نظر منتشر شده
۱۶۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 138213
‫واكنش معاون رئيس جمهور به درخواست توكلي و نادران:‬
‫چرا اوضاع اقتصادی را بحراني جلوه مي دهيد؟‬
بخش خبری الف، 15 دی 90
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۰ ساعت ۱۸:۱۸
محمد رضا مير تاج الديني معاون رئيس جمهور با انتشار یادداشتي از درخواست توكلي و نادران براي تشكيل جلسه فوق العاده مجلس براي بررسي بازار ارز به شدت انتقاد كرد.

به گزارش الف، درپي ايجاد بي ثباتي شدید در بازار ارز و سقوط بي سابقه ارزش پول ملي در روزهاي اخير، احمد توكلي و الياس نادران در نامه اي به رئيس مجلس شوراي اسلامي خواستار فراخواندن نمايندگان از شهرها و تشكيل جلسه فوق العاده مجلس شده بودند.

متن کامل يادداشت معاون رئيس جمهور درباره نامه دونماینده تهران به رئیس مجلس به اين شرح است:‬

لایجر منّکم شنئانُ قومٍ علی الاّ تعدلوا اِعدلوا هو اقربُ للتقوی
دو نفر از نمایندگان محترم مجلس آقایان دکتر توکلی و دکتر نادران طی نامه ای از ریاست محترم مجلس تقاضای تشکیل جلسه فوق العاده مجلس برای بررسی وضعیت اقتصادی کشور را کرده اند و به بهانه نوسانات اخیر نرخ ارز، وضعیت اقتصادی کشور را بحرانی جلوه داده و به فکر نجات آن افتاده اند و ضمن نقد غیر منصفانه عملکرد اقتصادی دولت، بجای امیدواری؛ یاس و ناامیدی و بجای روحیه بخشی، دلسردی و ناتوانی را به جامعه القا کرده و ناخواسته آنان را که در کمین نظام اسلامی نشسته اند و در انتظار به ثمر نشستن تحریم ها و انواع فشارهای سیاسی و اقتصادی روزشماری می کنند، امیدوار ساخته اند، لازم دیدم نکاتی را در برابر این القائات یادآور شوم.

۱- سخن از وضعیت بحرانی و رکود اقتصادی کشور گفته اند و مهم ترین نشانه آن را هم افزایش نرخ ارز و نوسانات آن دانسته اند، آیا در کشوری که هر هفته شاهد افتتاح چندین کارخانه، واحد تولیدی، پروژه های ملی و استانی هستیم، چنین سخن گفتن انصاف است؟
در وضعیتی که صادرات غیر نفتی کشور از مرز ۳۲ میلیارد دلار گذشته و تا پایان سال از مرز ۴۰ میلیارد دلار هم خواهد گذشت سخن از بحران اقتصادی گزاف نیست؟ در کشوری که حدود ۴۶ میلیارد دلار واردات بود و تا مرز ۶۰ میلیارد دلار تا پایان سال پیش بینی می شد، حرف از رکود اقتصادی سخنی ناصواب نیست؟
آیا در شرایطی که دولت برای ایجاد اشتغال دو و نیم برابر بیش از تکلیف قانونی، خیز برداشته است، در شرایطی که هر هفته شاهد افتتاح هزاران واحد مسکن مهر در اقصی نقاط کشور هستیم، در شرایطی که هر روز شاهد پیشرفت های تازه ای در فناوری هسته ای و سایر عرصه های علمی و فناوری هستیم، می توان سخن از بحران و رکود اقتصادی زد؟ آیا اینها نشانه رکود و ضعف اقتصادی کشور است؟ یا دلیل بر رونق و نشاط اقتصادی جامعه؟ و این در شرایطی است که ما با تحریم های شدید و به ادعای دشمن فلج کننده ای روبرو هستیم.
دولت برای کاهش نرخ ارز و کنترل نوسانات و تثبیت آن، برنامه های مختلفی دارد و به زودی جامعه اقتصادی شاهد آن خواهد بود. آیا نوسانات ارزی تنها شاخص اصلی برای چنین ادعای بزرگ است؟ در مسائل ارزی چرا به شبکه دلال بازی بی مسئولیتی رسانه ها، ایجاد جو روانی کاذب و بعضی اظهارات افراد غیر مسئول از جمله افرادی از اتاق بازرگانی که همواره نرخ ارز را بالا معرفی کرده اند، اشاره نکرده اید؟

