نظر منتشر شده
۱۰۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 490748
پیشنهادی خيرخواهانه برای آقای روحانی در مورد ماجرای رساله دکتری ایشان
کریم موحد/دوشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۶
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۵
 
آقای روحانی عزیز،
رییس جمهور محترم،
سلام و خدا قوت

با توجه به احتمال کوتاهی یا خجالت نزديكان، مشاوران و همکاران شما در انتقال برخی حقایق تلخ به جنابعالی (که این روزها در محافل دانشگاهی و شبکه های اجتماعی و حتی بعضا در کوچه و بازار می گذرد) متن زیر، حداقل برای ثبت در تاریخ و انذاری عمومی از آنچه ممکن است بعدها به درستی مدعی عدم اطلاع از آن شوید، تقدیم می شود.
آقای روحانی عزیز، مستحضر هستید/باشید که کار بررسی اصالت رساله دکتری شما به نتایج جالبی نرسیده است.

برمبنای نتایج این بررسی، تاکنون، حداقل 60 درصد از محتوای پایان نامه دکتری شما، کپی کلمه به کلمه بدون ارجاع از منابع دیگر بوده است. برمبنای این نتایج که مستقیما یا با مشاوره تیمی حداقل 20 نفره از دانشجویان نخبه داخل و خارج و فارغ التحصیلان و مدرسین دوره های عالی علوم انسانی در دانشگاه های مختلف به دست آمده، عدم اصالت این پایان نامه به شرح زیر و براساس اسنادی که بررسی آن توسط هر ناظر منصفی قابل راستی آزمایی است و مستندات آن در پایگاه Rouhanithesis.com  قرار دارد، اثبات شده است (منظور از اثبات، یعنی بررسی مستند شده صرفاً بر اساس صدها ساعت نیروی تخصصی «انسانی» - و نه بررسی نرم‌افزاری- که به راحتی قابل راستی آزمایی توسط سایر محققین علاقه‌مند به بررسی و تدقیق مجدد است):

از مجموع حدود 101500 کلمه در کل این پایان نامه دکتری (شامل متن کل رساله به همراه ارجاع‌ها و توضیح‌های موجود در پی‌نوشت‌های فصول مختلف و بدون لحاظ فهرست مطالب و فهرست منابع)، محتوای زیر فاقد اصالت بوده و از منابع دیگر کپی شده اند:

1-  از علی‌اکبر کلانتری (ایرانی): تقریباً 16700 واژه (15200 واژه در متن فصل 4 + 1300 واژه ارجاعات + 200 واژه در نتیجه نهایی) (لینک)
2-  از احمد حسن (پاکستانی): تقریباً 11000 واژه (10300 واژه در فصول 1، 2، 3 و نتیجه نهایی + 725 واژه ارجاعات) (لینک)
3-  از هاشم کمالی (افغانستانی): تقریباً 9400 واژه (8750 واژه در فصول مختلف + 650 واژه ارجاعات) (لینک)
4-  از سید عباس صالحی (ایرانی): تقریباً 5400 واژه (5000 واژه از متن فصل 5 + 430 واژه ارجاعات) (لینک)
5-  از جمعه مقدادی (تانزانیایی): تقریباً 3000 واژه ( 2800 از متن فصل 5 + 100 واژه ارجاعات + 125 واژه در مقدمه، فصل 3 و نتیجه نهایی) (لینک)
6-  از وائل حلّاق (فلسطینی): تقریباً 2250 واژه (2100 واژه از متن فصل 1 + 150 واژه ارجاعات) (لینک)
7-  از شبلی ملّاط (لبنانی): تقریباً 2075 واژه (2000 واژه از متن فصل 6 + 75 واژه ارجاعات) (لینک)
8-  از  شهید مرتضی مطهری (ایرانی): تقریباً 1600 واژه (1400 واژه در فصل 2 + 125 واژه در فصل 4 + 110 واژه در نتیجه نهایی) (لینک)

متون کپی شده از این 8 نفر بیش از 50 درصد کل تز دکتری شما را تشکیل می‌دهد و تقریباً 42 درصد کل رساله از 4 نفر نخست (کلانتری، احمد حسن، کمالی و صالحی) کپی شده است. همچنین، با احتساب سایر مراجع خرد متعدد، درصد عدم اصالت به حدود سه پنجم (شصت درصد) رسیده است. حجم عدم اصالت در برخی فصول تا 90 درصد نیز می رسد.

مستندات مذکور را می توانید به معتمدان خود (ونه صرفا نزدیکانی سیاسی یا اداری که به دنبال رضایت جنابعالی یا نفع کوتاه مدت جناحی – ولو با قربانی کردن شما - می گردند و برخی نامه پراکنی های ماه های گذشته آنها در قربانی کردن حقیقیت در این مورد، مانند تشبيه رساله شما به رساله مراجع يا مرتبط كردن انتحال علمي به چيدن شهد گل هاي مختلف و تحسين آن و امثالهم به واقع به ضرر شما تمام شده است) بسپارید و از آنها مصرانه بخواهید که بدون جانبداری و بي رحمانه، میزان صحت و سقم آنها را بررسی کنند.

(ادامه مطالعه این نامه را به پایان این بررسی – که قاعدتا طی چند روز قابل انجام است - موکول کنید. اگر در پایان این بررسی توسط معتمدين شما، حتی نیمی از موارد ذکر شده تایید شد، به جد باید برای اصلاح یا جبران آن فکری بکنید).

نگارنده "خوشبینانه" معتقد است و دوست دارد بر این خوش بینی بماند که جنابعالی احتمالا در هنگام کپی کردن منابع مذکور و در واقع میکس کردن این متون، با یکی از احتمالات زیر رو به رو بوده اید (چرا که اگر واقعا از عاقبت کار خبر دار می شدید، بنابر منطق عاقبت اندیش عقلایی و انسانی به چنین کاری دست نمی زدید):
  • * از قواعد ارجاع و استفاده متون علمی باخبر نبوده اید (که البته عذر جالبی برای یک دانشجوی دکتری به شمار نمی رود و چه بسا عذری بدتر از گناه باشد).

    * اساتید راهنما یا مشاور شما در راهنمایی شما در مورد چگونگی ارجاع در متون علمی کوتاهی کرده اند.

