نظر منتشر شده
۱۸۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 470791
ابراهیمی در نشست خبری مطرح کرد:
تشریح سرقت علمی در رساله دکترای حسن روحانی/ خوشحال نیستیم که سرقت علمی رئیس جمهور ثابت شد+ متن گزارش
بخش خبری الف، 20 اردیبهشت 96
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۵۸
دانشجوی دکتری دانشگاه آیوا آمریکا گفت: خوشحال نیستیم که سرقت علمی حسن روحانی در تز دکترای وی ثابت شده است، در بعضی از پاراگراف‌های رساله دکتری وی بطور کامل یک پاراگراف 10 خطی کپی پیست شده و تنها چند کلمه تغییر یافته است.

کیوان ابراهیمی دانشجوی مقطع دکترای دانشگاه «آیوا»ی آمریکا در نشست بررسی گزارش ملی گروه حقیقت‌یاب دانشجویان داخل و خارج ایران به صورت ویدئوپرژکتور درمورد اینکه چرا در روزهای نزدیک به انتخابات مدرک دکترای آقای روحانی بررسی شد، تصریح کرد: اصلاً خوشحال نیستیم که سرقت علمی آقای روحانی اثبات شد، چون ایشان الان نماد کشور ایران در خارج از دید ملت‌ها و دولت‌ها هستند.

وی ادامه داد: دوست داشتیم با فعالیتی که انجام می‌دهیم شبهات مدرک دکترای آقای روحانی برطرف شود، اما چیزی که به آن رسیدیم، عکس آن بود. یکی از اعضای تیمی که تحقیقات را بر روی مدرک آقای رئیس‌جمهور انجام می‌داد، از سه سال پیش مکاتباتی با دانشگاه ایشان و خبرنگاران داشته است، اما این دانشگاه گلاسکو تنها چکیده این تز را ارائه داده و متن کامل رساله را هیچ کجا منتشر نکرده است.

به گزارش فارس،این فعال دانشجویی خاطرنشان کرد: در تز دکترای منتشرشده آقای روحانی تقریباً ۱۳ مورد شبهه وجود دارد. تقریباً از یک ماه پیش ما توانستیم متن کامل تز ایشان را پیدا کنیم. وقتی ما به صورت رندوم بخش‌هایی از تز را دیدیم، مشاهده کردیم در برخی از پاراگراف‌ها سرقت علمی رخ داده، یعنی یک پاراگراف بزرگ ۱۰ خطی را کلاً کپی، پیست کردند و تنها دو، سه کلمه تغییرات داده‌اند.

ابراهیمی ضمن تأکید بر اینکه در نگاه اول به تز دکترای آقای روحانی شک کرده بودیم، بیان داشت: ما همین‌جا اعلام‌آمادگی می‌کنیم، اگر شبهه‌ای به رساله دکتری یا پایان‌نامه ارشد هریک از کاندیداهای ریاست جمهوری وجود دارد، در همین مدت کم بررسی خواهیم کرد، اما به نظر می‌رسد شبهه‌ای که به تز دکترای آقای روحانی وجود دارد، جدی‌تر است.

وی ادامه داد: ابتدا این شبهه را چند پیج دانشگاهی در داخل و خارج کشور مطرح کردند و ما با پیگیری این موضوع همان‌گونه که در زمان آقای کردان مدرک ایشان باعث شد یکسری از مدارک دانشگاهی و دانشگاه‌ها از بین برود و مسئولان جرأت نکنند دنبال این‌گونه مدارک بروند، امیدوار هستیم این قضیه آقای روحانی که به مدرک تقلبی ایشان منجر شده است، سرآغازی باشد برای اینکه بساط پایان‌نامه‌نویسی پایان یابد.

این فعال دانشجویی تصریح کرد: مسئله دیگر این است که آقای روحانی با این کار خود دارد آبروی ایران را می‌برد. اگرهم ما اینکار را انجام نمی‌دادیم، دیر یا زود این مسئله نمایان می‌شد. حوزه تأثیری که این کار آقای روحانی دارد با کار یک استاد ساده دانشگاه فرق می‌کند. امانتی که از ملت دست رئیس‌جمهور است بسیار مهم است.

ابراهیمی با تأکید بر اینکه برای ما مهم نیست رئیس‌جمهور ما اصولگرا یا اصلاح‌طلب یا اعتدالی است، بیان داشت:‌ فارغ از هر جناح‌بندی سیاسی، اخلاق علمی و انسانی حکم می‌کند که با قضیه منکر علمی برخورد شود.

وی خاطرنشان کرد: بدتر از بی‌اخلاقی عملی اتفاق‌افتاده این است که ایشان در لباس اجتهاد این کار را انجام داده است. بسیاری بحث سرقت علمی را حرام می‌دانند که ایشان مرتکب این عمل شده است.

این فعال دانشجویی با اشاره به اینکه بخشی از تز دکتری آقای روحانی از روی کتاب «حکم ثانوی در تشریع اسلامی»ی آقای آیت‌الله علی‌اکبر کلانتری که خود نیز عضو مجلس خبرگان رهبری هستند، انجام شده است، گفت: به ما خبر رسید که تز ارشد آقای روحانی در مؤسسه «ایران داک» در ایران موجود است، اما وقتی به آن مراجعه کردیم دیدیم به جای فایل تز ایشان،‌ فایل دیگری قرار گرفته است.

وی بیان داشت: متن تز دکترای آقای روحانی را با مشقت پیدا کردیم و امروز توانستیم به نتیجه قطعی برسیم که سرقت علمی در تز ایشان اتفاق افتاده است. ما حتماً می‌خواستیم این بحث سرقت علمی را قبل از انتخابات عنوان کنیم، چون اگر این احتمال مطرح می‌شد که آقای روحانی یک دوره دیگر ریاست جمهوری‌اش تمدید می‌شد و مدرک دکترایشان پس گرفته می‌شد و همان اتفاقی که برای آقای کردان افتاد برای ایشان هم می‌افتاد، انتخاب، ما را بر آن داشت که قبل از انتخابات این مسائل را مطرح کنیم.

ابراهیمی تأکید کرد: خیلی بهتر است که مملکت ۴ سال رئیس‌ جمهوری را داشته باشد که سرقت علمی کرده تا اینکه ۸ سال یک فردی با این شرایط رئیس‌جمهور باشد.

این فعال دانشجویی ضمن اشاره به اینکه با وجود نرم‌افزارهای نظارتی تقریباً سرقت‌های علمی در مدارک دانشگاهی در خارج از ایران بسیار غیرممکن است، اما در مورد اینکه چرا مدرک آقای روحانی تابه‌امروز اثباتی بر وجود سرقت علمی در آن نبوده است، بیان داشت:‌ با توجه به اینکه زمانی که آقای روحانی مدرک دکترای خود را از دانشگاه انگلیس گرفته‌اند، این نرم‌افزارها نبوده است.

وی ادامه داد: رساله آقای روحانی در سال ۱۹۹۸ میلادی تدوین شده، بسیاری از منابع مورد استفاده در آن قدیمی بوده و در دیتابیس مورد استفاده نرم‌افزار موجود نبوده و ممکن است تیم بررسی نیز نتوانسته باشد در بررسی غیرماشینی برخی از آنها را پیدا کند.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: در صفحه ۳۲ رسالت آقای روحانی اصل سند سرقتی علمی موجود است. همچنین فصل ۴ پایان‌نامه آقای روحانی را پاراگراف به پاراگراف بررسی کردیم. من با خود آقای کلانتری صحبت کردم، بخشی از کتاب ایشان در رساله آقای روحانی یافت می‌شود. آقای کلانتری نیز این سرقت علمی را تأیید می‌کند و از این قضیه ناراحت است و قرار است اقدامات قانونی را نیز انجام دهد.

این فعال دانشجویی گفت: خیلی دوست دارم زودتر نهادهای ذیربط حکم این قضیه را اعلام کنند. در ترجمه انگلیسی از کتاب آیت‌الله کلانتری، پای افراد دیگری به جز آقای روحانی درمیان است و حتی ترجمه این کتاب نیز توسط آقای روحانی انجام نشده است. در نتیجه‌گیری این رسالت که در اصل باید نوشته خود آن فرد باشد، یک پاراگراف بلند از این نتیجه‌گیری از کتاب «احکام ثانویه» شهید مطهری است. همین اصل را آقای کلانتری در کتاب خود ثبت کرده و رفرنس داده‌اند، اما آقای روحانی این پاراگراف را به نام خودشان آورده‌اند.

وی با تأکید بر اینکه آقای روحانی حتی از کتاب شهید مطهری نیز سرقت علمی کرده است، اظهار داشت: ما در بررسی خود تنها تا فصل ۴ رساله ایشان اکتفا کردیم، چون مسئله سرقت علمی برای ما محرز شده است. بیش از ۷۰ درصد ترجمه تز دکترای آقای روحانی توسط یک فرد پاکستانی‌الاصل و ساکن نیویورک به نام شیخ محمد سرور که ترجمه قرآن انجام می‌دهد، ترجمه شده است.

ابراهیمی ادامه داد: من شخصاً با این فرد پاکستانی صحبت کردم. این فرد اصلاً نمی‌دانسته متنی که ترجمه کرده، برای آقای کلانتری بوده است.

این فعال دانشجویی گفت: ما این کار را با همکاری تعدادی از دانشجویان تحصیلات تکمیلی  دانشگاه تهران و با حمایت NGOی دیده‌بان شفافیت و عدالت انجام داده‌ایم. ما به هیچ گروه و فردی وابسته نیستیم و حتی مدرک دکترای آقای احمد توکلی که این NGO را حمایت می‌کنند، بدون اینکه به ایشان بگوییم بررسی کردیم و موردی از سرقت علمی پیدا نکردیم. این پروژه کاملاً دانشجویی بوده است و نه سفارشی از جایی گرفتیم.

به گزارش الف، متن گزارش از اینجا قابل مشاهده است.
۱۳۹۶/۰۴/۲۸ ۱۰:۰۲
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۹ ۱۰:۱۵
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۵ ۱۰:۵۰
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۵ ۱۰:۴۹
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۴ ۱۰:۰۷
 
۱۳۹۵/۱۰/۰۱ ۱۹:۴۱
 
۱۳۹۵/۰۹/۱۴ ۱۶:۴۰
 
۱۳۹۵/۰۸/۲۶ ۱۷:۴۵
 
۱۳۹۵/۰۸/۲۵ ۱۳:۳۰
 
۱۳۹۵/۰۸/۲۲ ۱۹:۵۱
 
 
کلمات کلیدی : رساله دکتری روحانی+مدرک روحانی+سرقت علمی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۸:۰۵:۴۳
پرونده سازی برای روحانی کلید زده شد. (4334583) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۷:۰۰:۰۸
فایل انتهای صفحه رو دانلود کن و بخون، بعد اظهار نظر کن (4336724) (alef-13)
 
قادم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۱:۱۰:۵۶
روحانی را مدرکش روحانی نکرد.
روحانی پیروز قاطع است چه با مدرک چه بی مدرک.
علی_برکت_الله (4337559) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۳:۲۶:۰۰
من خودم یه آدم دانشگاهی هستم تحقیق کتابخانه ای یعنی همین بر فرض صحت اظهارات اشکالی ندارد اما اشکال آنجاست که سردبیر محترم سایت که رییس دیده بان شفافیت هم هستند چقدر دنبال پیدا کردن نقطه ضعف از رئیس جمهور مستقر هستند و مهم نیست که آبروی رئیس جمهور کشور در اذهان جهانیان به عنوان سارق علمی به نا حق برود و تنها آقای روحانی باید سکوت کند تا مردم فکر کنند قالیباف و رییسی هر چه می گویند درست است آقای توکلی تقوا پیشه کن اعتبار خودت را وجه المصالحه مسائل سیاسی نکن مردم خوب می فهمند چه کسانی راست می گویند و چه کسانی دروغ مردم خوب می فهمند چه کسانی از دروغگویان جانب داری می کنند و چه کسانی راست گویان را دروغ گو جلوه می دهند و آنها را وادار به حرکت در مسیری می کنند که خود نمی خواهند مردم ایران فرهیخته اند با فرهیختگان با زبان انسانهای فرهیخته صحبت کن متاسفم که بگویم اعتبار خودتان را در نزد من از دست دادید (4338102) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۵:۴۵:۱۷
اون نرم افزار مترجم رو هم پیدا کرده براش
خیلی خوبید شما به خدا (4338468) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۷:۰۷:۵۲
برای کردان شد کشف سرقت و برای روحانی شد تخریب!!!