۲- به یارانه نقدی و سرازیر شدن آن به بازار نقدینگی اشاره کرده اید، اصلا هدفمندسازی یارانه ها یکی از کارهای بزرگ اقتصادی کشور بوده و هست که موافق و مخالف، اقتصاددانان داخلی و خارجی همگی به عظمت اجرای این تحول بزرگ اقتصادی اذعان کرده اند و این کار بزرگ اقتصادی را همین دولتی که شما آن را به ضعف مدیریت اقتصادی متهم می کنید، به اطمینان و جدیت عملیاتی کرده است. اقدام بزرگی که دولت های پیشین از نزدیک شدن به آن واهمه داشتند و به رغم تاکیدات رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای مدظله العالی برای عینیت بخشی به عدالت همواره از اجرای آن ابا داشته و امتناع کردند.
و فراموش نمی کنم که بعضی از همین نظریه پردازان اقتصادی همواره نقش بازدارنده و ترمز را در این طرح اساسی که گامی بزرگ به سوی عدالت بود، عمل کردند و تبعات آن را بخصوص از جهت تورم را بزرگ جلوه دادند و از تورم ۶۰، ۷۰ درصدی جامعه را بیمناک کردند. مناظره اینجانب با آقای دکتر نادران هنوز در خاطره دانشجویان دانشگاه امام صادق(ع) است که ایشان با ژست اقتصاد دانی و با تحقیر و توهین که بارها در طول مناظره اتفاق افتاد، مردم را شدیداً از تورم سنگین می ترساند و به اشکال مختلف سعی در کوبیدن آن داشت. در حالی که بعد از اجرای طرح همه شاهد شدند که نه از آن تحلیل های نادرست خبری شد و نه تورم لجام گسیخته پیش آمد و در سال اول اجرای آن میانگین تورم پایین تر از ۲۰ درصد بود که حداقل ده، دوازده درصد آن ربطی به هدفمندی یارانه ها نداشت و بی شک عوامل و متغییرهای دیگر اقتصادی خصوصا در ماه های اخیر در افزایش نسبی تورم تاثیر داشت. آنچه که روشن است؛ گزارش و تحلیل و پیش بینی آقایان در تورم هدفمندسازی یارانه و سایر تبعات عمدتا نادرست از آب درآمد.
ثانیاً پرداخت یارانه نقدی طبق قانون مصوب مجلس است، بنابراین غیر قانونی نیست واگر تامل کنید، یارانه های نقدی از موارد افزایش حجم نقدینگی نیست چرا که نقدینگی که با فروش حامل های انرژی از جامعه جمع آوری و به صندوق یارنه ها واریز می شود، همان نقدینگی دوباره با عنوان یارانه نقدی در میان مردم توزیع می شود. پول جدیدی از این جهت چاپ و به حجم نقدینگی افزوده نمی شود. بله در ماه های اول، دولت برای پرداخت یارانه ها تنخواه گرفته بود بنابراین یارانه های نقدی جریان نقدینگی در جامعه است و عمدتا از دهک های درآمدی بالا جامعه بسوی دهک های متوسط و مستضعف جامعه جریان پیدا می کند و از تراکم و تجمع ثروت و نقدینگی در دست بخشی از ثروتمندان جامعه کاهش و بدست اقشار محروم و متوسط جامعه هم می رسد.

«کَیْ لا یَکُونَ دُولَةً بَیْنَ الأغْنِیَاءِ مِنْکُمْ » و همین امر موجب کاهش ضریب جینی شده یعنی چهار درصد فاصله طبقاتی در جامعه کمتر شده است و ما را به جامعه اسلامی و عدالت محور نزدیک کرده است.
سهم تولید و صنعت هم به اشکال مختلف به این بخش تزریق می‌شود. سهمیه‌های انرژی با نرخ های پایین یکی از این شکل‌ها است، توزیع بیش از سه میلیارد تومان در قالب تسهیلات برای نوسازی صنعت بخش دیگری از این حمایت‌هاست.
آیا غیر از این چه انتظاری از پرداخت یارانه‌ها به بخش تولید دارید؟ آیا امکان پذیر است که به بخش تولید یارانه بلاعوض بدهند؟ آیا رانت و بی‌عدالتی و تبعیض را دامن نمی‌زند؟ آیا قانون چنین تکلیفی کرده است؟ چرا این همه به این موضوع دامن زده می‌شود؟

۳- ایشان در بند ۳ و ۴ نامه‌شان به تحریم‌ها اشاره کرده و گفته اید که تحریم‌های مالی مشکلاتی ایجاد کرده است.
اولاً در چنین شرایط تحریمی، مشکلات اقتصادی را بجای نشست‌های تخصصی و همفکری‌های صمیمی به روزنامه و رسانه می‌کشانند؟ و دولت را که در میدان عمل و در خط مقدم و زیر بار سنگین اداره کشور است بجای ارائه راهکار عملی و حمایت، به ضعف و سیاسی کاری متهم می‌کنند.
کدامیک از این جلسات عمومی و حتی جلسات غیر علنی مجلس نظام وافی بسته است و کدام مشکل اساسی حل شده است و کدام راهکار اقتصادی به تصویب رسیده است انصاف داشته باشید هم شما و هم بنده در این جلسات بوده‌ایم جلساتی که از باب اسقاط تکلیف ـ اگر گفته نشود ـ تبلیغاتی و سیاسی تشکیل می‌شود و پس از سخنرانی چند نفر از مجلس و دولت بدون نتیجه به پایان می‌رسد.همین جلسه غیر علنی اخیر درباره مسائل اقتصادی کشور چه نتیجه مشخصی داشته‌است. آیا می‌توانید جز بیان انتقادهای تند و بعضاً از موضع سیاسی، گزارش قابل قبولی به مردم بدهید؟ در همین جلسه یک نفر از نمایندگان اقلیت سیاسی مجلس که به نمایندگی از طرف ۱۶۰ نفر نماینده مجلس اصولگرا با لحن تندی درباره تحریم‌ها سخن گفته‌اند، ایشان و هر نماینده دیگر حق دارند از طرف خود در مجلس و بیرون از مجلس سخن بگویند لکن آیا یک نماینده اصولگرا و آشنا به مسائل اقتصادی نبود که از طرف ۱۶۰ نفر سخن بگویند. البته اصل جلسه هم با طراحی ایشان و امضائی که از ۱۶۰ نفر نماینده گرفته بودند تشکیل شده بود. البته دلسوزی جمع زیادی از نمایندگان و سخن از موضع احساس تکلیف و راهگشایی را منکر نیستم کما اینکه در همان جلسه نیز چند نفر از نمایندگان به قید قرعه سخن گفتند.

