توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 473825
پایان نشست ژنو 6/ دی‌میستورا: نتایج نشست را به زودی به شورای امنیت اعلام می‌کنم
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۵۷
فرستاده سازمان ملل به سوریه پایان مذاکرات ژنو را اعلام کرد و این دور از مذاکرات را در راستای تمرکز بر روند سیاسی همزمان با حفظ چهار مساله اصلی درباره سوریه موفقیت آمیز خواند.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، استفان دی‌میستورا، فرستاده سازمان ملل در کنفرانس خبری اظهار داشت که دور آتی روند مذاکرات در ژنو در ژوئن آینده برگزار خواهد شد بدون اینکه تاریخ دقیقی برای آن تعیین کند.

وی اشاره کرد، تعیین تاریخ دقیق آن به عوامل عدیده‌ای بستگی دارد.

فرستاده سازمان ملل به سوریه گفت:‌ نشست سه جانبه‌ سازنده و مناسبی با نمایندگان آمریکا و روسیه برگزار شد و این نشست به بررسی مذاکرات‌ طرف‌های سوریه و مسائل دیگر مرتبط بود.

دی‌میستورا تصریح کرد، نشست‌هایی در شهر ژنو در سطح کارشناسان آغاز شده تا روند مذاکرات مستقیم را هموار سازد.

وی همچنین خاطرنشان کرد، نتایج قابل لمس مذاکرات ژنو ۶ در چارچوب نشست شورای امنیت ظرف چند روز آینده اعلام خواهد شد.

فرستاده سازمان ملل تاکید کرد، دو گروه مخالفان مورد حمایت مسکو و قاهره در نشست‌های فنی درباره مسائل مربوط به قانون اساسی با هئیت عالی مذاکرات مورد حمایت ریاض شرکت نکردند.

وی متعهد به تلاش بیشتر برای تغییر این وضعیت شد.

دی‌میستورا از تعیین موعد احتمالی تحقق راه حل سیاسی در سوریه امتناع کرد و گفت:  وضعیت در واقعیت تغییر می‌کند و  ما به رایزنی‌ها برای روند سیاسی ادامه می‌دهیم.

وی گفت، پیشرفت تدریجی رخ داده و برای ازسرگیری مذاکراتی جدید در ژوئن برنامه‌ریزی می‌کند.

این در حالی است که نصر حریری، رئیس هیئت مخالفان سوریه گفت، هیئتش یادداشت‌هایی در زمینه بازداشت‌شدگان، نقش ایران در سوریه و مساله تغییر جمعیتی به دی‌میستورا داده است.
 
کلمات کلیدی : دی‌میستورا + مذاکرات صلح + سوریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.