مشکل شما همون تعصب باطل تونه که باعث شده تو خیلی چیزها یه بام و دو هوا بشید (4336747) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۲:۱۰:۳۳
عزیزم کردان فوق دیپلم بود.اصلا دانشگاه نرفته بود که مدرک ارشد و دکترا گرفته باشد. این موضوع متفاوت است. (4337834) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۴:۰۰:۱۸
چرا این خبرهای ضد دولت را یا خبر گزاری فارس یا تسنیم یا روزنامه کیهان درج میکننند چطور این بنده خدا فعال دانشجوئی شده ولی اگر کسی در خارج از کشور برعلیه خودیاشون تیتری بزن خائن یا وطن فروشه (4338196) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۷:۴۵:۵۶
حالا که نوبت به روحانی رسید شدید مدافعین توهم توطئه؟؟؟
شما که اون زمان برای کردان گلو پاره می کردید چرا الان ساکت شدید ؟ (4336814) (alef-13)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۸:۲۰:۳۵
پرونده سازی اون زمانی کلید زده شد که خود روحانی ثابت کرد با وجود اینکه رساله دکتراش در یک کشور انگلیسی زبان دفاع شده ولی یک کلمه انگلیسی بلد نیست حرف بزنه. تاحالا از خودت پرسیدی که چرا از سال 65 به روحانی لقب دکتر میدادن ولی تاریخ دفاعش دهه 80 شمسی بوده!؟ (4336892) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۹:۰۳:۳۰
پرونده‌سازی؟! متن تز هست، موارد کپی شده هایلایت شده و منبع اصلی هم آمده. دقیقاً چه چیزی را انکار می‌کنید؟
شما اصلاح‌طلبان فقط بلدید موضوع را سیاسی کنید تا سرقت علمی آقای روحانی به حاشیه برود. (4337043) (alef-13)
 
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۳:۱۸:۵۸
موارد کپی شده؟؟؟ هر پایان نامه معمولا صدها مرجع داره و عمده مطلب اون مربوط به مقالات و کتابهای دیگه میشه که اونها رو درباره یک موضوع خاص جمع آوری کرده به اضافه کمی کاری که خود فرد انجام داده و به اونها اضافه میشه! این اسمش کپی نیست، ضرروت مقاله است فقط باید ارجاعاتش ذکر شده باشه. حتی در قدیم هم انقدر بحث ذکر ارجاع مهم نبود. (4338079) (alef-13)
 
حامد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۹:۳۹:۵۰
اصلاحط لبی را چه شده که اینقدر بی تفاوت شده ایم !!! چرا باید محافظه کارانه عمل کرد ؟ اگر این مطلب در یک کشور دیگر مشخص میشد حتمی خود کاندیدا انصراف میداد. نگران چه هستیم آقای جهانگیری هست. (4337198) (alef-13)
 
دکترح.پ
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۲:۴۷:۱۷
خیلی ارزان خودت رافروختی ابراهیمی عزیز (4337986) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۵:۳۹:۰۶
کپی بودن یک پاراگراف از 500 صفحه در واقع نشون دهنده اصالت مدرک هست.ممنون از دوستان دانشگاه ایوا (4338460) (alef-13)
 
دانشجو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۸:۰۵:۵۶
براي آقاي روحاني، كشور و خودم متاسفم (4334584) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۶:۴۴:۳۵
من هم برای شما متاسفم که بدون سند و مدرک و فقط با یک حرف یک نفر که اصلا معلوم نیست کیه اومدیم قضاوت میکنین! (4336704) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۸:۲۴:۳۵
من هم برای شما متاسفم که سندش که اون پایینه رو نمیبینید میفرمایید بدن سند و مدرک (4338850) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۸:۴۲:۴۹
از کی تا حالا دانشجوی آیوا شده مقام قضائی و رای صادر می کند ؟ ثابت شد؟ نظر تو شاخص اثبات است ؟ یک پاراگراف کپی پیست شده ؟ این تقلب است ؟ گیرم که حرف دانشچوی ایوا ( با فرض بودن) راست باشد . شعر حافظ نیز تقلب است که از یزد یک مصرع در اول دیوان حافظ اورده ؟
دار و دسته شما بد جوری زدن به خاکی اقای توکلی (4336968) (alef-13)
 
احسان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۳:۰۰:۳۰
باشه شما هر کی هستی و هر چی هستی لطفا زحمت بکش این تز رو به لحاظ محتوایی ارزیابی کن!
تازه ما کمکت میکنیم منابع کپی برداری شده رو هم برات در اختیار می ذاریم


رو که نیست سنگ پاست والا
(4338017) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۹:۰۴:۰۵
اما بعضی از روحانی‌چی‌ها که این 4 سال بهشان ساخته، این افتضاح علمی را می‌بینند و باز هم توجیه می‌کنند. (4337045) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۸:۰۸:۰۳
تخریب کاندیداها کاری شنیع و مذموم است. (4334591) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۷:۰۹:۰۰
تخریب!!!!!!!!؟؟؟؟؟
اینکه ایشون این تخلف بزرگ غیراخلاقی رو کرده شد تخریب!!!!

بابا شماها آخر تعصب کورکورانه اید (4336751) (alef-13)
 
علی
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۲:۰۹:۱۴
یعنی ادعای یک دانشجوی رشته برق در مورد رساله دکترا در زمینه حقوق کافیه تا بگیم این تز سرقت علمی هست؟؟؟ حالا اظهار نظر رسمی دانشگاه رو نخواستیم حداقل از دو تا استاد صاحب نام حقوق هم یه استعلام میکردید. معلومه که فرصت برای این کارا نبوده و در پروژه تخریب شروع شده لازم بوده تا یک بسیجی از خارج کشور با یک سر همبندی با کلاس ادعا رو مطرح بکنه و جناب توکلی و شریعتمداری و همفکرانشون فریاد وا اسلاما رو بکشند (4337829) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۷:۱۰:۲۲
اگه الان مال یه نامزد اصولگرا اتفاق افتاده بود که این رو می کردین بزرگترین کشف قرن

حالا که این بی اخلاقی ثابت شده، حالا شد تخریب!!!!!


ان شالله ملت جواب خواهند داد (4336753) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۷:۳۰:۲۶
حذف صورت مسئله؟!!!!
ایراد امروز یک دانشجو - آبروی یک ملت در آینده !!!!!
سرقت علمی با موضوع داشتن نظرات متفاوت با دنیا قابل مقایسه نیست! (4336781) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۹:۰۵:۰۴
بله، اما افشای فساد و تلاش برای برخورد با آن نه تنها امری پسندیده هست، بلکه ضروری است. دیدن فساد و دم بر نیاوردن کاری شنیع و مضموم است.
ای کاش کمی انصاف داشتید و متخلف که آقای روحانی است محکوم می‌کردید که متأسفانه ندارید. (4337051) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۸:۱۰:۱۶
من روخانی را چه بی دکترا و چه دکترا دوست داشته و به او رای می دهم. (4334602) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۶:۰۸:۳۵
یادتان می آید برای مدرک مرحوم کردان در زمان احمدی نژاد چه کردند؟ (4336678) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۹:۴۹:۲۴
اگه خاطرتون باشه مدرک دانشگاهی کردان رو خود دانشگاه تایید نکرده بود اما در مورد روحانی دانشگاه مدرک رو تایید می کنه، البته قیاس های مع الفارغ امثال شما تازگی نداره (4337229) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۷:۴۱:۴۸
من به روحانی رای نمیدم چون کاندیدایی که دیگران درهرصورت بهش رای میدن بدون شک شخص مناسبی نیست (4336802) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۹:۰۵:۲۴
باشه، به حجت الاسلام کارشناس! روحانی رأی بدهید. :-) (4337052) (alef-13)
 
امیدوار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۱:۲۱:۴۸
گزاره ای که مطرح کردید کاملا درست است و درباره هر شخص دیگری هم میتواند به کار گرفته شود.منظور این منطق است که من طرف رو دوست دارم حالا هر چی که داشته باشه.

اما جنبه دقیق تر درباره موضوع فعلی، سرقت و تقلب علمی است. در این صورت شما باید بگید : "من روحانی را چه به دروغ بگوید دکترا دارم و چه راستش را بگوید که دکترایم تقلبی است، دوست داشته و به او رای می دهم"
حالا دیگر این گزاره، در هر شرایطی درست نیست و هر کسی حاضر نمی شود از آن دفاع کند. (4337594) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۱:۲۵:۱۴
ولی برای خیلی از افراد جامعه داشتن صداقت مهم هست امیدوارمپاسخ قانعه کننده ای ارائه بدهند آقایان حقوق دان (4337606) (alef-13)
 
مصطفي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۸:۱۴:۴۲
شما بوديد كه دم از اخلاق در انتخابات مي زديد و دعوت وبه خويشتن داري مي كرديد؟ (4334621) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۷:۴۳:۰۳
لاپوشانی دزدی دیگران اخلاق نیست هرچند این قضیه بایستی واضح و قاطع تکلیفش روشن بشه (4336806) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۹:۰۱:۰۶
بنده به دوستان اصولگرا توصیه می کنم که دنبال این کارها نروند این کارهای دم انتخاباتی فاقد ارزش هست اینکه با یک سری از دانشجوهای ایوا هماهنگ کنیم که اماده کنید چنین چیزی رو و..اینها اثر نداره شما دوستان باید برنامه خودتون رو شفاف بیان بفرمایید که چیست. ما تا حالا برنامه ای از شما ندیدیم فقط انتقاد و تخریب میفرمایید خب برنامه شما چیه مرد مومن؟
سوالاتی که پیش میاد:
1- این دانشجوهایی که این کار رو کردن از دوستانی هستند که غرب رو قبول ندارن سوال اینه که چرا در همین دانشگاه های خودمون ادامه تحصیل ندادن؟ برق شریف مگه در دنیا قوی نیست؟ این دوستان چرا تشریف برده اند امریکا؟

2- چرا روی روحانی متمرکز شده اند اگر نیت این دوستان خیر است؟ چرا رساله سایر کاندیداها رو بررسی نکردن؟

3- چرا در استانه انتخابات این مسائل مطرح میشه اگر نیت خیر بوده؟ چرا در این 4 سال چنین چیزی منتشر و بررسی نشده؟

