توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 506201
دی‌میستورا: گفت‌وگو با ایران در بحث سوریه مهم است/ تحولاتی را در مقابله با داعش در سوریه شاهدیم
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۳
استفان دی‌میستورا صبح روز دوشنبه بعد از دیدار با حسین جابری‌انصاری معاون وزیر خارجه کشورمان تصریح کرد:‌ امروز تغییرات عمده‌ای در صحنه سیاسی و نظامی سوریه ایجاد شده از جمله در ارتباط با مقابله و مبارزه با گروه‌های داعشی و جبهه النصره شاهد اقدامات و تحولاتی هستیم.

به گزارش ایسنا، نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه با بیان این‌که امروز در دیدار با آقای انصاری گفت‌وگوهای خوبی داشتیم و در ارتباط با اهمیت گام‌هایی که در آینده باید برای حل بحران سوریه برداشته شود رایزنی و گفت‌وگو انجام دادیم به برگزاری نشست آستانه و ژنو در طی هفته‌های آینده اشاره کرد و افزود:‌ یکی از مهم‌ترین موضوعات برای مردم سوریه کاهش خشونت است و گفت‌وگوهایی در این زمینه صورت گرفت. ما معتقدیم که نشست آستانه می‌تواند در این زمینه موثر باشد.

وی هم‌چنین به برگزاری مجمع عمومی سازمان ملل در اواخر شهریورماه اشاره کرد و گفت:‌ در این نشست بازیگران مهم بین‌المللی حضور پیدا خواهند کرد و یکی از موضوعاتی که مورد بحث قرار خواهد گرفت مساله سوریه است و بعد از آن نشست ژنو را داریم که یک فرایند سیاسی است و قرار است در اکتبر برگزار شود. 

این دیپلمات سازمان ملل با بیان این‌که همه این موضوعات با یکدیگر در ارتباط هستند و امیدواریم باعث ایجاد نقطه عطفی در حل بحران سوریه باشند، تصریح کرد:‌ در این دیدار در مورد مسائل انسان‌دوستانه از جمله بحرانی که در فوعه و کفریا در حال رخ دادن است صحبت کردیم و بر اهمیت ارائه کمک‌های انسانی به مردم این منطقه تاکید کردیم.

وی هم‌چنین به نقش ایران در حل بحران سوریه و دیگر بحران‌های موجود در منطقه اشاره کرد و گفت:‌ ایران کشور مهمی است و دارای نفوذ فراوانی در این حوزه هست. بنا بر این گفت‌وگو با ایران به عنوان یکی از بازیگران این عرصه حائز اهمیت است.
۱۳۹۶/۰۶/۰۷ ۱۱:۰۸
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۶ ۱۴:۴۵
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۶ ۱۳:۳۷
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۹ ۱۲:۰۳
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۷ ۱۷:۳۲
 
۱۳۹۵/۱۲/۲۵ ۱۸:۱۶
 
۱۳۹۵/۱۲/۲۳ ۲۲:۴۲
 
۱۳۹۵/۱۱/۱۰ ۲۲:۱۴
 
۱۳۹۵/۰۷/۰۵ ۱۴:۳۹
 
۱۳۹۵/۰۷/۰۵ ۱۰:۴۸
 
 
کلمات کلیدی : دی‌میستورا + ایران + سوریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.