توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 437486
مرکل: با ترامپ به توافق خواهم رسید
تاریخ انتشار : شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۲۶
صدراعظم آلمان با بیان اهمیت پیمان های نظامی و تجاری موجود میان اروپا و آمریکا، قول داد که با ترامپ در این خصوص به توافق برسد.

به گزارش مهر به نقل از رویترز، «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان در سخنان روز شنبه خود قول داد که در خصوص  مناسبات تجاری و هزینه های نظامی میان این کشور و آمریکا، با «دونالد ترامپ» به توافق برسد. وی همچنین تاکید کرد که بر روی مساله حفظ روابط مهم میان اروپا و آمریکا کار کند.

«مرکل» که این سخنان را در یک مصاحبه تلویزیونی مطرح می کرد گفت: ترامپ عقاید خود را به شکل صریح و روشن در سخنرانی تحلیف بیان کرد.

«مرکل» در ادامه سخنان خود گفت: من می خواهم در سخنان خود به دو مطلب اشاره کنم: اول اینکه من به جد معتقدم که بهترین حالت برای ما این است که همگی بر اساس قوانین، ارزش های مشترک و عملکرد مشترک در حوزه نظام اقتصاد بین الملل با یکدیگر کار کنیم و سهم خود را در پیمان های نظامی بپردازیم.

صدراعظم آلمان ادامه داد: و دوم اینکه از اهمیت پیمان شراکت ترانس – پاسیفیک طی سالهای آتی به نسبت گذشته کاسته نخواهد شد و من بر روی این مساله کار می کنم. حتی زمانی که پای اختلاف عقاید پیش بیاید می توان با تضارب آرا و احترام متقابل به مصالحه رسید و راه حل را پیدا کرد.

ترامپ به دلیل باز کردن مرزهای اروپا به روی پناهجویان سوری و عراقی در سال گذشته میلادی، از منتقدین سرسخت مرکل به حساب می آید.

گفتنی است ترامپ روز گذشته از بیرون رفتن کشورش از پیمان ترانس – پاسیفیک به عنوان نخستین اقدام دولت خود یاد کرده بود.
 
کلمات کلیدی : مرکل+ترامپ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.