایش تعلیق شده و نخست وزیر این کشور زمام امور را به دست گرفته است.

هوآنگ کیو ـ آهان، نخست وزیر کره جنوبی خواستار حالت فوق العاده نظامی برای مواقعی شد که کره شمالی دست به یک اقدام تحریک آمیز بزند که می‌توان به عنوان نمونه به حملات سایبری احتمالی اشاره کرد.

یکی از مقامات نظامی کره جنوبی گفت: اگر کره شمالی دست به هرگونه اقدام تحریک آمیزی بزند ما برای انجام اقدامی تلافی جویانه آماده هستیم و تهدیدهای مخرب پیونگ یانگ را محکوم می‌کنیم.

به دنبال آزمایشات اتمی و موشکی سال جاری میلادی کره شمالی تنش‌ها در شبه جزیره کره بالا گرفته است. این آزمایشات کره شمالی باعث تشدید تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل نیز شد.
 
کلمات کلیدی : کره شمالی + پیونگ یانگ + کره جنوبی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.