    * افراد معتمدی که در نگارش پایان نامه از مشورت یا کمک آنها استفاده کرده اید، در اعتماد شما خیانت کرده و به شما مشورت یا مساعدت نامناسب داده اند و شما را در مهلکه ای که تصور فاش شدن آن نمی رفت، رها کرده اند.
هر کدام از موارد فوق که قریب به صحت باشد در اصل ماجرا – برای دانشجویان و برای نسل های بعدی که این مستندات را بارها مطالعه خواهند کرد - تفاوتی نمی کند: عدم اصالت بخش بزرگی از رساله شما که البته دانشجویان و چهره های دانشگاهی در جلساتشان – غیر از محضر شما – با اسامی استاندارد بین المللی دیگری از آن یاد می کنند.
اما چه باید کرد؟

یک راه این است که همانند آنچه تاکنون گذشته است، کار به قول معروف به بی محلی و عدم واکنش یا واکنش ناکافی و به قول معروف به زیرسیبیلی رد کردن بگذرد تا آب های فعلی افكار عمومي (حداقل بخشي از آن) از آسیاب بیفتد. حتي ممكن است عده اي از نزديكانتان دست پيش گرفتن و شكايت كردن را نيز، از بابت تاثير رواني ماجرا، پيشنهاد كنند.

نگارنده معتقد است، چنین راهکارهايي صرفا به بدتر شدن وضعیت و گرفتار شدن شما در گردابی معنوی و اعتباری که روز به روز بر دامنه آن افزوده خواهد شد، و حتی پس از ریاست جمهوری نیز شما را در هر محفل و مجمعی رها نخواهد کرد، منجر خواهد شد. (حتی اگر دانشگاه صادر کننده مدرک به هر دلیلی نخواهد مدرک شما را لغو کند و البته احتمال لغو آن نیز با توجه به تجربه های بین الملی بسیار زیاد است که هزینه آن در این حالت بسیار سهمگین تر خواهد بود).

همچنين تجربه موارد مشابه در كشورهاي مختلف دنيا نشان مي دهد كه چنين مسائلي با «تكنيك» هاي رسانه اي يا جنگ رواني – كه ممكن است برخي شما را به سمت آن وسوسه كنند - حل شدني نيست و جز با صداقت ورزي و ورود واقع بينانه و منصفانه به موضوع حل نخواهد شد.

یک راه دیگر و البته راهی بسیار سخت، اما رستگار کننده نیز پیش پای شماست که احتمالا کسی از مشاورین یا نزدیکان توجیه کننده یا به دنبال رضایت مقطعی سیاسی یا جناحی به شما پیشنهاد نخواهند کرد اما "می توانید در خلوت خود به آن فکر کنید":

نامه ای به دانشگاه (ونه صرفا عموم) منتشر کنید و با اعلام آنکه در هنگام نگارش رساله از آداب نگارش چنین پایان نامه هایی به دلیل مشغله خود یا عدم راهنمایی کافی مشاورین و راهنمایان مطلع نبوده اید، و ناخواسته – به واقع – خروجی کار چنین درآمده است، خواستار پس گرفتن رساله و مدرک دکتری خود شوید. مطمئن باشید، چنین راهکاری نه تنها شما را رستگارخواهد کرد، بلکه پاسخی به عطش حق جویی دانشگاهیان – ولو با انگیزه های سیاسی مخالف شما – خواهد بود و مطمئنا خدا نیز از این کار شما راضی خواهد بود و آبرویی مضاعف و توانی فزاینده به شما خواهد بخشید.

و البته نتایج چنین اقدامی در آینده نیز برای شما باقی خواهد ماند و آیندگان، چه در داخل و چه در خارج، با رسیدن به صفحات تاریخ حسن روحانی، نفس راحتی خواهند کشید و از اینکه چنین رییس جمهور شجاعی داشته اند، به خود خواهند بالید. رستگاري در راستي است.
باتشکر
رونوشت: مشاورین دلسوزی که با آقای روحانی رودربایستی ندارند
 
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۸ ۱۰:۰۲
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۵ ۱۰:۵۰
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۵ ۱۰:۴۹
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۴ ۱۰:۰۷
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۰ ۱۷:۵۸
 
۱۳۹۵/۱۰/۰۱ ۱۹:۴۱
 
۱۳۹۵/۰۹/۱۴ ۱۶:۴۰
 
۱۳۹۵/۰۸/۲۶ ۱۷:۴۵
 
۱۳۹۵/۰۸/۲۵ ۱۳:۳۰
 
۱۳۹۵/۰۸/۲۲ ۱۹:۵۱
 
 
کلمات کلیدی : رساله دکتری روحانی+مدرک روحانی+سرقت علمی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۰:۲۵:۳۶
خجالت اوره، وزیر المان برای یک جمله کپی استعفا داد. اینجا یک پایان نامه کپی رأی میاره و طرفدار داره. من طرفدار دولت قبل و ... هم نیستم، بحث را نپیچونید (4466535) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۲۲:۰۲:۳۵
حق ملت این بود که در جریان انتخابات از ایشان درباره مدرک تقلبی شان سوال میشد
واقعا که گول زدن مردم کار اسانی است!! (4467827) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۰:۲۷:۳۰
ایشان که وعده صد روزه و یک ملیون شغل را به راحتی اب خوردن انکار میکند انتظار دارید این را قبول کند؟ باور کنید مسئله فراجناحی و ملی است اما باز درهیاهوی سیاسی گم می شود! (4466539) (alef-11)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۰:۳۰:۳۷
اين بنده خدا بااين هنري كه داشته يك كار جمعي وبين المللي انجام داده وتكيه اش هم بيشتر برمنطقه خاورميانه ومقداري هم براساس اقتصاد مقاومتي بوده بنابراين سخت نگيريد كم پيش مياد كسي همچين تزي بنويسه خداروشكر كنيد همچين رييس جمهور خلاقي داريد. حالا متوجه شدم كه چرا انقدر ايشان تكيه برتقويت منطقه به جاي كشورخودمون دارن واقعا تواين دنيا هرروز ادم يهچيز جديد ياد ميگيره! (4466541) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۰:۳۲:۲۵
متن هر رساله پایان نامه دارای منبع هست که این منابع از هر فردی میتونه باشه ولی باید حتما منبع درج مطالب در پایان نامه یا رساله دکترا نوشته بشود
این که شما در این متن فکر میکنید متن رساله باید یکدست و بدون استفاده از منابع دیگر باشد فکر میکنم در اشتباه هستید
وقتی شما به منبعی مراجعه میکنید باید برای اثبات نظریه که خود دارید باشه و استدلال خود و بعد بصورت کامل منبعی که از ان به این نتیجه رسیده اید را بطور کامل می اورید بدون این که کلمه از منبع شما کم یا زیاد کنید
حالا باید دید که اقای روحانی هم از همین فرمت رساله نویسی استفاده کرده یا نه (4466542) (alef-11)
 
