نظر منتشر شده
۲۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 372470
فرانسه از میزبانی تروریست‌ها تا قربانی تروریست‌ها
حمیدرضا سلطانی مقدم، 25 تیر 95
تاریخ انتشار : جمعه ۲۵ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۲۷
هنوز چند روزی از میزبانی تمام عیار فرانسه از گروهک تروریستی منافقین نگذشته است که یک گروه تروریستی دیگر مردم نیس در این کشور را به خاک و خون کشید.

هنوز چند روزی از میزبانی تمام عیار فرانسه از گروهک تروریستی منافقین نگذشته است که تروریستها ،میزبان فرانسویها با یک کامیون مملو از اسلحه و نارنجک شدند. مهمانی اول با کف و سوت همراه بود ولی درمهمانی دوم حداقل ۸۰ بی گناه به خاک وخون غلطیدند.این است نتیجه سیاست یک بام و دو هوا در قبال تروریسم.

این است نتیجه استفاده ابزاری از تروریسم علیه کشورهایی مثل ایران که خود قربانی تروریسم بوده و هستند. سردمداران فرانسه به عنوان قاتلان اصلی مردم بی گناه مردم این کشور باید پاسخگو باشند. اما مثل همیشه به جای پاسخگویی ،فرافکنی خواهند کرد.

وقتی حامیان تروریسم، مدعی مبارزه با آن می شوند، وقتی در راهپیمایی ضد تروریستی در پاریس جنایتکاران جنگی مثل سران رژیم صهیونیستی و آل سعود پیش قراول می شوند، وقتی بنیامین نتانیاهو در صف مقدم تظاهرکنندگان پاریس قرار می گیرد، نتیجه همان است که امروز در نیس فرانسه می بینیم. در تظاهرات ۲ سال پیش پاریس ،رهبران سعودی ،انگلیس، آلمان و نماینده آمریکا نیز حضور داشتند. کشورهایی که جنایاتشان قابل شمارش نیست.در راهپیمایی ضد تروریستی دو سال پیش در پاریس روزنامه «الوطن» چاپ مسقط، طی تحلیلی نوشت" آیا خون فرانسوی‌ها از خون عرب‌ها رنگین‌تر است. این روزنامه افزود: در حالی روی زخم غربی‌ها مرهم می‌گذارند و آن را تیمار می‌کنند که از زخم عرب‌ها خون می‌چکد."

این همان نتیجه ای است که اردوغان نیز آنرا چشید.وی بعد از ۵ سال حمایت از تروریسم ،دستمزد خود را در فرودگاه بین المللی استانبول دریافت کرد.وی دریافت که تروریستها به حضرت پدر و خانه پدری نیز رحم نمی کنند.درسی که امروز نیز در شهر نیس فرانسه تکرار شد.فرانسه همیشه مامن ترورستها بوده و در مقابل ملتهای آزادی خواه ایستاده است.اما تاوان سیاستهای غلط وخصمانه دولت فرانسه را مردم بی گناه پس می دهند.وقتی پاریس میزبان تروریستها و سعودی ها میداندار آن می شوند نتیجه همان است که می بینیم.

عجیب ترین برداشت از گردهمایی منافقین در پاریس این بود که برخی محافل از اقدام فرانسه در میزبانی این گردهمایی متعجب بودند.گویاحافظه تاریخی این افراد را پاک شده وساده لوحانه تصور میکنند که پلیس های بد دیروز به دوستان قابل اعتماد امروز تبدیل شده اند.باید توجه داشته باشیم انفجار تروریستی دیروز در استانبول و امروز در نیس فرانسه ،فردا در دیگر شهر اروپایی یا غیر اروپایی حامی تروریسم تکرارخواهد شد و این نتیجه حمایتها و سیاستهای غلط سردمداران این کشورها در قبال تروریسم است.اگر کشورهایی مثل فرانسه و ترکیه از تروریسم در سوریه حمایت نمی کردند این بحران چند ساله در عرض چند ماه به اتمام می رسید.اما حالا که با مقاومتهای مردم سوریه و عراق ،عرصه بر تروریستها تنگ شده و پرونده آنها در حال مختومه شدن است ،تروریستها چاره ای جز مراجعت به خانه و کاشانه خود ندارند و انفجا رهای استانبول و نیس فرانسه حاکی از بازگشت تروریستها به خانه است.اگر بخواهیم سیاست های خصمانه فرانسه را مرور مختصری داشته باشیم خواهیم دید که آنچه امروز در فرانسه رخ می دهد نتیجه همان سیاستهایی است که رجال این کشور در حمایت از تروریسم داشته اند.دست سیاستمداران فرانسه به خون صدها هزار نفر در سوریه آغشته است و آنها در آوارگی میلیونها نفر از مردم سوریه نقش موثری دارند.در خصوص حمایت از گروهک تروریستی منافقین نیز باید گفته که اگر از این روزهای آغشته به رژ لب و رمیل بگذریم و اندکی به عقب برگردیم، نام فرانسه در حافظه تاریخی این سرزمین با هواپیماهای جنگی میراژ، سوپر اتاندارد و موشک های اگزوست و رولاند مترادف و عجین است.فرانسه ای که میزبانی گروهک منافقین را متقبل شد همان فرانسه ای است که:

