نظر منتشر شده
۷۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 337256
ابلاغ نرخ تعدیل شده جریمه‌های رانندگی/ نرخ جدید جرایم را اینجا ببینید
بخش اجتماعی الف، 18 اسفند 94
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۲۰
هیات‌وزیران در جلسه شانزدهم اسفندماه سال‌جاری به پیشنهاد وزارتخانه‌های دادگستری، کشور، راه و شهرسازی و نیروی انتظامی و به استناد مواد ۲۱ و ۲۲ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی بخشی از کدهای جرائم رانندگی را اصلاح کرد.

براساس این مصوبه نرخ ۴۱ عنوان جریمه اصلاح شده و سقف جرائم رانندگی به ۴۰۰ هزار تومان افزایش یافته که هیات‌دولت مصوبه مورد نظر را از تاریخ ۲۵ اسفندماه سال‌جاری لازم‌الاجرا کرده است.

بر این اساس نرخ جرائمی همچون عبور از چراغ قرمز، سبقت غیرمجاز در راه‌های دوطرفه و تجاوز از سرعت‌مجاز (بیش از ۳۰ کیلومتر بر ساعت) در کلان‌شهر‌ها و مراکز استان‌ها و جاده‌های بین شهری و مناطق‌آزاد تجاری و صنعتی به ۲۰۰ هزار تومان افزایش یافت.

همچنین نرخ ارتکاب‌جرائمی همچون انجام حرکات‌نمایشی مانند دور زدن در جا و یا حرکت موتورسیکلت روی یک‌چرخ، حرکات مارپیچ، حرکت با دنده عقب در آزادراه‌ها و بزرگراه‌ها به ۱۵۰ هزار تومان، استفاده از تلفن‌همراه و یا وسایل‌ارتباطی مشابه در حین رانندگی و عدم رعایت مقررات حمل‌بار به ۱۰۰ هزار تومان، عبور از محل‌ممنوع به ۹۰ هزار تومان و عبور وسایل‌نقلیه غیرمجاز از خطوط ویژه به ۸۰ هزار تومان افزایش یافته است.

براساس مصوبه دولت، رانندگی در حالت مستی و مصرف داروهای روان‌گردان و افیونی ۴۰۰ هزار تومان جریمه دارد و کنار این امر، مواردی همچون تجاوز به چپ از محور راست، دور زدن در محل ممنوع، نقص‌فنی موثر و یا نقص در سامانه‌ روشنایی در شب، حمل تیرآهن، ورق‌های فلزی و امثال آن بدون رعایت شرایط ایمنی و مقررات مربوط، نداشتن مجوز فعالیت راننده وسیله‌نقلیه عمومی و سبقت از سمت راست وسیله‌نقلیه دیگر در راه‌هایی که هر طرف رفت و برگشت فقط یک خط عبوری وجود دارد و یا با استفاده از شانه‌راه به ۷۵ هزار تومان افزایش یافته است.

از سوی دیگر براساس مصوبه یاد شده جریمه عدم بارگیری صحیح و مهار ایمن محمولات ۶۷ هزار و ۵۰۰ تومان و عبور وسائل‌نقلیه از پیاده‌رو نیز مبلغ ۶۵ هزار تومان جریمه به همراه دارد.

درخصوص ارتکاب تخلفاتی مانند رانندگی وسائل‌نقلیه عمومی بیش از زمان مجاز، عدم رعایت محدودیت‌های زمانی یا مکانی و یا شرایط مندرج در گواهینامه از قبیل استفاده از عینک، سمعک و یا تجهیزات خاص، عدم توجه به فرمان ایست و یا پرچم مراقبین عبور و مرور؛ محصلین و یا پلیس مدرسه، عدم رعایت فاصله طولی و عرضی با وسیله‌نقلیه جلویی و جانبی و تصادف ناشی از عدم توجه به جلو، توقف در ابتدا و انتهای پیچ‌ها، روی پل، داخل تونل، داخل یا حریم تقاطع‌های راه‌آهن، نداشتن پلاک جلو یا عقب و یا ناخوانا بودن آن، تجاوز از سرعت مجاز تا(۳۰کیلومتر در ساعت)، عدم استفاده از کلاه‌ایمنی توسط راننده و سرنشین موتورسیکلت در حین رانندگی و عدم استفاده از کمبرند ایمنی توسط راننده یا سرنشینان وسیله‌نقلیه در حال حرکت در آزادراه‌ها، بزرگ‌راه‌ها و جاده ‌ها به ۶۰ هزار تومان رسید.