جان کلام در این است: از این جلسات عمومی آیا راه حلی برای معضلات کشور حاصل می‌شود؟ آیا بهتر نیست بجای این کارهای تبلیغاتی و سیاسی، فضا را به طرف تفاهم و تعامل مثبت و نشست‌های علمی و همفکری‌های صمیمانه سوق دهیم تا پیام امیدواری وحدت در جامعه گسترش یابد؟ و هم راهکارهای عملی برای پاره‌ای از مشکلات اقتصادی پیدا شود؟
وانگهی خوب است شما یکبار دیگر متن ماده ۱۰۳ آیین نامه داخلی مجلس را بخوانید آیا واقعاً شرایط مقتضی استفاده از آن است؟ در دوران ۸ سال دفاع مقدس، در شدیدترین تحریم‌ها و تهدیدها به آن نکته نرسیدیم، الان که شرائط بسیار عادی است آیا چنین تقاضای شما خود ناخواسته القاء شرایط اضطراری و روانی و تشدید وضعیت موجود نمی‌شود؟

۴- در بند ۴ و ۵ دو عضو محترم کمیسیون اقتصادی مجلس ضمن اشاره مجدد به مدیریت ضعیف و مسئله‌دار اقتصادی بار دیگر به مسائل حاشیه‌ای پرداخته و از رعایت اخلاق اسلامی در سیاست فاصله گرفته‌اند.
اولاً نیاز به تکرار نیست در دوره همین دولت که شما آن را متهم می‌کنید همه کارهای بزرگ اقتصادی اجرا یا طراحی شده است که هر مورد آن کافی بود که نام یک دولت را در توانمندی ماندگار نماید، هسته‌ای شدن کشور، مدیریت کنترل مصرف انرژی، مسکن مهر و حل مشکل مسکن، هدفمندسازی یارانه‌ها، کاهش نرخ بانکی، کوچک سازی دولت و ادغام وزارتخانه‌ها افزایش صادرات غیر نفتی، طرح تحول اقتصادی، سفرهای استانی و توزیع عادلانه منابع در اقصی نقاط کشور، عدالت محوری و توجه ویژه به مستضعفین، در برابر شدن فعالیت های عمرانی، همگانی کردن بیمه روستاییان و عشایر، اجرای سیاست های اصل ۴۴، ایجاد صندوق توسعه ملی، واگذاری سهام عدالت و ده ها مورد دیگر، البته وجود مشکلات اقتصادی و پاره ای از اشکالات و ضعف ها در عملکرد ها را انکار نمی کنم و چنین ادعایی از کسی مسموع نیست لکن در کدام دوره از دوره های انقلاب عاری از مشکلات بودیم؟ مگر می شود کار کرد و هیچ اشکالی نداشت؟ از رودخانه پرخروش عبور کرد و دامن و لباس تر نکرد، از قدیم گفته اند املاء نانوشته غلط ندارد.

ولی انصاف آن است فقط ضعف ها را نبینیم، قسمت پر لیوان را هم باید دید، برخی عینک بدبینی زده اند، فقط ضعف را می بینند و چشم بر روی پیشرفت ها و موفقیت می بندند البته حب و بغض ها آدمی را به این وادی سوق می دهد"حبّ الشّیء یعمی و یصمّ"
ثانیا مثل همیشه انگشت اتهام را بسوی یکی از مدیران ارشد جامعه برده اند. فردی را که در کمیته تحریم و سایر مسئولیت ها بطور شبانه روزی به کمک کارشناسان و متخصصان و سایر مسئولان تلاش می کند، تخریب کرده اند. چرا به راحتی با آبروی یک فرد مسلمان حتی اگر مدیر ارشد جامعه هم نباشد، بازی می کنید؟ آیا روا نیست یک بار حرف های ایشان را از نزدیک می شنیدید و سپس سخن می گفتید؟ یا منتظر نظر قضایی می ماندید، مگر اخلاق اسلامی چنین حکم نمی کند آیا بزرگان بارها از اینکار نهی نکرده اند؟ آیا دشمنی با فردی این اجازه را می دهد که به راحتی اخلاق و انصاف را زیر پا بگذارید؟ روز قیامت چه پاسخی خواهید داشت؟

عناوین مرتبط: برای بررسی بازار ارز جلسه فوق العاده مجلس را تشکیل دهید
کلمات کلیدی : ارز دولت نوسانات گرانی الف توکلی نادران میرتاج الدینی
 
مهر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۵ ۱۸:۳۹:۳۴
بابا رور رو برم

حاجی بیخیال شو. مردم مو چی فرض کردی؟ حالا که می خوان به حساب کتابا برسن می گی اوضاع خوبه شانتاژ نکنید

برای شما و دمه خونه آقای احمدی نژاد خوبه بیا ببین گرونی چی کار داره می کنه

رفتم کپی بگیرم امروز یارو می گه خوش شانسی هفته دیگه می اومدی کپی گرون می شد. میگم چرا می گه دلار رفته بالا کاغذ گرون شده دیگه با این قیمت نمی صرفه!!