باران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۲۰:۳۷:۰۶
هموطن عزیز!
قطعا همه کسانیکه پایاننامه مینویسن از منابع دیگه استفاده میکنن . مشکل رساله جناب روحانی اینه که مطالب رو بدون ارجاع به نویسنده اصلی ، تو رسالشون ذکر کردن. یعنی متون به اسم خودشون منتشر شد.
افتاد؟ (4467711) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۱۲:۰۶:۳۴
عزیز استفاده یه جا دوجا نه ۸۰ درصد یه فصل (4468518) (alef-11)
 
نگران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۱۱:۴۵:۱۴
اگر در جریان نوشتن مقاله باشید استفاده از مطالب دیگران کاملا عادی هست اما با چند شرط

اولا مطلب اگر عینا کپی شود حتما باید در کوتیشن باشد و منبع آن هم ذکر شود. البته چنین استفاده اینمی تواند بیش از 10 درصد مقاله را تشکیل دهد در صورتی ک رساله جناب رئیس درصد های تا 85 درصد کپی هم داشته است

دوما مطلبی ک استفاده می شود باید با زبان شما باشد یعنی مفهوم را منتقل کنید و باز هم منبع را ذکر کنید ک این هم باز در رساله رئیس اتفاق نیفتاده است

صرفا کپی پیست (4468480) (alef-11)
 
hosein
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۰:۵۸:۳۰
واقعا یک راه حل صادقانه ست.
آقای رئیس جمهور لطفا با مردم صادق باشید (4466580) (alef-11)
 
ایمان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۸:۲۵:۵۲
آقای موحد عزیز
اصلا این همه حرص نخور عزیزم !!!!!!!! چرا زورت اومده دانشگاه تایید کرد مردک دکتر روحانی رو !!! در ثانی خارجی ها مثل شما نیستن که در مسایل علمی هم با کسی رودربایستی داشته باشن فرقی نداره براشون که رییس جهمور آمریکا باشه یا ایران ، اگر خلافی انجام بده در رساله راحت میگن . تازه براشون دستاویزی میشه که ببینید رییس جمهور ایران هم اهل تقلبه .اما اگه تا الان همچین چیزی نگفتن نشون میده شما درست نمیگی (4467454) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۲۰:۲۰:۴۹
شما در این زمینه یک سرچی کنید تا ببینید رسانه های بین المللی هم به این موضوع پرداختند. (4467689) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۱:۰۸:۵۸
به عنوان كسي كه نه از راستي جماعت دل خوشي دارم و نه از روحاني، از اين پيشنهاد خوشم آمد. لطفا يك نفر پرينت بگيرد و به صورت ناشناس بگذارد روي ميز حسن روحاني و بعد سريع اتاق را ترك كند شايد خدا خواست و ماجرا ختم به خير شد. (4466595) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۱:۱۲:۱۱
من نمی دانم بعضی دایه مهربانتر از مادر شدند.وقتی خود دانشگاه تایید کرد شما چرا حرص میخورید.مهم فصل آخر پایان نامه هست که قسمت نتیجه گیری هست که باید فرق داشته باشد. ممکن هست بقیه فصلها مشترکاتی داشته باشد.. (4466608) (alef-11)
 
يحيوي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۱:۲۷:۲۲
فصول 5 و 6 كه فصول آخر هم باشند به ترتيب 90 درصد و حداقل 30 درصد كپي است. مي توانيد از سايت پروژشون دانلود كني و خودت چك كني احتمالا همون صفحه آخر اگه خودش نوشته باشه كافيه با نظر شما. كمي واقع بين باش برادر (4466650) (alef-11)
 
F.Z
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۱:۲۸:۱۹
نه بابا! كدوم دانشگاه همچين چيزايي رو ياد داده به شما كه مهم فصل آخره بقيش كپي هم بود بود. بدا به حال روحاني كه چنين مدافعاني دارد. (4466651) (alef-11)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۱:۳۴:۲۶
ببخشید شما استاد تمام کدام دانشگاه تشریف دارید که چنین نظر علمی میدید؟ سرقت علمی یک تعریف علمی دارد و مطابق آن آقای روحانی در رساله خود خواسته یا ناخواسته دچار سرقت علمی شده اند. (4466664) (alef-11)
 
دایه مهربانتر از مادر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۱:۳۶:۵۶
خوبه شما استاد بشید. دانشجوهاتون دو روزه 20 صفحه مطلب می نویسن بعد 200-300 در فصول قبل از چند نفر کپی پیست می کنن و سریع چند روزه دکتری می گیرن. چه مملکتی می شه! همه دکتر می شن! در دنیا رکورد می زنیم. (4466673) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۲:۰۴:۰۵
متاسفم برای این دیدگاه (4466752) (alef-11)
 
Canada
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۲:۱۴:۰۲
با بستن چشمانتون روی حقیقت، هیچ تغییری در اون ایجاد نمیشه!
قول الحق ولو علی انفسکم...
الف منتشر کن انصافا (4466776) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۲:۲۲:۲۳
توچرا حرص میخوری؟ (4466792) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۲:۲۴:۰۹
دوست عزیز ، طرف 60 در صد از پایان نامه را کپی کرده !!!!!!!!! افتاد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (4466795) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۲:۲۵:۳۴
گمونم شما تا حالا نه مقاله نوشتید نه میدونید پایان نامه چیه نه ارجاع دادن!!! (4466797) (alef-11)
 
سالار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۲:۴۳:۰۶
عمو شما یا نمی‌دونی پایان نامه چیه! یا خودتو زدی به اون راه
حتی یک پاراگراف متن بدون ارجاع در هرجای پایان نامه دزدی محسوب میشه و ارزش پایان نامه زیر سوال میره. در یک کلام مشترکات بدون ارجاع یعنی دزدی!
اگه این جوری نبود ملت بیکار نبودن از اول این همه ارجاع بنویسن، برا همون فصل آخر می‌نوشتن.
ضمنا دانشگاه به فکر منافع خودشه تا حد امکان سعی می کنه این آبروریزی رو ماست مالی کنه. (4466840) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۲:۵۱:۲۴
علاقه مفرط به چیزی، باعث کور و کر شدن میشه. و متاسفانه این مسئله در مورد طرفداران آقای روحانی صدق پیدا میکنه (4466861) (alef-11)
 
کامران حیدری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۲:۵۵:۵۶
تا مرد سخن نگفته باشد ، عیب و هنرش نهفته باشد.