-نمایندگی اسرائیل و عربستان در مذاکرات مربوط به برجام را بر عهده داشته و در نقش پلیس بد تا توانست در خلال مذاکرات سنگ اندازی کرد.

-سه دهه قبل و در زمان جنگ ایران و عراق انستیتو مریو، فاکتورهای انعقادی خون را که یکی از داروهای پرمصرف بیماران هموفیلی است به برخی کشورها از جمله ایران صادر کرد اما بر خلاف قوانین و قواعد موجود این بار محموله ارسالی فاکتورهای انعقادی به ویروس ایدز آلوده بود و مشکلی بر دردهای بیماران هموفیلی افزود. این در حالی است که چندین سال است پرونده ارسال خون‌های آلوده از فرانسه به ایران و ابتلای تعدادی از بیماران هموفیلی به ایدز در رسانه‌ها و مجامع بین‌المللی مطرح شده و تا کنون به نتیجه ای نرسیده است.

- مجموعه کمکهای نظامی و اطلاعاتی فرانسه به عراق در جنگ علیه ایران هنوز از یادها نرفته است، به طوری که حجم کمک‌های نظامی و فروش تجهیزات فرانسه به عراق در طول جنگ تا حدی بود که این کشور در رده دوم فروشندگان تسلیحات به عراق بعد از شوروی قرار گرفت. اطلاعاتی که در سال ۱۹۹۰ منتشر شد نشان می داد که فرانسه به احتمال زیاد از تامین کنندگان زنجیره تولید بمب های شیمیایی برای عراق بوده است. ده ها هزار ایرانی که بخش عمده ای از آنان را غیر نظامیان تشکیل می دادند از جمله دهها هزار کرد عراقی با بمب های شیمیایی صدام قتل عام شده یا مجروح و پس از تحمل سالها درد و رنج از دنیا رفتند.

-عملکرد فرانسه در دوران تحریم ،برگ دیگری از صفحات سیاه مناسبات دو کشور است.فقط در بحث خودرو،برآورد خسارت حداقل ۸۰۰ میلیون یورویی معادل ۳٫۲ تریلیون تومان وارد شده به ایران در پی خروج ناگهانی پژو از کشورمان، که هیچ خبری از تعهد فرانسوی‌ها به جبران این خسارت نیست. پس از تشدید تحریم‌ها علیه ایران و تحریم صنعت خودرو، کارشناسان شرکت پژو بدون توجه به قرارداد این شرکت با ایران خودرو و بدون کوچکترین پایبندی به آن، یک شبه ایران را ترک کردند و به همه سرمایه‌گذاری‌های انجام شده و برنامه‌ریزی صورت گرفته برای تأمین نیاز بازار خودرو ایران پشت پا زدند.

آنچه که مذکور افتاد فقط برای این است که مردم بی گناه در عراق و سوریه و دیگر نقط جهان تاوان سیاستهای خصمانه دولتهایی مثل فرانسه را متحمل شده اندو امروز اگر ترورستها به خانه بر می گردند و بازگشت خود را اینگونه اعلام می کنند نباید تعجب کرد.مردم فرانسه و امثال آن باید دریابد که آنچه امروز در اروپا رخ می دهد نتیجه اقدامات ،دخالتها و سیاستهای خصمانه رجال این کشوردر دیگر نقاط جهان است که بدون حضور آنها ،مشکلات و مصیبتهای فعلی نیز به وجود نمی آمد که آنها مدعی حل آنها باشند.
 
کلمات کلیدی : فرانسه+حمله تروریستی+حمله تروریستی نیس+کامیون وحشت
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۲۵ ۱۸:۵۳:۰۶
آثار وضعی !!!!!!!!

بیایید عبرت بگیریم !!!!!

از بدیهی ترین اثرات ظلم به محرومان و مظلومان ، درس بگیرید .

این حداقل تاوان میزبانان و مولدان و مدیران بی رحم تروریسم است .

این رسوایی ، سرنوشت مشترک و مشابه کسانی است که مردم خود را نامحرم و _ نامحرمان را کدخدا میدانند !!!!!!!!!