این که کپیه می شه نشست تو خونه از رو اصلیه نوشت کپی نگرفت

اما شیکمو چه کنیم؟لباس بچه رو چه کنیم؟ جهریزیه رو چه کنیم؟ خونه گرفتنو چه کنیم؟
همه دامادا که مثل برادر خورشیدی نمی شن پدر زنشون براشون کار درست کنه

همه که پسره آقای احمدی نژاد نیمشن خیالشون تخت باشه

همه که عروس نمی شن برن نیویورک یادت که خست.همه که مثل آقا پسرات نمی شن که با سرعت تو خیابونا ویراژ بدن بعدش هم تصادف کنند. بابا مردم گیر دارن مشکل دارن بذار یه چند نفر هم که میان جلو کارشونو بکنن

بگم؟بازم بگم یا بس می کنید؟

به خدا رو حیا شرم خجالت هم خوب چیزیه (591973) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۰-۱۰-۱۵ ۱۸:۵۵:۰۹
ایشون همونی نیستن که راه افتادن امضاها رو پس بگیرن؟ (591994) (moderator7)
 
امین
۱۳۹۰-۱۰-۱۵ ۱۹:۱۱:۰۴
خیلی ببخشید اما برادر من اینو از من بشنو که شک نکن شما از میرتاج الدینی بیشتر رو دارین .
من یک جوون 23 ساله ام.سربازی هنوز نرفتم.از درسم 1 ترم مونده.دانشگاه ازاد هم درس میخونم.رشتم هم عمران.ام به راحتی دارم 3 جا کار میکنم.درامدم خوبه.به زودی خونه هم میگیریم.اینها همه بدون ذره ای کمک از طرف خوانوادم هستش.در حالی که وضع خوانوادم به اندازه ی کافی خوب هست و حتی پدرم بار ها به من گفته تو دنگران مسکنت نباش اما من اصلاً یه این حرف بهایی ندادم و خودم دنبال یک خونه ام.مشکل شما اینه که می خوای همه چیز اماده باشه برات بعد بری نوش جان کنی.من که دارم تو شهرستان گرگان زندگی میکنم نه این حرف های خنده دار شما رو به چشم میبینم نه باور میکنم.وقاحت هم در دروغ گویی حدی داره.شما برو اول مشکلت رو با خودت حل کن بعد بیا به دولت گیر بده.خدا شاهده که کلی از دوستای من تو همین چند وقته کار گیر اوردن.من خودم یا اینکه 50 تومن برام پول خورد بود از همون اول راضی به این کار ها بودم و الان کم کم حقوقم به حد قابل توجهی رسیده.شما اگه جنم کار داشته باشی مشکلی نخواهی داشت.اگر شما شهرستانی هستی و این حرف ها رو زدی که باید بگم همش بهانه بود و اگر تهرانی که باید بگم دکتر خیلی وقته میگه تهران دیگه ظرفیتش تکمیل شده.
شما به جای اینکه برای مشکلاتت دنباله متهم باشی برو خودت رو درست کن
الف جان انتشار یادت نره (592010) (moderator7)
 
United States
۱۳۹۰-۱۰-۱۵ ۱۹:۳۱:۵۷
حرف شما رو قبول دارم ولی تورم و گرانی ربطی به جنم کاری نداره (592036) (moderator7)
 
علی
۱۳۹۰-۱۰-۱۵ ۱۹:۳۴:۵۹
همون، دیگه باید سه جا کار کنی تا یه زندگی بخور نمیر داشته باشی ! (592040) (moderator19)
 
م ت
۱۳۹۰-۱۰-۱۵ ۱۹:۳۷:۱۲
خیلی خوشحالی تو گرگان حقوق قابل توجه می گیری؟ اینجا تهرانه اینجا 1 میلیون پول خورده اینجا خط فقر 1 میلیون 500 هزار تومانه. اینجا بلیط استخر 50 هزار تومانه .
پس پاسو بیا تهران ببین چه خبره. .. (592043) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۰-۲۱ ۰۵:۰۰:۰۷
خب مگه مجبوري؟! چرا به اون مي گي بياد تهران؟! شما برو شهرستان زندگي كن. كار هم اونجا پيدا كن. گرچه تهران هم وضعيت خوبه اگر چشم و رو هم چشمي ها نباشه (600757) (moderator19)
 
United States
۱۳۹۰-۱۰-۲۴ ۰۱:۱۱:۳۸
بابا اوضاع تازه بحرانی جلوه می دهیم به خدا تو تهران زندگی میکنی یا تو سویس (604489) (moderator22)
 
رضا
۱۳۹۰-۱۰-۱۵ ۱۹:۴۶:۰۲
آخ که تو چقدر شوتی... خب باشه منم خونه ام رو خودم خریدم. به جای سه جا چهار جا کار می کنم. شب ها هم غذای سبک و حاضری می خورم. اما اینها چه دلیل می شه که به اجراء قانون و عدالت اعتراض نکنیم. یک خورده بیا تو باغ لطفا ... دلار 1800 دلار صرفا ربطی به خورد و خوراک نداره که حالا شما خیلی کار می کنی و پزشو می دی... اقتصاد مملکت خراب میشه... آقا فکر می کنه شکایت نادران و توکلی به خاطر یک دست لباس شلوار یا خونه است... نه اقاجون نماینده مجلس وظیفه اش اعتراض به این مسائل است... (592052) (moderator7)
 