خداوند ان شاء الله شما را برای محافل علمی و دانشگاهی خانواده تان حفظ کند و خودتان نیز قدر این محبت الهی را بدانید و ناسپاس نباشید ، هزاران درود بر ذهن باز و روشنفکرتان باد ، احسنت./کنایه (4466870) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۳:۱۵:۳۲
ای کاش دانشگاه ما هم همینقدر مهربون می بود!
ای کاش لازم نمی بود برای پایان نامه "ارشد" و نه دکتری، هر هفته زن و بچه چند ماهه م رو تنها بذارم و هزار کیلومتر با اتوبوس برم به شهر دیگه
ای کاش داورهای من هم فقط قصل نتیجه گیری رو می دیدن!!
ای کاش اینقدر تعصب نمی داشتیم..
ای کاش نگاهی به رسواییهای علمی مقامات سایر کشورها هم می انداختیم..
ای کاش.. (4466921) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۳:۱۹:۰۸
خدایا ما را نجات بده (4466927) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۳:۲۹:۳۰
فصل آخرم کپی استاد مطهری دارد (4466940) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۳:۳۷:۰۳
ب
درج 1 جمله بدون رفرنس دزدی علمی محسوب میشه
به نظر من مستندات را به دانشگاه ارسال کنن و خواستار پیگیری بشن و یا به سازمان های نظارت جهانی (4466954) (alef-11)
 
درویش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۳:۳۸:۰۱
عزیزم شما دیپلمت رو گرفتی؟؟؟
اینطوری من روزی 10 تا رساله می دم بیرون. همه رو کپی می کنم و نتیجه گیریش رو عوض می کنم. (4466960) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۳:۴۶:۱۶
اگر دانشجو یا فارغ التحصیل دانشگاه باشید چنین حرف بی مایه و بی اساسی را مطرح نمی کنید ، دانشگاه به خصوص دانشگاه های معتبر بین المللی ، تمام اجزای پایان نامه برایشان مهم است، مخدوش بودن حتی یک صفحه قابل قبول نیست و دانشجو باید اصلاح کند ، پیشنهاد من به آقای روحانی این است که اگر می توانند پایان نامه دیگری را بنویسند که مخدوش نباشد ، و اگر نمی توانند، به بی اعتباری مدرک دکترای خود اعتراف کنند،
کتمان واقعیت دو ضرر دارد ، ضرر کوچکتر آن بی اعتبار شدن خود آقای روحانی است ، و ضرر دوم آن مشروعیت بخشی به تقلب و فریبکاری و عدم صداقت در جامعه است. (4466981) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۴:۰۳:۲۹
1- دانشگاه به هیچ وجه اصالت پایان نامه با توجه به مدارک ارسالی رو نه تأیید و نه تکذیب کرده.
۲-کپی متن در هیچ فصلی از پایان نامه مجاز نیست و کپی حتی یک پاراگراف سرقت عملی محسوب شده و باعث از اعتبار افتادن پایان نامه میشه. این مورد را می‌توانید از اساتید دانشگاه که الفبای تحقیق و پژوهش را بلد هستند نیز استعلام نمایید. (4467023) (alef-11)
 
امیدوار
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۴:۰۵:۳۸
اشتراک نظر با کپی برداری کلمه به کلمه فرق می کند!!!
در ضمن کسی صاحب رساله است که الان داعیه دار شفافیت و صداقت است. این طور نیست؟؟؟؟ (4467028) (alef-11)
 
یک دانشجو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۴:۰۷:۳۴
مهم قسمت نتیجه گیری است!خوب است شما استاد راهنما نشدید واقعا چطوری چشمتون رو روی این تخلفات محرز میبندید (4467031) (alef-11)
 
متین
Canada
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۴:۰۷:۴۲
اولا دانشگاه هنوز تایید نکرده و در مورد اسناد جدید هیچگونه نظری نداده. و در واقع ادعای شما کذب محض هست.
ثانیا بحث مشابهت نیست! بحث پا گذاشتن بر روی کول بقیه و استفاده از مطالب بدون هیچگونه رفرنس دادن هست وگرنه اگه این مطالب بهشون رفرنس داده میشد هیچ مشکلی نبود.
ثالثا هنوز گزارش فصل ۶ منتشر نشده ولی اعلام کردن که وضعش با فصول قبلی فرقی نداره!! (4467032) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۴:۲۹:۱۰
بچه جان مهم همه فصل های تز هست که اصالت داشته باشد حتی در مرور ادبیات هم نمی توانید کپی پیست انجام دهید و با با زبانی متفاوت کارهای قبلی را مرور و به نقد بکشید. (4467062) (alef-11)
 
دوستدار توسعه علمی
Romania
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۵:۴۱:۱۸
بنده برای رئیس جمهوری احترام خاصی قائل هستم. آیا ایشان در آن زمان با آن همه مشغله کاری می توانسته اند به تنهایی رساله دکتری را به سرانجام برسانند؟
و نتیجه آن شده که نمی بایست می شد.
دوست عزیز این جمله شما که در رساله دکتری فقط فصل پایانی اهمیت دارد از منظر یک استاد دانشگاه صد درصد مردود است.
دررساله دکتری می بایست به حقوق دیگر مولفان احترام گذاشته شود. البته این موضوع در کشور های توسعه یافته بسیار مورد توجه جوامع دانشگاهی می باشد ولی در کشور عزیزم نمی دانم؟ (4467200) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۵:۴۷:۱۲
پس شما هم از قواعد نگارش هيچ نمي دانيد! بيشتر مطالعه كنيد، خصوصا از كليدواژه سرقت ادبي يا علمي plagiarism استفاده كنيد (4467214) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۹:۵۸:۲۲
این بیزنس انگلیسیهاست که راه انداختند (4467638) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۶:۴۱:۲۰
دانشگاه چه چیزی را تایید کرد؟! دانشگاه فیلمی پخش کرد و گفت مدرک دکتری گرفته ! کسی آن فیلم را رد نکرده ! شما به این سوال پاسخ دهید که چرا این دانشگاه انگلیسی حتی برای آبروی خودش هم که شده، مستندات تیم بررسی رساله را بررسی نکرده اند ؟!!!

