توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 488868
کره شمالی موشک بالستیک آزمایش کرد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۲۶
تنها چند روز پس از دیدار روسای جمهور کره جنوبی و آمریکا، ارتش کره جنوبی صبح سه شنبه از آزمایش یک موشک بالستیک توسط کره شمالی خبر داد.

به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری یونهاب، منابع نظامی کره جنوبی صبح امروز سه شنبه از آزمایش یک فروند موشک بالستیک توسط کره شمالی خبر دادند.

بر اساس این گزارش، این موشک از منطقه «بانیونگ» در شمال استان «پیون گان» به سمت دریای ژاپن شلیک شده است. در همین حال «مون جائه این» رئیس جمهور کره جنوبی نشست شورای امنیت ملی این کشور به منظور بررسی آزمایش موشکی کره شمالی را خواستار شد.

آزمایش موشکی کره شمالی چند روز پس از دیدار روسای جمهور کره جنوبی و آمریکا صورت می گیرد. در همین راستا، «مون جائه این» رئیس جمهور کره جنوبی در نشست خبری مشترک با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برنامه موشکی و هسته‌ای کره شمالی را تهدید مشترک علیه واشنگتن و سئول عنوان کرد. وی گفت: ما با رئیس‌جمهور آمریکا به این توافق رسیده ایم که تنها امنیت قوی می‌تواند در منطقه صلح را به ارمغان بیاورد.

مون جائه این اضافه کرد که دو طرف همچنین توافق کرده‌اند تا توان بازدارندگی خود را تقویت کنند.

رئیس جمهور کره جنوبی، تهدید موشکی و هسته‌ای کره شمالی را به عنوان مهم ‌ترین چالش مشترک پیش روی واشنگتن و سئول مطرح کرد و گفت: من و ترامپ تصمیم گرفته ایم که حل این مشکل را در اولویت قرار بدهیم و سیاست‌هایمان را با یکدیگر هماهنگ کنیم.ترامپ نیز از دیگر کشورها خواست تا در تحریم کره شمالی همراه شوند.
 
کلمات کلیدی : کره شمالی ، موشک بالستیک ، آزمایش موشکی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.