۱۳۹۰-۱۰-۲۱ ۰۵:۰۳:۲۴
بانك مركزي رو كه اينا از اختيارات دولت خارج كردند كه دولتي همه كاراي بزرگو كرده ديگه نتونه سيستم بانكي كشور رو هم اصلاح كنه. جالبه كه خودشون بانك مركزي رو از اختيارات دولت خارج كردن حالا به دولت گير مي دن كه چرا وضع اين شكليه!!
... (600758) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۲۴ ۱۴:۴۱:۲۳
حضرت استاد! بانک مرکزی تو همه دنیا یه نهاد مستقل از دولته (604819) (moderator22)
 
مهر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۵ ۲۰:۲۰:۲۸
بله شما گرگانی من مجبورم تهران باشم

ببخشید هواسم نبود که من باید به فکره دولت می بودم تو تهران نمی موندم برای راحتی و آسایش آقایان می رفتم خونه و زندگی خودمو ول می کردم میرفتم غربت که چی آقایان بهشون با حرف من برنخوره.

مرده مومن شترو گم کردی پی افسارش می گردی؟ وظیفه دولته برای من ایجاد آسایسش بکنه.تو انقدر مغروری فکر کردی فقط خودتی من ارشد می خونم مثل شماه م وضع بابام خوب نیست اما به سهمم ازاین پل نفت که قراربود بیادسر سفرمو بود می داد فکر می کنم

جنم دارم خیلی شم درم دوجا درم کار می کنم برو قیمت خونه رو ببین تو تهرنا یه سواره پیاده تاکسی و مترو بشو می فهمی یه من ماست چقد کره داره

بعدشم هم تو فکر می کنی چند درصد مثل خودتن

حتما اون استقبالی که از دکتر میشه که پلاکارد می زنن کار کار کار وعده ها کو رو کارگاه من می زنه (592100) (moderator22)
 
امین
۱۳۹۰-۱۰-۱۵ ۲۱:۵۷:۱۹
منم مثل شما تو شهر و زندگی خودم نیستم.من بچه ی مشهدم.من وقتی میخواستم بیام دانشگاه کلی فکر کردم که چی از زندگی میخوام و به این نتیجه رسیدم رشته ی عمران خواست من از ایندست.برای همین مهندسی شیمی سراسری رو که قبول شدم نرفتم و اومدم اینجا دارم عمران ازاد رو میخونم.من رفتم پی علاقم.من خودم شرایط رو برای خودم فراهم کردم.نشستم یک جا و بگم این دولت که باید شرایط زندگی من رو فراهم کنه.
شما بازم مشکلات تهران رو میکشی وسط.تهران همین جمعیت رو هم به زور تو خودش جا داده.فکر میکنی من با چه وظعی خونه دار شدم.کارگاه ما یک پروژه ی 100 واحدی داره کار میکنه.10 میلیون از مهندسینش گرفت و باقیش هم وام.اینجا خونه ای که خودم دارم میسازم تو یه جای متوسط شهر تموم شدش شده 50 میلیون.از این پروژه هایی هست که جزء زیرمجموعه های مسکن مهر.من خونوادم تو بهترین نقطه ی مشهد زندگی میکنن.اما من به بودن تو یک جای متوسط تو گرگان راضیم.پولشم کامل خودم دادم.مهندس احراش هم کامل خودم بودم و انقدر مدرن و خوب داره ساخته میشه کا خودم میخوام برم توش زندگی کنم.منم ارزومه تو مشهد یک شرکت برای خودم بزنم.اما هر کاری پله به پله.شما مشکلت رو با خودت حل نکردی فقط دائم میگی دولت دولت.این پلاکارد هایی هم که شما ازشون میگی منم دیدم.اما من در کنارش فرصت هایی شغلی که داره هر روز برای من و دوستام تهیه میشه میبینم.من در توانم بیش از 3 شغل نیست.اما تا حالا چندین فرصت شغلی دیگه کنارش برای من تهیه شده که نتونستم انجان بدم.توی گرگان من تمام خرج خورد و خوراکم توی یک ماه میشه 200 هزار تومان.اونم بهترین خورد و خوراک.خوب من ماهی 700 تومان داره تو جیبم میمونه.پس ببین اینجا هزینه ی زندگی چقدر پایینه.اما اگه تو تهران بودم یا مشهد میدونستم با 500 تومان هم این قضیه جمع نمیشد.
برو پسر خوب.برو که ایراد از یه جای دیگست.نه دولت (592218) (moderator7)
 
مهر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۶ ۱۰:۲۳:۰۳
تو انگار متوجه نیستی

میگم خونه زندگی من اینجاست دولت باید برای من فراهم کنه. نمیشه که بگم دولت گناه داره من برم کوچ کنم.پس اینجا بمونه برای کی؟آقای خوزشیدی و دوستان؟پسره آقای احمدینژاد؟ شازده های جنانب میر تاج لدینی که برن توش ویراژ بدن؟من واره شهر غربت بشم اینجابمونه واسه آقایون اخلاس کننده و حمایت کنندگاش.