ضمنا سرقت ادبی فرقی نمیکند در کدام فصل باشد ! اما در همان دو فصل پایانی هم از این موارد بوده است! این چیزی که شما گفته اید نقل قول همان نامه م....ه ای است که وزیر علوم استیضاح شده به همراه یکی دیگر از اساتید حامی رئیس جمهور نوشتند ! با توجه به این که در جدول بررسی پایان نامه ، در مقابل دو فصل آخر خط تیره گذاشته بودند این دو استاد فکر کرده بودند چون در این دو فصل سرقتی انجام نشده خط تیره گذاشته شده (!) اما بعد از آن نامه ، تیم بررسی گفت ما دیگر نیازی به بررسی آن دو فصل ندیدیم و وقتی آن همه سرقت ادبی بر فصول گذشته معلوم شد نیازی به ادامه کار ندیدیم ... اما حالا که شما میخواهید آن ها را هم بررسی میکنیم و بررسی کردند و نتیجه این بود در آن فصل(ها) هم ...

چرا به جای قبول یک اشتباه توجیه می تراشید ؟! (4467312) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۶:۴۶:۰۸
فقط فصل آخر مهمه؟
معنا سرقت علمی را می دانی؟
می شود یک دانشگاه معتبر مثال بزنید که در قوانینش نوشته باشد " فقط کافی است فصل آخر کپی نباشد" (4467317) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۷:۰۰:۴۸
واقعا توجیه نا به جایی بود. چطور می توان گفت نتیجه گیری باید متفاوت باشد و اشتراکات سایر فصول بی اهمیت است؟ پایه و مبنای کار همون فصولی است که نتیجه از آن ها اخذ می شود. بی توجهی دانشگاه به این تقلب هم برای حفظ اعتبار خود است که نگویند دانشجویی توانسته ... با فرو کردن سر خودتان زیر برف هیچ مشکلی حل نمی شود. حق اندیش و حق جو باشید اگر واقعا به دنبال حاکمان صالح برای مملکت خود هستید (4467336) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۷:۱۶:۰۷
داییه مهربانتر از مادر نیستند. شما دانشگاهی نیستید که اطلاع ندارید کپی بیش از حد و کپی بدون ارجاع در متون علمی به منزله دزدی است. مهم قسمت نتیجه گیری است! در کدوم سیستم ارجاع دهی اونوقت این تز شما اومده؟ (4467353) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۸:۳۴:۰۸
خوب این طبیعیه تو هر پایان نامه ای مرور کارها و پژوهشهای قبلی و مقایسه اونها و مدد گرفتن از نتایج اونها فراوونه که حداقل 70 درصد هر پایان نامه ای همیناست (4467462) (alef-3)
 
سامانی زاده
United States
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۲۰:۲۵:۵۱
"مرور کارها و پژوهشهای قبلی و مقایسه اونها و مدد گرفتن از نتایج اونها" با ذکر منبع برادرم با ذکر منبع مجاز هست، اونهم در حد چند کلمه نه اینکه چند هزار کلمه رو از یک نفر کپی پیست کنی، حالا بماند که یک بخشهایی هم اصلا بدون ذکر منبع کپی زده!
من تعجب میکنم که در جامعه ای مثل جامعه ایران که اکثرا یک مدرک دانشگاهی دارند فهماندن چنین موضوع ساده ای اینقدر سخت است. (4467697) (alef-11)
 
Italy
۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۱۱:۰۱:۲۶
پارافریز میدونین یعنی چه آقای سامانی زاده؟ در تبدیل متنی از یک زبان به زبانی دیگر در رساله دکتری هیچ منعی ندارد. لطفا کمی مطالعه کنید و بعد صحبت کنید. رساله دکترا آن هم در رشته حقوق و آن هم در دانشگاه های مطرح دنیا با تمامی دانشگاه های دست چندم دنیا قوانینش فرق می کند. بیایید بدون اطلاعات صحبت نکنیم (4468388) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۷:۱۷:۵۵
آقای کریم موحد! ممنون. خدا قوت. (4467359) (alef-11)
 
سلامت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۷:۴۸:۵۰
این مسئله یک میدان عملی برای محک زدن صداقت و شجاعت یک رئیس جمهور است... (4467402) (alef-11)
 
سلام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۷:۴۹:۵۰
این قانون رو از کجا آوزدید که فقط فصل آخر پایان نامه مهم است... (4467404) (alef-11)
 
امیر
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۱:۱۹:۱۳
برام جالبه آقای مطهری که سر کوچک ترین موضوع حرف می زنند .چطوری به خاطر کپی از آثار پدرشون سکوت کردن (4466631) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۱:۲۰:۰۳
بنده قبلا هم عرض نموده ام که موضوع رساله ایشان بسیار کلی است و بعید میدانم حتی در دانشگاه های درجه سه ایرانی، چنین موضوعی به عنوان رساله دکتری پذیرفته شود. بنابراین، از ابتدا مشخص بوده که ایشان قصد انجام کار نداشته اند. (4466633) (alef-11)
 
امیر حسین
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۱:۲۳:۱۷
یک راه دیگر هم که نوشته نشد اینکه بگویید طبق معمول تقصیر دولت قبله (4466641) (alef-11)
 
مهذی
Thailand
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۱:۲۵:۲۰
با سلام

مال 90 درصد از دانشجویان تحصیلات تکمیلی الان همش کپیه. (4466646) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۱:۴۳:۴۴
آقاي روحاني اينها دوستان واقعي شما هستند نه برخي اطرافيان تان كه دوستي شان دوستي ... است. (4466694) (alef-11)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۱:۴۴:۱۲
1- اثر آقای کلانتری بعد از رساله آقای روحانی منتشر شده است و اگر کسی باید پاسخگو باشد آن آقای کلانتری است.
2- جستجوی تکرار واژه ها روشی غیرعلمی است. هر دو متن بلندی که شما مقایسه کنی به خصوص در یک حوزه علمی خاص حداقل 50 درصد واژهایش تکراری خواهد بود. (4466697) (alef-11)
 