براساس مصوبه جدید دولت، ارتکاب تخلفاتی همچون عدم رعایت حق‌تقدم عبور، حرکت نکردن وسائل‌نقلیه بین دو خط یا تغییر خط حرکت بدون رعایت مقررات مربوطه در معابر خط‌کشی شده و نداشتن گواهی معتبر معاینه فنی وسیله‌نقلیه مبلغ ۵۰ هزار تومان جریمه به همراه دارد.

همچنین جریمه قصور در به کار بردن علائم ایمنی هشدار دهنده حسب مورد در جلو، کنار و عقب وسیله‌نقلیه متوقف در سطح راه‌ها برابر ضوابط مربوطه، توقف وسائل‌نقلیه در حاشیه راه‌ها برای فروش‌کالا، نداشتن عاج مناسب در سطح اتکای لاستیک یا استفاده از لاستیک‌های فرسوده، رانندگی با وسیله‌نقلیه دودزا، نداشتن بارنامه یا صورت‌وضعیت مسافری در وسائل‌نقلیه عمومی و مغایرت مشخصات مسافر یا محموله با صورت وضعیت یا بارنامه صادر شده یا استفاده مکرر از یک بارنامه یا صورت وضعیت مبلغ ۴۵ هزار تومان و عدم پرداخت عوارض مقرر در آزادراهها ۳۰ هزار تومان جریمه دارد.

جدول جدید نرخ جریمه های رانندگی به این شرح است:

نرخ جدید جرائم رانندگی را اعلام شدنرخ جدید جرائم رانندگی را اعلام شد

نرخ جدید جرائم رانندگی را اعلام شد

نرخ جدید جرائم رانندگی را اعلام شد

نرخ جدید جرائم رانندگی را اعلام شد
 
کلمات کلیدی : جریمه رانندگی
 
۱۳۹۴-۱۲-۱۸ ۰۸:۳۳:۲۶
خوانا نیست (3593456) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۲-۱۸ ۰۹:۳۸:۵۷
جزئیاتی که شما میخواهی در متن خبر هست. این تصاویر برای مستند بودن هست. (3593554) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۴-۱۲-۱۸ ۱۴:۴۱:۵۴
نتیجه میگیریم که اسناد نباید خوانا باشه پس! (3594058) (alef-11)
 
saeeded
United States
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۱۵:۱۷:۴۱
اگر واقعا بینش راهور به این هست که با افزایش جرایم، بازدارندگی بیشتر میشه، چرا جرایم رو به یکباره 10 برابر نمیکنن که تئوری اونها آزمایش بشه ؟؟ در این حالت مطمئنن هم ارتکاب تخلف و هم درآمد های راهور کاهش خواهد یافت ولی سیاست راهور اینه که به میزانی جرایم رو افزایش بده که مردم توانایی پرداخت اون رو هم داشته باشن که به نظرم روشی برخلاف نگرش بازدارنگی هست... (3595940) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۸ ۱۱:۵۶:۲۰
این نرخ ها کم هم هست.