تورو خدا بیخیال شو.سر خودتو گرم کردی به چی؟ یه نیگاه به حرف دله مردم بکن. همه دارن دروغ میگن شما درست.همه چی آرومه. (592635) (moderator22)
 
Canada
۱۳۹۰-۱۰-۱۶ ۱۶:۳۷:۱۶
بنده در کانادا زندگی میکنم و سالی ۶۵ هزار دلار حقوقم هست. وقتی دولت بابت تکس و بقیه چیزها از حقوقم کم میکنه، در حدود ۴۳ هزار دلار میاد تو دستم. بعد در طول سال هر چی بخوام بخرم و تعمیرات باید دوباره ۱۳ درصد باید روش تکس بدهم. در یک آپارتمان صد متری ( ۱۱۰۰ اسکوئر فیت) نوساز زندگی میکنم که در مقایسه با آپارتمانهای شیک ایران صفر محسوب میشه. چون آپارتمان نو بود ۸ درصد تکس باید پرداخت میکردم در موقع خرید. بعد باید در طول سال یک درصد معادل قیمت روز آپارتمان تکس بدهم (به اضافه ۵۵۰ دلارکاندو فی و هزار و دویست دلار قسط خرید آپارتمان). یعنی تقریبا ۳ هزار دلار در سال فقط بابت تکس که البته هر سال بالاتر میرود. یعنی حقوق اصلی من شاید بعد از تکس های مختلف ۲۵ هزار دلار باشد.
در همین کشور و در امریکا انواع و اقسام تکس برک (تکس کمتر) و انواع تسهیلات را به ثروتمندان (توليدكنندگان) زحمت كش و شريف كشور کانادا و امریکا از پول تکس بنده و بقیه مردم داده میشود. این توليدكنندگان زحمت كش و شريف هر سال ثروتشان چند صد برابر و فشار روی ما مردم عادی چند برابر میشود.

کانادا سی میلیون جمعیت داره و دومین کشور بزرگدنیا با بینهایت منابع طبیعی از جمله ذخایر بیشمار نفتی که بزرگترین صادر کننده نفت به آمریکاست. ...بنابراین دوست عزیز همانطوری که میبینی هیچ جای دنیا بخور و بخواب نیست. (593105) (moderator19)
 
علي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۷ ۱۵:۵۸:۳۹
با شما موافقم آما ...
شما كه اونجا زندگي ميكني از كيفيت خدماتي كه ميگيري مطمئني
دكتر ميري مداوا ميشي اما اينجا دكتر ميري بدتر ميشي (توهين به پزشكان عزيز نميكنم ولي واقعا ببينيد براي هر مريض چقدر وقت ميذارن. ما فقط ميتونيم به نونوا و شاطر گير بديم و تاكسي)
جايي سرمايه گذاري ميكني مطمئني يه مقدار كمي سود ميكني ولي خيالت راحته كه ورشكست نميشي.
تو اداره خودتو بيچاره ميكني و خيلي كار ميكني ولي كسي به فكر بازدهي كارت نيست كه ... يه دفعه همكار احمقت درجه ميگيره.
تو نمايندگي ايران خودرو ميري كه يه قطعه رو تعويض كنه، اولش نميكنه بعد كه ميبينه دو روز شما كار و زندگيتو ول كردي و اونجا نشستي قطعه يه ماشين تصادفي رو رو ماشينت ميندازه.
آقا ديگه وقت ندارم بنويسم بقيه شو شما حدس بزن (594588) (moderator19)
 
علی
۱۳۹۰-۱۰-۱۸ ۰۰:۰۸:۱۷
من نمی دانم شما چند سال دارید، تحصیلاتتان چیست و در چه رده شغلی هستید ولی اگر ممکن است لطفاً این چند سوای را پاسخ دهید.:

1- مالیات ( تکس)ی که شما به دولت می پردازید صرف چه کار هایی میشود.
2- نرخ بیکاری در آنجا چقدر است؟
3- بیمه های درمانی به چه صورت است؟
4-راستی چیزی به اسم افسردگی جوانان تحصیل کرده خانه نشین ناشی از بیکاری در انجا وجود دارد و برای شما قابل درک است؟
5-تا بحال شنیده و یا خوانده اید که فردی در اثر عدم تامین حداقل نیاز های خانواده اش دست به خودکشی بزند و یا حتی خانواده اش را هم بکشد؟
6- راستی اگر از اوضاع آنجا راضی نیستید چرا قدم رنجه نفرموده به میهن مراحعت نمی نمایید؟ (595335) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۲۰:۱۷:۵۰
منظورت از تکس همون مالیات بود؟؟؟ (624242) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۶ ۱۰:۳۶:۲۴
حاجی جان اینها که نوشتی چه ربطی به اصل قضیه داره بحث سر تورم و از بین رفتن ارزش پول ملی همین کارگرها که برات آجر پرت میکنن بالا چند وقت دیگه صداشون در میاد که حقوقمون پایینه و با این حقوق نمیشه کار کرد ... (592645) (moderator19)
 
ساره
۱۳۹۰-۱۰-۱۶ ۱۲:۵۴:۰۰
من 10 سال دارم کارمی کنم تفریح ومهمونی و...نمی کنم وقناعت می کنم هنوز خونه ندارم ولی مثل شمارو دیدم خونواده ای که دارن یه جا مثل خونه خریدن یه کمک کوچک که ازنظر شماها چیزی نیست وبرای ما ارزوست میکنن و خونه دار میشیددنیا برای شما ها جای سختی نیست شما هیچوقت نمی تونیددرک کنید (592819) (moderator19)
 
محسن
۱۳۹۰-۱۰-۱۶ ۱۳:۰۶:۱۳
اقاي مهندس ؛ املا با ارفاق شدى ١٨ (592845) (moderator19)
 