این متوسل شدن به این چند دانشجو برا دوستان اصولگرا بی فایده است و مردم هم به واسطه مدرک دکترا به کسی رای نمیدن مدرک دکترا اتفاقا یک مدرک فاقد ارزش در کشور ما است شما امروز اراده کنی فردا دکتر میشی و کار سختی نیست.
نکته دیگه اینه که اگر مدرک روحانی تقلبی باشد و مردم هم که از این ماجرا اگاه شده اند اگر به ایشون رای دهند دیگه این بحث که چرا مدرکش درست نیست و..فاقد اعتباره چون مردم با دانستن این نکته بهش رای داده اند و دیگه نمیشه به این مساله متوسل شد
خلاصه سخن بنده اینه که به جای متوسل شدن به تخریب و کاراهایی از این دست متمرکز شوید روی بیان برنامه های خودتون ما تا حالا برنامه درست از شما ندیده ایم چند تا وعده داده اید بقیه هم همه حمله به دولت و ...بوده این کارها جواب نمیده و حتی اگر با این کارها روحانی رای بیاره باز خودتون زیر سوال میروید که با بیان این مسائل هم طرف باز رای اورد و... کارهای سال 88 دیگه بسیار کلیشه ای شده و جواب نمیده و زمانی متوجه این مساله میشوید که هم شورای شهر و هم ریاست جمهوری رو از دست میدهید

انتظار دارم نظر بنده منصفانه منتشر شود (4337029) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۹:۵۹:۰۷
ترامپ معاونشو تو کاخ سفید راه نداد چون تقلب علمی کرده شما کی هستین که دیگه دست آمریکارو از پشت بستین... (4337275) (alef-13)
 
امیدوار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۱:۲۸:۴۵
1- "این دانشجویانی که این کار رو کردن از دوستانی هستند که غرب رو قبول ندارند"
این رو از کجا فهمیدید؟؟؟ تازه صحتش رو پیش فرض گرفتید و طرف رو مواخذه میکنید. از سوی دیگر، اگر کسی در غرب درس بخواند یعنی اینکه همه چیز آنجا مورد قبولش است؟؟؟
2- واقعا داشتن دکتری در مقایسه با کاربلدی اولویت ندارد. اما چرا یک فردی با علم به این مسئله، حاضر می شود برای داشتن مدرک، خلاف کند؟
3- شما چون همه چیز را از نگاه حزبی می بینید، اگه نقدی به شما وارد شود ، تخریب می دانید و فقط حاضرید محسنات رو بشنوید. این طوری امیدی به اصلاح نیست! (4337616) (alef-13)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۸:۳۹:۱۳
من هم تقاضا میکنم از دوست معتدل مون که مسایل زیر رو برای من روشن کنند چون هنوز تصمیم نگرفتم به چه کاندیدایی رای بدم شاید برای من راهگشا باشه نظرشون:
1- شما از کجا به این نتیجه رسیدید که این دوستان غرب رو دوست ندارند؟ شاید چون این نتیجه رو گرفتید که روحانی رو دوست ندارند به این نتیجه رسیدید که غرب رو دوست ندارند؟ من که در فیلمی که دیدم به همچین نتیجه ای نرسیدم.
2- آخر فیلم که گفتند رساله سایر کاندیدا ها رو هم بدست بیارن بررسی میکنند. به هر حال پیدا شدن تقلب در تز فکر کنم سه کاندیدای دیگر که مدرک دکتری دارند سرقت ادبی در تز آقای روحانی رو توجیه میکنه برای شما؟
3- طبیعیه که در همه جای دنیا در آستانه انتخابات این مسائل مورد توجه قرار میگیره. کسی که کاندیدا میشه خودش رو در معرض قضاوت قرار میده و طبیعیه رسانه سعی کنه در مورد ابعاد مختلفش شفاف سازی کنه. ایمیل های هیلاری کلینتون کی رو شد؟
مردم به کسی رای بدن یا ندن دلیل بر تایید صحت اخلاقی فرد نیست. دلیل بر سطح فرهنگ مردم اون مملکت ه. همونطور که در یکی از کشورهای اروپایی به خاطر یک سرقت کوچک در تز دکترای یک وزیر مجبور به پس دادن مدرک و استعفا میشه، یا در مورد جناب کردان که مدرک جعلیش مجبور به استعفاش کرد و حالا فهمیدم فشار روی ایشون ناشی از توسعه یافتگی ایران نبود بلکه ناشی از بازیهای سیاسیی بود که اینطور افراد رو دچار معیارهای دوگانه در قضاوت میکنه.
من هم انتظار دارم نظرم منصفانه منتشر بشه (4338880) (alef-13)
 
مصطفی
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۸:۴۰:۰۷
به امید اینکه سانسور نشه!
الان وظیفه مجلس شورای اسلامی طرح سوال از رئیس جمهوره ،یادمان نرفته سر قضیه مدرک کردان چه سر صدایی بر پا کردند البته به حق بود،آقای مطهری چرا صدات بلند نمیشه حتما چون به نفع خودت و سایر به اصطلاح اعتدالیون نیس؟!
آقای روحانی جوابی برای گفتن داری؟
آقای روحانی باید از خجالت آب بشی وای بر ما آبروی خودت هیچ با آبروی ملت بزرگ ایران بازی کردی..... (4334925) (alef-13)
 
Netherlands
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۲:۳۳:۳۷
کردان اساسا دانشگاه نرفته بود و بدون اینکه از چند هزار کیلومتری آکسفورد رد شود با پول یک مدرک جعلی درست کرده بود. با آن مدرک درس هم می داد. اگر قرار است سرقت ادبی در متن یک رساله در مجلس مطرح شود که مجلس باید تمام وقتش به این جیزها بگذرد. تازه باید متخصصین دقیق مطلب را بررسی کنند. به حرف چند دانشجو که مشخصاً پول گرفته اند تا چند روز مانده به انتخابات این حرفهارا بزنند که نمی توان اعتماد کرد. تازه حرفی هم که می زنند این نیست که عین متن را کپی کرده است بلکه می گویند ازروی یک کتاب فارسی ترجمه کرده ولی منبع را نگفته. اگر آن کتاب مسائل شرعی را از روی منابع اسلامی گفته باشد که هر مجتهدی می تواند عین همان حرف را بزند و این سرقت ادبی محسوب نمی شود. نگاهی کنید به رساله های عملیه. خط به خط مطابق یکدیگر هستند. (4336556) (alef-13)
 
امیر
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۸:۴۲:۳۹
سال 1998 اصلا قوانین APA و ارجاع دهی و رفرنس دهی مثل امروز نبوده و اینکه تز 19 سال پیش با شرایط نرم افزاری امروز سنجیده شود و با قوانین امروز سرقت علمی تطبیق داده شود صحبت صحیحی نیست. (4334940) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۷:۰۲:۱۳
تو هیچ قانونی هیچ وقت کپی کامل بدون ذکر منبع! مجوز نداره (4336731) (alef-13)
 
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۳:۲۰:۱۷
کپی کامل؟؟؟ (4338084) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۷:۰۶:۵۳
الکی نگو
قوانین رفرنس دهی و عدم سرقت علمی بیش از یک قرن است که در تمام دنیا جدی است (4336743) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۷:۴۴:۵۴
قوانین اون سال بایتی درنظر گرفته بشه (4336809) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۹:۰۶:۲۰
الله اکبر از توجیهتان. یعنی سال 1998 تقلب و سرقت علمی مجاز بوده؟! بله 19 سال پیش نرم‌افزار نبوده که جلوی سرقت علمی آقای روحانی گرفته شود، ولی الآن که هست! روحانی باید عذرخواهی کند و برکنار شود. (4337057) (alef-13)
 
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۳:۲۱:۴۳
بحث تقلب علمی نیست! تقریبا در همه پایان نامه ها عمده مطالب جمع آوری کارهای دیگرانه! مهم اینه که ارجاع داده بشه. البته ممکنه در بین صدها مرجع گاهی بعضی مراجع فراموش بشه. (4338090) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۸:۴۵:۲۵
نه عزیزم اون موقع قوانین اجازه کپی پیست و انتشار به نام خود رو میداده مثل الان نبوده که درگ کنی و کپی و پیست. طرف باید زحمت میکشیده از روی متن تایپ میکرده. حالا قوانین ای پی ای از سال 1929 بوده که بوده. برا خودش بوده. کی اجرا میکرده؟ بزن به اسم خودت بره. اخلاق کیلو چند؟ اصلاً این همه پیشرفت علمی در غرب حاصل همین سرقت های ادبی بوده که رایج هم بوده آقای روحانی هم یکیش (4338904) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۸:۴۳:۱۸
یک دانشجوی دکتری که صلاحیت اظهار نظر در مورد رساله دکتری دیگران را ندارد! (4334942) (alef-13)
 
باسواد
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۱:۵۱:۴۵
دانشجوی دکتری برق درباره تز دکتری حقوق اظهار نظر میکنه !! (4336507) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۹:۰۶:۳۶
مستندات که هست، شما هم می‌توانی سرقت آشکال علمی آقای روحانی را ببینی. (4337060) (alef-13)
 
احسان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۸:۴۳:۴۸
الآن مستنداتش کجاست؟ (4334944) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۶:۰۵:۰۸
شما ها مگه به مستندات هم اهمیت میدید؟ حرف اگه باب میلتون باشه براش هورا میکشید و اگر نباشه علیهش جبهه می گیرید .شما رو چه به مستندات. (4336676) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۷:۰۲:۳۶
فایل آخر متن جهت دانلود گذاشته شده (4336732) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۹:۰۷:۱۴
آخر متن نوشته:

به گزارش الف، متن گزارش از اینجا قابل مشاهده است.
http://iran.alef.ir/images/docs/files/000470/nf00470791-1.pdf (4337064) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۸:۴۴:۲۲
بالفرض که این تحقیقات ایشان و همکاران محترمشان صحیح و با اسلوب درست بوده و نتیجه گیری آن نیز صحیح میباشد، این طور که ایشان صحبت کرده اند بیشتر شبیه بیانیه هدف دار است تا افشاگری بیطرفانه !

آیا تخریب وجهه یک کاندیدا در زمان انتخابات مصداق بارز نقض قانون نیست؟ تازه صحت مدعای ایشان هم باید توسط مراجع ذیصلاح داخلی تایید شود یا حداقل همان دانشگاه صادر کننده مدرک آن را صحه بگذارد.

از آن گذشته اگر قصد ایشان و همکارانشان صرفا" مبارزه با فساد و دروغ پردازی باشد آیا نباید این مدارک اول برای بررسی بدست مقامات علمی و قضایی برسد و بعد توسط سیستم حکومتی که متولی حفظ و اجرا و نظارت بر اجرای قانون است احراز جرم و تعیین مجازات شود؟

در نظامی که متهم اثبات جرم شده گناهکار را برای حفظ صیانت جامعه و آبروی افراد با علامت اختصاری اسم یا تصویر مات شده معرفی میکنند با کدامین مجوز قانونی و اخلاقی، بسان رسانه های زرد هوچی نگار یک اتهام را در این برهه حساس از زمان تیتر زده و بزرگ نمایی میکنید؟!