باید چندین برابر شود تا دیکر کسی جرات انجام خلاف نداشته باشد. (3593816) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۸ ۱۵:۳۶:۴۶
اگه نظارت پلیس با استفاده از تجهیزات مدرن باشه و براساس سلیقه افسر نباشه اونوقت باهات موافقم. متاسفانه بسیاری از جرائم بصورت سلیقه ای اعمال میشن. (3594128) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۸ ۱۶:۳۳:۴۷
داداش یکبار برو لیست جریمه رو بگیر بعد این حرف رو بزن من دوتا ماشین دارم یکیش همش تو خیابون زیر پامه اصلا براش جریمه نیومده یکیش سالی بیست روز هم استفاده نمیکنم 300 هزار تومن جریمه اومده اون هم تو جاهایی که اصلا من نبودم یا مثلا برای جایی که تابلو حداکثر سرعت چهل کیلومتر مجازه بخاطر تخلف از سی کیلومتر در ساعت جریمه اومده تا پلیس این مشکلات رو بدرستی حل نکنه بالا بردن جریمه اشتباهه و پایمال کردن حق الناس (3594222) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۸ ۱۸:۲۷:۰۳
بالاخره صابونش به تن خودتم می خوذه البته اگه جزء بعضی از ما بهترونها نباشی (3594383) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۰۰:۱۳:۲۵
تو خودت چون ماشین نداری اینجور میگی (3594790) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۱۸:۲۱:۳۳
اصلا من دوست ندارم کمربند ببندم ، به پلیس چه ؟
اینها همش برای درامد است ، ما که بچه نیستیم باور کنیم. که برای امنیت خودمان است (3596247) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۰۰:۱۵:۰۴
بلاخره دولت هم خرج داره عزیزم (3594796) (alef-11)
 
Australia
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۰۱:۲۵:۵۳
صد در صد موافقم بسیار این جریمه‌ها کم است جریمه باید انقدر دردناک باشد که فکر خلاف را هم از سر آدمها بیرون کند. (3594851) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۲-۱۸ ۱۰:۱۴:۲۳
به میزان تورم !!!!!!
با شیب ملایم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (3593610) (alef-11)
 
على
۱۳۹۴-۱۲-۱۸ ۱۰:۲۵:۰۰
اين كه همان جدول قبليه، چه چيزش تغيير كرده؟!!!! (3593627) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۸ ۲۲:۳۸:۵۹
فقط فقط شماره وتاریخ مصوبه! مردم هم حتما باور میکنند... (3594677) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۸ ۱۱:۲۹:۳۲
تیتر چند روز پیش روزنامه ها: مردم نگران افزایش جرایم نباشند. (3593762) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۸ ۱۶:۲۷:۲۲
عموم مردم متخلف نیستند و افزایش جرایم باعث آرامش مردم می شود چون تخلف و رانندگی های پر خطر وکاهش می یابد.
آن هایی که از افزایش جریمه نگران می شوند متخلفان هستند

اگر از خواندن این متن خوشحال شده بدان متمدن و با فرهنگ هستی
و اگر خوشت نیامد بدان که متخلف و در رانندگی بی فرهنگ هستی (3594216) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۰۹:۲۹:۳۵
آقای متمدن !!!!میشه بری پرینت برگه عدم خلافی ماشینت رو برامون بفرستی؟؟!! (3595166) (alef-11)
 