البته از قربانی شدن بیگناهان و مردم بی تقصیر ، عمیقا" متأسفیم . (3824952) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۲۵ ۱۸:۵۳:۲۸
شنیده ام که نخست وزیر ترکیه گفته: معیارهای دوگانه برخی از کشورهای پیشرفته در مورد تروریسم روز به روز نتایج دردناکی را به بار می‌آورد.
این مردک کارهای خودش را فراموش کرده است؟ و نمی داند امروز داعش در ترکیه چگونه حضور دارد؟چگونه ترکها مردم سوریه را آواره کردند؟
گزینه هایی مانند
1- ترکها فریب ال سعود و وهابیت را خوردند و نتیجه آن را دیدند
2- افغانی ها فریب آل سعود و وهابیت را خوردند ونتیجه آن را دیدند
3- بحرینی ها فریب آل سعود و وهابیت را خوردند ونتیجه آن را خواهند دید
4- پاکستانی ها فریب آل سعود و وهابیت را خوردند ونتیجه آن را خواهند دید
5- مالزی و اندوزی فریب آل سعود و وهابیت را خوردند ونتیجه آن را خواهند دید
6- تاجیک ها ، قزاق ها ، چچنی ها فریب آل سعود و وهابیت را خوردند ونتیجه آن را خواهند دید
و...آمریکا - انگلیس ، سوئد (3824953) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۲۵ ۱۸:۵۳:۳۸
منتظر دیدن عدالت خداوند هستیم. نسل ما تنبیه شاه و صدام را دید و منتظر بروز عدالت در کشورهای اروپایی هستیم.
ما نیازی نداریم عدالت را در ان کشورها بر پا کنیم خداوند به گونه ای عدالت را برپا می کند که باور نکنیم . وقتی صدام را غربی ها از بین بردند فکر نمی کردند به ایران کمک می کنند
یکروز طالبان را برای هجمه به ایران طراحی کردند و روز دیگر مجبور شدند آنها را از بین ببرند
امروز هم که داعش را راه انداختند مجبورند خودشان آنها را از بین ببرند
البته داعش هم آنها بی نصیب نخواهد گذاشت (3824954) (alef-13)
 
حامد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۶ ۰۴:۳۶:۱۶
راجع به این جملتون : منتظر دیدن عدالت خداوند هستیم.
میخوام بگم این دنیا همه به سزای اعمالشون نمیرسن و همچنین شایستگی هاشون
عدالت حق رو باید در قیامت ببینیم. (3825415) (alef-3)
 
سامان ف.
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۶ ۰۶:۲۲:۳۴
متاسفم برای بضی از هموطنان و به طور کلی مردم محروم منطقه‌ی خاورمیانه که سراسر ذهن‌شون در اشغال تئوری توطئه‌ست.
دوست عزیز، تو باید بری و خودت به طور دقیق بررسی کنی منابع موجود رو و مدارکی که در دسترس هست و متوحه بشی مه نه نه آمریکا و نه غربی‌ها موسس داعش یا طالبان ننبوده‌ن. چرا قبل از بیان یک مطلب تحقیق نمی‌کنید؟ این واقعاً برای من تبدیل به سوال بزرگی شده! می‌تونید به من کمک کنید و جواب درست پیدا کنید برای این سوال؟ (3825458) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۲۵ ۱۸:۵۳:۵۶
یک سوال دارم
اگر فرانسوی ها میدونن منافقین چه بلایی سر مردم ایران و عراق اوردن و حتی صدام و نابود کردن چرا باهاشون ارتباط دارن

اگر نمیدونن چرا ما یک کانال قوی واسه انتقال تجربیاتمون نداریم (3824955) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۵ ۱۸:۵۹:۰۵
فرانسه همین هفته قبل میزبان عربستان و منافقین و همه چهره های ضد ایران بود و در حمایت از گروه داعش هم در سالهای اول ایجاد این گروه هیچ کوتاهی نکرد یادتون باشه فابیوس بود که مدام برای تصویب برجام سنگ اندازی میکرد. (3824960) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۶ ۱۴:۴۵:۱۶
حمایت فرانسه از داعش و منافقین و عربستان ، اونوقت کدوم یکی فرانسه رو میزنه ؟؟ (3826173) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۵ ۱۹:۱۷:۲۸
به جای محکوم کردن دیگران فکری به حال تروریسم بکنید این بلایی است که همه را درگیر خواهد کرد و باعث تنش جهانی خواهد شد محکوم کردن و تفرقه تروریست ها را قوی تر می کند. (3824985) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۵ ۱۹:۲۷:۵۴
مطلب خیلی خوبی است. متشکرم (3824998) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۵ ۱۹:۲۸:۵۵
ديشب كلي خوشحال شديم، تاوان حمايت از كودك كشي در يمن و سوريه و عراق و... (3825000) (alef-13)
 
