توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 470665
۹۳ درصد از والدین شهدا در شرایط سالمندی قرار دارند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۴
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به اقدامات انجام‌شده برای راه‌اندازی سامانه جامع اطلاعات پزشکی جانبازان شیمیایی بر ضرورت برگزاری برنامه گرامی داشت جانبازان شیمیایی سردشت و نیز پیگیری مشکلات آنان تأکید کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمدعلی شهیدی محلاتی نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید، در نشست شورای معاونین بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به اهمیت برنامه‌ریزی جدی برای ارتقاء خدمات بهداشتی و درمانی به ایثارگران گفت: در شرایط فعلی 93 درصد از والدین شهدا، 65 درصد از جانبازان و 27 درصد از همسران شهدا در شرایط سالمندی قرار دارند و همین موضوع ضرورت ارتقاء خدمات بهداشت و درمانی به ایثارگران را به دنبال دارد.

وی با اشاره به سابقه طرح پایش سلامت ایثارگران و شرایط سالمندی گفت: در سال جاری 126 هزار نفر از ایثارگران به‌صورت ویژه در قالب طرح پایش سلامت تحت مراقبت و درمان قرار می‌گیرند و همچنین برنامه‌های متعدد بهداشتی درمانی برای ایثارگران سالمند، جانبازان شیمیایی، اعصاب و روان، نخاعی، قطع عضو، همسران جانبازان، والدین، همسران شهدا و سایر ایثارگران اجرایی می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران در خصوص برنامه‌های متعدد در حوزه‌های مختلف بهداشت و درمان برای جامعه ایثارگری گفت: هرچند تلاش‌های صورت گرفته در حوزه بهداشت و درمان در 3 سال و نیم گذشته نتیجه‌بخش بوده، اما باید با شناسایی نیازهای جدید و نقاط قوت و ضعف برنامه‌ها برای ارتقاء خدمات درمانی و بهداشتی به ایثارگران تلاش بیشتری داشته باشیم.

معاون رئیس جمهوری همچنین با اشاره به اقدامات انجام‌شده برای راه‌اندازی سامانه جامع اطلاعات پزشکی جانبازان شیمیایی بر ضرورت برگزاری برنامه گرامی داشت جانبازان شیمیایی سردشت و نیز پیگیری مشکلات آنان تأکید کرد.
 
کلمات کلیدی : بنیاد شهید + ایثارگران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.