توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 398630
هلاکت دست راست سرکرده جبهه النصره در سوریه
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۵۹
منابع خبری سوری اعلام کردند یکی از سرکرده‌های گروهک جبهه النصره و دست راست ابومحمد الجولانی به هلاکت رسیده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ به نقل از وبگاه سوری عنب، منابع خبری سوری مدعی شدند «ابو الفرج المصری» امروز در یک حمله هوایی کشته شده است.

بر این اساس، احمد سلامه مبروک معروف به ابو الفرج مصری، از سرکرده‌های گروهک تروریستی «جبهه فتح الشام» (جبهه النصره سابق) و قاضی شرعی این گروهک، در حمله پهپادهای ناشناس در منطقه «جسر الشغور» واقع در ریف غربی استان ادلب به هلاکت رسیده است.
هنوز گروهک جبهه فتح الشام یا همان «جفش» به این خبر واکنشی نشان نداده است.

ابو الفرج المصری یا همان احمد سلامه مبروک، شخصی مصری است که در مصر زندانی بود و همزمان با انقلاب آزاد شد و به سوریه رفت و به صفوف جبهه النصره پیوست.

او یکی از بارزترین رجال شرعی النصره است که برای نخستین بار تصویر او در یکی از برنامه‌های ضبط شده النصره به نام «وارثان مجد (شکوه و پیروزی)» منتشر شده بود.

المصری در این برنامه از دموکراسی‌ای که «محمد مرسی» رئیس جمهور برکنار شده مصر را به حکومت رسانده بود، انتقاد کرد.

وی اوایل مرداد ماه گذشته، به همراه «محمد الجولانی» سرکرده جفش در ویدیوئی ظاهر شد و اعلام کرد جبهه النصره از گروهگ القاعده سوریه جدا شده و نام آن را به «جبهه فتح الشام» تغییر داد.

این اقدام جولانی بعد از آن صورت گرفت که روسیه، آمریکا را به حمایت از جبهه النصره متهم کرد که وابسته به گروهک تروریستی القاعده است.
 
کلمات کلیدی : جبهه النصره، القاعده، سوریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.