هانا
Germany
۱۳۹۵-۰۴-۲۶ ۰۹:۲۵:۰۵
خیلی متاثر شدم،از مرگ مردم بیگناه خوشحال شدین.........تاوان زیاده خواهی سیاسیون رو مردم بیگناه میدن و یه عده از مرگ اونا خوشحال میشن،برای این پیروزی بفرمایین سور بدین (3825618) (alef-13)
 
مشکین نقاب
Germany
۱۳۹۵-۰۴-۲۵ ۲۰:۱۷:۵۷
به جهنم که چه حمله ای کجا اتفاق افتاده!
به فکر مشکلات خودتون باشین. به فکر مدیریت ضعیف فعلی به اصطلاح مدیران که پول بیت المال رو به باد داده.
مگه وقتی توی سوریه یا عراق با ... کسی کشته میشه کک اونا می گزه؟! (3825060) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۵ ۲۰:۳۴:۵۸
خیلی ساده اید اگه فکر میکنید این اقدامات کار سرویس های جاسوسی خود غربی ها نیست. این کار ها رو میکنند برای اسلام هراسی. برای اینکه بگن مسلمونا تروریستن (3825080) (alef-13)
 
علی رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۵ ۲۰:۴۸:۳۹
تحلیل و مقاله بسیار خوبی بود. ممنونیم از نگارنده و سایت الف ... (3825087) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۵ ۲۰:۵۴:۱۱
چقدر این داعش توی عراق و سوریه ادم کشت چقدر در افغانستان القاعده و طالبان مردم رو بیچاره کرد صدای این کشورها درنیومد و جیرت انگیزه که این گزوه های تروریستی رو خود غرب و عربستان برای دخالت در منطفه درست میکنن و به جون مردم میندازن حالا در فرانسه قربانی گرفته ما در خاورمیانه باید بریم براشون شمع روشن کنیم در حالی که خودشون این گروه هارو راه انداختن و اینجا در همسایگی ایران دختر بچه بیچاره با بمب تکه تکه شد شمعی براش روشن نشد. یعنی هم باید ما رو بکشن و هم در منطقه ما دخالت نظامی کنن و هم اگر کشته شدن باید شمع هم براشون ما روشن کنیم!
خون برخی ها واقعا رنگین تره و این واقعیت تلخ دنیای ما است. (3825095) (alef-13)
 
میثم هستم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۵ ۲۱:۲۷:۳۲
از قتل عام مردم ناراحتم ولی از اینکه فرانسه هم طعم اقدامات تروریسمی رو میچشه خوش حالم. (3825111) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۵ ۲۱:۳۷:۲۸
چاه مكن بهركسي،اول خودت،دوم كسي!
چاه كن،خودش ته چاه است! (3825116) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۶ ۰۰:۳۷:۳۲
عمو مثل اینکه یادت رفته فرانسه در سوریه و عراق تا حالا چندتا حمله هوایی انجام داده ! (3825300) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۵ ۲۲:۲۰:۲۴
گور پدر فرانسه با سوپر اتاندارش چقدر کشتی های نفت کش و سکو های نفتی و اسکله های نفتی و بندری ما را نابود کرد و بهترین هم وطنان ما را از ما گرفت و اصلی ترین حامی تروریست ها بعد از آمریکا خود کرده را تدبیر نیست تازه اون همه جنایت و مکافاتی به این سبکی خنده داره (3825158) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۵ ۲۳:۳۰:۰۱
یادمه در جنگ طرف عراق بود و واقغا کار رو بر ما سخت کرده بود (3825222) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۶ ۰۸:۳۸:۴۶
تمام حوادثی که در سوریه ، عراق و اروپا اتفاق می افتد فقط به نفع یک جریان تمام می شود و آن هم صهیونیست هاست
در گیری در عراق و سوریه باعث افزایش امنیت اسرائیل شد
حوادث اروپا افکار عمومی غربیها را علیه مسلمانان به شدت تحریک کرده و در آینده اسرائیل در کشتار مسلمانان نگران افکار عمومی غربیها نیست
ولی متاسفانه در تمام تحلیل ها هیچ صحبتی از عامل اصلی این حوادث نیست (3825538) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۶ ۰۹:۲۳:۱۳
همش نشستیم می گیم فلانی چون به ما چیزی گفته یا علیه ما حرفی زده و کاری کرده خدا حقشو گذاشت کف دستش و بابت این موضوع خوشحالی می کنیم و خودمون رو بر حق می دونیم!! ای فقط تحلیل سیاسیمون نیست، تو کل زندگی همینیم... واقعاً جای تاسف داره که با این بهونه از مرگ عده‌ای استقبال کنیم (3825615) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۶ ۰۹:۴۳:۱۲
خياط هم دركوزه افتاد (3825649) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.