نظر منتشر شده
۲۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 334284
پلیس: مردم نگران افزایش نرخ جرائم نباشند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۳۱
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با بیان اینکه مردم نباید هیچ نگرانی نسبت به افزایش نرخ جرایم راهنمایی و رانندگی داشته باشند گفت: افزایش نرخ جرائم به عنوان یک عامل بازدارنده نقش مهمی در کاهش حوادث و ارتقای سلامت مردم دارد.

سردار تقی مهری درباره افزایش نرخ جرایم رانندگی از نیمه دوم اسفندماه اظهارکرد: برای پیشگیری از وقوع تصادفات حادثه ساز موضوع افزایش نرخ جریمه مطرح شد چراکه افزایش جریمه می تواند به عنوان ابزار بازدارنده و عامل پیشگیری از وقوع تصادفات باشد.

وی ادامه داد: افزایش اصل جریمه قطعا می تواند در جلوگیری از به وجود آمدن خسارات جانی و مالی اثرگذار باشد؛ بنابراین ایجاد نظم و انضباط در جامعه نیازمند قانون است، در واقع موضوع فرهنگ سازی و ایجاد نظم و امنیت در جامعه نیازمند دو ابزار سلبی و ایجابی است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا تصریح کرد: بر اساس قانون مصوب هیئت وزیران باید تخلفات خصوصا تخلفات حادثه ساز کمتر شود؛ باید از ابزارهای کنترلی و فناوری نوین از جمله دوربین ها در سطح شهر و جاده‌ها بیشتر استفاده شود.

وی با بیان اینکه پلیس مجری قانون و مقررات است، گفت: ما معتقد هستیم نقش افزایش جرایم راهنمایی و رانندگی بازدارندگی است؛ بازدارندگی از جرایم راهنمایی و رانندگی سبب آزادی، آرامش و امنیت در رفت و آمدها می شود ضمن اینکه خروجی این موضوع در سلامت مردم و کاهش حوادث نقش مهمی دارد.

مهری درخصوص اعمال افزایش جرایم خطاب به مردم گفت: مردم هیچ نگرانی نسبت به افزایش جرایم راهنمایی و رانندگی نداشته باشند چه بسا در برخی موارد در این خصوص با شهروندان صحبت کرده‌ایم و آن ها نیز خواهان افزایش جرایم بوده‌اند.

به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام پورتال اطلاع‌رسانی پلیس، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با بیان اینکه پلیس هرگز به دنبال جریمه کردن نیست، ادامه داد: افرادی باید نگران افزایش نرخ جرایم باشند که تخلف می کنند؛ افزایش جرایم در سبد خانوار و جزو مخارج روزمره نیست.

به گفته رییس پلیس راهور ناجا تعداد افراد متخلف که باعث به وجود آمدن تخلفات حادثه ساز می شوند در مقابل خیل عظیم ۱۸ میلیون وسایل نقلیه و تعداد زیادی از کاربران که دارای گواهینامه هستند، بسیار کم است، بنابراین مردم نباید نگران افزایش جرایم باشند چراکه این امر یک وسیله بازدارنده در مقابل تخلفات متخلفان است.
 
کلمات کلیدی : جریمه رانندگی
 
ایرانی
۱۳۹۴-۱۲-۰۵ ۱۲:۱۳:۱۶
آره شما راست میگی . حتما رفتید با پیاده ها مصاحبه کردید. خوب معلومه میگن گرون کنید. از سواره ها هم سوال میکردید بد نبودا...
سردار انشاله حقوق پرسنل راهنمایی و رانندگی هم افزایش چشمگیری خواهد داشت دیگه؟؟؟؟؟؟ مگه نه؟؟؟؟ (3564259) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۲-۰۵ ۱۲:۲۴:۵۸
مردم هیچ نگرانی نسبت به افزایش جرایم راهنمایی و رانندگی نداشته باشند چه بسا در برخی موارد در این خصوص با شهروندان صحبت کرده‌ایم و آن ها نیز خواهان افزایش جرایم بوده‌اند.

