توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 455105
حمله به پایتخت داعش کمتر از دو هفته دیگر آغاز می‌شود
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۵
فرماندۀ یگان‌های حمایت ملت کرد سوریه گفت که عملیات نیروهای مورد حمایت آمریکا برای بیرون راندن داعش از شهر رقه از اول آوریل (کمتر از دو هفتۀ دیگر) آغاز می‌شود و کردها با وجود مخالفت شدید ترکیه در آن شرکت خواهند داشت.

به گزارش العالم، با وجود این که کاپیتان «جف دیویس» سخنگوی وزارت دفاع آمریکا اعلام کرده است که هنوز تصمیمی دربارۀ عملیات رقه اتخاذ نشده است، «سیان حمو» فرماندۀ یگان‌های حمایت ملت کرد در پاسخ به پرسش رویترز دربارۀ زمان آغاز این عملیات گفت: «دربارۀ آزادی رقه تصمیم‌گیری شده و عملیات آن اول آرویل آغاز می شود. فکر می‌کنیم که باز پس گیری آن بیشتر از چند هفته طول نکشد».

پاسخ‌های حمو به پرسش های رویترز از طریق یکی از سخنگوهای وی به این خبرگزاری منتقل شده است.

در حال حاضر نیروهای مورد حمایت آمریکا در سوریه، از جمله یگان‌های کرد، شهر رقه را که پایتخت خودخواندۀ داعش به شمار می آید، محاصره کرده اند. 

در همین حال، آنکار در حال فشار آوردن بر ایالات متحده است تا این کشور از همکاری نظامی با کردهای سوریه دست بکشد؛ زیرا ترکیه شبه‌نظامیان ‌کرد سوری را بخشی از حزب پ‌ک‌ک می‌داند که سه دهه است در جنگ با آنها به سر می‌برد.
 
 
کلمات کلیدی : سوریه + داعش + کردها
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.