توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 455431
پیام رهبر کره شمالی به تیلرسون و ترامپ
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۵
در حالی که رکس تیلرسون وزیر امور خارجه دونالد ترامپ شب گذشته سفر خود به چین را با پیام های گرم از سوی مقامات چینی مبنی بر تلاش و همکاری در راستای حل معضل موشکی کره شمالی به پایان رساند، رهبر کره شمالی «کیم جونگ اون» با آزمایش نسل جدیدی از موتورهای موشک بالستیک، پیامی معنی دار را به رکس تیلرسون و دونالد ترامپ مخابره کرد.

به گزارش تابناک، امروز تلویزیون رسمی کره شمالی بیان کرده که این کشور اقدام به آزمایش نسل جدیدی از موتورهای فشار بالای موشک بالستیک، در سایت موشکی «تونگچانگ ری» کرده است و رهبر این کشور در پیامی آزمایش موفقیت آمیز این موشک را تولد نسل جدیدی از موشک های بالستیک در این کشور خوانده.

این موتور به کشور کره شمالی کمک میکند که به بالاترین سطح از تکنولوژی فعلی موشک های ماهواره بر دست یابد و عملا این موتورهای جدید به معنی برد بلندتری برای موشک های آینده نظامی و غیر نظامی کره شمالی خواهد بود.[پیام و تهدید معنادار رهبر کره شمالی به رکس تیلرسون و دونالد ترامپ]  به شکلی جالب توجه اما آزمایش این نوع از موتورهای جدید، در حالی صورت گرفت که شب گذشته رکس تیلرسون وزیر امور خارجه آمریکا بعد از یک سفر دیپلماتیک و با اهمیت به چین، که هدف از آن تلاش برای همکاری با این کشور در راستای مهار کره شمالی و حل معضل موشکی آن بوده است، با پیام های گرم مقامات چینی بدرقه شده بود.

بعد از آن که تیلرسون با مقامات و همتای چینی خود ملاقات کرد، نتیجه گفتگو ها این بود که هر دو کشور تلاش برای همکاری فی مابین را در راستای متوقف کردن برنامه موشکی کره شمالی و مجاب کردن این کشور به اتخاد رویکرد و مسیری متفاوت در این زمینه، افزایش دهند.

پیش از این کره شمالی اقدام به آزمایش پنج بمب اتمی کرده و مجموعه آزمایش های موشکی بالستیک اخیر این کشور بسیاری از تحلیلگران را به این نتیجه رسانده است که این کشور در پی آزمایش موشک هایی است که توان حمل کلاهک هسته ای را دارا بوده و میتوانند از سایت های موشکی کره شمالی؛ اهدافی را در اروپا و همچنین ایالات متحده نشانه روند. قبلا نیز کیم جونگ اون بیان کرده بود که این کشور در آستانه رسیدن به آزمایش موفقیت آمیز از یک موشک قاره پیما است.

تلویزیون کره شمالی امروز بیان کرده که آزمایش موتور جدید – که در راستای همان موشک قاره پیما است – در سایت موشکی «سوها» جایی که قبل از این نیز موشک های بالستیک دیگری پرتاب شده بود مورد آزمایش قرار گرفته است. این امر ظاهرا پیام و حجت را برای آمریکا تمام میکند.

در همین حال هفته گذشته برخی نهادهای اطالاعاتی آمریکا بیان کرده بودند که فعالیت های کره شمالی دراین سایت افزایش یافته و تصاویر ماهواره ای نشان داده بود که احتمالا کره شمالی آماده آزمایش این موتور جدید میشود. یکی از این نهادها بیان کرده که از سال 2015 کره شمالی این سایت را با استتار همراه کرده بود تا مانع از هرگونه شناسایی فعالیت های مربوط به آمادگی برای آزمایش این موتور جدید شود .

تلویزیون کره شمالی بیان کرده که رهبر کره شمالی طی پیامی بر اهمیت آزمایش جدید تاکید کرده است. وی بیان کرده که موفقیتی که در پی آزمایش جدید موشکی به دست آمده است، یک دستاورد و رویداد مهم تاریخی به حساب می آید زیرا نشان دهنده و بیان کننده تولد نسل جدیدی در صنعت موشکی مبتنی بر Juche کره شمالی است. واژه Juche ارجاعی به ایدئولوژی سیاسی داخلی در کره شمالی است.

کیم جونگ اون تاکید کرده که «به زودی همه دنیا شاهد آن خواهد بود که پیروزی بزرگی که امروز به دست آمده از چه اهمیت واقعی برخوردار است.»
 
کلمات کلیدی : کره شمالی ، موشک بالستیک ، آزمایش موشکی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.