توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 488935
واکنش ژاپن، آمریکا و کره‌جنوبی به آزمایش موشکی جدید کره‌شمالی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۰
رئیس جمهوری آمریکا پس از آنکه کره شمالی امروز (سه شنبه) یک موشک بالستیک دیگر آزمایش کرد، در پیامی توئیتری نوشت، اینکه کره جنوبی و ژاپن یکبار دیگر با این قضیه کنار بیایند، سخت است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در این پیام نوشت: شاید چین موضعی سخت‌تر علیه کره شمالی اتخاذ کند و به این اقدامات بیهوده یکبار و برای همیشه پایان دهد. در همین حال، مون جائه-این، رئیس جمهوری کره جنوبی نیز پس از آزمایش این موشک دستور داد تا نشست شورای امنیت ملی تشکیل شود.

شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن هم امروز از روسای جمهوری چین و روسیه می‌خواهد تا در نشست گروه ۲۰ در آلمان نقش سازنده بیشتری در قبال کره شمالی و برنامه تسلیحاتی این کشور ایفا کنند.

وی به خبرنگاران گفت: رهبران جهان در نشست گروه ۲۰ در هامبورگ گردهم می‌آیند. من خواستار همبستگی جامعه بین‌الملل درباره مساله کره شمالی هستم. من قصد دارم در این نشست از شی جینپینگ و ولادیمیر پوتین، روسای جمهوری چین و روسیه بخواهم تا نقش سازنده‌تری در قبال حل مساله اتمی و موشکی کره شمالی ایفا کنند.
 
کلمات کلیدی : کره شمالی ، موشک بالستیک ، آزمایش موشکی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.