توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 476812
مرکل: دوران اتکای اروپا به دیگران به سر آمده
تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۲۴
صدر اعظم آلمان پس از شرکت در نشست ناتو و گروه هفت، گفت اروپا دیگر نمی‌تواند به طور کامل بر دیگران متکی باشد.

به گزارش فارس، «آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان یک روز پس از دیدار با رئیس‌جمهور آمریکا، گفت اروپا دیگر نمی‌تواند به دیگران اتکا کند.

به نوشته خبرگزاری فرانسه، مرکل که در یک تجمع انتخاباتی در شهر مونیخ صحبت می‌کرد، با اشاره به رأی مثبت مردم انگلستان به خروج این کشور از اتحادیه اروپا و همچنین روی کار آمدن «دونالد ترامپ» در آمریکا، گفت اروپا از این پس باید سرنوشت خود را به دست گیرد.

وی گفت: «دورانی که می‌توانستیم به طور کامل به دیگران اتکا کنیم، به سر آمده است. من این مسئله را در چند روز گذشته تجربه کرده‌ام.»

اشاره مرکل به نشست چند روز گذشته ناتو و پس از آن گروه هفت است. آنچه بیش از هم در این دو نشست مشهود بود، اختلاف نظر میان کشورهای اروپایی و آمریکا بود.

این اختلاف در بیانیه پایانی گروه هفت هم مشهود بود. در این بیانیه رسما اعلام شد که آمریکا مانع اجماع کشورها در مسئله تغییرات آب و هوایی شده است.

مرکل در بخش دیگری از سخنرانی امروزش گفت: «ما اروپایی‌ها واقعا باید سرنوشتمان را به دست خودمان بگیریم.»

او گفت هرچند اروپا باید به تلاش برای رسیدن به تفاهم با آمریکا و انگلیس ادامه دهد، اما «باید برای سرنوشت خود بجنگیم.»

صدر اعظم آلمان روز شنبه هم نشست گروه هفت را نشست «6 علیه یک» توصیف کرده و گفته بود نتایج نشست «اصلا راضی‌کننده نبود.»

ترامپ در جریان نشست ناتو هم بر خلاف انتظار هیچ صحبتی از تعهد به دفاع جمعی نکرد و تنها با لحنی که بسیاری آن را نامتعارف خوانده‌اند، تأکید کرد که کشورهای عضو باید پول بیشتری برای تقویت ناتو هزینه کنند.
 
کلمات کلیدی : مرکل+ترامپ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.