توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 487582
انتقاد شدید مرکل از سیاست آب‌وهوایی ترامپ
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۸
"آنگلا مرکل"، صدر اعظم آلمان در بیانیه دولتی خود در برابر پارلمان آلمان که امروز (پنجشنبه) برگزار شد از یک نقشه راه برای تعمیق میان مدت اتحادیه اروپا و منطقه یورو سخن گفته و تصریح کرد که در این باره در نشست اخیر اتحادیه اروپا در بروکسل با رئیس جمهور فرانسه توافق کرده است.

به گزارش تسنیم، صدر اعظم آلمان انتقاد شدیدی به سیاست‌های انزواطلبانه ترامپ از جمله در سیاست آب و هوا وارد کرده است.

به گزارش روزنامه "تاگس اشپیگل"، "آنگلا مرکل"، صدر اعظم آلمان در بیانیه دولتی خود در برابر پارلمان آلمان که امروز (پنجشنبه) برگزار شد از یک نقشه راه برای تعمیق میان مدت اتحادیه اروپا و منطقه یورو سخن گفته و تصریح کرد که در این باره در نشست اخیر اتحادیه اروپا در بروکسل با رئیس جمهور فرانسه توافق کرده است.

وی تاکید کرد که منافع آلمان و فرانسه در شکل گیری اروپا شدیدا به هم نزدیک است.

مرکل در بخش دیگری از سخنانش به مسئله برگزیت اشاره کرده و تاکید کرد که اگر چه اتحادیه اروپا به صورت فشرده خود را درگیر این مذاکرات خواهد کرد، اما طراحی آینده اروپا بر برگزیت اولویت دارد.

مرکل همچنین شدیدا به سیاست آب و هوای دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا انتقاد وارد کرده و البته بدون اینکه از وی نامی ببرد گفت: کسی که اعتقاد دارد مسائل این دنیا با جداسازی و سیاست های انزواطلبانه قابل حل است سخت در اشتباه است. کشورهای عضو اتحادیه اروپا از زمان خروج ترامپ از توافق آب و هوای پاریس قاطعانه تر از قبل برای موفقیت آن تلاش می کنند. تغییرات آب و هوا یک چالش موجودیتی است. از این رو توافق پاریس برگشت ناپذیر و غیر قابل مذاکره است.

مرکل همچنین تاکید کرد که با توجه به خروج آمریکا از توافق آب و هوای پاریس، در نشست پیش روی جی 20 گفتگوهای ساده ای در این باره در انتظار ما نخواهد بود.
 
 
کلمات کلیدی : مرکل+ترامپ+سیاست های آب و هوایی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.