توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 345477
آزمایش ناموفق موشکی کره شمالی در روز تولد«کیم ایل سونگ»
تاریخ انتشار : جمعه ۲۷ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۸
کره شمالی به مناسبت تولد کیم ایل سونگ، بنیانگذار این کشور و پدربزرگ رهبر کنونی دست به آزمایشی موشکی زد. رسانه‌های کره جنوبی گزارش داده‌اند که انجام این آزمایش موفقیت‌آمیز نبوده است.

به گزارش مهر به نقل از یونهاپ، کره جنوبی اعلام کرد آزمایش موشکی کره شمالی، که در روز تولد پدربزرگ رهبر فعلی آن کشور انجام شده، «ناموفق» بوده است و آمریکا نیز اعلام کرده این آزمایش، تهدیدی متوجه آن کشور نمی‌کند.

ستاد مشترک ارتش کره جنوبی، در بیانیه‌ای گفته است «به نظر می‌رسد کره شمالی در ساحل شرقی خود، صبح جمعه، دست به پرتاب موشک زده، که ظاهرا موفقیتی نداشته است».

یکی از سخنگویان وزارت دفاع آمریکا نیز گفته است ارتش آن کشور «آزمایش ظاهرا ناموفق موشکی کره شمالی را ردیابی و رصد کرده است».

به گفته «ستاد هوا-فضای آمریکای شمالی» این موشک تهدیدی برای منطقه شمال آمریکا به شمار نمی‌رود.

خبرگزاری رسمی کره جنوبی، روز پنج‌شنبه به نقل از مقامات دولتی آن کشور نقل کرده بود که پیونگ‌یانگ قصد دارد در روز تولد کیم ایل‌سونگ (کیم اول از خاندان حاکم بر کره شمالی و بنیانگذار حکومت فعلی)، دست به پرتاب یک یا دو موشک میان‌برد بالستیک بزند.

هفته پیش ویلیام گورتنی، فرمانده ستاد شمالی ارتش ایالات متحده، گفته بود برآوردها نشان می‌دهد پیونگ‌یانگ به توانایی کوچک کردن کلاهک هسته‌ای برای نصب بر موشک رسیده و ممکن است با استفاده از موشک «کی‌ان-صفر هشت» به خاک آمریکا دسترسی پیدا کند.

در همان زمان گورتنی گفته بود آمریکا منتظر است ببیند آزمایش این موشک به کجا می‌انجامد.

موشک‌های کی‌ان-صفر هشت کره شمالی، قابل حمل و انتقال از نقطه‌ای به نقطه دیگر هستند. نوع موشکی که گفته می‌شود آزمایش آن «ناموفق» بوده، هنوز مشخص نشده است.

در گزارش‌های پیشین نوع موشک‌های آماده پرتاب، موسودان عنوان شده بود. موشک‌های کی‌ان-صفر هشت، از نوع «نودونگ» هستند. هر دو موشک قابل حمل و انتقال‌اند.
 
کلمات کلیدی : پیونگ‌یانگ، کره شمالی،آزمایش موشکی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.