داریوش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۸ ۱۷:۲۱:۲۱
مردم نه ، خلافکارها و کسانیکه در جاده و خیابان جولان می دهند ، نگران بودند که مشکل حل ، اگر یک کار درست داشت انجام می شد همین افزایش جریمه بود که دیوان عدالت آن را لغو کرد (3594298) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۴-۱۲-۱۸ ۲۳:۲۴:۳۹
اتفاقا باید انقدر جرایم قیمتش زیاد شود که نگی ولش کن حالا می دیم دیگه!!
با جان افراد بازی می کنید با خلاف! عبور از چراق قرمز و تصادف با عابر یا موتوری = مرگ یا نقص عضو! جریمش باید بیشتر هم بشه!
هر سال باید چقدر کشته بدیم که یکی دوست داشته با پراید 160 تا سرعت بره ؟ یا با یک خودرو خارجی 200 تا بره بزنه به یک بد بخت با ماشین داخلی ... (3594726) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۸ ۱۱:۳۱:۳۳
مگه دیوان عدالت رد نکرد ؟ (3593769) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۴-۱۲-۱۸ ۱۶:۰۱:۱۷
حالا قرار شده با این روش انجام تخلف رو پایین بیاورند تا امنیت جانی در خیابانها و جاده ها بیشتر شود.
ولی یک عده که ظاهرا نه تنها جان دیگران براشون مهم نیست بلکه جان خودشون و خانوادشون هم براشون اهمیت ندارد، و به تخلف و بی قانونی عادت کرده اند نگران شده اند. (3594168) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۸ ۱۱:۳۵:۵۱
با توجه به رد شدن افزایش نرخ جریمه ها توسط دیوان عالی عدالت اداری و مغایر دانستن آن با قانون، اجرای این مصوبه نقض آشکار قانون می باشد. براساس قانون نرخ جریمه ها سالانه مطابق با نرخ تورم باید افزایش یابد و غیر از ان خلاف قانون است. (3593779) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۴-۱۲-۱۸ ۱۶:۰۴:۳۷
افزایش بازدارندگی در مقابل بی قانونی و بالا بردن امنیت جانی نقض آشکار قانون است!!؟؟؟ (3594175) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۴-۱۲-۱۸ ۱۱:۵۶:۵۶
امیدوارم حد اقل مردم به جیب خودشون رحم کنند خلاف نکنند! البته بعضی جرایم نسبت به آسیبی که ایجاد می کند همچنان کم است! (3593818) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۸ ۱۲:۱۵:۲۴
این نرخها فایده نداره باید متناسب با ارزش خودرو باشه و برای سرعت و سبقت غیر مجاز 5 درصد ارزش خودرو باشه تا برای همه بازدارندگی داشته باشه به داد و بیداد ادمای که میخان خلاف کنن هم ابدا نباید توجه بشه باید با قاطعیت این نرخ ها اعمال بشه (3593856) (alef-11)
 
Spain
۱۳۹۴-۱۲-۱۸ ۱۵:۵۲:۵۵
ببخشيد بشترين خلاف كاران مسافر كش پرايد سوار دوبله ايستادن و سرعت راندن (3594153) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۸ ۱۹:۲۹:۵۵
همیناش هم اجرا نمیشه. کاملاَ عادی شده ملت برن تو لاین خروجی بزرگراه ها بعد سر خروجی سر مودبانه فرمون رو کج کنن و راه بگیرن و اتوبان رو به هم بریزن و حق به جانب انگار نه انگار که دارن حق هوار نفر راننده و مسافری رو میخورن که مثل انسانها عمل کردن و توی لاین خودشون تو ترافیک موندن. اگر قرار بر جریمه باشه عین آب خوردن میتونن یه افسر بزارن سر خروجی هرکی خواست بپیچه داخل رو جریمه کنن. در کمال تعجب و درحالی که این حق خوری و خلاف کاملا رایجه نه تاحالا جریمه ای از سمت پلیس دیدم نه واکنشی از طرف رسانه ها (3594459) (alef-11)
 