این دو جمله چه ارتباطی باهم دارند نمیدانم. (3564282) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۲-۰۵ ۱۲:۴۴:۱۵
من خودم رانده هستم ولی امیدوارم جرائم راهنمایی و رانندگی را اینقد افزایش بدهند که کسی وجود خلاف کردن نداشته باشه (3564358) (alef-11)
 
عبدالله
۱۳۹۴-۱۲-۰۵ ۱۳:۰۲:۴۰
آقای رییس پلیس حرف شما موقعی درست است که برگ جرایم دست کارشناس پلیس باشد نه هر ماموری که یک بسته برگ جریمه را دستش گرفته و بعنوان مامور راهنمایی درست وغلط مردم را جریمه میکنند که همه آنها جرایم الصاقی است.مگر درجه داران تخصص این کار را دارند؟! بیشتر افسران متخصص برگه جرایم را مهر میکنند ودست درجه داران و افسران جز میدهند وآنها بی جهت مردم را ناراضی میکنند...این کار خلاف قانون نیست؟! (3564409) (alef-11)
 
مراقب
۱۳۹۴-۱۲-۰۵ ۱۳:۲۷:۰۳
مردم هیچ نگران زیاد شدن دوبرابری نباشند
چون نقش جلوگیری کننده دارد
من که
نفهمیدم این دلیل و توضیح یعنی چه !!!!
طبق مصوبه مجلس باید هر سه سال یکبار
جریمه ها زیاد شوند
و بر طبق نرخ تورم
حالا ناجا
که مجری قانون است
خلاف عمل میکند
باز این را نفهمیدم یعنی چه !!!؟ (3564507) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۲-۰۵ ۱۳:۳۰:۵۰
و کمک به بودجه ناجا (3564513) (alef-11)
 
محمد
۱۳۹۴-۱۲-۰۵ ۱۳:۳۲:۲۳
خداوكيلي مردم به خصوص طبقه ضعيف و متوسط تاب پرداخت اين جريمه ها را ندارند بخصوص بعضي اوقات ناخواسته انسان مذتكب خلاف مي گردد. (3564517) (alef-11)
 
محمد
۱۳۹۴-۱۲-۰۵ ۱۳:۳۴:۳۲
در وضعیت اقتصادی فعلی کشور، همان نرخهای قبلی جرائم هم برای عموم مردم نقش بازدارندگی خود را دارا بوده است. بهتر بود این تغییر زمانی اتفاق می افتاد که تغییری در شرائط اقتصادی جامعه حاصل میگردید. در اکثر موارد رانندگان بدون قصد به انجام تخلف جریمه می شوند. (3564523) (alef-11)
 
مسعودانتظاری ملکی
۱۳۹۴-۱۲-۰۵ ۱۳:۳۸:۲۳
یعنی چه جریمه هاراافزایش میدهید وبعد به مردم میگویید نگران نباشند لابد توقع دارید فردا بریزند تو خیابان وشادی دسته جمعی بکنند . (3564542) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۲-۰۵ ۱۴:۱۱:۴۲
افزایش جرایم باید هر سال باشه نه هر ده بیست سال. جرایم اگر سنگین باشن این 20 هزار کشته و 300 هزار مجروح و معلول ساالانه کم میشن (3564669) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۲-۰۵ ۱۴:۲۳:۵۰
اونایی که نگرانن خلاف نکنن! (3564700) (alef-11)
 
ناشناس
۱۳۹۴-۱۲-۰۵ ۱۴:۵۱:۰۹
ابطال مصوبه افزایش جرایم رانندگی دوشنبه هفته آینده در جلسه هیات عمومی دیوان عدالت اداری مورد رسیدگی و ابطال خواهد شد. (3564770) (alef-11)
 
