توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 295816
آخرین قدم در پرونده ی بورسیه ها
بخش تعاملی الف - سید حسین عمادی سرخی
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۲۸


بحمد الله بعد از ماه ها کشمکش و انتشار لیست های گوناگون در پرونده ی بورسیه ها و تخلفات مربوط به آن و البته تایید و تکذیب های مداوم، بالاخره با اعلام وزیر محترم آموزش عالی، این پرونده هم بخیر و خوشی مختومه شد!

به سبک مصاحبه های تلویزیونی باید عرض کنم که من کوچکتر از‌ آن هستم که پیامی برای مسئولان امر داشته باشم اما:

یکی از بزرگترین چالش های این راه هزارپیچ، انتشار فهرست های متفاوت از افرادی که به ناحق از این بورس استفاده کرده اند، بود که با وجود شائبه در احراز تخلف و بیم از تهمت ناروا به افراد بی گناه، مورد تکذیب و تقبیح واقع شدند.

اما اکنون که به اعلام و اعتراف دولت و مجلس، پرونده نهایی شده است، افراد سه دسته می شوند: افرادی که کاملا قانونی بورسیه شده بودند، افرادی که با وجود ابهامات و شبهاتی بورس شده بودند و اکنون مشکلشان برطرف شده است و دسته سوم افرادی که کاملا غیر قانونی بورسیه شده بودند.

طبیعتا چون قانونی برای منع اعلام اسامی بورسیه شدگان قانونی و منعی برای انتشار بورسیه شدگان غیر قانونی وجود ندارد، درحال حاضر امکان انتشار اسامی سه هزار بورسیه شده ی مورد بحث (وحتی بورسیه شدگان سنوات قبل) وجود دارد.

انتشار این اسامی چند خاصیت دارد و بلکه بیشتر:

۱) از کسانی که در فهرست های قبلی به ناحق به «بزه تخلف در اخذ بورسیه » متهم شده بودند ،رفع اتهام می شود.

۲) کسانی که به ناحق و با رانت و .... بورسیه شده اند رسوا می شوند و راه برای تخلفات بعدی مسدود می شود.

۳) بالاخره دانستن حق مردم است و یکی از این دانستنی ها هم دانستن نام افراد برجسته و دانشمند کشور است که از پول این ملت بورسیه شده اند تا بر درجات علمی و زمینه های خدمتشان به مردم افزوده شود.

۴) همان« بلکه بیشتر !»: که بعد از انتشار اسامی و فرایند بورس شدن و اخذ مدرکشان و البته چگونگی انجام تعهداتشان در قبال بورس اخذ شده پس از فارغ التحصیلی، ازلیست منتشره قابل استخراج است!
۱۳۹۵/۰۵/۱۷ ۱۰:۲۴
 
۱۳۹۵/۰۵/۰۲ ۰۹:۳۷
 
۱۳۹۴/۰۹/۰۳ ۰۷:۰۰
 
۱۳۹۴/۰۸/۲۵ ۱۱:۱۹
 
۱۳۹۴/۰۸/۰۴ ۰۱:۰۰
 
۱۳۹۴/۰۵/۲۴ ۱۴:۲۲
 
 
کلمات کلیدی : سید حسین عمادی سرخی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.