توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 476477
اعتراف مرکل به اختلاف نظرهای شدید با ترامپ
تاریخ انتشار : شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۴۵
صدر اعظم آلمان به اختلاف نظرهای شدید با رئیس جمهور آمریکا در بسیاری مسائل در نشست گروه ۷ اشاره کرده است.

به گزارش تسنیم به نقل از هفته نامه "اشپیگل"، "آنگلا مرکل"، صدر اعظم آلمان بعد از اتمام نشست دو روزه سران جی هفت در ایتالیا به اظهار نظر در این باره پرداخته و بخصوص از شکست این نشست در مسئله آب و هوا به دلیل اختلافات با ترامپ سخن گفت.

وی درمجموع بحث ها درباره این مسئله در نشست هفت کشور صنعتی دنیا در ایتالیا را بسیار نارضایت بخش ارزیابی کرده و گفت: هیچ گونه علامت و نشانه ای تا به حال مبنی بر این وجود ندارد که آیا آمریکا می خواهد به توافق پاریس پایبند باشد. اما دیگر کشورها اعلام کرده اند که همچنان می خواهند اهداف این توافق را دنبال کنند.

مرکل تاکید کرد به دلیل مخالفت آمریکا در زمینه حمایت از توافق پاریس هیچ گونه اتفاق نظری در این باره وجود نداشت.

رئیس جمهور آمریکا اعلام کرده است که هفته آینده در این باره تصمیم خواهد گرفت. ترامپ تهدید کرده است که از این توافق بین المللی به منظور کاهش گازهای گلخانه ای خارج می شود.

صدر اعظم آلمان همچنین گفت که ما در نشست جی هفت آشکارا به اختلاف نظرها اشاره کردیم. وی با اشاره به توافق بقیه اعضای جی هفت در این مسئله به این ترتیب به انزوای روزافزون بین المللی آمریکا در این راستا اشاره کرد.

مرکل تاکید کرد که این توافق پاریس مثل هر قرارداد دیگری نیست بلکه یک قرارداد کلیدی برای شکل دهی به روند جهانی سازی است.

صدر اعظم آلمان در عین حال توافق کشورهای جی هفت در مسائل تجاری را در حد معقول ارزیابی کرد. وی البته گفت که در نشست دو روزه هفت کشور صنعتی دنیا در یک گفتگو با ترامپ درگیری ها و اختلافات بسیار شدیدی در این باره وجود داشته است. اما ما در اینجا یک راه حل عاقلانه پیدا کردیم.

صدر اعظم آلمان تاکید کرد که ما مشترکا بازارهای خود را باز نگه داشته و علیه اقتصاد حمایتی مبارزه کرده و هم زمان شرایطی را فراهم می کنیم که با شیوه های تجارت ناعادلانه مقابله شود.

ترامپ همچنین تهدید کرده است که از توافقات تجاری چند جانبه خارج می شود.

مرکل در این باره گفت: مهم این بود که جی هفت بر اهمیت یک سیستم تجاری چند جانبه مشترک تاکید کرده است. وی این را به عنوان یک موفقیت برای این نشست ارزیابی کرد.

صدر اعظم آلمان همچنین به سیاست پناهندگان و بحث ها در این باره در نشست جی هفت پرداخته و ضمن ابراز تاسف در این باره که این مسئله بر طبق خواست و تمایل میزبان(ایتالیا) مورد توافق قرار نگرفت البته توافق نهایی در این باره را معقول ارزیابی کرد.

وی در این باره گفت: متن این توافق نشان می دهد که پناهندگان دقیقا مانند دیگران از حقوق بشر برخوردارند و طبیعتا ما باید از مرزهای خود حمایت کنیم. همچنین از این مسئله حمایت شد که ما طبیعتا باید در عین حال که علایق و حقوق این انسان ها را جدی می گیریم با مهاجرت های غیر قانونی مقابله کنیم. مرکل در عین حال بر این مسئله تاکید کرد که ایتالیا به عنوان میزبان جی هفت خواسته های بیشتری داشت که ما در صورت امکان از آن هم حمایت می کنیم.

تصمیم ایتالیا برای دستیابی به یک توافق مشترک برای اتخاذ یک برنامه مهاجرت منظم نیز به دلیل مخالفت های ترامپ شکست خورد.
 
کلمات کلیدی : مرکل+ترامپ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.