آقای دکتر توکلی ! همیشه با احترام از شما یاد کرده و میکنم و شجاعت شما را در مجلس ستایش کرده و به شما رای داده ام. امیدوارم رصدخانه دیده بان شفافیت خود را با آب زلال پاک کنید (4334948) (alef-13)
 
Moldova, Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۸:۵۲:۳۴
خدا رحمت کند آقای کردان را که از غصه ی مدرک جعلی دق کرد و به دیار باقی شتافت.
منتظرم ببینم عکس العمل آقای روحانی چیست؟
من اگر جای ایشان بودم استعفا میدادم و تمام حقوق و مزایایی که با مدرک جعلی دکتری گرفته بودم را با سودش به حساب خرانه برمیگردودندم و اصلا وارد دنیای سیاست نمیشدم.
سردمداران عدالت و آزادی و ...
واقعا متاسفم.
بینهایت متاسفم. (4334993) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۷:۲۷:۴۱
داری شوخی می کنی ؟؟؟ (4336777) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۷:۴۱:۵۴
مدرک کردان کلا جعلی بوده ، اصلا دانشگاه نرفته بوده و مدرک گرفته، خود این آقای افشا کننده میگه چند پاراگراف از یک کتاب دیگه در متن دکترای روحانی بوده ، همه کسانی که مقاله مینویسند میتوانند از کتابهای دیگر در مقاله شان استفاده کنند و در پاورقی نام کتاب را ذکر کنند این اصلا خلاف نیست (4336803) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۸:۵۰:۲۸
اونوقت این سه سال تحقیق رو این دانشجوی ایوا برای چی انجام دادن ؟ حقوقشون رو از کجا گرفتن ؟ مگه تو دانشگاه ایوا اینقدر وقت اضافه برای دانشجویان وجود دارد که سه سال انرژی بزارن یک پاراگراف کپی پیست کشف کنند ؟ نکنه این دانشگاه ایوا هم با پیام صوت یا نوع دیگری از پیام کار می کنه یا شبیه اکسفورد مرحوم کردانه ؟ (4336998) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۸:۵۴:۱۳
یعنی اساتید و داوران دانشگاه گلاسکو سرقت علمی را تشخیص نداده بودند بعد این ..... (ک. ابراهیمی) تونسته تشخیص بده؟"
شرم کنید. (4335009) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۶:۰۷:۳۰
شما امکانات الان را با اون زمان مقایسه میکنی؟ الان که دسترسی به اطلاعات راحت شده دست خیلی ها رو میشه. (4336677) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۱:۲۸:۵۹
داوری تز چه ربطی به امکانات داره ؟ (4337617) (alef-13)
 
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۷:۰۵:۲۸
درس خوندن روحانی در اونجا کلا شائبه داره
چطور کسی که در ایران است و مشاغل مهم دولتی داره توی اسکاتلند هم فوق لیسانس گرفته و هم دکترا
یاد دانشگاه پولکی آزاد خودمون میافتم (4336740) (alef-13)
 
امیر
France
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۵:۳۸:۱۰
من جدا این مطالب رو در مورد دیس دکترای روحانی میخونم خندم میگره !!!! روحانی حتی بلد نیست یه کانورسیشن ساده انگیلسی داشته باشه چه برسه به تمام کردن تحصیلات در انگلیس !!!!من حتی یک مکالمه ساده انگلیسی از این به اصطلاح دکتر در هیچ جا ندیدم !!! فقط یک جمله در مصاحبه تمام فارسی خود با سی ان ان به انگلیسی گفت که بیشتر حالت جوک بود ودر تمام مصاحبه به فارسی و با مترجم مصاحبه میکرد !!! یاد کردان بخیر از آکسفورد فارغ التحصیل شده بود یا هاشمی که در رسانه ملی گفت هم به انگلیسی مسلط است هم به فرانسه و میل داره آقایان مترجم هم شغلی داشته باشن!!!!! (4338459) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۱:۴۶:۰۰
عجیبه که استادان گلاسکو به منابع ایرانی دسترسی نداشته باشند؟؟ شما اونوری ها را دقیقا خدا فرض کردید؟؟؟ (4337684) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۸:۵۵:۳۲
برو به........ الان بنفشها حمله میکنند. (4335018) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۹:۰۸:۱۷
ثابت شد؟؟ مگر فرموله؟؟ چیزی که با تجربه ثابت شده بی اعتمادی ملت به جناح شماست. از دفاتر شیک خود بیرون بیایید ببینید قشر دانشگاهی چه نگاهی به شما دارند. پیروزی آخرش با حق است نه با شما ذبح کنندگان حقیقت. (4335070) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۷:۰۶:۰۲
حالت خوبه؟
چیزی مصرف نکردی؟
دانشجویان ایرانی مقیم آمریکا اینکار رو کردند حالا چی داری مهمل بافی می کنی (4336742) (alef-13)
 
Australia
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۹:۰۹:۱۸
این ایرادایی که گرفتید، به حداقل 95 درصد پایان نامه های رشته های علوم اجتماعی و انسانی وارد هست. اساسا در پایان نامه های علوم انسانی و اجتماعی، تز یا همون فرضیه ارائه شده مهم هست و روش اثبات آن. برای گردآوری داده ها جهت آزمون فرضیه هم به سایر منابع ارجاع داده میشه که معمولا شامل ده ها منبع است. حالا شاید از میان صدها پاراگراف، رفرنس چند پاراگراف جا افتاده باشه. ثانیا تغییر کلمات میتونه بعضا معنای یک جمله رو تغییر بده و در اون صورت اساسا نباید به جمله استفاده شده رفرنس داد زیرا ممکنه مفهوم جمله جدید کاملا تغییر کرده باشه و رفرنس دادن باعث گمراهی بشه. از همه اینا گذشته، اثبات کاستی های یک تز دکتری به این راحتی نیست که ایشون میفرمایند بفرستید تا در این فرصت کم بررسی کنیم!!
ضمناً آوردن عبارت «خوشحال نیستیم که ...» در اول جمله باعث نمیشه مخاطب عبارت دوم را باور کند!! کسی گول جملات ظاهراً بیطرفانه رو نمیخوره، باور کنید یا نکنید، مردم درکشون بالاست. (4335074) (alef-13)
 
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۷:۰۶:۵۸
وقتی از منابع دیگر گفته میشود باید ارجاع داده شود اگر ارجاع منبع نداشته باشد میشود سرقت مطلب
فرقی هم نمیکنه علوم انسانی باشد یا غیر اون (4336744) (alef-13)
 
ناصر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۸:۰۰:۵۸
دوست عزیز شما متوجه نیستی رفرنس دادن با ذکر منبع اشکالی نداره ولی مثل اینکه منبعی ذکر نشده و جملات عینا تکرار شده بدون ذکر منبع (4336838) (alef-13)
 
اراکی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۹:۱۱:۳۶
یعنی بدون رفرنس دادن از مطالب استفاده کرده؟؟؟؟ اگر رفرنس (مرجع) مطلب ذکر شده باشد که استفاده از کتب و مقالات دیگران تخلف نمی باشد.... (چه در پایان پاراگراف و چه در پایان تز بطور دقیق) پس بهتر است متن تز اصلی نیز منتشر شود تا ما هم ببینیم... (4335088) (alef-13)
 
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۷:۰۷:۳۲
محرمانه است
دولت محرمانه (تز دکترای محرمانه) (4336745) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۹:۱۶:۴۳
همه ی دانشجویان دکتری و کسانی که حداقل یکبار در عمرشان پایان نامه نوشته اند می دانند که چند فصل ابتدایی پایان نامه مربوط میشود به مرور کارهای تحقیقاتی انجام شده در زمینه ی موضوع مورد نظر و در این بخش مطالبی نه تنها در پاراگراف های 10 خطی بلکه گاهی در چند صفحه از مقالات و کتاب های و دستاوردهای دیگران آورده می شود. این مساله نامش سرقت علمی نیست! زمانی که ارجاع مناسب صورت بگیرد. (4335110) (alef-13)
 
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۲:۵۱:۱۲
چند خط نه دوست عزیز. بلکه تمام -ن قیمت مطالعه منابع.
ولی توجه کنید که نگراش نباید کپی برداری باشد یا به اصطلاح plagiarism ردر -ن دیده شود. هر چند برخی رشته ها نگارش و نوع رفرانس دهی و ذکر منابعشان فرق میکند. بحث مفصلیذاست، ورود به این قبیل بحث ها خطاست. (4336573) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۶:۴۷:۵۱
ارجاع صورت نگرفته کلا.
حتی در چکیده هم کپی برداری شده است. (4336708) (alef-13)
 
مزتضی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۷:۰۸:۲۰
همه دانشجویان میدانند وقتی ارجاع صورت نگیرد میشود سرقت علمی (4336748) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۷:۳۴:۰۵
کپی پیست سرقت محسوب میشه (4336788) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۸:۴۷:۳۷
من پایان نامه نوشتم و حرف شما را تکذیب می کنم... (4336987) (alef-13)
 
حسام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۹:۲۱:۱۱
الف جون
با سلام
لازم است توضیحاتی را راجب به استفاده از نرم افزار و در پی آن تیتر کردن آن بر علیه به قول خودتان شخص دوم مملکت خدممتون عرض کنم.
در مقاله ای به قلم خود جناب توکلی گفته بودید که فلان کارها یا بیان ها از شخص دوم مملکت بعید است ولی دوستانی از جمله شما که بدون اثبات قطعی تیتر میزنید باعث میشود بین کلام و عمل شما تناقض زیادی ببینیم آن هم علیه شخص دوم مملکت که به قول شما خوراک بیگانگان فراهم میشود.
این نکته اول از باب تقوی خدمت شما برادرانه عرض شد.

و اما در مورد آنچه که آورده اید باید عرض کنم در استفاده از این گونه نرم افزارها با توجه به اینکه بر اساس تشابه در کلمات درصد سرقتی بودن را مشخص می کند می توان دید که تمام کلمات معمول مورد استفاده در زبان انگلیسی هم جزء درصد گیری سرقت آورده شده است مثل "the" " to" "that" "have" has و بسیاری کلمات ربط که درست نیست.

ثانیا بسیاری از جملات پر کاربرد هم که برای زمینه سازی جهت آوردن جملات اصلی آورده میشود و جنبه عام دارد و معمولا یکسان هست هم جزء درصد سرقت آورده شده است.

از آنجا که در این نرم افزار بر اساس مقایسه کلمات درصد گیری می شود و این رساله مربوط به سال 1998 است چه بسا در مقالات یا رساله های دیگر از این رساله رئیس جمهور استفاده شده که به دلیل مشابهت این نرم افزار آن کلمات را جزء سرقت های رساله رئیس جمهور به حساب می آورد!!!

در قسمتی بیان شده که 85 % فصل چهارم رساله از کتاب "حکم ثانوی در تشریع اسلامی" نوشته آیت ا.. کلانتری سرقت شده در صورتی که چاپ اول این کتاب 1378 است که به میلادی میشود 1999. بنابراین رساله رئیس جمهور که برای 1998 است زودتر چاپ شده و نمی توان از لحاظ حقوقی او را سارق دانست.

نکته دیگر اینکه در گذشته بر خلاف امروز قانون مربوط به رفرنس دهی توجه ویژه نمیشد که الان خوشبختانه اهمیت بیشتری پیدا کرده. بنابراین نمیتوان با قاطعیت تحقیقات گذشته را متهم به سرقت کرد.

یه سوال هم که خودم داشتم اینکه آیا با وجود اینکه جمله یا جملاتی با ذکر منبع ذکر شود این نرم افزار جزء سرقت حساب میکند یا خیر؟ زیرا با ذکر منبع مصداق سرقت نیست.

و سخن آخر
به نظر بنده این نرم افزار برای مقالاتی که جدیدا برای مجلات فرستاده میشود شاید موضوعیت داشته باشد و بتوان آن را برای بررسی وضعیت سرقت از مقالات دیگر مورد بررسی قرار داد اما برای مقالات یا رساله های قدیمی تر نتایج قابل اعتمادی نخواهد داد زیرا ممکن است بسیاری از محققین جدید از مطالب مقاله محقق قدیمی تر استفاده کنند ولی در نرم افزار محقق قدیمی سارق محسوب شود.

