نظر منتشر شده
۲۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 379135
فیشهای میلیونی در راهی جدید
بخش تعاملی الف - سید حسین عمادی سرخی
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۴


طبق اعلام سخنگوی محترم دولت برای جلوگیری از سوء استفاده ی معدودی از مدیران، مقررات جدیدی در خصوص سقف پرداخت های مدیران مشخص شده است. مقرراتی که جدای از ایرادات وارده بر چگونگی تعیین سقف حقوقی های یاد شده، می تواند مشکلات زیر را در آینده در سر راه اجرای عدالت در پرداخت ها ایجاد کند:

۱- پاشنه ی آشیل و نقطه ی ضعف اصلی این مقررات جدید یک کلمه است. "خالص دریافتی": عبارتی که به هیچ عنوان نمی تواند منطقی باشد. زیرا طبق عرف اداری ایران این کلمه دو معنا دارد:

الف) اصل حقوق پس از کسر کسورات قانونی (بیمه و مالیات و بازنشستگی) که یعنی حقوق ها می تواند به میزان کسورات از سقف تعیین شده بالاتر برود که بعبارت دیگر به معنای پرداخت کسورات حقوق مدیران محترم از جیب بیت المال است!

ب) اصل حقوق پس از کسر کسورات قانونی و سایر کسورات: که جدای از ایراد فوق، ویران کننده ی سقف تعیین شده است. چون این کسورات متفرقه هیچ سقفی ندارد: مهریه ی و نفقه ی همسر مدیر محترم که با دادخواست ساده ی سرکار علیه و عدم دفاع مدیر محترم به کسورات اضافه می شود، اقساط وام خود مدیر محترم و دوستان و اقوام ایشان، اقساط چک های واخورده ی مدیرمحترم (که ممکن است صوری صادر شده باشند) و ده ها بدهی مختلف که اضافه شدن هریک به معنای اضافه شدن سقف حقوق مدیر محترم خواهد بود.

۲- عدم اعمال نظارت و کنترل بر نظام حقوق و دستمزد مدیران سبب خواهد شد که سایر مدیران (که در حال حاضر شاید نصف سقف تعیین شده حقوق می گیرند) به سوی دستیابی به سقف تعیین شده خیز بردارند.

۳- استثنائات تعیین شده: اگر فردا دیدید که فلان مدیرکل محترم تهران نشین، دارد از مزایای سرپرستی واحدهای جنوبی اداره ی متبوعش استفاده می کند تعجب نکنید. بهر حال این مقررات برای مدیران کم تقوا طراحی شده و هرنوع دور زدن قانونی از این دوستان بعید نیست.

