توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 451704
کردهای سوریه خطوط ارتباطی داعش بین رقه و دیرالزور را قطع کردند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۲
نیروهای سوریه دموکراتیک که تحت حمایت آمریکا هستند توانستند مسیر اصلی امدادرسانی داعش بین رقه و دیر الزور را قطع کنند.
 
به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه مستقل رأی الیوم، رامی عبدالرحمن، دیده بان حقوق بشر سوریه گفت: نیروهای سوریه دموکراتیک با پشتیبانی هوایی ائتلاف آمریکا توانسته‌اند این امر را محقق کنند.

یکی از فرماندهان نیروهای مذکور که غالب آنها را کردها تشکیل می‌دهند نیز به خبرگزاری فرانسه گفت که مسیر استراتژیک بین رقه و دیر الزور صبح امروز (دوشنبه) قطع شده است.

وی افزود: این پیروزی استراتژیکی برای نیروهای ما جهت افزایش فشار بر داعش و محاصره آن است.

آزادی شهر رقه از نوامبر گذشته در دستورکار نیروهای سوریه دموکراتیک با حمایت آمریکا قرار گرفته است.

با وجود قطع اصلی‌ترین مسیرهای امدادرسانی و ارتباطی داعش میان این دو منطقه شهری تحت کنترل تروریست‌ها اما نمی‌توان از آن به عنوان محاصره رقه و قطع کامل ارتباط آن یاد کرد چرا که هنوز داعشی‌ها می‌توانند از طریق یک مسیر کوچک باقی‌مانده در جنوب رقه خود را به دیرالزور برسانند گرچه این راه برای نقل و انتقالات گسترده قابل استفاده نیست.داعش کنترل کامل استان دیرالزور در مرز با عراق به جز بخش‌هایی از مرکز آن یعنی شهر دیرالزور و فرودگاه نظامی نزدیک به آن را در دست دارد. بخش‌های شرقی شهر دیرالزور و فرودگاه نظامی آن در کنترل ارتش سوریه است.

از سوی دیگر ارتش سوریه نیز در ادامه پیشروی‌های خود در این محور تپه علوش در منطقه المقابر در محور جنوبی شهر دیر الزور را آزاد کرد.
 
کلمات کلیدی : داعش + سوریه + کردهای سوریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.