و در نهایت طرح این مسائل قبل از انتخابات چه مفهومی دارد الف عزیز؟

آیا جز این است که همان متهم سازی برای رأی آوردن طرف های دیگر است؟ همانطور که قبلا در مورد مدرک خانم یک کاندیدا استفاده شد و جواب داد؟؟ (4335133) (alef-13)
 
محسن
Sweden
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۲:۵۶:۵۷
من نظرم راجع به «راجب» که شما مرقوم فرمودید این است که راجع به مقولاتی که راجع به آنها صلاحیت ندارید نظر ندهید لطفا! (4336579) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۷:۳۸:۰۳
سطح سواد پایین و نداشتن پایان نامه باعث شده این جملات نادرست رو بنویسید و کسانی هم سطح خودتون تاییدش کنن (4336795) (alef-13)
 
Moldova, Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۹:۳۴:۳۵
لطفاً مى شود شما يك مطلب علمى برضد اين مطلب بنويسيد ما بخوانيم و تأييدش كنيم (4337172) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۹:۰۹:۲۱
چه زوری میزنن این آقا رو تطهیر کنن
از اول هم مشخص بود که این بنده خدا حقوقدان نیست (4337069) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۹:۲۳:۰۴
سرقت ادبی از دیدگاه پایان نامه نویسی مسئله بسار مهمی است، اینکه ایشان مرتکب سرقت ادبی(plagiarism) شده اند یا خیر برمیگردد به دانشگاه محل تحصیل ایشان و اساتید داوری که تز ایشان را بررسی نموده اند. این مهم چند سالی است که بسیار مورد توجه داوران و نشریات چاپ مقاله قرار گرفته است. در این ارتباط سایتی نیز معرفی شده ک اگر مقاله ای دارای سرقت ادبی باشد نباید مقدار آن از حدی بیشتر شود! در هر حال محال ممکن است که شما مقاله یا تزی را بیابید که در آن سرقت ادبی نشده باشد! حال سوال من اینست که آیا درصد این سرقت ادبی در حدی بوده که تز ایشان ریجکت شود؟! قطعا پاسخ خیر است چرا ک اگر اینگونه بود به ایشان مدرک دکتری داده نمیشد! پس لطفا جو سازی نفرمایید (4335141) (alef-13)
 
محسن
Sweden
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۲:۵۹:۰۷
حالا کلا این بررسی را کنار بگذاریم، به نظر شما آقای روحانی که در اسکاتلند دکترا گرفته، دو کلمه انگلیسی می‌تونه درست و حسابی حرف بزنه؟ (4336580) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۹:۳۶:۳۶
البته این که سفارش الف بوده را انکار کرده اما مردم میدانند که در آستانه انتخابات ریاست جمهوری آبروی رئیس جمهور میرود بعد هم خلاف آن ثابت شد طرف در خارج از کشور ودر آمریکااست و قابل دسترس نیست شما هم به اهداف نا میمون خود نایل شده‌اید (4335181) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۹:۳۸:۱۶
شایسته است رساله ارشد و دکترای دیگر نازدهای ریاست جمهوری هم منتشر گردد تا اصالت اونها هم مورد بررسی قرار گبرد (4335186) (alef-13)
 
مسلم عماد افروغ
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۹:۳۹:۳۴
فرض بر این که بخشی از پایان نامه آقای روحانی از منابع دیگر برداشت شده و صد در صد مطالب برای ایشان نبوده است. اصلا فرض بر این میگیریم که دکتر روحانی سر دانشگاه انگلیس رو کلاه گذاشته. این باید برای یک ایرانی که مسولانش توانسته اند سر قدرت های بزرگ جهانی رو در برجام کلاه بگذارند و از لحاظ حرفه ای به آنها پافند بزنند جای خوشبختی و بهروزی رو داره نه غم باد و افسوس. با توجه به این موضوع که همه میدونند این تحقیقات اح... کار چه گروهیه با این حال خوشحالیم که رئیس جمهوری کیظ چون حسن روحانی سکان دار امورات مملکتمونه و جناب عالی برید (4335189) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۸:۰۹:۳۳
چرا اصل فایل رساله را منتشر نمی کنید؟ (4336861) (alef-13)
 
فارغ التحصیل گلاسکو
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۹:۴۱:۱۴
ایشان از دانشگاه گلاسکو فارغ التحصیل شده و این وصله ها به این دانشگاه نمیچسبد. (4335195) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۵:۴۶:۰۷
دانشگلاه گلاسکو نبوده, دانشگاه کالدونین گلاسکو بوده, مثل اینکه بگی دانشگاه تهران یا دانشگاه پیام نور تهران شرق, هر دو در تهران هستند اما این کجا و ان کجا (4336667) (alef-13)
 
فیتو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۹:۴۲:۳۱
بیچاره روحانی شده سیبل تیراندازی ...چطور اینهمه فشار رو تحمل میکنه (4335204) (alef-13)
 
محمد
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۹:۴۳:۴۱
به عنوان یه محقق زحمتکش آرزو می کنم که خدا کنه همش دروغ باشه.
اگر راست باشه کاری به انتخابات ندارم.
ایشون چطور می خواد جوابگوی این آبروریزی برای جامعه علمی ایران باشه. (4335211) (alef-13)
 
Moldova, Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۹:۳۶:۴۸
يعنى شما مى خواهيد بگيد ما تا حالا از اين جور چيزها نداشتيم ؟؟ (4337183) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۹:۵۳:۴۱
مزخرف است و روحانی قطعا شکایت خواهد کرد
رای ما فقط روحانی (4335257) (alef-13)
 
محمد
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۹:۵۴:۰۱
تازه ایشون عصو هیات علمی هم هستن. اگه راست باشه بیچاره دانشجوهایی که ایشوم راهنمایی یا مشاوره شون رو داشته. (4335259) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۹:۵۴:۱۵
جناب آقاى توكلى
چند سال است از دفاع آقاى روحانى مى گذرد، چرا الان درست در زمان انتخابات اين بررسى ها صورت مى گيرد. با اين شايبه سياسى و در ميان اين همه تهاجم ناروا و غير منطبق با موازين و آموزه هاى دينى انتظار داريد كه هر ادعايى توسط هر مرجعى پذيرفته شود.
كمى هم انصاف بدهيد و خودتان را به جاى مخاطبان قرار دهيد و به شعور ديگران اعتنا كنيد، بالاخره اين نوع ايام مى گذرد و يك روزى ما و شما در معرض قضاوت نهايى قرار مى گيريم و بايد نسبت به رفتار خود پاسخگو باشيم. اين نوع رفتارها بخصوص در چنين ايام سرنوشت ساز و تاثيرى كه بر آينده كشور و منطقه مى گذارد به نوعى تضييع حقوق مردم و عدم رعايت حق الناس است. (4335260) (alef-13)
 
استادیار کتابداری و اطلاع رسانی. پژوهشگر اعتبارسنجی
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۲۰:۰۲:۰۶
این مواردی که مطرح شده اصلا سرقت محسوب نمی شود و در تمام اثار علمی استناد به منابع دیگر وجود دارد و اتفاقا نشانه قوت یک کار علمی مستند بودن ان است. اگر چیزی که شما می گویید سرقت علمی است پس به جرات می توان گفت تمام کارهای علمی و پایاننامه ها سرقت است و حتی رساله های توزیع المسائل تمام مراجع تقلید هم کپی از یکدیگر است چون 90 درصد عین هم است و تنها در چند کلمه تفاوت دارند (4335293) (alef-13)
 
فاضل
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۲۰:۰۴:۵۷
تقصیر دولت قبله !!!!
شما -نمی دونید که ! (4335318) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۲۰:۰۵:۰۲
لطفا علاوه بر اموال مدارک کلیه مسئولان کشور بررسی شود.
در تقلب کردان ایشان کلا مدرک رو تقلب کرده اما در این تقلب که با موشکافی زیاد به دست آمده تعدادی کپی و پیس به دست آمده که این آقای دقیق نگفتن این تقلب ها در کدام بخش دیده شده. چون اگر در بخش پیشینه پژوهش باشد اشکالی ایجاد نمی کند اما در بخش نتایج اگر این شباهت ها وجود داشته باشد تقلب خواهد بود (4335319) (alef-13)
 
احمد
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۲۰:۱۰:۳۲
جمع کنید این بد اخلاقی های انتخاباتی رو (4335357) (alef-13)
 
Lao People
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۲۰:۱۳:۵۱
با این کار رئیس جهور،آبروی ایران رفت (4335371) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۲۰:۱۵:۴۵
شما گفتید و ما هم باور کردیم. اصلا هم ربطی به انتخابات و تخریب نداشت.
دانشگاه هم در دادن مدرک به دکتر روحانی اقدام درست کرده و شما از این موضوع ناراحتید و برای خودتان پروژه کاسه داغتر از آش درست کرده اید.

الف اگر تونستی منتشر کن. (4335379) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۲۰:۲۰:۲۰
یعنی چی سرقت علمی؟

تمام پایان نامه ها بخش های زیادی از منابع مختلف استفاده و حتی نظرات دیگران را مستقیما با نام بیان می کند، ودر یکی دو فصل روش خود رابیان می کند و در فصل بعدی نتیجه گیری و اراءه راهکار.....

حالا اگه تزی از چندتا کتاب استفاده کرد سرقت نیست؟ (4335387) (alef-13)
 
علیرضا
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۲۰:۵۰:۵۷
متاسفم
یک دانشجوی دکتری (4335467) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۲۱:۱۶:۴۷
دانشجو دکترایی که اسیر جناح بازی یک سایت شود باید بهش شک کرد (4335567) (alef-13)
 
majid r
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۲۱:۲۵:۰۷
قبل از اینکه متاسف باشید بیشتر تحقیق کنید. (4335622) (alef-13)
 
قادم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۲۳:۱۱:۵۵
ما به تز یا به مدرک دکتری یا به لهجه ی انگلیسی ایشون رای ندادیم که الان اگه مورد شبهه باشه نگران باشیم.
ما به یک طرز فکر رای دادیم نه به یک شخص!
ما به یک راه رای دادیم! به یک منش!
روحانی تا اخرین نفس حمایتت میکنیم .
برای سایت الف و جناب توکلی متاسفیم با این رفتارهای زننده در تخریب بزگان نظام. جناب توکلی شما خوب خاطرتان هست که احمدی نژاد در مجلس چه کسی را "کسانی که با فشردن دکمه شستی مدرک گرفتند" می نامید! از شما دیگر این کار بعید بود. (4336042) (alef-13)
 
Ammar
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۰:۵۷:۴۹
من یک عضو هیات علمی هستم و در حال حاضر در آلمان مشغول به کار پژوهشی هستم. واقعا از این خبر ناراحت شدم و احساس شرم کردم.
یعنی بالاترین فرد اجرایی کشور سالها است که از منافع مالی و موقعیتی یک مدرک جعلی استفاده کرده است.
من خودم برای گرفتن مدرک دکترا از دانشگاه امیرکبیر خیلی سختی کشیدم و در زمان دفاع با وجود اینکه لاغر هستم، در حدود ده کیلو وزن کم کردم و زخم معده گرفتم.
حال میبینم که چگونه رییس‌جمهور کشورم اینگونه تلاشهایی من را به بازی گرفته است.
نمیدانم چه بگویم، واقعا ناراحت هستم..... (4336420) (alef-13)
 