علی
۱۳۹۰-۱۰-۱۶ ۲۲:۵۰:۲۵
خوب حالا اگر همه بیکار ها بچه های خوبی شدن و حرف تورا گوش کردن و اومدن گرگان کار واسه 3 ملیون بیکار داری؟ (593495) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۷ ۱۵:۵۸:۴۰
پسر خوب اشكال از اينجاست كه تو فكر مي كنى مردم تهران ويا شهرهاى بزرگ مقصر گرونى اند وبايد اگه نمى تونند خرجشونو در بيارند مهم نيست سرشون رو بذارند زمين بميرند فساد ناشى از فقر بيداد مى كنه تو همون گرگان كوچيك خودت يه چرخى بزنى و دقيق بشى مى فهمى (594589) (moderator19)
 
عماد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۷ ۱۷:۴۳:۰۴
آقا امین به شما توصیه می کنم عصبانی نشید چرا که نگارش شما این رو نشون میده.خواهش بعدی من این هست که تعریف شما از عدالت و عملکرد دولت با در نظر گرفتن وضعیت فعلی خودتون نباشه و کمی هم به آدمهایی که به نون شب محتاج هستند فکر کنید.امیدوارم واقعیت اون چیزی باشه که شما میگید نه اون چیزی که این همه کاربر میگن. (594771) (moderator19)
 
نیما
۱۳۹۰-۱۰-۱۷ ۲۱:۵۹:۰۹
فقط 200 تومان خرجته ؟ حتماً فکر می کنی خیلی کمه نه؟ما زندگی دو نفره مون با کمتر از دویست تومن می چرخه(همه درآمدمون خرج قسط و .... میشه)البته ما پادشاهی می کنیم وقتی بقیه رو می بینیم که با همین دویست تومن خانواده چند نفره شون رو می چرخونن. (595149) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۰-۱۹ ۱۰:۰۵:۰۸
جناب نیما حتما یه چیزی خریدی که الان داری قسطشو میدی (597726) (moderator19)
 
تعجب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۵ ۲۱:۰۲:۱۲
یعنی راست میگی؟ یعنی سرمایه نداشتی و از صفر شروع کردی؟
خودت کار میکنی یا برا دیگران کار میکنی؟
یعنی کسی جایی سفارشتو نکرده؟
یعنی سه جا کار میکنی برای دیگران و برجی یک میلیون از هر کدوم میگیری؟
... (592151) (moderator19)
 
سیروس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۵ ۲۱:۰۶:۳۴
کدوم کار کدوم ایجاد شغل
دوستم تو یه شرکت نسبتا بزرگ صنعتی کار میکرد پارسال بخاطر رکود صنعت در شرکتو بستن بیکار شد
پسرخالم سه ساله لیسانس الکترونیک داره در به در دنبال کار میگرده .
همسایمون لیسانس مکانیکه 3 هفته در ماه عسلویه کار میکنه برا برجی 600 تومان(در حد بردگی)
برادرش نگهبان یه کارخونه بود بخاطر تعدیل نیرو بیرونش کردند
... (592153) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۰-۱۷ ۰۲:۰۶:۱۰
بعد خودت چه کاره ای کنجکاو !!!!! (593663) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۰-۱۵ ۲۱:۴۴:۵۷
شما بیا تهران زندگی کن اونوقت حرف از عرضه و جنم کار بزن یه واحد 77 متری 6 پیش و 450 اجارشه یه مسیری که پای پیاده 20_25 دقیقه راهه 400 تومن کرایشه قیمت همه چی حداقل حداقلش صفرش حساب کنی 10% گرونتر از شهرستان در میاد رفیقم کرمان قبول شده با 400 تومن هم خونه اجاره کرده هم خورد و خوراک و کرایه تاکسیش به راهه تازه یه چیزی هم تهش میمونه شما یه سر بیا تهران و بدون کمک خانواده اگر تونستی خونه اجاره کنی و از عهده خرج و مخارج بربیایی بله حق با شماست (592200) (moderator19)
 
United States
۱۳۹۰-۱۰-۱۵ ۲۲:۰۱:۲۰
آقا امین حالا چون وضع شما خوبه و 3 جا کار میکنی پس باید نتیجه گرفت اکثریت مردم ایران وضعیت خوبی دارند؟! عجب بابا (592225) (moderator19)
 
علی
۱۳۹۰-۱۰-۱۵ ۲۳:۴۲:۱۷
بابا سوپرمن !!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟/ (592323) (moderator7)
 
آرش
۱۳۹۰-۱۰-۱۶ ۰۰:۵۷:۳۲
تو که سه جا کارمی کنی پس کی وقت می کنی بری دانشگاه درساتو بخونی.کوچولو وقتی متاهل شدی اون وقت ببینم بازم از این حرفها می زنی.به طور کلی آدم وقتی مجرده حرف مفت زیاد می زنه . (592394) (moderator7)
 
اسو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۷ ۱۳:۲۱:۲۰
عزیزم غصه دانشگاه این نخور. اگه ما زمانی که توی دانشگاه هستیم را درس بخونیم میشیم جهان اولی (594272) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۰-۱۶ ۰۰:۵۸:۵۱
اولا مشخصه از کجا خط میگیری مشخصه سه جا کار نمیکنی اگه سه جا کار کنی وقت نمیکنی بیای تو این سایت کامنت بذاری ، گیرم راس میگی سه جا کار میکنی مگه مریضی سه جا کار میکنی نمیذاری 2 نفر دیگه هم برن یر کار یا اینکه یه جا و دو جا کار کردن کفاف زندگی تو نمیده این مزخرفاتم برو پیش همون بابای پولدارت (احتمالا پولدار شدت)بگو عزیز (592396) (moderator7)
 
