نظر منتشر شده
۱۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 356753
جرائم تخلفات رانندگی سخت تر می شود
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۰۰
مدیرکل دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: به دنبال این هستیم تا جرائم بسیار سختگیرانه ای را در قانون جدید رسیدگی به تخلفات رانندگی بگنجانیم.

به گزارش ایرنا، امیر جعفرپور عصر پنجشنبه در دومین همایش مهندسی حمل و نقل و ترافیک در شیراز افزود: در نخستین گام بحث جایگزینی واژه جرم به جای تخلف است که بر اساس تعریف جدید در خصوص فرد خاطی اعمال قانون خواهد شد.
وی بیان کرد: در مواردی که فرد خاطی بدون توجه به تذکرها و جرائم اول، دوم و سوم باز هم اقدام به تخلف کند، متخلف به مدت یک هفته تا یک ماه برای شستشوی افراد متوفی به آرامستان ها هدایت خواهد شد تا از نزدیک عواقب حوادث رانندگی را ببیند و به خود اجازه تخطی از قوانین و آسیب رساندن به دیگران را ندهد.
او ادامه داد: همچنین افراد متخلف به مدت یک هفته تا یک ماه ملزم خواهند شد که خیابان ها و معابر شهر را رُفت و روب کنند.
جعفرپور افزود: محرومیت کامل از رانندگی، حذف نشدن نمره منفی (قبلا اگر فردی به مدت ۶ماه تخلف نمی کرد نمرات منفی او در رانندگی حذف می شد)، محرومیت های اجتماعی از جمله محرومیت از کاندیدا شدن در انتخابات مختلف، زندان و مجازات های سختگیرانه دیگر از جمله مواردی است که می کوشیم در قانون جدید بگنجانیم.

**خودروهای فاقد معاینه فنی جریمه می شوند
وی گفت: ایجاد منطقه کاهش و کنترل آلودگی هوای شهر نیز از جمله اقداماتی است که هم اینک در تهران در دست عملیاتی شدن است که بر همین اساس موفق شدیم پلیس راهنمایی و رانندگی را به سامانه یکپارچه معاینه فنی خودرو در کشور متصل کنیم.
مدیرکل دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور ادامه داد: با این اتصال، تمام دوربین های پلاک خوان سطح شهر، خودروهایی که فاقد معاینه فنی ثبت شده در سامانه یکپارچه معاینه فنی ایران (سیمفا) باشند ۵۰۰ هزار ریال جریمه خواهند شد.
جعفرپور افزود: رانندگان و مالکان خودرو می توانند با مراجعه به سامانه سیمفا به آدرس اینترنتی Symfa.moi.ir و وارد کردن شماره VIN مندرج در پشت کارت خودرو خود از وضعیت معاینه فنی خودرو خود آگاهی یابد.

**به دنبال ایجاد یک نظام حرفه ای برای حمل و نقل هستیم
وی، با اشاره به عدم برخورداری حوزه حمل و نقل از مقررات ملی گفت: می کوشیم یک نظام حرفه ای برای حمل و نقل ایجاد کنیم تا تمام متخصصان، مشاوران، مدیران، راهوران و مجریان حمل و نقل اعم از ریلی، دریایی، هوایی و جاده ای در یک مجموعه حرفه ای که مقررات ملی خاص خود را دارند جمع شوند.
جعفرپور افزود: همچنین مذاکرات خوبی نیز با چند کشور خارجی برای انجام کارهایی در زمینه توسعه مبتنی بر حمل و نقل داشته ایم.
وی بیان کرد: همچنین با وزارت راه و شهرسازی هم تعاملات خوبی برای بازنگری در آیین نامه ۱۲ جلدی راههای شهری داشته ایم.
 
کلمات کلیدی : جریمه رانندگی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۷ ۰۰:۵۳:۰۹
چشمم آب نمیخوره

من یک راننده تند هستم

یعنی همیشه تند رانندگی میکنم .. نه خطرناک
مثلا نقاط تصادف خیز رو می شناسم و با سرعت کم میرم

اما بعضی جاها واقعا با سرعت بالا میرم

هر جایی لایی نمی کشم

اما بعضی وقتها زیاد لایی میرم..

در هر صورت ..

من امیدوارم این موضوع راهنمایی و رانندگی جدی بشه
جلوی خطر آفریننان گرفته بشه (3726493) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۷ ۰۶:۵۹:۰۲
حالت خوبه؟ (3726581) (alef-11)
 
آرش
Satellite Provider
۱۳۹۵-۰۳-۰۷ ۰۸:۱۶:۲۴
نمونه بارز افراط و تفریط متأسفم براتون (3726595) (alef-11)
 
رضا زندیگان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۷ ۰۳:۰۷:۱۴
جناب آقای جعفرپور حیف شد!!! ای کاش مجازات اعدام را هم برای متخلفان در قانون میگنجاندید!! شاید هنوز هم دیر نشده!! همین رفتارهای افراطی در طراحی یا اجرای قوانین است که قابلیتهای باز دارنده چنین قوانین را خنثی خواهد مینماید!!! در صورت تصویب و یا اجرای همچون قوانینی مردم و پلیس در مقابل هم قرار خواهند گرفت!!!! اینگونه طرحها برای قوانین به مثابه آن مثل (( به یارو گفتن برو کلاه بیار رفت سرآورد)) میباشد!!!!! (3726556) (alef-11)
 
