نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 312534
چرا دلار ۳۶۰۰ تومان شد؟
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۰۱
یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از علت اصلی افزایش نرخ دلار به ۳۶۰۰ تومان سخن گفت.

نرخ دلار امروز به ۳۶۰۰ هزار تومان رسید اما علت اصلی افزایش این نرخ چیست؟

به گزارش اقتصادنیوز، این سوالی است که یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس به آن پاسخ داد.

عزت‌الله یوسفیان‌ملا، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در این باره به اقتصادنیوز گفت: این گونه قیمت‌ها، ناشی از نوسانات بازار است. در بعضی مواقع به خودی خود اگر دلار دو روز به اندازه کافی عرضه نشود این تغییرات راشاهد هستیم اما این تغییرات دائمی نیست و بلکه تغییرات موردی است و امکان دارد در روز بعد کاهش پیدا کند.

او افزود: تغییراتی که ناشی از فعل و انفعالات اقتصادی است نگران‌کننده خواهد بود و ممکن است شاهد افزایش پی در پی آن باشیم. از طرفی در حال نزدیک شدن به روز اربعین هستیم و حدود یک میلیون نفر از کشور عازم کربلا خواهند بود. در این شرایط طبیعی است که این یک میلیون نفر برای هزینه سفر خود نیاز به دلار دارند که این اتفاق بازار ارز را تکان می‌دهد.

یوسفیان‌ملا خاطر نشان کرد: ما باید هرچه زودتر موجبات اجرای برجام را فراهم کنیم و وجوهی که ناشی از مطالبات کشور است را هر چه زودتر به کشور برگردانیم.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه در پایان بیان کرد: ما مسائل و مشکلات زیادی داریم که به ذهن نمی‌رسد اما بسیار مهم و کارساز هستند. اگر در چند ماه آینده مسیر بازگشت مطالبات کشور باز شود و پول‌ها و ارزهای خارجی و مطالبات ما شروع به حرکت به سمت خزانه بانک مرکزی و خزانه دولت کند، مطمئنا این اتفاقات گذرا را پشت سر خواهیم گذاشت.
 
کلمات کلیدی : دلار+ارز+نوسان
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۳ ۱۹:۳۹:۴۳
خوبه ایشون هم به صراحت گفته که هرچه زودتر برجام رو باید شروع کرد. باز شماها بگید تحریم ها بی اثر بوده (3344166) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۳ ۲۱:۲۱:۱۲
برای این که ما را به خاک سیاه بنشاند. (3344385) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۰۸:۵۷:۴۲
مجبوريد در اىن شرايط ارز مملكت را يكباره به عراق بفرستيد يك ميليون براى چه ؟ (3345257) (alef-1)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.