Australia
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۶:۲۵:۱۷
دوست عزيز مدرك ايشون جعلي نيست !!! ادعا شده كه تز ايشون كپي هست كه اثبات هم نشده پس بيخودي جوگير نشيد يك دانشگاه معتبر به ايشون مدرك داده وتا اون اعلام نكنه مدرك ايشون صحيح و سالمه (4336684) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۸:۲۹:۴۵
شما که عضو عیات علمی هستید و هر چیزی را که صرفا ادعا شده و بدون مدرک و دلیل درج شده است را قبول می کنید و فرق یک بیانیه مخرب جناحی را با مستند علمی تشخیص نمی دهید، آیا به دلیل ناتوانی در انجام رساله دکتری نبوده که لاغر شدید؟ (4336919) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۹:۰۴:۴۶
دوست عزیز همینکه تونستی برا کارهای پژوهشی تشریف ببرید المان از نتیجه کارهای همین دولت هست. ضمن اینکه مدرک دکتری روحانی برا ما مردم ایران فاقد اهمیت هست کسی به خاطر اینکه ایشون دکتره بهش رای نمیده شما اگر ظرفیت دکترا رو نگاه کنی متوجه میشی که اخذ مدرک دکترا بسیار اسان و غیر رقابتی است و چیزی هم به کسی اضافه نمیکنه .
برای کار اجرایی مدرک پژوهشی یک ریال هم ارزش نداره
موفق باشید (4337050) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۹:۳۵:۵۳
شماکه عضو هیات علمی هستيد در سال 1357 يا سال 1358 اصلا مفهومی تحت عنوان سرقت علمی وجود داشته که شما امروز از آن خجالت می کشيد يا اينکه مطلب چيز ديگری است و بيان شما لفافه آن! (4337177) (alef-13)
 
نوید
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۲۱:۰۰:۳۹
شایسته نیست که جناب کیوان ابراهیمی، دانشجوی دانشگاه آیوا معرفی شود. با جست‌وجویی کوچک می‌توان فهمید که ایشان دانشجوی دانشگاه ایالتی آیوا بوده و این دانشگاه از لحاظ کیفی نسبت به دانشگاه آیوا بسیار ضعیف‌تر است. اگر بنا به صداقت است مدّعی ابتدا از خود شروع کند. (4335490) (alef-13)
 
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۲:۵۶:۲۹
الان شما اعتبار سنجی مردین که دانشگاه ایشون اعتبارش پایینه؟ مشکل دانشگاه ایشونه؟ چه استدلالی هم عزیز. بیشتر فکر کن به نظرم اول (4336578) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۲۱:۰۲:۵۶
برای ما چه اهمیتی دارد رقیب ایشان اگر انتخاب بشه دوباره شرایط تحریم فراهم می شه (4335496) (alef-3)
 
م
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۲۱:۴۱:۱۷
مگه چقدر از تحریما لغو شده ؟خود اقای ظریف اعلام کرد فریب خوردیم و عمل نکردن . به قول میر سلیم بعضی محدودیتهایی هم که رفته شده به نفع خارجی ها برای بازار فروششون نه تجارت ما...

دوما کی گفته اگر کسی غیر روحانی بشه تحریما برمیگرده ؟
با چ دلیلی اینقدر محکم حرف میزنی ؟ (4335693) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۲۱:۴۱:۵۴
اولاً : مگر تحریمها رفع شده است؟
ثانیاً : انسان باید خیلی فرومایه باشد تا متقلب بودن رئیس کشور برایش اهمیتی نداشته باشد. (4335695) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۲۱:۴۵:۳۹
متأسفیم که برای شما اهمیتی ندارد !

واقعا مهم نیست کسی دروغ بگوید و ژست راستگویی و نقاب اعتدال بر چهره داشته باشد ؟
واقعا مهم نیست چه کسی بر مسند بنشیند ؟
________________ __________________ روحانی به هر قیمت ؟؟؟
آیا این استدلال و منطق شماست ؟
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
آیا اکنون در تحریم نیستیم ؟
شما در کجا زندگی میکنید ؟ دوست عزیز ؟ !! (4335710) (alef-13)
 
علی یزدانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۰:۴۳:۳۵
باید خدمت این عزیزمون عرض کنم که برای شما بسیار فرق خواهد کرد زیرا که دانشگاه برای حفظ آبروی خود ناگزیر به پس گرفتن این مدرک خواهد شد و این برای نه تنها جامعه ی علمی کشور بلکه با هزاران افسوس برای ایران، برای جمهوری اسلامی ایران، برای یک تمدن چند هزار ساله، برای ایرانیان خارج از کشور برای آیندگان ما منجر به بزرگترین رسوایی در سطح جهانی خواهد شد و از این پس آنچه در ذهن جهانیان از ما به یاد می ماند تقلب رییس حمهور معروف کشور بزرگ ماست (4336377) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۲۱:۰۳:۲۲
جالبه یکماه پیش شروع کردن به بر رسی (4335497) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۲۱:۴۵:۰۴
یعنی باید همچنان تقلب ایشان را لاپوشانی میکردند؟!!! (4335706) (alef-13)
 
دانشجوی صنعتی شریف
United States
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۰:۱۵:۴۵
جالب اینه که شما از یه متقلب دفاع می کنین. (4336274) (alef-13)
 
Iceland
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۲۱:۰۴:۳۹
هر تز یا پایان نامه یا کار علمی عمده اش از مطالب دیگران نوشته شده و شما در هر پایان نامه بطور معمول حداقل صدها ارجاع میبینید! یعنی عمده مطلب یک پایان نامه در واقع تالیف هست! معمولا درصد کمی از مطالب، مطالب جدیدی هستن! یعنی یک نفر میاد مطالب گلچین شده ای از دیگران درباره موضوع موردنظر رو جمع آوری و تنظیم میکنه و با افزودن مطالب خودش یک نتیجه جدید میگیره! وگرنه اگر قرار باشه هر شخصی با هر پایان نامه مثلا صدها صفحه ای، صدها صفحه به علم و دانش روز اضافه کنه که دنیا منفجر میشه از علم! اونهم در حوزه علوم انسانی! البته هر مطلبی که از دیگران آورده میشه به شرط اینکه یک موضوع عمومی نباشه که همه اون رو بدونن و یک مطلب خاص باشه باید حتما مرجع اون ذکر شده باشه. (4335503) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۲۱:۰۵:۱۴
وای بر روحانی
وای بر راستگویان آخرالزمان (4335505) (alef-3)
 
پیمان
United States
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۲۱:۱۸:۰۵
دیدی الف جان خودت داری بد اخلاقی میکنی
در دانشگاههای اروپا خودت میدونی که امکان سرقت علمی وجود نداره و یا خیلی ناچیزه چون اونا کیلویی مدرک نمیدن
وبه علاوه این ابراهیمی با کدوم سند و مدرک داره حرف میزنه
اسم دانشگاه آمریکا رو آوردی که به این موضوع اعتبار بدی
چی شد حالا آمریکا خوبه و هیچ شیطنتی در کار نیست
یعنی ما یه آدم بین شما و دوستانتون نداشتیم که توی این سالها اینو ثابت کنه ؟مگه تئوری کوانتم بوده که باید دانشجوی دکترای آیووا بیاد بهتون کمک کنه (4335580) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۲۱:۲۴:۰۶
1-متن ها گذاشته نشده، برای مقایسه.
2-" بنابر نوشته سایت تابناک، سخنگوی دانشگاه اسکاتلندی در ابتدا به فارین پالیسی گفته ‌که دانشگاه فعلا نمی‌تواند درباره این رساله 500صفحه‌ای اظهار‌نظر کند، چرا که هنوز نسخه الکترونیکی آن منتشر نشده است. ساعاتی بعد، چارلز مک‌گیهی، مدیر ارتباطات دانشگاه کلدونین اسکاتلند اعلام کرد که در متن و ‌نیز کتابنامه رساله آقای روحانی، به استفاده از کتاب آقای کمالی با نام «Principles of Islamic Jurisprudence» اشاره شده است." (4335617) (alef-13)
 
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۲۱:۳۳:۰۱
این چه وضعشه
چرا موقع تنتخابات کشور ما ایقد بی اخلاق میشه (4335653) (alef-13)
 
Spain
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۲۱:۳۴:۲۳
"اصلاً خوشحال نیستیم که سرقت علمی آقای روحانی اثبات شد، چون ایشان الان نماد کشور ایران در خارج از دید ملت‌ها و دولت‌ها هستند."

مطمئنی ؟! اگه به "نماد کشور ایران" بودن اعتقاد داشتی، حداقل به خاطر ایران دست به این کار با اهداف سیاسی نمیزدی. (4335659) (alef-13)
 
علی
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۲:۲۹:۱۱
کی اثبات شد؟
با حرف این آقای ابراهیمی؟؟؟؟؟ (4337920) (alef-13)
 
مهندس جنت شهری
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۲۱:۳۸:۵۵
کسانی که دسترسی دارند بررسی کنند ببینند این اقا از بورسیه های غیر قانونی نبوده...شما مگر چه مسیولیتی دارید که بررسی کردید..از کجا معلوم که شما جزو سیا نباشید یا شاید ک گ ب و شاید هم اینتنجلت سرویس.. اول خودتان را معرفی کنید بعد مدعی باشید..البته شاید بعضی ادمها به شما قولی داده باشند ولی این که به دماغ شما خورده بوی کباب نیست بلکه بوی الاغ پدر جنابعالی است که داغ کرده اند... (4335678) (alef-13)
 
محمدرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۲۱:۳۸:۵۸
چرا ا لان تازه یاد این موضوع افتاده اید؟

ضمنا تز رساله دکترای رقبای ایشان هم بررسی شده است؟

الف متاسفم. (4335681) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۲۱:۴۵:۳۰
هرکه چنین کاری بکنه کار درستی انجام نداده حتی اگر آقای روحانی رئیس جمهور باشهو البته باید چند نکته رو هم مد نظر داشت. اینکه این آقا میگه آبروی نظام و اینجور حرفها یه خرده داره حاشیه میره. این تز برای چه سالی بوده؟ ان موقع روحانی رئیس جمهور بوده؟ چه سمتی داشته؟ و اینکه مستندات شما آقای دکتر آمریکا تحصیل کرده باید بررسی بشه ببینیم واقعاً ادعای شما واقعیت داره و یا اینکه فقط ادعاست و . (4335708) (alef-13)
 
هيئت علمى دانشگاه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۲۱:۴۸:۳۹
بهتر است سايت الف هيجان زده برخورد نكنه
بحث سرقت علمى روند خاصى داره مثلا اينكه شما جمله اى را دقيقا از جايى بردارى و داخل گيومه بذارى و ارجاع بدى سرقت علمى حساب نمى شه
در ضمن اين نرم افزار به زبان انگليسي مى باشد و زبان فارسى نداره و اگه پايان نامهبعضى از كسانى كه دكترى دارند را بررسى نماييدبه وفور به سرقت علمى برخورد مى كنيد
بنابراين صرف اينكه نرم افزار مشابهت اعلام مى كنه دليل سرقت علمى نيست (4335728) (alef-13)
 
عضو هیات علمی- استاد دانشگاه
Denmark
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۲۱:۵۰:۱۴
هر محقق یا دانشجو برای ارائه مقاله یا تزش، می بایست از مقالات ویا متون علمی سایر محققین استفاده نماید واین بسیار روشن، کاملا علمی و الزامی است. ولی متن آورده شده می بایست تغییر یابد که اصظلاحا به این پارافریز گفته می شود. درصد تغییر بسته به مقاله، تز و همچنین بسته به دانشگاه می تواند حتی تا بیست درصد تشابه مخصوصا در قسمت ادبیات موضوع هم برسد که در اینصورت کاملا مجاز بوده و حکم تقلب نمی گیرد. گرچه ایراد دارد. (4335737) (alef-13)
 