سید حسین عمادی سرخی – مشهد مقدس
۱۳۹۵/۰۵/۰۲ ۰۹:۳۷
 
۱۳۹۴/۰۹/۰۳ ۰۷:۰۰
 
۱۳۹۴/۰۸/۲۵ ۱۱:۱۹
 
۱۳۹۴/۰۸/۰۴ ۰۱:۰۰
 
۱۳۹۴/۰۶/۲۸ ۱۱:۲۸
 
۱۳۹۴/۰۵/۲۴ ۱۴:۲۲
 
 
کلمات کلیدی : سید حسین عمادی سرخی
 
آریابان
Romania
۱۳۹۵-۰۵-۱۷ ۱۰:۵۳:۳۸
در راستای یکی از نخستین اصول ریاضیات کهن موسوم به " اصل حمار " متعلق به اقلیدس ریاضیدان نامور و برجستۀ یونانی، طبیعتا ذات سرکش و غیر انسانی!!! هر فردی بر تجمیع همۀ منافع برای خودش عجین شده ، مگر اینکه یک نیروی بازدارندۀ کنترلگر درونی بنام "وجدان" هنوز هم در وجود وی زنده و توانا و تأثیرگذار باشد ؛
آیا در آن محفل دوستانه و بدون اغیار !!!! که در حال تدوین سقف دستمزدها ، مزایا ، فوق العاده ها و..... هستند ، "وجدان" هم بیدار است یا با انواع "والیوم" ها در خوابی عمیق و بدون بیداری ؟!؟!؟!؟!؟!؟ (3871513) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۷ ۱۰:۵۹:۱۳
این نکته سنجی جالب بود (3871522) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۷ ۱۹:۳۳:۳۲
این مشکل و بقیه ی مشکلات کشور راه حلاشون کاملا ساده و راحته. مسئله این هست که کسی نیست که واقعا بخواد این ها را درست کنه. (3872798) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۷ ۲۳:۴۰:۱۳
این به اصطلاح نهادهای انتخاباتی هم مثل نهادهای غیرانتخاباتی روش دور زدن و تفسیر به نفع قوانینی یاد گرفتن. (3873208) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۷ ۱۱:۰۳:۴۹
در مورد بند 1-الف باید عرض کنم که این ایراد منطقی نیست. زیرا اگر پرداخت کسوررات از بیت المال ایراد دارد به طریق اولا پرداخت خالص دریافتی از بیت المال نیز دارای اشکال خواهد شد! (3871534) (alef-11)
 
کارشناس ارشد دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۷ ۱۱:۱۰:۱۳
یادمان باشد که این قوانین نیم بند را همین مدیران طراحی کرده اند پس مطمئن باشید پیش از طراحی آن، راه های گریز از آن را برای خود محفوظ داشته اند.

برای همین است که وزارت بهداشت طرح تحول سلامت را طراحی کرد تا کارانه های چند ده میلیونی و حتی صدها میلیونی به پزشکان اعطا کند آن هم از جیب بیت المال و پول مردم نگون بخت.

سایت محترم الف لطفا منتشر کنید تا اگر ناحق گفته ام پاسخ دهند و اگر حق است اقدام کنند. (3871552) (alef-11)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۷ ۱۱:۳۳:۰۷
به هرحال راه باید باز باشه (3871639) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۷ ۱۶:۱۴:۲۴
به نکته بسیار کلیدی و اساسی اشاره کردید .می توان به کسی حقوق 50 میلیون تومانی داد که پس از کسورات (به ویژه اقساط انواع وامها که این مدیران میگیرند )خالص پرداختی بشود 5 میلیون تومان . شگردی که از همین الان شروع شده است .به مدیر وام 400 میلیونی با اقساط یکساله و بانرخ 20 درصد میدهندکه اقساط ماهیانه آن میشود ماهی 40 میلیون تومان و از حقوق 50 میلیونی آین آقای مدیر کسر میکنند مانده حقوق می شود 10 میلیون تومان که پس از کسر کسورات قانونی دیگر خالص حقوق می شود 5 میلیون تومان ؟!!!!آن وقت میگویند ببینید امور به چه خوبی اصلاح شد!! بیچاره مدیر فداکار فقط 5 میلیون تومان حقوق میگیرد ؟!!! از آقای توکلی و نمایندگان مجلس انتظار میرود به این موضوع مهم توجه و راه فرار را که در این مقررات جدید ابلاغی هست ببندند. (3872409) (alef-11)
 
k
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۷ ۱۶:۵۷:۳۲
خوب یعنی می فرمایید مدیر محترم فقط پانزده میلیون بگیره ؟ (3872499) (alef-3)
 
سعید راد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۸ ۰۱:۵۹:۳۲
طبق قانون، حد اکثر ۶ میلیون و ۳۰۰، اگر دوست ندارد ، بفرماید برود مسافر کشی مثل بقیه خلق الله، که مجبورند با حقوق کم مسافرکشی هم بکنند. (3873365) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۷ ۱۷:۰۸:۰۶
کاملا مشخصه که راه برای سوء استفاده باز گذاشته شده و باید قانون صراحتا دریافتی کامل یک ندیر از همه راه های درامدی را با یک عبارت محدود به یک عدد نماید. (3872517) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۷ ۱۷:۳۰:۳۹
افزون بر همه اینها این امکان وجود دارد که پرداخت هایی بیرون از سیستم
فیش حقوقی انجام شود که خودرا در فیش حقوقی نشان نمیدهند. (3872563) (alef-3)
 
