توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 415742
کردها مناطق مهمی از رقه را آزاد کردند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۹
نیروهای موسوم به "سوریه دموکراتیک" بعد از درگیری‌های شدید با تروریست‌های داعش کنترل روستای استراتژیک تل السمن در حومه شمالی شهر رقه را به دست گرفتند.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه رأی الیوم، یک منبع رسانه‌ای همسو با نیروهای سوریه دموکراتیک که غالبا کرد هستند، گفت: این نیروها بعد از درگیری‌های شدید با تروریست‌های داعش کنترل کامل منطقه تل السمن در 25 کیلومتری شمال شهر رقه را به دست گرفتند.

این منبع اظهار داشت: یگان مهندسی وابسته به نیروهای سوریه دموکراتیک پاکسازی کامل این منطقه را از مین‌ و تله‌های انفجاری به منظور اعلام آن به عنوان منطقه امن آغاز کرده‌اند.

سوریه دموکراتیک ائتلافی نظامی از نیروهایی محلی در شمال سوریه است که ستون فقرات آن را کردها تشکیل می‌دهند. این ائتلاف از سوی آمریکا تجهیز و حمایت می‌شود و هدف آن تنها جنگ علیه داعش اعلام شده است.

پیشتر، یکی از رهبران نیروهای سوریه دموکراتیک بعد از بازگشت از این درگیری‌ها عنوان داشت: نیروهای ما توانستند کنترل اطراف روستا را به دست بگیرند. اما داعش شدیدا در این روستا مقاومت می‌کند چراکه روستا بر شهر رقه مشرف است.
 
کلمات کلیدی : سوریه +داعش +آزادسازی رقه + کردها
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.