توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 427269
مهمان ناخوانده تولد، طراح سرقت یک میلیاردی از خانه مالباخته
تاریخ انتشار : جمعه ۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۰

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سارقانی که همزمان با مهمانی جشن تولد اقدام به سرقت یک میلیاردی از خانه‌ای در فرمانیه کرده‌ بودند، خبر داد.

به گزارش ایسنا، در تاریخ ۲۳ مهرماه امسال وقوع یک فقره سرقت منزل در فرمانیه، خیابان فروردین به کلانتری ۱۰۱ تجریش اعلام شد که با حضور مأموران کلانتری در محل و انجام تحقیقات اولیه مشخص که سارق یا سارقان، در زمان غیبت صاحبخانه و اعضای خانواده‌اش اقدام به سرقت مقادیر متنابهی طلا و جواهرات، سکه‌های طلا و دیگر اموال با ارزش داخل خانه به ارزش تقریبی یک میلیارد تومان کرده و از محل متواری شده‌اند.

در ادامه با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت منزل و به دستور دادیار شعبه اول دادسرای ناحیه یک تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و با حضور تیم بررسی صحنه سرقت پلیس آگاهی در محل سرقت، کارآگاهان با بررسی دقیق محل سرقت اطلاع پیدا کردند که در ورودی منزل مالباخته از نوع ضد سرقت بوده و سارق یا سارقان بدون هرگونه تخریب وارد ساختمان شده و به احتمال بسیار زیاد با اطلاع دقیق از محل نگهداری اموال باارزش مالباخته، اقدام به سرقت آنها کرده‌اند.

در ادامه رسیدگی به پرونده، کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی اطلاع پیدا کردند که زمان سرقت با برگزاری جشن تولد دختر مالباخته در یکی از رستوران‌های شمال تهران همزمان بوده لذا با توجه به  داخلی بودن سرقت، کارآگاهان با در نظر گرفتن این فرضیه که احتمالا یکی از اعضای گروه سارقان باید همزمان با زمان سرقت در مراسم جشن تولد حضور یا حداقل از آن اطلاع داشته باشد، به بررسی و تحقیق در خصوص افراد حاضر در جشن تولد و افراد مرتبط با مالباخته و خانواده‌اش پرداختند.

در تحقیقات به‌عمل آمده، کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی اطلاع پیدا کردند که یکی از افراد حاضر در جشن تولد به‌نام ابوالفضل. ب، بدون هرگونه دعوت از سوی مالباخته در مراسم جشن تولد دختر مالباخته حضور داشته است،  همچنین کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که ابوالفضل ۲۷ ساله به عنوان سرایدار در ساختمان محل سکونت مالباخته مشغول به‌کار است و علاوه بر آن به عنوان فرد مورد اعتماد مالباخته در شرکت متعلق به مالباخته نیز مشغول به کار است که به همین علت از تمامی جزئیات زندگی مالباخته و اعضای خانواده مالباخته، میزان درآمد و ... اطلاعات دقیقی داشته و بنا بر اظهارات مالباخته به راحتی به منزل آنها تردد داشته است.

با توجه به احتمال مشارکت ابوالفضل در سرقت، کارآگاهان تحقیقات از وی را در دستور کار خود قرار دادند. ابوالفضل در تحقیقات اولیه منکر هرگونه مشارکت خود در سرقت شده اما در ادامه تحقیقات و با به‌ دست آمدن فیلم ضبط شده از داخل منزل مالباخته از وی، به ناچار لب به اعتراف گشود و گفت که پیشنهاد و طراحی سرقت توسط او صورت گرفته و سرقت نیز توسط عموی وی و چند تن دیگر از دوستان عمویش انجام شده است.

با شناسایی عموی ابوالفضل به نام یحیی ۴۱ ساله به عنوان یکی از اعضای گروه سارقان، وی توسط کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی دستگیر و پس از انتقال به پلیس آگاهی صراحتا به انجام سرقت با بهره یگری از فیلم تهیه شده از منزل مالباخته و آموزش های داده شده به او و همدستانش به نام های روح الله. ع ۳۵ ساله  و هادی. گ ۲۸ ساله از سوی ابوالفضل به عنوان طراح سرقت، اعتراف کرد.

با شناسایی مخفیگاه روح الله و هادی در شهرستان نیشابور، کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی با اخذ نیابت قضایی به این شهرستان اعزام شده و ضمن دستگیری دو متهم دیگر پرونده و در بازرسی از منزل متهمان، مقادیری از اموال مالباخته نیز کشف و ضبط شد.

همچنین در ادامه و با شناسایی محل فروش قسمتی از طلا و جواهرات مسروقه، کارآگاهان موفق به کشف و توقیف مقادیر دیگری از اموال مالباخته شدند و با کشف سوئیچ یدک متعلق به خودرو شخصی مالباخته نیز مشخص شد که سارقان قصد داشته‌اند که در مرحله بعدی سرقت با استفاده از کلید یدک خودرو، اقدام به سرقت خودرو مالباخته کنند.

متهمان پس از انتقال به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ، در اظهارات خود صراحتا به مشارکت خود در سرقت منزل مالباخته اعتراف کرده و ادعا کردندکه ابوالفضل با نمایش فیلم تهیه شده از داخل منزل و ترسیم دقیق نقشه منزل، کوچک‌ترین جزئیات داخل خانه را به ما نشان داد؛ طی چندین روز آموزش از سوی ابوالفضل، دقیقا اطلاع داشتیم که اموال بارزش در کدام قسمت منزل قرار دارد و نهایتا با استفاده از کلید تهیه شده از منزل مالباخته و با وجود ضد سرقت بودن در منزل، بدون هیچگونه مشکلی وارد خانه شده و سرقت خود را بدون هیچگونه مشکلی انجام داده و از محل خارج شدیم.

بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه کرم یوسف وند، رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اشاره به نگهداری بیش از اندازه  اموال با ارزش در محل سکونت برخی از شهروندان، هشدار داد: متأسفانه در حال حاضر شاهد آن هستیم که گروهی از شهروندان بدون در نظر گرفتن هشدارهای پلیسی مبنی بر عدم نگهداری بیش از اندازه اموال با ارزش در داخل منازل، با نگهداری اموال با ارزش خود در داخل منزل، زمینه سرقت آسان آنها توسط سارقان را فراهم می آورند؛ به گونه ای که در بسیاری از سرقت های منازل شاهد سرقت های چند ده میلیون طلا، جواهرات، وجوهات نقد و دیگر اموال باارزش از داخل منازل شهروندان هستیم.

یوسف‌وند اضافه کرد: متهمان پرونده با صدو قرار قانونی روانه زندان شده و اموال کشف شده از سارقان نیز برابر دستور مقام قضایی به مالباخته تحویل داده شد.
 
کلمات کلیدی : پلیس آگاهی تهران+دستگیری سارقان+سرقت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.