حامد
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۲۱:۵۱:۱۶
سلام
جناب کیوان ابراهیمی دانشجوی محترم مقطع دکترای دانشگاه «آیوا»ی آمریکا
آیا این اسم و رسم قرار است ما را بترساند و نشان بدهد که ادعای سرقت علمی در این رساله دکتری صحیح است؟ آیا این اسم و رسم شما نشان می دهد فرد فاضل و دانشمندی این کار را کرده است؟ اینطور نیست برادر ... بر اساس نظر کمیته بین المللی اخلاق انتشار آنچه شما در پایان نامه یافته اید سرقت علمی محسوب نمی شود. به نظرم باید کمی در مورد آنچه سرقت علمی محسوب می شود مطالعه بفرمایید. ضمنا وقتی در ایام انتخابات به یکباره به فکر بررسی تز آقای روحانی می افتید حرفتان کم اثر می شود برادر. بهتر بود پایان نامه تمام نامزدها را بررسی می کردید که عدالت و عدم غرض ورزی خود را به اثبات می رساندید.
نصیحت بنده به شما این است که کمی درباره معنای سرقت علمی مطالعه بفرمایید. حتی اگر از آن هم دانشگاهی های آمریکایی خودتان هم بپرسید خواهند گفت که برچسب سرقت علمی به کسی زدن چقدر سخت است و چقدر باید از آن اجتناب کرد. (4335741) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۲۲:۰۰:۲۴
عجب منبع معتبری! شما فیلم اون دانشجوی دکتری رو ببینید مشخص میشه که چقدر آدم بی طرفیه!!! (4335783) (alef-13)
 
Efvgh
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۲۲:۰۲:۱۰
این مسخره بازی چیه؟ به نظرم چه رساله دکتراش تماما کپی باشه و چه نه کوچکترین اهمیتی نداره . نزدیک انتخابات نشستین مثلا خیلی نگران علم و دانش هستید ، اگر برا تاثیر در جامعه علمی نوشتینش که من یکی ازش باشم متاسفم امروز روزی نیست که کوچکترین تاثیری روی من و امثال من داشته باشه. کاملا هدف دار و توهین به شعور مخاطب (4335787) (alef-13)
 
سیدجواد
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۲۲:۲۰:۱۰
استفاده از یافته های علمی دیگران نه تنها سرقت علمی نیست بلکه قوت علمی است که فرد با دیدن همه متون علمی مربوط به تز دکترا تحلیل ونگاهخ خود را بیان نماید وهر فعال دانشجوبی که هنوز الفبای تحقیق را نمی داند نمی تواند در مورد تز دکترای یک نفر و ان هم در یک دانشگاه معتبر اظهار نظر علمی کند .
این مطلب را هم الف مثل مطالب قبلی ام منتشر نخواهد کرد البته (4335860) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۲۲:۲۰:۳۴
سایت الف خیلی از روال عادیش خارج شده ...

این به اصطلاح دانشجوی دکترا چرا نزدیک انتخابات چنین ادعایی کرده؟از کجا بهش گفتن این کارو بکنه؟!

این بی اخلاقی از سایت الف بعید بود (4335863) (alef-13)
 
افشار
Denmark
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۲۳:۰۰:۴۲
سلام واقعا این افراد خجالت نمی کشند از انواع حربه ها برای تخریب دکتر روحانی استفاده می کنند ایشان با همه تحریمها که ما تازه بعد از برجام فهمیدیم چه خبر بوده و آن تورم های وحشتناک، کشور را به یک آرامش نسبی رساند و به یاری خدای متعال رونق اقتصادی و شغل کافی را ایجاد خواهد کرد. (4336007) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۲۳:۰۵:۱۰
خيلي محكم تر به روحاني رأي مي دهم. (4336016) (alef-13)
 
متاسفم
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۲۳:۵۵:۳۲
من نمیدونم این چه اصراری هست که یه عده طرفدار آدمی بشن که ...

من کلا از اولی که رئیس جمهور شد از بیانش میگفتم اصلا سطحش پایینه، مثل

بچه هایی که با یکی دعوا میکنن حرف میزنه ، حالا هم که ظاهراً افتضاح دیگه ازش معلوم شده نمیدونم چه جای طرفداری داره

آقا و خانم های طرفدار لطفا اگه میخواید رای بدید حداقل پیش خودتون قلباٌ و

عقلاً مطمئن شید بعد برید اسمشو بندازید توی صندوق! (4336209) (alef-13)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۲۳:۵۶:۵۱
مثلا این همه که لقب دکتر گرفتند که کاملا هم شناخته شده هستند اصلا واحد گذراندند چه برسد به پایان نامه نوشتن .... مرحوم کردان مشت نمونه خروار بود (4336212) (alef-13)
 
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۲۳:۵۷:۴۱
آقای توکلی کجا میری؟ (4336215) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۰:۰۲:۵۴
من که باور میکنم شما به هیچ گروهی وابسته نیستید بقیه رو نمیدونم! (4336231) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۶:۰۷:۲۰
ایشان در مقاله ای اعتراف کرده که مستقل نیست. (4338513) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۰:۰۵:۰۴
روحانی عرضه این را داشته تا در بهترین دانشگاههای تراز اول جهان تحصیل کنه..مهم اینه. (4336238) (alef-13)
 
علی یزدانی
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۲:۳۸:۰۸
متاسفانه ایشان در دانشگاه کلدونین گلاسکو تحصیل کرده اند و نه گلاسکو. باید بدانید بر خلاف دومی که از دانشگاههای مطرح است این دانشگاه حداقل اختلاف 1500 تایی در رتبه بندی با دانشگاه گلاسکوی اصلی دارد (4336561) (alef-13)
 
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۰:۱۵:۱۱
استعفا و استیضاح (4336272) (alef-13)
 
ali
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۰:۱۶:۵۵
در ارایه پیشینه و سوابق اگر باشد که مسئله ای نیست و یا اگر رفرنس شده باشد همینطور.کلا این گزارش بو دار است (4336283) (alef-13)
 
شهروند
Netherlands
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۰:۲۹:۵۹
این اظهارات با نظر دانشگاه نمی حواند. تفاوت است بین کپی نظر با رفرنس و جعل. (4336331) (alef-13)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۰:۴۲:۴۳
جناب آقای دانشجوی دکتری شما و ما همه می دانیم که در هر پایان نامه ای حداقل ۷۰درصد از مطالب کپی است چرا که کسی قرار نیست دوباره چرخ را اختراع کند. در این مطالب کپی استناد می شود به مقالات معتبر جهانی و یا پایان نامه های دیگر. این مسیله برای شما که بهتر می دانید چرع جالب است. مطمین هستید که شما اینکاررا نمی کنید. (4336372) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۰:۴۹:۲۱
اینطور که ایشان نوشته‌اند نه تنها در ایران بلکه در کشورهای پیشرفته هم تمامی فارغ التحصیلان دانشگاهها مرتکب سرقت علمی شده و می‌شوند. به طور کلی پیشرفت علمی در رشته‌های مختلف متکی به کمک گرفتن و استناد به آثار چاپ شده محققان دیگر است و در بسیار موارد جملات اصطلاحا paraphrase می شوند و با ذکر منبع در پایان نامه ها و رساله‌ها به کار برده می‌شوند. این کار با ذکر منبع هیچگونه اشکالی ندارد. پس به این راحتی نیست که زحمات دیگران را به سادگی بشود زیر سوال برد مگر با تحقیق و بررسی دقیق. نظر یک دانشیار با نزدیک به بیست سال تدریس. (4336395) (alef-13)
 
بی نیاز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۰:۵۷:۳۲
البته انصاف این است که جناب آقای توکلی، پیش از به قضاوت گذاشتن این موضوع در افواه عموم، از آقای روحانی توضیحی میخواستند. این نوع عمل از تقوا و بیطرفی کمی فاصله دارد. بقول علی دایی، بنظر می رسد داور به یک سمت غش کرده. (4336418) (alef-13)
 
امیرحسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۰:۵۹:۱۳
الف بس کن . والا خجالت دارد. چرا سراغ کسانی نمیروی که اصلا دیپلم هم ندارند و حالا شده اند دکتر. فرض کنیم ایشان حالا در بخش هایی کپی کرده که خیلی از دانشجوها سهوا این کار را میکنند این وظیفه استاد راهنما بوده که بررسی کرده و ارجاع دهد تا درست شود.البته اگر شما و این دانشجوی دکترای دلواپس ادعا میکنید که بعید میدانم راست بگویید. راستی این دانشجو در دانشگاه های بلاد کفر چه کار میکند؟ اگر راست میگوید سریع برگردد و همینجا درس بخواند. ضمنا تز فوق لیسانس خودش را هم در اینترنت بگذارد تا ما هم صحت و سقم آن را بررسی کنیم. (4336421) (alef-13)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۱:۰۳:۲۲
نوشته‌های طرفداران روحانی رو که در این مطلب دیدم کلی خجالت کشیدم. تمام کسانی که میگید عیب نداره و مشکلی نیست و سرقتی رخ نداده بدونید همتون تو گناه آقای روحانی شریک هستین. ثابت کردین تمام شعاراتون در مورد فساد همش دروغ و توخالیه. آفرین. (4336428) (alef-13)
 
Hungary
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۲:۱۸:۴۰
واقعا شما به گناه و غیر گناه اعتقاد دارید؟؟؟؟ این که ابروی یک مومن را با یک بررسی بریزید و در سایت در معرض عموم قرار دهید گناه نیست. گناه کبیره است. از اهل باید بپرسید و بدانید چقدر بررسی دقیق و جدی میخواهد. من در مسلمانی این انسانها شک دارم و از خداوند ستارالعیوب برای همگان انسان بودن آرزومندم (4337873) (alef-13)
 
دكتر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۱:۰۶:۴۱
فعال بي علم: تو نميدوني رساله دكتري با توجه به منابع نوشته ميشه و دكتر روحاني حتما به منابع اشاره كرده و اين ديگر سرقت ادبي نيست.بعدش قاونا هيچ جا رساله دكتري را در اختيار هر كسي قرار نمي دهند الان خود ايران بخواي يك پايان نامه مطالعه كني بايد در كتابخانه و زير نظر مدير كتابخانه باشه جنابعالي با ورود به حريم شخصي كس ديگر و مطالعه غير قانوني تز ايشان دچار يك جرم شديد.چيزي بگين كه ارزش داشته باشد . (4336435) (alef-13)
 
یک ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۱:۰۸:۰۸
بنده خودم استاد دانشگاه هستم، یعنی جناب توکلی الان روشنگری فرموده اند! یعنی ما بدون ارایه هیچ مدرک و ادله ای فقط با نقل قول از یک فرد گمنام و دقیقا چند روز قبل از انتخابات باید حرف های ایشون رو بپذیریم و از حمایت از جناب روحانی دست بکشیم، واقعا باعث تاسفه!!!!!!!! کاملا رغبت و تمایلم برای خواندن مطالب این سایت رو در این چند روز با این موضع گیری های عجیب و به دور از انصاف، از دست دادم (4336440) (alef-13)
 
جوان
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۱:۵۰:۱۱
پیوند بعد از گزارش را ملاحظه کنید یک فایل دویست و چند صفحه‌ای است با توضیحات کامل و مستندات (4336505) (alef-13)
 