کریم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۸ ۱۲:۱۹:۱۸
واقعا این قیمت ها بی انصافی است. بالاخره اگر هدف بازدارنده باشد همان 40 هزار تومان کافی است تا راننده جانب احتیاط را رعایت کند. اما و اما ... آقای رییس دولت محترم قرار نیست تمام کسری بودجه آخر سال و افت درآمدهای نفتی دولت را از مردم بگیرید. آخر صبر مردم هم حدی دارد . تمام کوچه های اطراف میدان ونک پارک مطلقا ممنوع است. برای چی ؛ برای اینکه افسر از صبح شروع به جریمه کردن خودروهای پارک شده می کند. این انصاف نیست.
همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند عدم رعایت قوانین رانندگی خلاف شرع و حرام است ؛ خوب البته اجحاف در حق مردم (حق الناس) است. (3593859) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۴-۱۲-۱۸ ۱۶:۰۵:۵۳
خوب شما خلاف نکن
مجبورت که نکردن خلاف کنی که بعد جریمه بشوی (3594177) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۲-۱۸ ۲۲:۰۳:۰۴
کریم خان , همین رقمها هم بازدارنده نیست جان من .
بایستی جریمه در حدی باشه که راننده نصف شب و تو بیابون هم جرات خلاف کردن نداشته باشه . دوبله و سوبله پارک کردن و یکطرفه رفتن شده یک کار عادی و انگاری اگر این کارها را نکنی خلاف کردی! هنوز هم جا برای بیشتر شدن جریمه ها وجود داره . نباید ترس از دیدن پلیس بازدارندگی داشته باشه بلکه رقم جریمه میتونه شبح پلیس را همه جا نشان بده.
بعدشم نفت بشکه ایی 110 دلاری به بودجه افاغه نکرد حالا جریمه 100تومنی میخواد بکنه؟!! (3594637) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۱۳:۴۰:۳۱
دولت که بر روی درآمد‌های حاصل از جریمه‌های رانندگی در بودجه سال ۹۵ حساب ویژه‌ای باز و پیش بینی کرده از این محل ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان درآمد داشته باشد، دست به کار شد و ۱۷ اسفند ۹۴ مصوبه جدیدی را تصویب و برای اجرا ابلاغ کرد.

برادر اینها فقط به درآمد فکر می کنند . بازدارندگی خلاف بهانه است. اینقدر ساده نباش. (3595737) (alef-11)
 
حسام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۸ ۲۳:۰۷:۱۱
خوب برادر خلاف نکن . جریمه باید بالا باشه تا بازدارنده باشه. من کاری به اجرا ندارم اما این چه منطقیه که شما داری طرح میکنی. خیلی هم کار خوبی هست . تین باعث میشه کسی که میخواد تخلف کنه بخاطر هزینه بالاش تخلف نکنه یا کمتر تخلف کنه .
گاها برخی نظرها رو میخونم متاسف میشم (3594700) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۴-۱۲-۲۴ ۱۵:۲۷:۵۳
عزیز جان برادر روی پل حافظ حداکثر سرعت 30 کیلومتر !!!! تعریف شده یعنی یا باید یا دنده یک بری یا دو
برو ببین کدوم ماشین پلیس کمتر از 60 تا از اونجا عبور می کنه !!!
من هر روز تست می کنم اینو!!!
وقتی مصداق تخلف هنوز برای نیروی انتظامی مشخص نیست به طوریکه خیلی از اونها هم حاضر به رعایت اون نیستند پس هدف از اخذ مبالغ اینگونه اخذ پولهای باد آورده با اسم قانون است!!!! (3604454) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۸ ۱۲:۲۸:۰۲
عبور وسایل‌نقلیه غیرمجاز از خطوط ویژه به ۸۰ هزار تومان افزایش یافته است.
که مقامات راحت و بدون هیچ دغدغه ای تردد کنند. خیابان ولیعصر را فلج کرده اند (3593871) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۸ ۱۲:۳۲:۳۴
این که همان نرخهای صدبرابر شده قبلیه،دولت شدیدا"به دنبال کسب درآمدهای بیشتره ازجیب مردم (3593880) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۴-۱۲-۱۸ ۱۶:۰۷:۴۳
طلا که پاکه چه منتش به خاکه
اگر قانون رو رعایت کنید جریمه نمیشوید و اهمیت هم ندارد نرخ جریمه ۱ ریال هست یا ۱۰۰۰۰۰۰۰۰ تومان. (3594181) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۸ ۱۲:۴۲:۳۸
فعلا" هر جوری شده شب عید را بگذرونیم تا بعد ... (3593896) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۸ ۱۲:۴۳:۱۱
اگر پلیس «همیشه» کسانی که خلاف می کنند را جریمه کند و «هرگز» کسانی که خلاف نکردند به بهانه های واهی جریمه نکند، طرح بسیار خوبی است. انصافا پلیس کمتر مرا بی دلیل جریمه کرده ولی به بسیاری از خلاف ها بی اعتناست. طرح عبور بین خطوط چه شد؟ (3593897) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۸ ۱۲:۵۷:۴۸
به هر حال ملت به اصلاح طلبان رای دادند و خوب این هم از نتایج همان رای است دیگر، پس شکایت نکنید چون این تازه اول شروع گرانیها و نفع قشر سرمایه دار نوکیسه میباشد. (3593921) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۸ ۱۴:۳۶:۳۶
واقعی کردن نرخ جرایم و افزایش میزان بازدارندگی انها چه ربطی به اصلاح طلب و اصولگرا و چپ و راست داره واقعا معلومه از سر منطق صحبت نمی کنید. (3594047) (alef-11)
 
