۴۰۰ روستا درگیر طوفان شن در سیستان و بلوچستان

29 تير 1395 ساعت 11:52


رئیس سازمان امداد و نجات، با اشاره به اینکه طوفان شن در سیستان و بلوچستان حدود ۴۰۰ روستا را گرفتار کرده است،‌ گفت: دو طرح توسط سازمان امداد و نجات از فردا جهت امدادرسانی بیشتر به حادثه‌دیدگان انجام می‌گیرد.

ناصر چرخساز در گفت‌وگو با فارس،‌در ارتباط با طوفان شن در برخی از شهرستان‌های سیستان و بلوچستان و اقدامات انجام گرفته توسط سازمان امداد و نجات، اظهار داشت:‌ متأسفانه حدود ۴۰۰ روستا در شهرستان‌های زهک، نیمروز، زابل و هیرمند متأثر از این حادثه شده و اطراف بسیاری از منازل مسکونی با شن احاطه شده است ولی اینکه روستاها و اهالی آن در شن مدفون شده صحت ندارد.

وی با بیان اینکه در اثر این حادثه کسی جان خود را از دست نداده است،‌ گفت:‌ روستاها در اثر طوفان شن مدفون نشده ولی راه‌های مواصلاتی معمولاً به دلیل این طوفان‌ها بسته می‌شود که توسط نیروهای راهور، راه و شهرسازی و ... باز می‌شوند.

رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به اینکه بادهای ۱۲۰ روزه در این منطقه معمولاً از یک ماه پیش آغاز می‌شود، گفت:‌ بیماری‌های ریوی در این استان به دلیل طوفان شن بسیار بالا بوده و استاندار در حال ساخت بیمارستانی جهت کمک به این بیماران بوده و کارهای زیربنایی نیز در حال انجام است.

چرخساز با اشاره به اینکه خشک شدن تالاب‌ها و خشکسالی بر مشکلات این استان دامن زده است،‌گفت:‌قرار شده برنامه‌های زیادی جهت کمک به آسیب‌دیدگان انجام گیرد بر همین اساس از فردا دو طرح تو