نظر منتشر شده
۱۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 375607
داد مردم از تبصره‌‌های قبض آب
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۸
«لطفا گزارشی درباره قبض های آب تهیه کنید. در قسمت صورت حساب فرق بین آبونمان، عوارض، مالیات و تبصره های قانونی بودجه چیست که به عناوین مختلف از مردم پول می گیرند؟ انصافا درست نیست که این طور بی برنامه و بدون اعلام جزئیات به قبوض مردم هزینه اضافه می شود. »

به گزارش خراسان، «چند وقتی است که یک بند جدید در قبوض آب به چشم می خورد که گاهی میزان رقم جلوی آن حتی از مبلغ آب بهای مصرفی نیز بیشتر است. شرکت آب و فاضلاب صراحتا به مردم توضیح دهد که بند «تبصره های قانونی» چیست که رقم قابل توجهی است و در قبوض آب چند دوره اخیر به چشم می خورد و باعث افزایش رقم قبض های مردم شده است. روزنامه خراسان پیگیر این موضوع باشد و گلایه های ما از این اقدام آب و فاضلاب را منتشر کند تا مسئولان پاسخگو باشند.»
این ها تنها دو پیامک از انبوه پیامک هایی بود که مردم به سامانه تلگرامی و حرف مردم روزنامه خراسان رضوی ارسال کرده بودند و از اضافه شدن چند بند جدید به قبوض آب مصرفی مردم گلایه کردند. مردم در این پیامک ها از وجود بندی به نام «تبصره های قانونی» در قبوض آب گفتند که رقم قابل توجهی را به مبلغ قبض ها افزوده است و در تمام پیام های خود خواستار پیگیری جدی این موضوع شدند. به همین دلیل گروه پیگیری حرف مردم به بررسی این موضوع می پردازد.


چرا پول تبصره های قانونی را ما بپردازیم؟
شرکت های آب و فاضلاب در قبوض آب ردیف هایی را به عنوان تبصره های قانونی اضافه کردند که از هر قبض بستگی به میزان مصرف مشترکان رقم هایی از جمله ۱۰،۷،۵ هزار تومان و بیشتر در قبوض مسکونی گرفته تا مبلغ ۱۰۰ هزار تومان و بالاتردر قبض های تجاری را شامل می شود. یکی از شهروندان که به دفتر روزنامه خراسان رضوی مراجعه می کند با ارائه چند قبض خود می گوید: نسبت به موضوع اضافه شدن برخی بندهای جدید به قبوض آب انتقاد داریم و وقتی هم با شرکت آب و فاضلاب مشهد تماس می گیریم کارمندان آن پاسخ می دهند چون دو سال است قیمت آب را افزایش ندادند این تبصره ها را به عنوان افزایش آب بها آورده اند و برخی دیگر از کارمندان نیز می گویند این تبصره ها را شورای شهر تصویب کرده است.


۸۱ هزار تومان برای تبصره های قانونی قبض آب یک مکان تجاری
این شهروند می افزاید: من این قبض را پرداخت نکردم و سوالم این است که چرا مبلغ ۸۱ هزار تومان بابت تبصره های قانونی یک مکان تجاری باید بپردازم؟ در قبوض دو دوره قبل بابت این تبصره های قانونی ۴۰ و ۲۰ هزار تومان از ما اخذ شد. ۸۳۰ هزار تومان مبلغ کل قبض است ولی ۸۱ هزار و ۲۰۰ تومان بابت تبصره های قانونی در قبض محاسبه کرده اند. می‌خواهیم توضیح دهند این تبصره های قانونی چیست که پولش را از ما می گیرند.
در قبوضی که این شهروند و شهروندان دیگر به «خراسان رضوی» ارائه کرده اند علاوه بر آبونمان در ردیف صورت حساب دوره بندهایی نظیر تبصره های قانونی بند« هـ. ت ۹» بودجه و بند ۳ قید شده که بابت هر یک مبالغی از مشترکان اخذ می شود.
 
کلمات کلیدی : مصرف انرژی
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۰۹:۳۰:۰۶
آقا یک بیچارگی که ما به آن مبتلا شدیم این است که هر وقت ادارات کسر بودجه میاورند و نمیدانند چکار کنند یه رقمی به فیش ها اضافه میکنند تا ملت اعتراض کنند و یکی بیاید بگوید چرا؟!! کلی پول به جیب زدند و مشکلات بودجه شان را حل کرده اند حالا اگر کار خیلی بیخ پیدا کند به مرور در ماههای بعد شاید برای اینکه سرو صدا بخوابد تازه برای تعداد محدودی برگردانند
آقا همه حرام خوار شدیم رفت لذا میبینید که یه عالمه میدوییم همه اما انگار روی تردمیل دوایده ایم و اصلا پیش نمی رویم (3843766) (alef-11)
 
کامیاب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۰۹:۳۱:۵۱
این مبالغ برای تامین بودجه حقوق ها نجومی و کارانه دهها و صدها میلیونی پزشکان است. (3843768) (alef-11)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۰۹:۳۲:۴۸
در قبض 120 هزار تومانی آب ساختمان ما مبلغ 39 هزار تومان تبصره اومده. واقعا توهین به شعور مردمه. مالیات.فلان و فلان و فلان. یه دفعه قیمتش رو یه کاسه کنن دیگه این مسخره بازیا چیه (3843769) (alef-11)
 
ملت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۰۹:۳۷:۳۱
فقط می توان متاسف بود که چرا بطور قانونی دارند هزینه های بی کفایتی و ریخت و پاش مدیران آب و فاضلاب را از مردم می گیرند .آیا اسم این کار سرکیسه کردن مردم نیست ؟ (3843777) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۰۹:۵۱:۰۶
مزید استحضار :

بند ه تبصره 9 بودجه بابت کمک شهرنشینان به توسعه شبکه آب شرب روستاهاست که در قانون بودجه آمده است .

