توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 409023
«اِف بی آی»: روسیه درصدد تضعیف انتخابات آمریکا است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۳
رئیس «اِف بی آی» به رغم اعتقاد به تلاشهای دولت روسیه برای تضعیف اعتبار انتخابات در آمریکا می گوید که با توجه به نزدیک شدن به روز انتخابات، مقامات واشنگتن از اعلام عمومی آن خودداری می کند.

به گزارش مهر به نقل از گاردین، شبکه تلویزیونی «سی اِن بی سی» در گزارشی اعلام کرد که «جیمز کومی» رئیس «پلیس فدرال آمریکا»- اِف بی آی- با علم به نتیجه گیری اخیر سازمان متبوع خود مبنی بر تلاش دولت روسیه برای تضعیف اعتبار انتخابات آمریکا، معتقد است که با توجه به نزدیک بودن به روز انتخابات (هشتم نوامبر) مقامات واشنگتن از اعلام عمومی این موضوع خودداری می کند.

شبکه تلویزیونی «سی اِن بی سی» به نقل از یکی از مقامات پیشین «اِف بی آی» گزارش داد که جیمز کومی مانع از ذکر نام اِف بی آی در بیانیه ای شد که به تاریخ هفتم اکتبر منتشر گردید و اعلام می کرد که «جامعه اطلاعاتی آمریکا مطمئن است که دولت روسیه رسواییهای اخیر مربوط به رایانامه های اشخاص و نهادهای آمریکایی از جمله سازمانهای سیاسی آمریکا را کارگردانی کرده» و اینکه «این سرقتها و افشاگریها با هدف مداخله در روند انتخابات آمریکا صورت گرفته است». 

این مقام اِف بی آی به شبکه «سی اِن بی سی» گفت که «یک قدرت خارجی در تلاش برای تضعیف این انتخابات است و جیمز کومی به رغم آگاهی به این موضوع، با طرح آن پیش از انتخابات مخالف است».
 
کلمات کلیدی : ترامپ، هیلاری کلینتون، انتخابات آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.