مهران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۱:۵۳:۱۲
ببخشید من یک سوال دیگر دارم فیلم صحبت های شهید چمران در مجلس موجود است که ایشون آقای روحانی رو با نام دکتر روحانی صدا میکنند همچنین عکس تبلیغات آقای روحانی برای مجلس اول نیز موجود است که ایشون در آن عکس به عنوان دارنده دکترای فقه و حقوق معرفی شده حال من سوالم این است که بر فرض این که حتی دکترای ایشون کاملا درست باشد ایشون چرا 20 سال قبل از گرفتن مدرک دکترا خودش رو به عنوان دکتر معرفی کرده؟
این جمله به یاد مرحوم کردان که مدرکش قلابی بود و به خاطر این قلابی بودن استیضاح و .. منتشر کنید (که البته به نظر من حقش بود) (4466721) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۱:۵۳:۵۶
این آقای موحد یا کلاَ با بحث مقاله تحقیقاتی بیگانه است یا خودش را به آن راه میزند.ایشان می اندیشند که کسی که مقاله تحقیقی می نویسد در یک اتاق در بسته نشسته و تفکرات شخص خودش را به روی کاغذ می آورد.اگر کسی آرای مختلف در باره یک موضوع را بررسی و مقایسه کرد ونکته ای بر آنها افزود تحقیق بحساب نمی آید و"به ورطه هولناکی می افتد". (4466725) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۱:۵۴:۴۹
عزیزم شاید این قانون مربوط به آن دانشگاه نشود . یا اینکه این قانون در آن زمان نبوده است. به خر حال دانشگاه تشخیص داده و ایشون هم دفاع کرده اند . حالا شما هی بیا کلمه بشمار هیچ سود و منفعتی نمی برید (4466730) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۲:۰۴:۲۷
بنده دانشجوی دکتری در مرحله دفاع از رساله هستم
این ادعای شما را نه قبول و نه رد می کنم
اما مهمترین بخش تز دکتری جایی است که شما از مطالعات دیگران استفاده کرده(البته با ذکر منبع) و تفاوت کار خود با انها را بیان می کنید.
تز دکتری باید نتیجه مطالعه ده ها کتاب و صدها مقاله باشه
لذا استفاده از این کتب و مقالات در متن (با ذکر منبع) ارزش رساله را دو چندان می کند و نشان می دهد که محقق بر کلیه منابع در زمینه تحقیق خود مسلط است. (4466753) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۲:۰۸:۲۸
حالا خوبه در همون فصل آخرش هم اثبات کردن از شبلی ملاط و بهمن بختیاری سرقت شده! (4466764) (alef-11)
 
سلمان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۲:۵۷:۰۰
.... ، اقلا تو یک دانشگاه معتبر درس خونده زبان انگلیسی میدونه
سیاستمداره ویک عالمه مزایای دیگه ،
حالا فرض بگیر رساله اش هم کپی باشه چه مشکلی برای شماها داره؟ (4466873) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۲:۵۷:۴۶
پیشنهاد منصفانه, اخلاقی و علمی است. برای آبادکردن دنیا و آخرت باید به نصایح خیرخواهانه توجه کنیم. (4466877) (alef-11)
 
کامران حیدری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۳:۰۶:۴۰
متاسفانه شاهد این هستیم که مرگ خوبه اما برای همسایه (4466900) (alef-11)
 
گنجی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۳:۳۹:۴۷
فعلا کسانی طرفدار ایشان هستند که بالاترین اندازه پارامتری به نام لج بازی سیاسی را ارائه می دهند

طرفداران ایشان کاری به این پارامتر ها ندارند

اگر ثابت کنند که حتی ایشان یک روز هم دانشگاه نرفته و یا یک کلمه از رساله دکتری را خودش ننوشته باز این جماعت حرف خودشان را می زنند

البته در همه موارد دیگر هم چنین است

از یک دیدگاه منصفانه خیلیی چیزها باید بررسی بشود ولی فعلا کسی با منطق قرار نیست این چیزها را بررسی کند و یا پاسخ بدهد

وقتی ایشان از قیام امام حسین(ع) برداشت سازش و قصد مصالحه با شمر را می کنند

وقتی ایشان یهو می گویند در سه ماه یک میلیون شغل ایجاد کردیم

وقتی که می گویند در همین لحظه ای که من دارم حرف می زنم از رکود عبور کردیم

وقتی ایشان در روز اول اجرای برجام که تازه تعطیل هم بود هزار ال سی باز می کنند
و . . . .

مگر کسی جوابگو بود؟

امروز این جماعت نظرشان این است که هر کاری از جانب ما انجام شده باشد خوب و مقبول است و اگر مثلا یک صدم اینها را احمدی نژاد انجام می داد هو و جنجال آن بر مریخ هم رسیده بود

یادتان هست که ... (4466962) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۳:۴۴:۲۲
آخه در کجای دنیا تز ی نفر باید صد درصد از خودش باشه. معمولا نتایج از فرد هستش که حدود20درصد است. اگه شما در تز ی نفر دکتری یکی رو پیدا کردید 60درصدش از خودش بود من حاضرم بر او سجده کنم. (4466970) (alef-11)
 
امیر
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۳:۴۵:۳۲
بیش از نود درصد تز ها و رساله ها و مقالات بهمین شکل است! (4466978) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۳:۵۸:۱۸
آنچه که کشور را اداره میکند پایان نامه نیست بلکه خود شخص هست . اصلا" گیریم که آقای روحانی دکترا ندارند آیا فرقی میکند ؟ دست بردارید از این تفرقه افکنی و تخریب . (4467010) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۴:۰۹:۳۶
ملاک نظر دانشگاه هست (4467036) (alef-11)
 
m
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۴:۱۵:۰۷
قابل توجه اون بیست و سه میلیون نفری که به ایشون رای دادن روشن...!!چون بقیه که به ایشون رای ندادن بخوشان می بالند که به ایشون رای ندادن.... (4467041) (alef-11)
 
