نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 400969
میزان مراجعه هر ایرانی به پزشک/ وضعیت خدمات القایی در طرح تحول سلامت
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۴
سخنگوی وزارت بهداشت گفت:‌ در هیچ نظام ایده‌الی تقاضای القایی در درمان صفر نیست و یکی از علل آن پزشکی تدافعی است.

به‌گزارش  فارس؛ ایرج حریرچی سخنگوی وزارت بهداشت در نشست خبری صبح امروز گفت: در سال 93 بار مراجعه کلی در خدمات سرپایی 10.3 بوده و این یعنی هر ایرانی متوسط 10.3 بار به پزشک، دندانپزشک و .... مراجعه کرده است.

وی ادامه داد: در سال 94 تعداد بار مراجعه به 9.2 کاهش یافت که 2.3 مربوط به پزشک عمومی و خانواده، 2.2 بار مربوط به پزشک متخصص، ماما 6 صدم درصد و داروخانه 3.17 است.

حریرچی با اشاره به اینکه بار مراجعه سرپایی در ایران نسبت به کشورهای مشابه به طرز معناداری بیشتر است ولی در بار مراجعه بستری نسبت به کشورهای توسعه یافته بسیار کمتر و نسبت به کشورهای مشابه برابر و کمی کمتر است.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: در هیچ نظام ایده‌الی تقاضای القایی صفر نیست و یکی از علل آن پزشکی تدافعی است.

وی اظهار داشت: همچنین خدمات بستری در سال 94 نسبت به 93 در حدود 4 درصد افزایش یافته است.

حریرچی با بیان اینکه تقاضای القایی پدیده مذموم بوده و باید به حداقل برسد، اضافه کرد: این مسئله در نظام های فیفول سرویس شیوع قابل توجهی دارد.

سخنگوی وزارت بهداشت تصریح کرد: یکی از اتهامات به طرح تحول افزایش تقاضای القایی است در حالی که نه تنها اینچنین نیست بلکه در کاهش و کنترل تقاضای القایی این طرح موفق بوده است.
۱۳۹۶/۰۶/۱۴ ۱۰:۲۴
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۸ ۱۴:۳۹
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۷ ۰۹:۲۰
 
۱۳۹۵/۱۲/۱۱ ۱۴:۲۵
 
۱۳۹۵/۱۲/۱۰ ۱۱:۵۳
 
۱۳۹۵/۱۲/۰۴ ۱۲:۱۱
 
۱۳۹۵/۱۲/۰۲ ۲۰:۰۶
 
۱۳۹۵/۰۹/۰۶ ۱۴:۳۲
 
۱۳۹۵/۰۸/۱۰ ۱۱:۲۰
 
۱۳۹۵/۰۸/۰۲ ۱۳:۲۳
 
 
کلمات کلیدی : پزشک+ بهداشت و درمان+ طرح تحول سلامت
 
علی
۱۳۹۵-۰۷-۱۹ ۱۴:۱۸:۰۶
در کشور ما بی بضاعت ترین طبقات کارگران زحمت کشند ولی متاسفانه بی ارزش ترین طبقه هم همین طبقه کارگرانند از حق و حقوقشان که بگذریم که خود نیازمند تفسیر شاهنامه ایست یکی از معضلات این طبقه هم دفترچه های تامین اجتماعی است که حتی بیمارستان های دولتی هم از پذیرش و انجام آزمایش و سونو و سیتی اسکن و... برای این طبقه زحمت کش خودداری میکنند و بعضی ها هم که مجبورند بپذیرند نوبت های چند ماهه میزنند که بیچاره مریض بره و پشت سرش هم نگاه نکنه .! (3968781) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.