توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 373781
۴۰۰ روستا درگیر طوفان شن در سیستان و بلوچستان
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۲
رئیس سازمان امداد و نجات، با اشاره به اینکه طوفان شن در سیستان و بلوچستان حدود ۴۰۰ روستا را گرفتار کرده است،‌ گفت: دو طرح توسط سازمان امداد و نجات از فردا جهت امدادرسانی بیشتر به حادثه‌دیدگان انجام می‌گیرد.

ناصر چرخساز در گفت‌وگو با فارس،‌در ارتباط با طوفان شن در برخی از شهرستان‌های سیستان و بلوچستان و اقدامات انجام گرفته توسط سازمان امداد و نجات، اظهار داشت:‌ متأسفانه حدود ۴۰۰ روستا در شهرستان‌های زهک، نیمروز، زابل و هیرمند متأثر از این حادثه شده و اطراف بسیاری از منازل مسکونی با شن احاطه شده است ولی اینکه روستاها و اهالی آن در شن مدفون شده صحت ندارد.

وی با بیان اینکه در اثر این حادثه کسی جان خود را از دست نداده است،‌ گفت:‌ روستاها در اثر طوفان شن مدفون نشده ولی راه‌های مواصلاتی معمولاً به دلیل این طوفان‌ها بسته می‌شود که توسط نیروهای راهور، راه و شهرسازی و ... باز می‌شوند.

رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به اینکه بادهای ۱۲۰ روزه در این منطقه معمولاً از یک ماه پیش آغاز می‌شود، گفت:‌ بیماری‌های ریوی در این استان به دلیل طوفان شن بسیار بالا بوده و استاندار در حال ساخت بیمارستانی جهت کمک به این بیماران بوده و کارهای زیربنایی نیز در حال انجام است.

چرخساز با اشاره به اینکه خشک شدن تالاب‌ها و خشکسالی بر مشکلات این استان دامن زده است،‌گفت:‌قرار شده برنامه‌های زیادی جهت کمک به آسیب‌دیدگان انجام گیرد بر همین اساس از فردا دو طرح توسط سازمان امداد و نجات آغاز خواهد شد که جزئیات آن به زودی منتشر خواهد شد.

رئیس سازمان امداد و نجات در پاسخ به این سوال که آیا تیم‌های واکنش سریع جهت کمک به حادثه‌دیدگان در سیستان و بلوچستان اعزام شده‌اند یا خیر،‌گفت: نیاز به تیم‌های واکنش سریع نبوده ولی بیش از ۵۴ تیم جهت امدادرسانی به آسیب‌دیدگان به شهرستان‌های آسیب‌دیده اعزام شده است.

وی در پایان با اشاره به اینکه جهت کمک‌رسانی بیشتر به حادثه‌دیدگان و برنامه‌ریزی‌های مناسب دو جلسه با استانداری سیستان و بلوچستان برگزار کرده‌ایم.، گفت: تا کنون مقدار زیادی ماسک، آب معدنی و مواد خوراکی در میان حادثه‌دیدگان توسط نیروهای امدادی توزیع شده است.
 
کلمات کلیدی : طوفان شن ، سیستان و بلوچستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.