توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 297630
سفیر سابق ایران جزو جان باختگان منا است
تاریخ انتشار : شنبه ۴ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۱۵
محمدرحیم آقایی‌پور سفیر سابق جمهوری اسلامی ایران در اسلوونی (لوبلیانا) و از دیپلمات‌های وزارت خارجه کشورمان نیز از جمله جان باختگان حادثه منا است.

به گزارش فارس، محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان امروز عنوان کرد: متاسفانه یکی از همکاران ما در وزارت خارجه در حین اجرای وظیفه جان خود را از دست داده است که خبرنگار مطلع شد آقایی‌پور سفیر سابق جمهوری اسلامی ایران در اسلوونی در این حادثه جان خود را از دست داده است.

آقایی‌پور اولین سفیر ایران در لوبلیانا بود که در دوره وزارت منوچهر متکی وزیر خارجه اسبق به این سمت منصوب و در دوران وزارت علی‌‌اکبر صالحی وزیر خارجه سابق سفارت ایران در اسلوونی افتتاح شد.

براساس این گزارش، اخبار ضد و نقیضی درباره فوت غضنفر رکن‌آبادی سفیر سابق ایران در بیروت در حادثه منا در این چند روز منتشر شده که هنوز اخبار دقیقی از سرنوشت رکن‌آبادی در دست نیست.

از دیگر سو احمد فهیما معاون اداره نمایندگی‌های تشریفات وزارت خارجه نیز از جمله مفقودان حادثه منا است.

در پی حادثه منا در روز پنجشنبه دوم مهر ماه حدود ۲ هزار زائر حج تمتع جان باختند که براساس آخرین اخبار تعداد فوت شدگان ایرانی این حادثه تاکنون ۱۳۶ نفر است و تعداد مجروحان نیز ۹۰ نفر که شماری از آنها مرخص شدند و بقیه در مراکز درمانی سعودی و مرکز پزشکی ایران در حال درمان می‌باشند و براساس آخرین اطلاعات ۳۴۴ نفر نیز مفقود هستند.
 
کلمات کلیدی : حادثه منا+رمی جمرات+سفیرسابق
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.