توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 505581
شهیدی: ادامه مسیر رو به رشد بنیاد شهید در گرو شایسته سالاری همراه با جوان گرایی است
تاریخ انتشار : شنبه ۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۴
نماینده ولی‌فقیه، معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران تأکید کرد: بنیاد باید همواره مسیر رشد را طی کند و این موضوع نیازمند نهادینه شدن کامل شایسته‌سالاری همراه با جوان‌گرایی است تا همواره نیروهای مدیریتی جدیدی آماده خدمت باشند.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمدعلی شهیدی روز شنبه 4 شهریورماه 96 در مراسم افتتاح «کانون ارزیابی بنیاد شهید و امور ایثارگران» ضمن تبریک هفته دولت و روز کارمند گفت: انقلاب اسلامی با هدف دگرگون کردن معیارهای غلط حاکم بر جامعه و حاکم کردن معیارهای اسلامی، اخلاقی و انسانی انجام شد. یکی از این معیارهای غلط، انتصاب مدیران بر اساس وابستگی به مسئولان حکومتی و خاندان حاکم بود.

وی افزود: امام خمینی (ره) پیش از انقلاب اسلامی همواره به این رویه غلط اعتراض داشتند و بارها در سخنرانی‌های خود علیه این تبعیض‌ها صحبت کرده بودند و پس از انقلاب شایسته‌سالاری در دستور کار قرار گرفت، اما مشکلات مختلف از جمله جنگ تحمیلی 8 ساله باعث شد این وعده به‌صورت کامل محقق نشود.

نماینده ولی‌فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به فداکاری‌های انجام‌شده در دوران دفاع مقدس گفت: با ایثارگری‌های بی‌شماری که در آن دوران انجام شد، دفاع مقدس با پیروزی به اتمام رسید اما پس‌ازآن نیز ظرفیت‌های کشور بیشتر صرف بازسازی ویرانی‌های ناشی از جنگ شد و موضوع اصلاح نظام اداری و شایسته‌سالاری همچنان با نواقصی همراه می باشد.

معاون رییس جمهوری ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در سیاست‌های کلی نظام، بر شایسته سالاری و اصلاح نظام اداری تاکید داشته و همچنین در دستورالعمل ابلاغی شورای عالی اداری در سال 1393، موضوع ارزیابی شخصیتی برای بهبود کارهای اداری کشور مورد تأکید قرار گرفت و از آن زمان موضوع شایسته‌سالاری در پست‌های اجرایی به شکل جدی مورد توجه قرار گرفت. با توجه به این دستورالعمل مقرر شد کانون ارزیابی در همه وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های دولتی تأسیس شود و تلاش شود برای پست‌های مدیریتی از اشخاص شایسته استفاده شود تا این هدف مهم انقلاب اسلامی به‌صورت کامل تحقق یابد.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به تأسیس کانون ارزیابی در بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: بنیاد نهادی است که با ایثارگران در ارتباط است و به همین دلیل باید مدیران این مجموعه از شایسته‌ترین افراد برای خدمت‌رسانی به این قشر عزیز باشند. کانون ارزیابی بنیاد باید به‌گونه‌ای فعالیت کند که تبدیل به بازوی مدیریتی بنیاد شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهیدی ادامه داد: بنیاد شهید و امور ایثارگران از زمان تأسیس شاهد حضور نیروهای انقلاب و خدمت‌گزاری در مجموعه خود بوده است، اما باید همواره مسیر رشد را طی کنیم و این موضوع نیازمند نهادینه شدن کامل شایسته‌سالاری در مجموعه است و شایسته‌سالاری باید همراه با جوان‌گرایی باشد تا همواره نیروهای مدیریتی جدیدی آماده خدمت باشند.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته بنیاد شهید و امور ایثارگران در جشنواره شهید رجایی به عنوان دستگاه اجرایی برتر معرفی شد، افزود: در سال جاری موضوع آموزش مدیران و کارشناسان ارشد و بحث جاشین پروری در سطوح مدیریتی به صورت جدی پیگیری شده است.

گفتنی است در این جلسه که با حضور معاونان و مدیران کل بنیاد شهید و امور ایثارگران و نمایندگان سازمان اداری و استخدامی کشور برگزار شد، کانون ارزیابی بنیاد شهید و امور ایثارگران به‌صورت رسمی افتتاح شد و کار خود را آغاز کرد.
 
کلمات کلیدی : بنیاد شهید + ایثارگران + شهیدی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.