Singapore
۱۳۹۴-۱۲-۱۸ ۱۴:۳۸:۳۳
متوجهید که اگه خلاف نکنید پولی هم نباید بدید؟ (3594053) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۱۳:۳۶:۳۹
بعضی از خلاف های سهوا یا اتفاقی یا نبود تابلو و ... اتفاق می افتد. نباید 200 هزار تومان جریمه این اتفاق باشد که آخه برادر (3595730) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۴-۱۲-۱۸ ۱۵:۵۶:۱۰
برادر من شما نیاز نیست برای متخلفین و افرادی که جان انسانهای برایشان اهمیت ندارد نگران باشی، مگر اینکه خودتان هم .... (3594159) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۸ ۱۶:۰۹:۲۱
عزیزم اصلاح طلبان روزی که دولت را گرفتند دلار 700 تومان بود، روزی که رفتند 1000 تومان یعنی 30 درصد افزایش تورم هم 9 درصد بود، رفقای شما 1000 تحویل گرفتند، 3600 تحویل دادند تورم نیز با درنظر گرفتن مسایل امنیتی 50 درصد اعلام شد!! فکر کنم کمی کم لطفی می فرمایید یا حافظه تان یاری نمی کند و یا با ریاضیات کمی تا قسمتی جدی مشکل دارید! (3594185) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۴-۱۲-۱۸ ۱۶:۱۰:۴۰
چه ربطی داره؟
شاید منظورتون اینه که اصلاح طلبان اومدن تا محکم جلوی بی قانونی رو بگیرند و هزینه بی قانونی رو برای متخلفین و مجرمین گران کنند!؟ (3594189) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۴-۱۲-۱۸ ۱۶:۱۲:۱۷
خواست ملت جلوگیری از بی قانونی بوده و این اولین قدم برای حفظ امنیت جان و مال مردم هست (3594193) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۴-۱۲-۱۸ ۱۶:۱۳:۲۶
اصولا آدمهای نوکیسه تو خیابان و جاده پاشون روی گاز هست و آدمها را به کشتن میدهند (3594195) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۴-۱۲-۱۸ ۱۷:۱۲:۴۵
از دید شما مبارزه با هر خلافی عیب داره...
این جریمه ها حداقل هست
ملت درست رانندگی کنند جریمه نشن...به اصلاح طلب و اصولگرا هم ربطی نداره (3594284) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۸ ۱۳:۲۶:۱۰
مبلغ کسری بوجه ای که دولت اعلام کرده مطمئن باشید چه خلاف کنید چه نکنید به یک شکلی ازتون میگیره (3593945) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۸ ۱۴:۰۴:۲۵
اينکه اغلب نظرات مخالف افزايش جريمه هاي رانندگيه جاي تامل و تاسف داره. مثل اينه که بگويم لطفا جريمه قتل عمد که اعدامه کمتر بشه که اگر يه وقت مجبور شديم کسي بکشيم کمتر بهمون فشار بياد (3594000) (alef-11)
 
