نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 297507
ترکیه: سعودیها فکر می کنند حرمین شریفین ارث پدری آنهاست/ اردوغان: از سعودی ها انتقاد نکنید!
تاریخ انتشار : شنبه ۴ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۰۰:۳۰
رجب طیب اردوغان رییس جمهور ترکیه با دفاع از دولت عربستان سعودی کسانی را که به بهانه حادثه روز عیدقربان در منا به دولت سعودی حمله می کنند را به باد انتقاد گرفت.

به گزارش سی ان ان ترک اردوغان در واکنش به انتقادها از نحوه سازماندهی و مدیریت دولت سعودی در مراسم حج تمتع گفت: من رویکرد تهاجمی موجود را نسبت به دولت عربستان سعودی درست نمی دانم. بسیاری از این انتقادات و حمله ها بی اساس است.

ترکیه؛ رهبر مخالفان: مقامات سعودی فکر می کنند حرمین شریفین ارث پدری آنهاست/ اردوغان: از سعودی ها انتقاد نکنید!

اردوغان در دفاع از حاکمان سعودی گفـت:"من انتقادهای موجود از دولت عربستان سعودی به بهانه حادثه منا را درست نمی دانم. بر عکس با توجه به تجربه شخصی خودم در حج واجب و عمره معتقدم دولت سعودی با حساسیت بالایی مسایل مرتبط با حج را مدیریت می کند. من در جایگاهی نیستم که از اینجا بنشینم و برای حاکمان سعودی دستور العمل صادر کنم و بگویم این کارتان اشتباه بوده یا نبوده است ولی معتقدم همان ظور که پس از حادثه ساخت و سازهای جدید در مکه،دولت عربستان تمهیداتی برای کاهش این قبیل حوادث در دستور کار قرار داد این بار نیز قطعا مقامات سعودی تمهیداتی را برای عدم تکرار چنین حوادثی در پیش خواهند گرفت.

گفتنی است صلاح الدین دمیرتاش رهبر حزب کردی"دموکراتیک خلق ها" در صفحه توییتر خود با انتقاد از مدیریت سعودی ها بر مناسک حج نوشت: حوادث روی داده در منا فاجعه نیست بلکه قتل عام است. مقامات سعودی بر این گمان هستند که حرمین شریفین ارث پدری آنهاست و نگاه آنها به مساله حج به مثابه یک درآمد توریستی و گردشگری است.

" محمد گورمز" رییس سازمان دیانت دولت ترکیه نیز در اظهار نظری در واکشن به حادثه روز پنج شنبه منا اعلام کرد :مدیریت دولت عربستان درباره حج اشکال اساسی دارد و باید در سطح بین المللی مورد بررسی قرار گیرد.

در حادثه منا ۱۸ زائر ترکیه ای نیز جزء مفقود شدگان هستند.
 
کلمات کلیدی : حادثه منا+رمی جمرات
 
۱۳۹۴-۰۷-۰۴ ۰۱:۱۱:۲۹
اردوغان نظر نده لدفن (3212940) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۷-۰۴ ۱۰:۴۳:۴۴
تو فقط در جایگاهی هستی که به داعش تعظیم کنی. (3213669) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۷-۰۴ ۱۳:۵۲:۵۲
سر سپردگي اردوغان به آمريكا و اسرائيل و پادوئي اش براي داعش كه از مسلمات و حتميات است ازش بايد چنين انتظار داشت حتي مطمئنا روزي هم از نتانياهو بطور رسمي دفاع خواهد نمود (3214382) (alef-13)
 
سعید
۱۳۹۴-۰۷-۰۴ ۲۰:۱۵:۲۰
اروغان کثافت همکار داعش و نوه آتاترک فکر میکنه تا کی میتونه با دلارهای عربستان در منطقه جنایت کنه و از جنایتکار حمایت کنه. (3215278) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.