توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 372431
مروری بر حملات تروریستی در فرانسه
تاریخ انتشار : جمعه ۲۵ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۵
یک دستگاه کامیون با حمله به مراسم جشن ملی در شهر نیس فرانسه، روز گذشته صحنه ای مرگبار را در این شهر رقم زد و به این ترتیب فرانسه پس از حملات تروریستی خونین سال ۲۰۱۵ بار دیگر حمله تروریستی جدیدی را تجربه کرد.

به گزارش تسنیم، حمله روز گذشته یک دستگاه کامیون به حاضران در جشن ملی در شهر نیس فرانسه صحنه‌ای خونین و مرگباری را رقم زد و به این ترتیب فرانسه پس از حملات تروریستی سال ۲۰۱۵ بار دیگر به صحنه حملات جدید تبدیل شد.

حملات تروریستی سال گذشته در فرانسه

۱۳ نوامبر ۲۰۱۵


هفت حمله همزمان به مناطق مختلف در پاریس از جمله سالن نمایش باتا کلان ۱۲۹ کشته و ده‌ها زخمی برجا گذاشت. در آن زمان فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه در کشور وضعیت فوق العاده اعلام کرده و به منظور جلوگیری از فرار تروریست‌ها مرزهای فرانسه با کشورهای همسایه را بست.

داعش مسئولیت حملات پاریس را برعهده گرفته و اولاند تاکید کرد که این گروه با کمک از داخل فرانسه دست به این حملات زد. یک روز پس از آن جنگنده های فرانسوی و روسی محل استقرار داعش در الرقه در سوریه را هدف قرار داده و ۳۳ نفر از اعضای این گروه تروریستی را به هلاکت رساندند. همزمان با این حملات دادگاه فرانسه پدر و برادر «اسماعمیل مصطفی» یکی از عوامل حملات تروریستی پاریس را بازداشت کرد. در آن زمان شایعه حملات تروریستی جدید در پاریس موجب بروز ترس و وحشت در بین اهالی این شهر شد.

سه روز پس از حملات خونین پاریس هویت برخی از عوامل انتحاری و مغز متفکر این حملات یعنی «عبدالحمید ابا عود» یک بلژیکی مغربی الاصل مشخص شد و فردای آن روز نیز مسئولان امنیتی فرانسه به یک دستگاه خودرو دست یافتند که در حملات پاریس مورد استفاده قرار گرفته بود. همزمان با این اخبار شبکه سی.ان. آن نام عوامل انتحاری حملات پاریس را منتشر کرد.

رئیس جمهور فرانسه اعلام کرد که حضور نیروهای امنیتی در شهرهای مختلف فرانسه تقویت می‌شود و مرزها با کنترل بیشتری تحت مراقبت قرار می‌گیرند.

حمله خونین به دفتر مجله شارلی ابدو
هفتم ژانویه ۲۰۱۵
در تاریخ ۷ ژانویه ۲۰۱۵ دفتر مجله شارلی ابدو هدف حمله‌ای مسلحانه و مرگبار قرار گرفت. خبرگزاری فرانسه با اعلام اینکه این حمله دست کم ۱۲ کشته و حدود ۱۰ زخمی بر جای گذاشت، افزود: دو نفر از کشته‌شدگان از ماموران پلیس بوده و چهار نفر از کاریکاتوریست‌های سرشناس و معروف فرانسوی از جمله سردبیر این مجله نیز در میان قربانیان بودند.

در این حمله دو مرد با نقاب‌های سیاه و کلاشنیکف به دفتر مجله در پایتخت فرانسه حمله کرده و حاضران را هدف تیراندازی قرار داده و سپس از محل گریختند و در جریان فرار نیز به تیراندازی ادامه دادند.

پلیس فرانسه در آن زمان اعلام کرد که مهاجمان جلسه شورای سردبیری شارلی ابدو را هدف قرار دادند. مهاجمان به دفتر شارلی ابدو پس ‌از دو روز در جریان درگیری با پلیس فرانسه کشته شدند.

کامیون وحشت در شهر نیس
۱۴ ژوئیه ۲۰۱۶

یک دستگاه کامیون، حاضران در جشن ملی فرانسه در شهر نیس را مورد حمله قرار داد که در ا ثر آن ده‌ها نفر کشته و تعداد زیادی نیز زخمی شدند.
تصاویر اولیه از این حمله نشان می دد که تعداد زیادی بر روی زمین افتاده یا دراز کشیده بودند.

بر اساس جدیدترین آمار، در اثر این حمله مرگبار، ۸۰ نفر جان خود را از دست دادند و تلویزیون ن فرانسه نیز اعلا کرد که راننده کامیون به ضرب گلوله پلیس کشته شد.
 
کلمات کلیدی : فرانسه+حمله تروریستی+حمله تروریستی نیس+کامیون وحشت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
مروری بر حملات تروریستی در فرانسه