توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 415409
حمله شدیدالحن کره شمالی به پیمان نظامی سئول و توکیو
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۶
کره شمالی با اعتراض شدید به پیمان نظامی کره جنوبی و ژاپن که قرار است در آینده رسما امضا شود، آن را خطری برای باز شدن راه حمله نظامی سئول و توکیو به پیونگ دانست.

به گزارش ایرنا، سند مقدماتی این پیمان که بر اساس آن دو کشور می توانند اطلاعات مربوط به برنامه های موشکی و تسلیحاتی هسته ای کره شمالی را مبادله کنند، روز دوشنبه این هفته امضا شد و قرار است بزودی با پایان گفت وگوها اجرای این سند نهایی شود.

سند یاد شده در شرایطی امضا شده که احزاب مخالف در کره جنوبی به آن معترض هستند و گفته اند تا زمانی که ژاپن از جنایات جنگی خود عذرخواهی نکرده و رویکرد گذشته را تغییر ندهد، نباید چنین پیمان نظامی میان دو کشور منعقد شود.

همزمان کره شمالی گزارش کرده است که این پیمان در شرایطی که نهاد ریاست جمهوری کره جنوبی درگیر یک رسوایی است، مورد بحث قرار گرفته که نشان از توطئه های پشت پرده و خطرناک دارد.

خبرگزاری کره شمالی از قول یک سخنگوی کمیته صلح این کشور که نامی از او برده نشده، آورده است: ژاپن دشمن قسم خورده ملت کره شمالی است و آنها سعی دارند به هر شکل خود را به این منطقه نزدیک تر کنند و طبیعتا با امضای این پیمان شرایط امنیتی شبه جزیره کره بسیار بدتر خواهد شد.

وی گفت که توکیو همیشه در اندیشه ورود به شبه جزیره کره و حمله به کره شمالی بوده است و حالا با این پیمان بهترین سند را برای پیشبرد این برنامه در اختیار می گیرد.

وی تصریح کرد که اگر این سند نهایی و رسما امضا شود کره جنوبی در واقع از سوی آمریکا و ژاپن مورد استعمار قرار خواهد گرفت و این برایش امنیتی به دنبال نخواهد داشت.

در شرایطی که کره شمالی قویا به این پیمان اعتراض کرده و احزاب مخالف در کره جنوبی هم خواستار کنار گذاشتن آن هستند، دولت کره جنوبی و وزارت دفاع این کشور در حال پیشبرد این برنامه هستند و اعلام کرده اند به رغم همه مخالفت ها لازم است با توجه به افزایش تهدیدهای نظامی کره شمالی این پیمان امضا شود.

این پیمان به دو کشور امکان می دهد هر گونه اطلاعاتی را در باره برنامه های نظامی کره شمالی و تحرکات این کشور به طور مستقیم مبادله کنند و دیگر لازم نیست این کار را از طریق واشنگتن انجام دهند.
 
کلمات کلیدی : کره شمالی + پیمان نظامی + کره جنوبی + ژاپن
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.