Malaysia
۱۳۹۵-۰۵-۱۷ ۲۰:۰۳:۲۸
اولا این تدوین و تصویب این مقررات کار مجلس هستش نه دولت. ثانیا به نظر من بازنشسته ها هم چون کار نمی کنند باید فقط اصل حقوق رو دریافت کنند و نه مثلا حق مدیریتی که در گذشته داشته اند. این موضوع هم بسیار مورد سوء استفاده قرار می گیره و امتیازات قبل از بازنشستگی حتی بصورت صوری و غیر واقعی به نور چشمی ها تعلق می گیره که بی عدالتی بعد از باز نشستگی هم ادامه پیدا می کنه. (3872854) (alef-11)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۷ ۲۰:۵۵:۱۶
فیشهای میلیونی در راهی جدید

مثل بانک و وزارت نفت که پول این مردم به جیب کارمندان این دو سازمان ریخته میشه (3872935) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۵-۱۷ ۲۲:۲۸:۱۳
نوش جونشون. هر وقت شما هم اندازه اونا كار كردي و مثل اكثر قريب به اتفاق اونا سالم و بدون زير ميزي كار كردي دنبال حقوق بالا باش.حالا هي بگيد حقوقشون زياده فردا روز رشوه و زير ميزي تو بانكها خيلي زياد شد بيايد همين جا اه و ناله كنيد كه چقدر فساد زياده (3873075) (alef-11)
 
کارمند بانک مسکن
Romania
۱۳۹۵-۰۵-۱۸ ۰۰:۳۲:۱۲
با سلام
ای کاش همه کارمندان بانکها را یک جور نمیدیدی
بنده با 22 سال سابقه کار در بانک مسکن دریافتی ناخالصم کلا"2/374/000 تومان میباشدکه پس از 1/500/000 تومان کسورات، دریافتی خالصم حدود 870/000 تومان است
دقت کن 22 سال سابقه کار
بخدا خواستم تصویر فیش حقوقی خودم را ارسال کنم نشد
انشاالله که باور میکنی. (3873285) (alef-11)
 
مهندس نفت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۱ ۱۸:۴۹:۰۲
من نفتی ام داره حق تورو میخورم حاضرم جامو با هر کارمندی با هر حقوقی در تهران عوض کنم بخصوص آموزش و پرورش یا بهداشت (3879717) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۷ ۱۳:۰۷:۲۷
من الان از خارك و عمليات انتقال نفت با گرماي 50 درجه و شرجي 90 درصد صحبت مي كنم حاضرم جاي يك معلم در اهواز باشم هر كس مي تونه يا علي -- تابستان كه بخور و بخواب حقوقم هم همان 1.5 ميليون قبول است اما با مهندسي شيمي كه دارم ميتونم خيلي بهتر از هر شخصي شيمي ساعتي 100هزار تومان درس بدهم و ده برابر يك متخصص نفت پول در بياورم با معلمي (3888989) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۷ ۲۳:۴۲:۵۳
یک برداشت دیگر این است که گفته حقوق وزیران ومعاونین وزیر و....کمتراز ده میلیون وبقیه کارکنان مشمول این مصوبه تاسقف سه برابر حداکثر حقوق یعنی تا نوزده میلیون می توانند بگیرند یعنی کارمندان وزارت نفت ونیرو وبانکها می توانند تانوزده میلیون بگیرند لطفا سایت وزین الف به ما تشریح کنند که تفسیر این مصوبه این است یا ما اشتباه میکنیم اگر اینگونه باشد بدتر ازقبل می شود وخیز همه به طرف سقف (3873213) (alef-11)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۸ ۰۸:۵۵:۵۶
عزیزم واقعا راستی میگی آقا نوبخت بره سطح زندگی یک کارمند ی با 25 سال سابقه در وزارت کشور یا هر اداره دیگری را با کارمندان تازه وارد بانکها و وزارت نفت و شرکت مخابرات را مقایسه کنه ببینه چه غوغایی او نجاها و چه ذخایری و امانتدارنی تو بانکها خوابیده اند که ایشان بی خبره البته بی خبر که چه عرض کنم خودش هم از ذخایر انقلاب و از امانتدارانند . (3873587) (alef-11)
 