احمد حیدری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۳:۲۴:۲۶
با این گونه ی بیان اکر شما استاد دانشگاه هستید:
۱. من خود آقای روحانی ام
۲. متاسفم برای آن دانشگاهیکه تو توش تدریس می کنی و کلاً برای سیستم آموزشی (4336601) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۱:۴۴:۲۸
نکته ای که این دانشجوی گرامی توجه نکرده ان است که پایان نامه با مقاله تفاوت بسیار دارد وسرقت علمی که امروزه باب شده تا همین چند سال پیش ان را سرقت علمی نمیدانستند مثلا مقالات علمی از دانشمندان به نام، در سال ۱۹۷۰تا ... می بینیم که شباهت زیادی از نظر جمله بندی با هم دارند وتفاوت فقط در موضوع است که بسیاری از ژورنالهای معتبر که تا به امروز ادامه دارد ان را چاپ کرده اند وبه ان لقب سرقت علمی نداده اند اما امروزه حتی اگر کسی از نوشته خود در دو مقاله استفاده کند ان را سرقت علمی می نامند که بنظر می رسد شاید چندان صحیح نباشد . نکته دیگران است که پایان نامه با مقاله تفاوت بسیار دارد واگر پایان نامه یا رساله دکترای بسیاری از اساتید به نام امروز را که در مراکز تحقیقاتی چه تجربی وچه در رشته علوم انسانی در ایران یا کشورهای دیگر مشغول به کار هستند بررسی گردد نه تنها یک پارگراف بلکه فصلهای بسیاری کپی پیست است که ماهیت پایان نامه و رساله ایجاب میکند که قسمتهایی بدلیل پیشینه تحقیق مشابه باشد که در بعضی فقط مراجع را در انتها ی رساله می نویسند متاسفانه اگر سخن شما را بپذیریم بسیاری از رساله های اساتید به نام در ایران وجهان متهم به سرقت علمی می شوند که این
خود شیفتگی شایسته یک ایرانی نیست البته اینکه ماهیت پایان نامه ورساله بخصوص در ایران بهتر است فقط به یک فصل محدود که شامل فقط کار ان فرد باشد چنانکه بعضی ازکشورها از ان تبعیت میکنند پیشنهاد جالبی است که شما باید به یک وزارت علوم فعال می دادید اما صحبت شما در مورد رساله را اگر برای همه اساتید دانشگاهای ایران تطبیق دهیم گروه تحقیق شماهمه اساتید ایران از جمله کشورهای دیگر که رساله نویسی شان منطبق با روش ایران است متهم به دزدی میکند که این شایسته وزیبنده یک ایرانی نیست هر چند توضیحات دیگری را می توان ارا ئه داد که به همین بدون متهم کردن دیگران می توان بسنده نمود (4336498) (alef-13)
 
Canada
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۲:۱۴:۰۴
اقای توکلی جدیدا اظهار نظر یک دانشجوی بی نام و نشان ملاک قرار می گیرد برای بررسی رساله دکتری یک رئیس جمهور؟ انهم یک ماه قبل از انتخابات؟ ما فکر می کردیم برای بررسی این موارد استناد می شود به کار گروهی یک دانشگاه معتبر یا یک موسسه معتبر. فردا اگ یک دانشجوی دیگر همین ادعا را در مورد مدرک شما کرد می پذیرید؟ یا می گویید باید کسانی داوری کنند که شرایط داوری را داشته باشند؟ والله چند روزه مانده ام نامه هشدار شما را باور کنم یا این مطالب سایتتان را. تذهبون؟ (4336533) (alef-13)
 
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۲:۳۲:۳۰
1- رساله 500 صفحه بوده و در فصل های اخر هیچ کپی کاری طبق ادعای خود دوستان ارائه نشده
2- مولف به کتابی که استفاده کرده اشاره کرده اگر میخواست تقلب کنه اسم اون کتاب رو نمی اورد
3- وضعیت رفرنس دهی نسبت به قبل فرق کرده
4- در فصولی که ادبیات موضوع بررسی میشود همه منابع از کتب یا مقالات دیگر اورده میشود و خود محقق از خود چیزی نمیگوید
5- تخریب روحانی باعث میشود که رای بیشتری بیاورد
6- ما به خاطر مدرکش بهش رای ندادیم که الان مدرکش برای ما مهم باشه حتی بگویند مدرک دوره ابتدایی ایشون هم تقلبی است باز برای ما اثری ندارد (4336555) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۲:۳۹:۵۵
نکته ای که این دانشجوی گرامی توجه نکرده ان است که پایان نامه با مقاله تفاوت بسیار دارد وسرقت علمی  که امروزه باب شده تا همین چند سال پیش ان را سرقت علمی نمیدانستند مثلا مقالات علمی از دانشمندان به نام، در سال ۱۹۷۰تا ... می بینیم که شباهت زیادی از نظر جمله بندی با هم دارند وتفاوت فقط در موضوع است که بسیاری از ژورنالهای معتبر که تا به امروز ادامه دارد ان را چاپ کرده اند وبه ان لقب سرقت علمی نداده اند اما امروزه حتی اگر کسی از نوشته خود در دو مقاله استفاده کند ان را سرقت علمی می نامند که بنظر می رسد شاید چندان صحیح نباشد . نکته دیگران است که پایان نامه با مقاله تفاوت بسیار دارد واگر پایان نامه یا رساله دکترای بسیاری از اساتید به نام  امروز را که در مراکز تحقیقاتی چه تجربی وچه در رشته علوم انسانی در ایران یا کشورهای دیگر مشغول به کار هستند  بررسی گردد نه تنها یک پارگراف بلکه فصلهای بسیاری کپی پیست است که ماهیت پایان نامه و رساله ایجاب میکند که قسمتهایی بدلیل پیشینه تحقیق مشابه باشد  که در بعضی فقط مراجع را در انتها ی رساله  می نویسند متاسفانه اگر  سخن شما را بپذیریم بسیاری از رساله های اساتید به نام در ایران وجهان متهم به سرقت علمی می شوند که این
خود شیفتگی شایسته یک ایرانی نیست البته اینکه ماهیت پایان نامه ورساله بخصوص در ایران بهتر است  فقط به  یک فصل محدود که شامل فقط کار ان فرد باشد  چنانکه بعضی ازکشورها از ان تبعیت   میکنند پیشنهاد جالبی است که شما باید به یک وزارت علوم فعال می دادید اما صحبت شما در مورد رساله را اگر برای همه اساتید دانشگاهای ایران تطبیق دهیم گروه تحقیق شماهمه اساتید ایران از جمله کشورهای دیگر که رساله نویسی شان منطبق با روش ایران است متهم به دزدی  میکند که این شایسته وزیبنده یک ایرانی نیست هر چند توضیحات دیگری را می توان ارا ئه داد که به  همین بدون متهم کردن دیگران  می توان بسنده نمود (4336562) (alef-13)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۲:۴۰:۲۶
سلام اینکه مدرک دکتری و شاید فوق ایشون صوری است شک آنچنانی نیست چون یک دانشجو در شرایط بیکاری و آزادی پدرش در می آد تا یک پایان نامه به اتمام برسه اونی که چند تا مسولیت داره که تکلیفش روشنه در ثانی زبان انگلیسی که ایشون بایستی وارد باشه و نیست فقط تو رو خدا اگر مطمئن هستید که اینها قابل اثبات هم هست زودتر یه جوری جمعش کنید که ابروریزی بین المللی بوجود می آره از دور قبل هم شکیاتی پیرامون مدرک ایشون مطرح بود و اصلا مدت مدیدی قبلتر انگار ایشون به دکتر معروف بودند با تمام این احوال امیدوارم دروغ باشد یا حداقل اثبات نشود (4336563) (alef-13)
 
خوش نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۳:۲۰:۳۶
چیزی که مهم هست ، اینه که روحانی در تمام سخنرانی هایش، در تمام سالهای عمر سیاسیش ، بالاتر از دکترا سخن گفته.
واقعا شیخ دیپلمات ، به این میگن. (4336599) (alef-13)
 
خباز
United States
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۳:۲۹:۲۵
از سایت الف بعید بود در این برهه اینگونه قلم فرسایی کند. دانشجوی دانشگاه ایوا تا حالا کجا بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (4336606) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۷:۴۵:۴۱
حالا هر چی بگید یه عده که بعضیاشون دست اندرکار آقای روحانی هستند مرتب نظر میدن که آقا مگه آقا روحانی چیکار کرده؟ چیزی نشده

اما امن از روزی که یه روز طرفداران آقای رییسی یا قالیباف یه اشتباه بکنند

مگه این جماعت قبول میکنند (4336813) (alef-13)
 
بچه ی شوش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۸:۵۳:۳۸
1. کیوان ابراهیمی مخالف سرسخت برجام وتوافق هسته ای است.
2. از کیوان ابراهیمی به تاریخ 1394. 04. 29 در سایت پارسینه به عنوان یک بلاگر حزب اللهی نقل قول شده است:".. به گمانم تنها حالتی که موجب شکست توافق هسته ای خواهدشد، ظهور یک جرج بوش دیگر در صحنه ی سیاسی آمربکاست".
3. خواب شکست توافق هسته ای توسط تندرویی هایی مثل کیوان ابراهیمی هرگز تعبیر نخواهد شد.
4. سایت الف خواهشمند است جهت تنویر افکار عمومی منتشر کنید که نامبرده فردی بی طرف نبوده، نیست و نخواهد بود.
5. افرادی مانند کیوان ابراهیمی به اسراییل گرا دادند که از جرج بوش دیگری مثل ترامپ حمایت کنند.
6. نامبرده خائن به منافع ملی است. نسبت به روحانی و توافق هسته ای عناد دارد. ایشان می گوید: " اگر رییس جمهور آمریکا به ایران امتیاز بدهد میانه روها را تقویت کرده است". وی به طور غیر مستقیم از جرج بوش بعدی که بعد معلوم شد ترامپ بوده می خواهد که هیچ امتیازی به ایران ندهد، تا افرادی مثل ظریف و روحانی در ایران تقویت نشود.
7. این آقا به تندروهای آمریکایی برای" پاره کردن برجام" خط داده است.
8. افرادی مثل کیوان ابراهیمی نفوذی آمریکا هستند. (4337006) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۹:۰۹:۳۵
خوب بود چهار سال پیش این افشاگری میشد (4337071) (alef-13)
 
حسن
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۹:۳۱:۱۷
روحانی چه با دکتری چه بدون دکتری عزیز دل مایی (4337160) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۰:۰۴:۵۴
گر حکم شود که مست گیرند، در شهر هر آنچه هست گیرند.
من از همینجا تقاضا می کنم که تز دکتری همه کسایی که مدرک دارن بررسی بشه و مدارک تقلبی مشخص بشه. تو این مملکت چیزی که زیاده دکتره...یه لطفی کنین همه رو چک کنین تا تکلیف آدمایی که زحمت می کشن واسه دکتری شون از بقیه که پا رو پا میندازن مدرک میگیرن معلوم بشه!! (4337313) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۱:۵۳:۵۱
این رساله ای که ادعا میکنند به دستشان افتاده را چرا منتشر نکردند؟
آیا رساله سایر آقایان نامزد را هم بررسی کردند؟ (4337727) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۲:۰۷:۴۶
الف این خدعه ها دیگر جواب نمی دهد خود را خسته نکن (4337816) (alef-13)
 
بچه ی شوش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۲:۰۸:۵۸
1. آقای توکلی، فرض می کنیم روحانی تخلف کرده است. چرا در شب انتخابات اعلام تخلف می کنند؟ 2. چرا زودتر اعلام نکردند تا در صورت احراز ادعا فرد دیگری را جایگزین روحانی کنیم.
3. دستگیری دختر وزیر در شب انتخابات هم تصادفی بود؟
4. دستگیری رمال ادعایی در شب انتخابات تصادفی بود؟
5. آیا کیوان ابراهیمی از تندروهای مخالف توافق هسته ای نیست؟
6. آقای توکلی با توجه به شداهد فوق نمی توانیم در حال حاضر از حمایت روحانی دست بکشیم.
7. با توجه به این که بوی پرونده سازی می آید، در حمایت از روحانی مصرتر شدیم. ما دولت پرونده ساز نمی خواهیم. ما روحانی پرونده نساز را دوست داریم، شما را نمی دانم.
8. مبادا که ایران چون پلاسکو ویران شود. (4337826) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.