توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 388939
کاهش ۴۰درصدی مصرف انرژی با فناوری هوشمند زیمنس
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۲
پیاده‌سازی دو فناوری جدید برای مدیریت ساخت‌وساز و توزیع سرمایش می‌تواند تا ۴۰درصد در بهینه‌سازی مصرف انرژی کمک کند.

به گزارش خبرآنلاین، کوئن بوگرس / Koen Bogers قائم‌مقام اجرایی زیمنس در بخش فناوری‌های ساخت‌وساز در خاورمیانه دراین‌باره می‌گوید دو فناوری موسوم به Demand Flow و Desigo CC درمجموع می‌تواند تا ۴۰ درصد مصرف انرژی را در تأسیسات موردنظر کاهش دهد.

به گفته وی با استفاده از الگوریتم خاص تعریف‌شده باهدف افزایش و کاهش جریان سیستم آب سرد در فناوری Demand Flow می‌توان بین ۱۵ تا ۳۰ درصد بهینه‌سازی مصرف انرژی را داشت. کاهش جریان در زمان‌های کم تقاضا توانایی و کارآیی سیستم خنک‌کننده را در کنار کاهش هزینه در پی دارد. این سیستم در «وافی مال» دُبی (ذخیره ۴۳۹ هزار دلاری در سال) به اجرا گذاشته‌شده است.

اما فناوری دوم یعنی Desigo CC باهدف کنترل و بهینه کردن سیستم ساختمان برای کاهش مصرف انرژی به اجرا گذاشته می‌شود و این کار با کاهش تهویه، کولرگازی، روشنایی، سیستم ایمنی و امنیتی انجام می‌شود. بین ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش مصرف انرژی با این فناوری در بخش خنک‌کننده‌ها را شاهد هستیم. مسجد شیخ زاید در ابوظبی، برج تورنادوی قطر، هتل آتلانتیس دبی و دفتر مرکزی زیمنس در مصدرسیتی ابوظبی، مکان‌هایی است که این فناوری هوشمند به اجرا گذاشته‌شده است.

گفته می‌شود ۷۰ درصد از قبض برق ساختمان‌های در کشورهای حاشیه خلیج‌فارس مربوط به سیستم خنک‌کننده و کولرگازی است.
 
کلمات کلیدی : مصرف انرژی +فناوری هوشمند+ زیمنس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.