United Arab Emirates
۱۳۹۵-۰۵-۱۸ ۱۰:۱۶:۲۴
براي بخور بخور هميشه چند راه وجود دارد (3873713) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۵-۲۰ ۰۹:۳۸:۵۸
ما نمی گیم مدیران نوش جان نکنن حداقل به کارمندان حقوقی بدن زیر خط فقر نباشن تشکر (3877617) (alef-11)
 
ایثارگر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۲ ۱۰:۱۷:۴۷
- در حال حاضر جانباز 5% بدون شغل دولتی از دریافت حداقل حقوق محروم است ولی همین جانباز اگر شاغل باشد دهها قانون نامتعادل برایش از سوی قانون نویسان نامتعادل گذاشته شده است که قسمتی از ان را می نویسم :
- انها می تواند با استفاده از بند ز ماده 44 قانون برنامه پنجم بدون داشتن شرایط لازم یهویی عضو هیات علمی شود ؟!
- اگر مربی هیات علمی باشند می تواند از حقوق تفاوت ایثارگری با یک استادیار هم سطح بهره مند و حداقل مبلغ دوبرابر حداقل حقوق یک کارگر زحمتکس فقط فوق العاده ایثارگری دریافت کند ؟!
- هر زمان که دلش بخواهد بدون تعهد خدمت در هر رشته ای که دلش بخواهد حتی بعد از 24 سال سابقه می تواند ماموریت تحصیلی بگیرد ( یعنی انکه حقوق دریافت کند بدون انکه کاری برای دولت انجام دهد ) در حالیکه اگر یک جوان در رشته مرتبط و رشته مورد نیاز در حال تحصیل باشد باید از مرخصی بدون حقوق استفاده کند ؟!
- از پرداخت بیمه و مالیات هم معاف هستند

و همین قوانین نا متعادل زمینه های تخلف را تمام و کمال برای انهایی که قوانین را می دانند فراهم اورده است . تبعیض های فراوانی در قانون ایثارگران وجود دارد که در پی اصلاح ان نیز نیستند که شاید برای همه تعجب برانگیز هم باشد.

شاید فرهنگ ایثارگری متفاوت شده است نمی دانم ؟
براستی اگر جانباز شاغل باید از پرداخت بیمه معاف باشد چرا دولت حق بیمه جانباز غیر شاغل را پرداخت نمی کند تا او نیز روزی حداقل از حقوق بازنشستگی بهره مند شود ؟
چرا همه حمایت ها برای جانباز شاغل نوشته شده که اتفاقا شغل هم دارند ؟
پاسخ : زیرا انها خودشان متناسب با حال خودشان قانون می نویسند و تصویب می کنند و اجرا . (3880191) (alef-11)
 
Belgium
۱۳۹۵-۰۵-۲۳ ۰۷:۰۵:۲۱
کم کم فیش های نجومی رو به شکل دیگری قانونی می کنن! (3881082) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۵-۲۶ ۱۴:۳۱:۰۰
این هم یکی از کلیدهای دولت تدبیر و امید برای مستعضعفین یا کلمه ای که تازه در باره مردم استفاده می کنند قشر خاکستریست. (3887549) (alef-11)
 
یک جانباز
United States
۱۳۹۵-۰۵-۲۸ ۲۳:۰۳:۰۰
با سلام شاید حرفهایی این برادر درست باشد اما من جانباز 55درصد هستم و 1400000 هزار تومان می گیرم و یک وام مسکن گرفتم اما بقدر به خاطر بدهی فروختم حال مستاجر هستم با هزار بدبختی (3891275) (alef-11)
 
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۱۰:۲۵:۲۵
ما ایرانیان مهارت زیادی در...... داریم . دیری نمی پاید که فیش های نامرئی پرداخت های نقدی کادو ها رانت ها جایگزین فیش های کتبی میشود که ردی برای پیگیری و بازرسی نمی ماند . (3891551) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۳۱ ۱۷:۵۵:۲۶
بی تقوایی مسئولان در این داستانها موج می زند هیچ اعتمادی به این دولت های راستگو! نیست (3895377) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.