123
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۴:۲۳:۱۷
منابع علوم انسانی برای تحقیقات متون دیگر است
ولی نتیجه گیری که یک محق علوم انسانی از این متون انجام می دهد ارزش کار او را مشخص می کند
واقعا دنبال چه چیزی هستیم (4467055) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۴:۴۹:۴۶
ازين كه رييس جمهور هشتاد مليون ايراني رو تضعيف كنيد چه عائد شما ميشه اينو بفرماييد (4467096) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۲۱:۵۹:۲۰
حداقل در انتخابات امسال17 میلیون نفر به ایشون نه گفتند! (4467818) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۵:۰۳:۲۷
به فرض اینکه این مسئله درست باشد خوب چه تاثیری در ریاست جمهور بودن ایشان دارد .هر چی باشه از دکترای افتخاری اون ریییس جمهور سابق که بدتر نیست باز این یکی رفته زحمت کپی کشیده ....
بابا یه نگاه به مسائل خارجی وداخلی بندازید اونوقت می بینید این مسئله کجا جای میگیریه به قول علم الهدی برگزاری کنسرت واقعا اولویت اول مردمه
حالا حرف شماست مدرک روحانی اولویت اول مملکته

ومن الله توفیق (4467128) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۵:۲۶:۳۱
در مورد همه مسائل کشور چنین تحقیق و پژوهش ژرف ودقیق انجام میشد اوضاع چقدر بهتر بود. واقعا دلواپس بودن خوب چیزیه!! (4467172) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۵:۲۷:۰۹
جالبه برخی افراد وقتی قافیه رو برای خودشون تنگ میبینن شروع به آسمان ریسمان بافی می کنند. هر کسی که تاحالا پایان نامه تهیه کرده مسلما میدونه که:
1- در پایان نامه نویسی ارجاع دادن به مقالات و آثار نویسندگان دیگر امری رایج است فقط مهم اینه که نویسنده پایان نامه به منایع مورد مراجعه حتما ارجاع بدهد.
2- محتوا و مفهوم کلی پایان نامه مهم است نه واژگان مشابه. ممکن است در دو متن متفاوت 80 درصد واژگان مشابه بکار رفته باشد اما محتوای آنها به کلی متفاوت باشد.
3- آقای دکتر روحانی حداقلش مدرک معتبر از دانشگاه معتبر دارند و مثل خیلی از بزرگواران دولت قبل دکترای موهومی از مثلا دانشگاه آکسفورد ندارند.
با سپاس (4467173) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۵:۲۷:۳۶
از این گروه به اصطلاح دانشجو خواهشمندم این بررسی را در مورد رساله دکترای همفکران و هم حزبی های خودشون هم انجام بدن و نتیجه را به اطلاع عموم برسونن تا بی طرفی شون ثابت بشه . (4467174) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۵:۴۳:۳۵
به نظر می رسد بهانه دیگری وجود ندارد و کلا این بحث علمی نیست اگر بود باید قبل از این مورد توجه ورسیدگی قرار می گرفت ضمن اسنکه در این مملکت همه یک شبه دکتر و ایت الله می شوند واین چیز جدیدی نیست (4467206) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۲۳:۰۲:۱۲
هزاران افرین (4467891) (alef-11)
 
بینام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۵:۵۳:۴۳
تز دکتری علاوه بر داده هاو روش انجام و بحث و نتیجه گیری در هر حال باید از منابعی نیز استفاده کرد منابعی که می تواند شامل کتابها مجلات و مقالات با ذکر منبع و ماخذ در پایان رساله باشد و هیچگاه نمیتوان به اوردن مطلب از دیگران با ذکر منبع در پایاننامه ایراد گرفت (4467225) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۶:۰۶:۰۲
خود دانشگاه تایید کرده منتها دریافت مستندات جدید زیاد دال بر سرقت علمی رو نه اصالت تز دکتری رو. (4467245) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۶:۴۵:۴۶
اين آقايان اصولگرا اصلا فكر مملكت و ملت نيستند فقط دنبال به حاشيه كشاندن دولتند تا كار نكنه بعد به ملت بگن ببينين فقط ما مملكت را خراب نكرديم اينا هم خراب كردن (4467316) (alef-3)
 
ziabia
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۷:۰۱:۴۲
بدرستیکه رستگاری در راستگویی است. علی برکت الله. (4467337) (alef-11)
 
farhad
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۷:۴۲:۳۵
این حرفها معنی دیگرش اینست که برادر روحانی؛دفعه دیگه که خواستی سخنرانی کنی و به جاهایی نیش بزنی!فکر عاقبتش هم باش!!. (4467387) (alef-3)
 
ترام
United States
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۷:۴۵:۰۲
مرسی ! (4467392) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۷:۴۸:۰۷
رئيس جمهور سابق كه يك كلمه انگليسي بلد نبود چگونه دكتر بود؟
آن زمان اين دانشجويان نخبه خواب تشريف داشتند؟ (4467399) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۸:۱۸:۱۲
چه ربطی داره؟ (4467442) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۹:۴۱:۴۲
رئیس جمهور قبلی مدرک دکتری ش را در داخل گرفته و کسی که داخل دکتری میگرد طبیعی است که لزومی ندارد مسلط به تکلم به زبان انگلیسی باشد ... دانشجویان دکتری داخلی کافیست در آزمون MSRT نمره 50 یا 60 بیاورند ! آنهم بدون نمره منفی ! هر ماه یا هر دوماه یکبار هم آزمون برگزار میشود ! پس به راحتی مدرک زبان حل میشود ... اما
اما کسی که خارج از کشور درس خوانده حتما باید به زبان انگلیسی مسلط باشد(!) ... مسلط است ؟! (4467600) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۲۲:۰۰:۵۶
مدرک دکترای اقای احمدی نژاد از دانشگاه علم و صنعت ایران قابل استعلام هست میتونی بری ببینی (4467823) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۲۳:۲۳:۱۵
چه ربطی دارد؟ تازه بروید و صحت رساله ی ایشان را هم بررسی کنید. خیلی هم کار خوبی است. (4467918) (alef-11)
 
جهانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۸:۲۳:۵۸
واقعا بعضیها با خودشان مشکل دارند. اگر ازکسی کپی کرد شکایت کند. بعضی از اساتید اصلا داتشگاه یک روز هم نرفتند.دیپلم تداشتتد. دکترا گرفتتد. (4467453) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۲۰:۲۸:۳۳
شکایت کرده عزیزم، سایت ها را چک کنید، پروفسور جمعه مقدادی از کشور تانزانیا نسبت به کپی شدن مطلب ایشون توسط آقای روحانی اعتراض و پیگیری کردند، البته این اخبار به شماها نمیرسه، نمیذارن برسه. (4467701) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۰۲:۴۳:۴۸
شما رفتی امریکا نشستی داری برای ما تعیین تکلیف میکنی؟ (4468032) (alef-11)
 
