نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 301782
زیمنس تجهیزات بلوکه شده ایرانی را آزاد کرد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۴۴
مدیر طرح‌های شرکت ملی پتروشیمی گفت: همکاری‌های خوبی درباره آزاد شدن تجهیزات بلوکه شده پتروشیمی‌های ایران انجام شده و زیمنس همه تجهیزات پتروشیمی‌های ایرانی را آزاد کرده است.

به گزارش فارس، مرضیه شافعی مدیر طرح‌های شرکت ملی پتروشیمی، اظهار داشت: در حال حاضر شرکت‌هایی که برای سرمایه‌گذاری به ایران مراجعه می‌کنند تنها به دنبال جمع‌آوری اطلاعات هستند که در کجا نیاز به سرمایه‌گذاری وجود دارد و کجا می‌توانند سرمایه‌گذاری کنند اما هنوز هیچ چیز درباره سرمایه گذاری آنها مشخص نشده است.

وی افزود: آنها در هیچ حوزه‌ای علاقه‌مندی خود را ابراز نکردند و ما تنها با آنها تبادل اطلاعات کردیم.

مدیر طرح‌های شرکت ملی پتروشیمی در پاسخ به پرسش دیگر فارس تصریح کرد: همکاری‌های خیلی خوبی درباره آزاد کردن تجهیزات پتروشیمی‌های ایرانی که در آلمان و دیگر کشورها بلوکه شده انجام شده است و الان زیمنس همه تجهیزات ما را آزاد کرد و بقیه شرکت‌ها هم در این راستا عمل می‌کنند.

به گزارش فارس، پیش از این محمد حسن پیوندی در گفت‌وگو با فارس خبرداد که ایران در مذاکره با آلمانی‌ها موضوع آزاد شدن تجهیزات بلوکه شده پتروشیمی‌های ایران در شرکت‌های آلمانی را مطرح کرده است.

براین اساس شرکت‌های ایرانی در بسیاری موارد ۸۵ درصد بهای این تجهیزات را پرداخته‌اند اما به دلیل تحریم‌های ظالمانه و غیر قانونی این تجهیزات که ساخت آنها نیز به پایان رسیده است در انبارهای بزرگ سازنده خارجی بلوکه شده و به سمت ایران حمل نشده است.
 
کلمات کلیدی : زیمنس
 
شيرازي
۱۳۹۴-۰۷-۲۲ ۱۶:۳۳:۳۷
اين بود ما در تحريمها را به فرصت تيدل كرديم ول كنيد شعارهاي مسخره هنوز گير يك پيچ مهره هستيد ... (3261067) (alef-3)
 
علی عسک
۱۳۹۴-۰۷-۲۲ ۱۹:۲۵:۲۳
پلاستیک سلفون از کره و چین وارد میکنیم...... (3261382) (alef-11)
 
علی
۱۳۹۴-۰۷-۲۳ ۲۳:۳۸:۲۴
البته شعار خودکفایی یک شعار غیر منطقی هست. هر کشوری باید تنها کالاهایی رو تولید کنه که تو اون مزیت داره و تو اون بخش سرمایه و توانش رو بگذاره, به زبان دیگه تنها چیزهایی رو تولید کنه که می تونه تو سطوح بالا رقابت کنه و با پولی که از این راه به دست میاره کالاهای دیگه رو که خودش مزیت نداره بره از جایی که مزیت داره با بهترین کیفیت و قیمت وارد کنه, الان حتی در آمریکا که از لحاظ سرمایه و تکنولوژی در دنیا اوله هم همه چی تولید نمیشه و اگه اونجا کسی حرفی از خودکفایی بزنه بهش میخندن (3263643) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.