احمد
۱۳۹۴-۱۲-۰۵ ۱۵:۳۳:۴۴
نه راحت باشید میوه گرون شد گفتن نگران نباشید . خونه و ماشین و خوراک و پوشاک گرون شد گفتن نگران نباشید. برق و آب و گاز و ... گرون شد گفتن نگران نباشید. آقای پلیس ما نگران نیستیم عادت کردیم راحت باشید (3564879) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۲-۰۵ ۱۵:۵۹:۳۰
رانندگی کم خطر به سه عامل بستگی دارد
خودرو - جاده - راننده
خودرو : پراید
جاده : دیوار مرگ
راننده : فقط جریمه و جریمه و جریمه برای کاهش تصادف !!!!! (3564959) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۲-۰۵ ۱۶:۰۰:۳۸
نه که خیلی باز دارنده شده هر روز آمار تلفات جاده ای میره بالا دیروز در رسانه ها آمار داده بودند که از اسفند 93 تا اسفند 94 --- 10% آمار تلفات جاده ای و درون شهری زیاد شده است این افزایش جرایم کجاش باز دارنده است تازه اگر آمار هم ندهند مردم خودشان هر روز با این مسئله دست به گریبانند و میدانند و میبینند بالا بردن جرایم جز پر کردن صندوق هیچ دردی را دوا نکرده و نخواهد کرد بایستی در رادیو .. تلویزیون و رسانه ها و سایر مراکز تبلیغاتی فرهنگ سازی بشه و نسبت به امار خودروها جاده ها و خیابانها ساماندهی گردد (3564963) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۲-۰۵ ۱۶:۳۵:۵۴
مردم خواهان کنترل تخلف و ارتشا در برخی از جرایم نا حق نیز می باشند.

جرا شورای حل اختلاف برای موارد خلافی به راحتی در دسترس نیستند! (3565069) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۲-۰۵ ۱۶:۴۴:۵۴
یعنی اینکه اونا به فکر سلامت ما هستند وبه همین خاطر جریمه را زیاد میکنند؟ ! اگه اینطوره بیایند مشکل بیکاری را حل کنند که حداقل بنده را داره هلاک میکنه . (3565093) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۲-۰۵ ۲۲:۰۳:۴۹
چگونه نگران نباشیم وقتی ذر جاده ای که نرفتیم جریمه می شویم وحق اعتراض هم نداریم (3565764) (alef-11)
 
کاوه دادخواه
۱۳۹۴-۱۲-۰۶ ۰۲:۲۳:۴۰
چرا مردم ما باید همیشه با جریمه وتنبیه باید ارشاد بشن.پول این همه جرائم رانندگی صرف چه کاری میشود.ایا زیرساخت های ارتباطی تکمیل میشود.ایا صرف اموزش (راهنمایی)که وظیفه اصلی راهنمایی ورانندگی هست میشود...یا فقط ازجیب مردم میخورند تا هرروز فربه تر شوند
دوبرابرشدن جرائم باچه منطقی صورت گرفته! (3566031) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۲-۰۶ ۰۹:۳۲:۳۶
کلا تو این مملکت هیچ چیزی جای نگرانی نداره (3566373) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۲-۰۶ ۰۹:۵۹:۲۷
هیچ تاثیری در کاهش جرم نخواهد داشت . کما اینکه قبلا هم شما امتحان کرده اید . افزایش جرائم فقط به ضرر قشر پائین جامعه مثل تاکسی و اتوبوس و مسافرکشها خواهد شد که برای یک لقمه نان مجبورند برای هزارتومان پول پنجاه هزارتومان جریمه بدهند . نه تاکسیها را سروسامان دادید که الان تمام مخارجشان را از جیب خود میپردازند و خود تاکسیرانی هم دو سال است که برگه جریمه مینویسد . یعنی هم پلیس جریمه میکند هم تاکسیرانی . به این قشر بدبخت جامعه نمیگویند متخلف . متخلف آنکسیست که با داشتن اتوموبیل دو میلیاردی دور از چشم پلیس تخلف میکند و وقتی گیر میوفتد صد هزارتومان ناقابل درست به اندازه یک راننده فقیر میپردازد و به ریش همه میخندد . (3566437) (alef-11)
 
امیر
۱۳۹۴-۱۲-۱۸ ۱۱:۲۴:۲۷
تمام کشورهای پیشرفته ی دنیا که رانندگی سالم و ایمن دارند و به تبع آن آرامش مردم /قوانین راهنمایی و رانندگی دقیق و البته سختی را دارند.
این مساله در نهایت به نفع ما مردم و امنیت روانی و جانی فرزندانمان است... (3593754) (alef-11)
 
کریم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۸ ۱۲:۲۵:۳۴
هیچ تاثیری در کاهش خلاف قانون نخواهد داشت کما اینکه مورد مشابه آن را در افزایش قیمت بنزین شاهد بودیم. نه بار ترافیک را کم کرد بلکه اینکه درآمد دولت زیاد شد. بیچاره رعیت ضعیف (3593867) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۳ ۲۱:۳۵:۱۴
این پول ها حرام هست (3661357) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.