مدرس دانشگاه
United States
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۲۰:۳۰:۱۴
ما چطور به دانشجوهایمان بقبولانیم که اصول حرفه ای اخلاق علمی را رعایت کنند در حالی که بالاترین مقام مسئول کشور یک چنین کاری کرده؟ (4467702) (alef-11)
 
حمید
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۸:۵۰:۵۷
سلام
پیشنهاد نگارنده ی محترم, عجیب است!!!!!! آیا دکترا فقط یک پایان نامه است, واحدهای پاس شده, چه جایگاهی دارد, آیا واحدهای درسی دکتر روحانی را آقایان کلانتری و..... پاس کرده اند؟؟؟؟!!!!! گیرم در رفرنس ها عمدا یا سهوا اشاره ای به منابع نشده, مگر شما دکترا را صادر کردیده اید, این وظیفه ی دانشگاه صادر کننده بوده, به شما چه ارتباطی دارد, دایه ی مهربان تر از مادر شده اید, چرا جلو صدور مدارک دانشگاه آزاد را نمی گیرید, که با درصدهای منفی ارشد قبول می شوند,
ای کاش و هزاران ای کاش , ... (4467497) (alef-11)
 
حمید رحیمی نژاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۱۳:۲۹:۲۳
دوست عزیز برخلاف نظر شما در سیستم اموزشی اروپا دکتری فقط پایان نامه است و واحد دیگری ندارد اصلا حتی گر فرض بگیریم دیگری هم باشد با تقلبی بودن رساله کل مدرک زیر سوال می رود حتی اگر یک واحد باشد چه برسد به پایان نامه که مهمترین بخش مدرک دکتری است (4468676) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۸:۵۵:۵۵
لستاد راهنمای ایشون مجددا تاکید کرد که پایان نامه ایشان خالی از اشکال بوده ضمنا مردم برای دکترای ایشان بهش رای ندادن الان چیرزی که زیاده دکترای بیکاره (4467509) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۰۱:۲۲:۳۶
استاد راهنمای ایشون شریک جرمه. انتظار داری چی بگه؟ (4467999) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۸:۵۹:۰۱
رساله دکتری و ارشد هر کسی رو.بررسی کنید حتما از منابع دیگه استفاده کرده، مگر یک موضوع دست اول باشد و قبلا کسی بررسی نکرده باشه، شما از هر کسی رو دوست دارید به همین شکل بررسی کنید، ممنون میشم (4467513) (alef-11)
 
متین
Canada
۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۰۰:۰۱:۱۰
استفاده از منابع دیگه اشکال نداره! اون چیزی که اشکال داره ارجاع ندادن به اون منابع هست به نحوی که خواننده فکر کنه این مطالب رو نگارنده از خودش نوشته (4467945) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۹:۱۲:۰۲
بیخودی عیب نگیر مراجع رساله شان را از روی هم می نویسند و هیچ کس هم ایراد نمی گیرد (4467532) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۲۰:۰۳:۳۵
رساله دکترای آقای روحانی به زبان انگلیسی هست با توجه به اینکه کتابهای آقای کلانتری و شهید مطهری به فارسی هستند مسءله کپی برداری منتفی هست در این مباحث تکنیکی هست به اسم پارافریز یعنی جمله را طوری مینویسند که منظور همان هست اما استفاده از عین جمله نویسنده اصلی ایراد دارد. برای تعیین میزان اصالت هم از نرم افزارهایی استفاده میشور که بر اساس زبان انگلیسی کار میکنند پس نمیتوانند میزان کپی از منابع فارسی را مشخص کنند (4467647) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۲۳:۰۸:۵۸
شما پاراگرافی که از کتاب اسلام و مقتضیات زمان شهید مطهری کپی شده را نگاه کن ! دقیقا و کلمه به کلمه کپی شده است ! به این نمیگویند paraphrasing بلکه به این میگویند plagiarizm ! (4467902) (alef-11)
 
هادی بیرامی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۲۰:۱۷:۴۷
حالا که چی ؟ اقای رجایی دیبلم داشت. (4467685) (alef-11)
 
نگران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۱۱:۵۰:۰۷
ولی نمیگفت من دکترم حقوقدانم الم بلم میرفت کار میکرد بروکارکن (4468489) (alef-11)
 
قدوسی
Germany
۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۰۱:۱۶:۲۸
یاد تحقیق های دوران راهنمایی و دبیرستانم افتادم که از کتابای مختلف کنار هم کپی پیست می کردم. یک هفته ای چیز شیکی درمی اومد. (4467997) (alef-11)
 
درمونده ‌‌دی واللهم
۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۱۰:۵۸:۳۴
من بیست ساله دبیردبیرستانم، چجوری شاگردهایم رامتقاعدکنم که وقتی میفرستمشون یک تحقیق انجام بدهند، به جای آزمایش شخصی، نرن دنبال کپی گرفتن کارهای دیگران اونهم بدون ذکرمنبع (4468384) (alef-11)
 
نادیا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۱۲:۲۳:۵۹
و باز هم دلسوزی دارند کسانی که نه تعریف سرقت علمی و ادبی رو میدونن نه به قوانین اشراف دارند....عزیزان حتی استفاده از متون دیگران با رفرنس دادن هم قوانین و محدودیت های خودشو داره شما برو یه دانشگاه طراز اول ایرانی یا اروپایی یا آمریکایی یه تز بزار جلوشون همش کپی باشه ولی صادقانه رفرنس هم داشته باشه باز هم قبول نمیکنند....حتی متن با رفرنس هم محدودیت تعداد کلمات داره ....خداییش انقدر نااگاه بودنت رو با کامنتهاتون فریاد نزنید (4468549) (alef-11)
 
متي
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۴-۲۲ ۱۰:۴۲:۰۰
يه مقاله ژورنالي بخوايم بفرستيم، چك ميكنن كه زير يه درصد مشخصي (معمولا ٢٠ درصد) شباهت داشته باشه با كارهاي ديگه. يعني حتي اكه از رفرنس هم استفاده ميكنين، متن شما زياد نبايد شبيهش باشه. (4471879) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.