بند 3 تبصره ماده واحده هم مربوط به مشارکت مردم در بازسازی شبکه های آب شهری است که با مصوبه شورای شهر به نمایندگی از مردم لحاظ شده است.

در برابر هزینه هایی که مردم عزیز برای تلفن و گاز و اینترنت موبایل و ... می پردازند و با توجه به اهمیت آب و نگهداری و کمک به کاهش هدر رفت آن هزینه قبوض آب بسیار کم است . اگر مدیریتی در هزینه کرد خانوار بخصوص کاهش هزینه غیر ضرور اینترنت و تلفن همراه و ... شود و به قبض آب اختصاص یابد بهتر است... (3843799) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۱۰:۱۴:۰۵
این تبصره ها حقوق میلیونی مدیران آب و فاضلاب است (3843848) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۱۰:۳۱:۴۴
پول زوره و گرانفرررررووووشیه دولت و عواملش هست اونوقت تغییرقیمت شکرو ک خود دولت درگرونیش دست داره رو شانتاژخبری میکنند و میگن دست دلاله...ک دلال همون نزدیکان دولته..... (3843886) (alef-11)
 
علی
Romania
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۱۱:۴۲:۰۶
سلام واقعا رسیدگی کنید که در مجتمعهای مسکونی گرفتاری شده ما بعنوان مدیر ساختمان دیگه موندیم چطور شارژ جمع کنیم (3844015) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۱۲:۱۱:۱۹
اين وزارتخانه هزينه ناكارآمدي خودش را به مردم تحميل ميكند و البته هم مجلس و هم دولت هم به اين افزايش فشار به مردم كمك ميكند . اين مشكل فقط در آب نيست بلكه در برق هم است. (3844074) (alef-11)
 
یک شهروند بوشهری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۱۵:۱۷:۰۵
قبض آب ما مصرفی دوره نوشته 40 هزار تومان ولی کل قبض 90 هزار تومان. کلی بند و تبصره زدن تو قبض، آب روستایی، فاضلاب روستایی، آبونمان روستایی و....
میخوام ببینم خون روستایی از خون ما که تو شهر زندگی میکنیم رنگین تره؟ چرا ما با این حقوق بازنشستگی که به زور چند. روز اول ماه رو باهاش سر میکنیم باید هزینه های روستا هم پرداخت کنیم. البته روستاییان بزرگوار دلگیر نشوند چون روی سخن من بیشتر مسوولان محترم اداره آب و فاضلاب هست. خود شما عزیزان هم اگر جای ما باشید ناراحت میشوید. (3844527) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۱۰-۰۶ ۱۳:۴۷:۳۸
سلام. آقا کدوم روستایی؟ مگه شما فکر کردی از روستاییها نمیگیرن! تازه مگه یک روستا چقدر جمعیت داره که بخوان برای توسعه شبکه آبش هر دو ماه میلیاردها تومن پول از قبض منو شما در بیارن! (4084439) (alef-11)
 
...
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۸ ۱۴:۴۱:۲۳
واقعا جای تاسف داره بابت این قبض بالای آب زور گیری دیده بودم نه ديگه به اين شکل دلیلی نداره سازمان اب مشکل مالی داره از مردم پول زور بگيره بابت هزارتا اراجیف که به قبض مردم بیچاره اضافه کردند. (3992754) (alef-13)
 
..
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۸ ۱۴:۴۴:۵۵
این قبض مسخره آب چيه که برای مردم بیچاره مياريد زور گیری دیده بودم نه به این شکل واقعا تاسف داره این سازمان آب. (3992762) (alef-13)
 
دانیال
۱۳۹۵-۱۰-۰۶ ۱۳:۴۴:۲۴
با سلام. مشارکت در توسعه چه سودی برای ملت داره؟ آیا سود مشارکت میدن؟
همراه اول هم با مشارکت مردم راه افتاد و بعد خصوصی شد و سودش میره تو جیب یه عده دیگه ای!
تا بحال بنده مشارکت زوری ندیدم! حالا هر شرکتی که بخواد توسعه پیدا کنه یه تبصره اضافه میکنه و دست میکنه تو جیب ملت و بدون اینکه بخواد خپدش هزینه کنه فقط سودشو میبره!
شاید هم تبصره ها برای جبران اختلاس های سالهای اخیره! (4084423) (alef-11)
 
متخصص!!!
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۱ ۱۳:۱۳:۲۶
آقا قبض خانگی دوواحدی ما بابت بهای اب 191000ريال اما تبصره3 اومده182000ريال وکسی هم پاسخگو نیست!!!! ما می گیم که این تبصره ها قانونی تصویب شدن اما نه اینکه مقدارش برابر بهای اب مصرفی!!! یعنی کسی یاکسانی که این میزان را تصویب کردن توی این کشورزندگی نمی کنن؟ (4422010) (alef-11)
 
سعید
Germany
۱۳۹۶-۰۴-۱۶ ۱۵:۰۳:۲۵
واقعا با این کارها بیشتر از این مردم را ناراضی نکنید ؛ باید به مردم کمک کرد نه هر روز قیمتها بالا بره (4462288) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.