توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 427488
حلقه محاصره داعش در غرب «رقه» سوریه تنگ‌تر شد
تاریخ انتشار : شنبه ۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۷
کردهای سوریه موفق شدند در ادامه عملیات علیه داعش در شمال شرق استان حلب و در غرب استان رقه، مساحت قابل توجهی از شرق رود فرات را از اشغال داعش خارج کنند و به سد «الطبقه» برسند.

به گزارش فارس، کُردهای سوریه در ادامه عملیات خود در غرب استان رقه، موفقیت‌های بیشتری در مقابل گروه تروریستی داعش به دست آوردند.

نیروهای دموکراتیک سوریه در ادامه عملیات پاکسازی محور غربی شهر رقه و شمال شهر الطبقه، مواضع داعش را در روستاهای «جعبر الشرقی و جعبر الغربی» هدف قرار دادند و توانستند 21 تروریست را از پا درآورند و سه خودروی نظامی آنان را منهدم کنند.

همزمان جنگنده‌های ائتلاف آمریکایی با پشتیبانی از نیروهای کُرد، مواضع تروریست‌ها را در روستاهای «جعبر شرقی و غربی» منهدم کردند.

بر اثر این حملات حدود 9 تن از اهالی دو روستا کشته شدند. درگیری‌ها در این محورها همچنان ادامه دارد و نیروهای کُرد درصدد هستند کنترل دو روستا را در دست گیرند.

گروهی دیگر از نیروهای کُرد عملیاتی را در حومه روستای «غضبان» در شمال شهر الطبقه آغاز کردند که در این محله نیز درگیری‌ها بشدت ادامه دارد.

نیروهای کُرد از هفته گذشته تاکنون با پیشروی سریع در محور غربی شهر الرقه موفق شده‌اند مساحت وسیعی از شرق رود فرات را که تحت اشغال داعش بود به محاصره در بیاورند و پاکسازی این مناطق را آعاز کنند.

از سوی دیگر، نیروهای دموکراتیک کرد عملیاتی را برای تسلط بر سد الطبقه در روستاهای «جابر شرقی، جابر غربی، طارق و ابوالجب» آغاز کردند که در مقابل  تروریست‌های داعش برای جلوگیری از سقوط این روستاها و از دست ندادن این سد راهبردی حدود 9 خودروی انتحاری را به سمت نیروهای کرد ارسال کردند. کُردها با رصد تحرکات تروریست‌ها توانستند خودروهای انتحاری را قبل از رسیدن به مواضع خود منهدم کنند.

در حالی که نیروهای دموکراتیک کرد به نزدیکی سد الطبقه رسیده‌اند، تروریست‌های داعش با اعزام نیرو درصدد هستند از  سقوط این سد جلوگیری کنند.
 
کلمات کلیدی : داعش + سوریه + کردهای سوریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.