نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 400988
بازنده اصلی شوی هیلاری و ترامپ
بخش بین الملل الف، ۱۹ مهر ۹۵
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۵
دویچه‌وله در تحلیلی حول محور انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و مناظره شب گذشته هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ نوشته است: میلیون‌ها تن در سراسر جهان دومین دور از مناظرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را به نظاره نشستند تا ببینند چه کسی در این رقابت کثیف که شامل روابط جنسی، خشونت و قدرت است، پیروز می‌شود. به گفته آینس پل خبرنگار آلمانی این دموکراسی است که در انتخابات آمریکا شکست خواهد خورد.

دویچه‌وله نوشته است: یکی از سنت‌های دیرینه آمریکا این است که نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در قالب مبارزه با رقبای خود مقابله می‌کنند. به طور مثال آبراهام لینکولن یکی از اساتید مشهور این کار بود. وی فردی بود که بهترین تعریف از دموکراسی را دارد. از نظر او دموکراسی یعنی دولت مردم توسط مردم و برای مردم.

مناظره روز یکشنبه در حالی صورت گرفت که هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ، نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا جنگی لفظی را برای رسیدن به کاخ سفید آغاز کردند. انتظار می‌رود بیش از 100 میلیون بیننده در سرتاسر جهان به تماشای این مناظره نشسته باشند. ناظران تلویزیونی آمریکا این مناظره را با مسابقات فوتبال "سوپر بول" (فوتبال آمریکایی) که پربیننده‌ترین نمایش تلویزیونی در آمریکاست، مقایسه می‌کنند.

متاسفانه آنها حق دارند چرا که اکثر مردم در مقابل تلویزیون نمی‌نشینند تا متوجه شوند چه کسی سیاست‌های بهتری را برای مقابله با مشکلات جدی که آمریکا را تحت تاثیر قرار داده ارائه می‌دهد. آنها نمی‌خواهند بدانند چه ایده‌هایی برای توقف مرگ و میرها در حلب یا کمک به هزاران آواره که برای رسیدن به زندگی بهتر خود را از مدیترانه به اروپا رسانده‌اند، مطرح می‌شود.

آنها "خشونت و قدرت و اسپرم" می‌خواهند. آنها می‌خواهند به طور زنده ببینند چه موقع دونالد ترامپ اظهارات مبتذل خود درباره زنان را در ویدئوی اخیر توجیه می‌کند. آنها می‌خواهند ببینند ترامپ چه استراتژی را به کار می‌گیرد تا بتواند از زناکاری بیل کلینتون برای آسیب رساندن به هیلاری کلینتون رقیب دموکراتش استفاده کند. به دنبال انتشار این ویدئو، ترامپ خود را در بحرانی یافت که نمی‌تواند با بحث‌های سیاسی بر آن غلبه کند بلکه تنها راه نجاتش یک نمایش خوب است. مردم می‌خواهند ببینند چه کسی ابتدا کنترل خود را از دست می‌دهد. آنها به دنبال یک برنامه هیجان‌انگیز، خشن، ناهنجار و مقابله‌ای تلویزیونی هستند. این چیزی است که مبارزات انتخاباتی آمریکا برای مهم‌ترین پست سیاسی این کشور رقم زده است!

دموکراسی حرف‌های زیادی درباره وضعیت اجتماعی آمریکا می‌زند. دموکراسی همچنین جلوددار تحولات در نقاط دیگر جهان است. برای آنکه خودمان را فریب ندهیم سوال مهم این است که دموکراسی در این جهان تکه تکه شدن بین گروه‌های اجتماعی، رسانه‌ای و یک فرهنگ یک بعدی رسانه جمعی چه مسیری را پی می‌گیرد؟ هنگامی که دولت‌هایی توسط مردم انتخاب می‌شوند که دیگر علاقه‌ای به سیاست‌ها ندارند و تنها عاشق نمایش هستند چه رخ می‌دهد؟ هنگامی که تنها صدای افرادی که فریاد می‌زنند شنیده می‌شود دموکراسی چه معنی دارد؟ چه موقع تنها تئوری‌های سپر بلا می‌تواند جایگزین مفاهیم سیاسی شود؟ و اینکه چه اتفاقی رخ می‌دهد وقتی هیچ کارشناسی توانایی پاسخ دادن به سوالات وجودی را ندارد؟ دونالد ترامپ همانند انسان‌های عوام‌فریب قبل خود تنها پدیده زمان خودش است و این نوعی از پدیده است که با مبارزات انتخاباتی پایان نمی‌یابد. چقدر حیف که آبراهام لینکولن قادر به مشارکت در این مناظره نیست. اگر می‌شد تعریف لینکولن درباره دموکراسی امروز را شنید موضوع خیلی جالب می‌شد.