محمود
Romania
۱۳۹۴-۱۲-۱۸ ۱۴:۱۰:۲۹
افزایش نرخ ها خیلی خوبه ولی کافی نیست.
افراد پول دار به راحتی این مبالغ رو می پردازند و خلاف می کنند.
باید علاوه بر افزایش نرخ ، جرایم دیگری مثل یک ماه کار اجباری خدماتی و یا ابطال گواهینامه نیز پیش بینی میشد. (3594007) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۸ ۱۵:۱۸:۳۱
کاشکی حقوقها هم با این شیب ملایم افزایش پیدا می کرد نه مثلا ماهی 100 هزار تومانزمانی که همه چیز به اندازه 500 هزار تومتن گران شده (3594095) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۸ ۱۵:۲۹:۰۷
چرا یک بار هم خودتان جریمه نمیکنید با این جاده هایی مثل کف رودخانه می باشد (3594110) (alef-11)
 
ali
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۸ ۱۶:۳۵:۲۸
در برخورد با موارد غیر اخلاقی میگویند نباید مردم را بزور به بهشت برد .

ولی در جرائم رانندگی باید بزور مردم را به بهشت برد . (3594227) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۸ ۱۸:۲۱:۳۷
برای ما ورود به محدوده طرح ترافیک مهمه فرقی کرده یا نه ؟؟؟ (3594373) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۸ ۱۸:۳۲:۲۴
قانون برای ماست و و جریمه برای ما
برای اون اقایان قانون گریز چیزی بنام جریمه وجود ندارد (3594389) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۸ ۱۸:۴۵:۴۰
اینا که همون قبلی ها هستندنویسنده محترم مقاله یه جستجوی ساده توی گوگل بزن حداکثر کاهش 10 هزارتومانه.بعضی از جریمه ها دو برابر یا حتی بیشتر شده.اینا بر اساس نرخ تورمه؟ یعنی تورم 100درصد یا بیشتر بوده؟این نرخ تورم توی افزایش دستمزد هم همین طور محاسبه میشه؟ (3594401) (alef-11)
 
فرشید
Germany
۱۳۹۴-۱۲-۱۸ ۱۹:۲۴:۱۹
تعداد زیاد کامنتهای مخالف نشان از تمایل زیاد رانندگان ایرانی به خلاف کردن داره.بنابراین باید این طرح با جدیت دنبال بشه و در صورت امکان این مبالغ باز هم افزایش پیدا کنه.ضمنا تعداد دوربینهای کنترل سرعت در جاده ها خیلی خیلی اندکه. (3594449) (alef-11)
 
omid
United States
۱۳۹۴-۱۲-۱۸ ۱۹:۳۴:۴۰
.اولا به این نمیگن تعدیل این دوبرابر شدن جریمه هاست.دوما خیلی جالبه از تمام اختیارات و قدرت نیروی انتظامی فقط تایین نرخ جرائم راهنمایی دست دولته. (3594465) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۸ ۲۰:۵۹:۴۴
پس کدام مصوبه را دیوان عدالت اداری ملغی اعلام کرده است؟ اینکه همان مصوبۀ قبلی است که دوباره تصویب شده است لطفا اطلاع رسانی کنید نکند برای جلب نظر موافق دیوان عدالت نام آن مصوبۀ قبلی را عوض کرده اند؟ (3594578) (alef-11)
 
ا.ر
United States
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۰۴:۳۹:۴۴
قیمت جریمه مهم نیست آنچه مهمه اینه که مأمورین راهور، متخلف رو جریمه کنند نه هر ماشینی که از مقابلشون عبور میکنه. (3594893) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۰۶:۴۱:۰۰
مبلغ جریمه ها به نظر من کمه. رانندگی در حالت مستی همه جا مجازات زندان داره اینجا چرا نداره؟ صحبت با موبایل و خلاف جهت رفتن هم جریمش خیلی کمه! (3594919) (alef-11)
 
