توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 372523
وصف عامل حمله نیس از زبان اقوام و همسایگان/ بوهلال چه کسی بود؟
تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ تير ۱۳۹۵ ساعت ۰۲:۰۳
رئیس جمهور فرانسه و دادستان پاریس بدون هیچ مدرکی اصرار دارند که عامل حملات پاریس یک «مسلمان» افراطی بوده حال آنکه اقوام و همسایگان بوهلال نشانه‌های از وی می‌دهند که هیچ ردی از اسلام در آن مشخص نیست.

به گزارش فارس، پس از آنکه دادستان فرانسه با اذعان به نبود مدرک کافی، حمله نیس را اقدام تروریستی جهادگرایان اسلامی دانست، خویشاوندان عامل حمله از عدم تقید وی به ظواهر اسلام خبر دادند.

محمد الحویج بوهلال ۳۱ ساله که تابعیت دوگانه تونسی-فرانسوی داشته، پنج‌شنبه شب سوار بر یک کامیون وارد محوطه جشن ملی فرانسه و مردم را زیر گرفت. وی پس از توقف، مابقی قربانیان خود را با رگبار مسلسل کشت؛ این فرد در مجموع ۸۴ نفر را کشت و ۲۰۲ نفر را مجروح کرد.

فرانسوا مولَن دادستان پاریس روز جمعه اذعان کرد که هنوز مدرکی دال بر ارتباط بوهلال با سازمان‌های تروریستی وجود ندارد «ولی احتمال می‌دهیم که یک سازمان تروریستی در پس پرده این حمله باشد.» (جزئیات بیشتر)

بستگان عامل کشتار اما نظر دیگری دارند.

«ولید همو» پسرعموی همسر سابق بوهلال در خصوص رفتار و اعمال وی با روزنامه «مِیل‌آنلاین» مصاحبه کرده است.

همسر بوهلال پیش از این وی و ۳ فرزندش را ترک کرده و از وی طلاق گرفته بوده است.

همو گفته: «بوهلال اصلاً مذهبی نبود. او به مسجد نمی‌رفت، نماز نمی‌خواند، قوانین ماه رمضان را رعایت نمی‌کرد، الکل می‌نوشید، (گوشت) خوک می‌خورد و مواد مخدر مصرف می‌کرد.»

وی در ادامه گفته: «او یک کثافت بود و مسلمان نبود. زنش را کتک می‌زد؛ او آدم کثیفی بود.»

یکی از همسایه‌های بوهلال هم گفته که وی انسانی پرخاشجو و بی‌ثبات بوده است.

یکی دیگر از همسایه‌ها ماجرای جالبی را تعریف کرده و گفته: «پنج‌شنبه شب مست بود و در همان حال با یکی از همکارانش به مشاجره پرداخت. دوستش به او گفت "تو آدم بی‌ارزشی هستی" و بوهلال جواب داد "یک روز درباره من ماجراها خواهی شنید."»

بوهلال در ماه مارس پس از تصادف در خیابان، با چماق به راننده ماشین خسارت‌دیده حمله کرد و به همین دلیل دادگاه وی را به ۶ ماه حبس تعلیقی محکوم کرده بود.

یک منبع مطلع هم به روزنامه تلگراف گفته: «او به خاطر رفتار خشن‌اش برای پلیس شناخته شده بود اما هیچ ارتباطی با تروریست‌ها نداشت.»

مقامات فرانسوی و در صدر آنها «فرانسوا اولاند» رئیس‌جمهور این کشور به رغم وجود این نشانه‌ها و شواهد اصرار دارند که این حمله اسلام به فرانسه است.
 
کلمات کلیدی : فرانسه+حمله تروریستی+حمله تروریستی نیس+کامیون وحشت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.