یورونیوز: بازنده دومین مناظره مردم آمریکا هستند
شبکه تلویزیونی 'یورونیوز' مردم آمریکا را بازنده دومین مناظره ریاست جمهوری 2016 آمریکا بین دونالد ترامپ و هیلاری کلینتون عنوان کرد.تارنمای یورونیوز امروز (دوشنبه) در تفسیری پیرامون این منظره، که بامداد امروز به وقت تهران در دانشگاه واشنگتن در شهر سنت لوییس ایالت میزوری برگزار شد، نوشت، مردم آمریکا در این مناظره باختند.

یورونیوز در توضیح این نظر افزود: زمانی که مناظره ریاست جمهوری آمریکا، که در آن بطور معمول نظراتی درباره آینده کشور و مطالب مهم بحث می شد، اکنون به سطحی پایین و نگران کننده تنزل کرده است.

به نوشته این شبکه خبری 'آمریکایی ها به قانون اساسی، نهادها و رقابت های سیاسی که قرار است از آن بهترین نامزدها بیرون بیایند، افتخار می کنند اما این مناظره اگر توهینی به آنها نبود، (دست کم) بسیاری از آنها را سرافکنده ساخت.

یورونیوز ادامه داد: ترامپ با مشکلات عمیقی پا به دومین مناظره ریاست جمهوری گذاشت. وی نتوانست در این مناظره موقعیت خود را بهبود بخشد.
یورونیوز با اشاره به وضع بسیاری دشوار ترامپ که در طول کارزارهای انتخاباتی با آن مواجه بوده است، نوشت: ترامپ با اظهارات خود مدام بر هیلاری کلینتون تاخت و در بخشی از این مناظره وی را تهدید کرد که چنانچه رئیس جمهوری شود، از طریق یک دادستان ویژه او را به زندان خواهد افکند و افزود، انزجار بزرگی در دل هیلاری کلینتون وجود دارد.

یورونیوز تاکرد کرد: آمریکایی ها پیش از این هرگز در تلویزیون شاهد چنین اظهاراتی ناخوشایند و پرخاشگرانه و لفاظی های پوچ از یک نامزد جمهوریخواه نبوده اند.

این شبکه خبری با اشاره به شماری از رفتارهای پرخاشگرانه در طول این مناظره پرداخت که به گفته یورونیوز پرخاشگرانه بوده و حتی در برخی موارد با قرار گرفتن در مقابل هیلاری کلینتون، در پخش تلویزیونی نامزد رقیب خود اختلال به وجود آورده است.

یورونیوز نوشت: چنانچه ترامپ در سومین مناظره نیز به این روش خود، که بیشتر بر مبنای بی اعتبار کردن هر چه بیشتر هیلاری کلینتون است تا برنده شدن، ادامه دهد، قطعا بازی برای وی تمام شده است.

سومین و آخرین مناظره دو نامزد دمکرات و جمهوریخواه ریاست جمهوری 2016 آمریکا، 19 اکتبر (28 مهرماه) در دانشگاه «نوادا» واقع در ایالت نوادا و به میزبانی شبکه خبری فاکس نیوز برگزار می شود.

نخستین مناظره بین دو نامزد عمده ریاست جمهوری 2016 آمریکا، 26 سپتامبر (پنجم مهرماه) در دانشگاه «هافسترا» (Hofstra) در «همپستید» (Hempstead) ایالت نیویورک برگزار شد، که نظرسنجی سی ان ان هیلاری کلینتون را در آن برنده اعلام کرد.
 
کلمات کلیدی : ترامپ، هیلاری کلینتون، مناظره دوم+انتخابات آمریکا
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۹ ۱۸:۰۱:۳۳
هردوشجاعانه همه چیزراگفتند به خصوص ترامپ البته ترامپ مسائل خودرامخفی نکردکلینتون وترامپ هردویک سیاست رادرمقابل سایرکشورها دنبال خواهندکردوهردوبه منافع کشورشان فکرمی کنندگرچه فکرمی کنم کشورآزادی است اما دیگی راکه برای من نمی جوشدهرگزبه اوعلاقه دلبستگی ندارم . (3969044) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۷-۲۰ ۰۷:۵۰:۰۷
کلمه گستاخانه بهتر از شجاعانه است (3969564) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۵-۰۷-۲۰ ۰۱:۴۲:۳۷
بسیاری از امریکایی ها شرمنده شدند و بقل یک کانال تلویزیونی وابسته به ریپابلیکن ها مناظره ایی تهوع اور بود (3969494) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.