عباس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۰۷:۵۲:۴۹
اقايان طراح ايا با اين كار تمام مشكل شما و دولت از بي پولي و كسري بودجه خارج مي شود يا اول قدم است تورم پدر مردم را دراورده خانه خانه مردم خوشك است بهترين كار اموزش است نه برخورد توسط درجه دار و؟؟؟؟؟ (3594975) (alef-11)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۰۸:۳۶:۱۶
اینکه همون قبیل هاست. چیش تعدیل شده؟؟ (3595068) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۰۹:۵۹:۱۴
بیشتر کردن جریمه فقط به قشر ضعیف آسیب میزنه اون پولدارها براشون فرقی نمیکنه 50 هزار با 500 هزار براشون مهم نیست تازه کلاس هم داره . بهترین کار توقیف گواهینامه و در صورت تکرار ابطال گواهینامه هست کسی که به قانون احترام نمیزاره لیاقت داشتن خودرو و راننده بودن رو نداده اگه تو این طرح پارتی بازی نشه هم بین فقیر و پولدار عدالت برقرار میشه هم طرف میدونه تخلف کنه باید قید رانندگی رو بزنه این بازدارندگیش از این که بدونه تخلف کنه با پول جریمه حل میشه بیشتره (3595224) (alef-11)
 
بهنام
Portugal
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۱۱:۴۱:۳۸
خوبه به شرطی که قانون با همه بطور مساوی برخورد کنه
تو جاده یه چراخ خطر عقب سوخت چند صد متر نرفته جناب پلیس ایست داد بعد از پرسیدن اینکه شغل شما چیه ! بنده رو جریمه کرد دقت کردم تو خیابون اینقدر از این اشینها هستن که اصلا جراغ ندارن پلاک خوانا نیست مخصوصا وانتها ولی کسی باهاشون کاری نداره (3595420) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۱۶:۴۸:۲۵
اون جریمه 67500 تومانی واقعا 500 تا تک تومنیش برای چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (3596117) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۲۰:۱۱:۲۹
در تمام عمر رانندگی ام 20 سال همیشه مقررات را رعایت می کنم دو سال است هر وقت شمال میروم حتما به دوم هیچ مشکلی،فقط چون شماره پلاک تهران است،مورد بازخواست قرار گرفته و سعی بر اینکه یک چیزی بالأخره پیدا کنن و جریمه کنند
نمی دانم علت چیست لطفا برای این موضوع فکری شود دائما مزاحم میشوند ضمنا وقتی ناظری وجود نداشتن باشد امکان رشوه گیری از مردم بالا می‌رود (3596382) (alef-11)
 
م
Romania
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۲۰:۱۲:۰۰
اسفالتها خیلی خوبه ایراد نداره یه یارانه را 500تاتک تومنی اضافه نمیکنن ولی جریمه ها را 100000هزار گرون میکنن (3596383) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۲۱:۵۳:۵۳
اگر قانون برای همه یکی بود بله اینها خوب و عالی اند.ولی متاسفانه این جریمه ها برای من و شمایی است که آشنا نداریم.به نوعی بی عدالتی محض اند. (3596559) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۰ ۰۰:۲۴:۲۸
مگر دیوان عدالت این مصوبه را رد نکرده بود. (3596803) (alef-11)
 
سیدجعفرکاظمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۰ ۰۹:۳۰:۲۸
آیا شما خودتان میتوانید خط به این ریزی را بخوانید.؟ (3597152) (alef-11)
 
علي
۱۳۹۵-۰۱-۱۵ ۲۲:۲۰:۱۱
اگه ده برابر هم بشه ضررش فقط براي فقير بيچاراست نه پولدارا (3627168) (alef-11)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۵ ۱۱:۵۵:۳۱
خجالت داره .جای جریمه جاده هارو درست کنید.ماشینای غبر استانداردو درست کنید .روی یه سرعت گیر سبقت گرفتم از یه مینی بوس که 2 ساعت دود اگزوزشو خوردم 260هزار تومن جریمه شدم.انشاا.. پول دوا دکتر زنو بچت بشه مامور نامرد .میرن قایم میشن که مردمو جریمه کنن.خدا ازتون نگذره (3643796) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.