توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 506175
بیش از سه میلیون نفر تحت پوشش بنیاد شهید کشور هستند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۱
رییس بنیاد شهید و ایثارگران کشور گفت: خدمت‌رسانی به سه میلیون و 300 هزار ایثارگر کشور تکلیفی مهم و افتخار بزرگ برای بنیاد شهید است.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام محمدعلی شهیدی ششم شهریور ماه در سفر به شهرکرد در دیدار با نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری با اشاره به وجود حدود 225 هزار شهید، 565 هزار جانباز و حدود 42 هزار آزاده در کشور، اظهار کرد: طبق اساس نامه، این بنیاد علاوه بر جمعیت ایثارگر متعهد است که به والدین، فرزندان و همسران این قشر نیز خدمات‌رسانی کند.

معاون رئیس جمهور با اعلام اینکه وظیفه بنیاد شهید و امور ایثارگران تحت پوشش قرار دادن والدین، فرزندان و همسران این سه گروه نیز هست، گفت: در حال حاضر بنیاد شهید و ایثارگران به ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از خانواده شهدا، جانبازان و آزادگان خدمت‌رسانی می‌کند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور اضافه کرد: آمار بالای شهدا و جمعیت ایثارگری کشور ضمن اینکه سرمایه عظیم فکری و معنوی انقلاب را ثابت می‌کند، بیانگر آن است که برای این انقلاب هزینه‌های سنگین داده شده و همه در برابر جانفشانی این عزیزان مسئول هستند.

وی خاطرنشان کرد: سالانه 100 هزار فقره وام مسکن به خانواده ایثارگران اعطاء می‌شود.

حجت‌الاسلام شهیدی تصریح کرد: آرامش و آسایش امروز ما مدیون مجموعه ایثارگران است و همه باید متقابلاً وظایف خود را به خوبی انجام دهیم تا حق و دین ما به این عزیزان ادا شود و این فرهنگ زنده بماند.

وی با اشاره به عدم پرداخت معوقات و پاداش مجموعه ایثارگران از سال 76 تا 94، تصریح کرد: طی سال گذشته پنج هزار و 282 میلیارد تومان از معوقات و پاداش‌ها پرداخت شد.

حجت‌الاسلام شهیدی با اشاره به افزایش نرخ بیکاری در جامعه کنونی، تصریح کرد: خوشبختانه طی سال گذشته تلاش بنیاد شهید و امورایثارگران به نحوی بوده است که زمینه اشتغال 60 هزار از فرزندان ایثارگر فراهم شد و نرخ بیکاری به 4.5 درصد رسید.

وی با اشاره به وجود 281 گلزار شهدا درچهارمحال و بختیاری، خاطرنشان کرد: در حال حاضر نیمی از آن‌ها ساماندهی شده است و ساماندهی مابقی نیز در دستورکار قرار دارد.
 
کلمات کلیدی : بنیاد شهید + ایثارگران + شهیدی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.