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۷ ۰۶:۴۲:۳۴
من هم چشمم اب نمی خورهاگر شما یک کار انجام دهید ایول دارید مانع توفق این رانند گان تاکسی که فکر میکنند خیابانهای شهر جز اموال انها است در خط عابر پیاده شوید ایول دارید الف جان منعکس کن (3726580) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۷ ۰۸:۲۴:۲۴
حالا معاينه فني دو برابر افزايش يافته خدمات جديدي ارايه ميشه يا همون قضيه دست در جيب مردم هميشكيه (3726598) (alef-11)
 
عمار
Germany
۱۳۹۵-۰۳-۰۷ ۰۸:۴۰:۲۸
در کشورهای توسعه یافته از رانندگانی که مقررات راهنمایی و رانندگی را بطور مکرر رعایت نمیکنند تست روانشناسی بعمل می آورند تا در صورتیکه دچار اختلالات و بیماریهای اعصاب و روان هستند از را رانندگیشان جلوگیری و محروم شوند.این نکته ای است که در ایران لحاظ نمیشود. (3726613) (alef-11)
 
کاوه دادخواه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۷ ۰۹:۴۰:۵۲
کاش این قوانین مخصوصا برای شستن متوفیان برای دزدان ومختلصان عزیز اجرا شود تا جلوی فساد گرفتهشود
دوم اینکه جاروب خیابان توسط مجرمان به اصطلاح شما توهین به قشر زحمت کش کارگران خدمات شهری شهرداری هامی باشد که انها یعنی مجرمان راهم طراز با این عزیزان میدانید
سوماهیچ یک از این کارها بازدارنده نیست...حتی به قول دوستمان مجازات اعدام...زیرا تا وقتی فرهنگ رانندگی در وجود ما نهادینه نشود ما قادر نخواهیم بود رانندگانی خوب داشته باشیم...
به امید تفکر برای مسئولین... (3726645) (alef-11)
 
بیگی29
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۷ ۰۹:۵۶:۳۰
زیر ساخت ها را در حد قابل قبول درست کنید و کنترل ها مکانیزه شود با دوربین.از رو برویی ماموران با متخلفین حتی الامکان جلو گیری شود چون .... (3726655) (alef-11)
 
مهدی خانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۷ ۱۱:۰۱:۰۷
با سلام
نمی دونم دوستان چرا از انجام این مجازات ناراحت میشن، جریمه و مجازات مال آدم خطاکار و مجرمه نه مال همه رانندگان
تو خیلی از کشورها، بعضی از تخلفات رانندگی جرم تلقی میشه، واقعیت هم همینه، فردی که با سرعت 180 کیلومتر در ساعت رانندگی میکنه جون خودش و دیگران رو تعمدا به خطر میندازه و کارش عین اقدام به قتله، شوخی که نیست، یه سر به بیمارستانها و اورژانس ها بزنین، شما دارین درست رانندگی می کنین یه آدم قانون شکن میاد میزنه به شما، مثل این میمونه شما تو پیاده رو دارین راه میرید شخصی چاقویی پرت میکنه میخوره تو قلب شما، بعد بیاد بگه نه حواسم نبود میخواستم چاقو رو بزنم به دیوار خورد به شما
به غیر از خسارات جانی و مادی، خسارت های روحی و روانی ناشی از تخلفات رانندگی هم زیاده، خود شما وقتی فرد جلوی شما دوبله پارک کرده و راه رو بسته چه حالی می شید؟
وقتی وجدان، اخلاق، فرهنگ و آموزه های دینی جلوی ماها رو برای انجام ندادن تخلف نمیگیره، خب جریمه و مجازات شاید بتونه (3726716) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۷ ۱۵:۱۶:۴۹
نه اخوی مشکل ما قانون نیست اعمال سلیقه ماموران و اجبار اونا به جریمس (3727012) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۷ ۱۴:۲۳:۴۳
نیازهای حفظ حرمت سلامتی جان مردم
---
اداره راهنمایی و رانندگی کشور در اجرای هر طرحی برای حفظ سلامتی جان مردم از حوادث رانندگی می باید ماشینهای جوانانی را که عمدا مرتکب تخلف می شوند ضبط کند و با اخذ تعهد سنگین به عدم تکرار تخلف این ماشینها آزاد شوند.
می باید محرومیت تدریجی و همیشگی از رانندگی ، برای تکرار عمدی تخلفات مرگ بار و زیان بار ، برای راننده در نظر گرفته شود.
برای جلوگیری از اجحاف در حق رانندگان ، قوانین باید اقدامات شفاف و بازدارنده ای را برای تشخیص درست تخلفات تعیین و تبیین نمایند.
اداره مذکور برای جلوگیری از تخلفات مربوطه و سالم سازی محیط رانندگی باید همیشه به ارائه ی سخاوتمندانه ی انواع برنامه های علمی – هنری صوتی و تصویری آموزنده و فرهنگ ساز در رسانه های عمومی بپردازد. (3726938) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.