محسن
Sweden
۱۳۹۰-۱۰-۱۶ ۰۳:۰۹:۵۸
آدمی که 50 تومن خرج کرده باشه، خانه هم داشته باشه، سه جا هم کار کنه، درس هم بخونه، از باباش هم پول نگرفته باشه، وقت کامنت هم داشته باشه ... مخم ترکید! (592480) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۷ ۱۳:۲۳:۳۵
من مدیر یک بانک میشناسم 40 سالگی هم رییس دانشگاه بود هم دانشجو ارشد همون دانشگاه ....اخرش چی شد؟؟ (594277) (moderator19)
 
farrokh
۱۳۹۰-۱۰-۱۶ ۰۲:۰۰:۰۶
اقای محترم به کامنتها نگاه کن ببین که حتی یک نفر هم با شما.. موافق نیست. (592449) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۰-۱۶ ۰۳:۱۲:۳۵
این آدرس ایمیل من ahmad_kazemi@yahoo.com آدرس بده من بیام ببینم تو کجا کار می کنی ازت یاد بگیریم!!! ... یاده من هم بده مهندس عمرانم و بیکار (592482) (moderator19)
 
سامان
Germany
۱۳۹۰-۱۰-۱۶ ۰۶:۱۵:۰۹
دوست عزیز، باور از سر دلسوزی بهت می‌گم، حرفی بزن که موجبات تحقیرت رو فراهم نکنه. اول به جنبه های مختلفش خوب فکر بعد شروع کن به تایپ کردن. ضمنا بحث جنم و پای کار بودن و این حرفها مال زمان قاجاره، دیگه دوره ش گذشته، الان بحث بحث آماره، بحث تحلیل اقتصادیه. دولت "وظیفشه" که برای انسانهای کمتر توانمند هم فراخور حال زمینه ی اشتغال فراهم کنه. آقای توکلی و نادران هم می دونند که اگه آدمی خیلی توانا و با عرضه و با جنم باشه (مثل شما) از زیر سنگ هم کار پیدا میکنه، اونهم سه تا سه تا، اما قضیه اینه که این امکان باید برای کمتر باجنمها هم فراهم بشه.

(الهم اهدنا الصراط المستقیم) (592518) (moderator19)
 
البرز
۱۳۹۰-۱۰-۱۶ ۰۷:۴۹:۳۴
با سلام خدمت مهندس جوان
میشه لطفا" آدرس محل هایی که شما در آن سه جا کار میکنید را بفرمایید .
منم مهندس عمران هستم با 20 سال سابقه و الان دنبال کار میگردم (592542) (moderator19)
 
کاکتوس
۱۳۹۰-۱۰-۱۹ ۱۰:۱۸:۵۸
البرز جان مهندس عمران با بیست سال سا بقه کار الان باید کار افرین باشه نه دنبال کار. (597758) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۶ ۱۲:۰۱:۰۲
خوش به حال شما مهندسین عمران که مملکت رو آباد کردید
من هم کارشناس ارشد مهندسی مواد هستم با چهار مقاله ISI
در ایران کسی جواب سلامم رو هم نمیده چه برسه به کار
... (592732) (moderator19)
 
ایرانی
۱۳۹۰-۱۰-۱۶ ۱۲:۲۸:۲۹
جوان عزیز و محترم: چندسوال از سخنان جنابعالی برای بنده عارض شد.
اولا شما که سه جا کار می کنید و دانشجو هم هستید پس کی درس می خوانید. واله من دوران دانشجویی فقط دغدغه ام درس بود باز هم وقت کافی برای رسیدن به معنای دقیق دانشجویی و دانش پژوهی نداشتم. حتما شما درس را فدا کردید.
ثانیا آیا این افتخار است که به جای اینکه یک جا کار کنی و هزینه لازم را در بیارید، اینکه در سه جا کار کنید و وقتی برای زندگی نداشته باشید
ثالثا آدم فهیم فقط به وضع خوشنگاه نمی کند بلکه به کل جامعه نگاه می کند ، و بعدا سخن می گوید. (592771) (moderator19)
 
مهرداد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۶ ۱۳:۲۷:۱۹
عزیزم پز خونه داشتنتون دلیل خوبی واسه اوضاع خوب اقتصادی نیست!من و همسرم 3تا خونه داریم.که به زودی میشه 4تا.تو دانشجویی هم کار میکردم. ولی اصولا از اول راه واسه تحصیل و.... واسه من و شما باز بوده. ارتباطات بهتری هم واسه طبقه متوسط و بالای جامعه هست که راه رو واسش باز میکنه. من پزشکم. ولی اگر شاگرد اول نمیشدم الان نمیتونستم قبل دوره عمومی تخصص بخونم.مگه همه میتونن 1درصد اول بشن؟ از نظر آماری نه!!!!!!!!!یا اگر پدر ومادرم تو جبهه نبودن سربازی معاف نمیشدم باید 14ماه سربازی میرفتم که از نظر اقتصادی عقب میافتادم.درسته که تلاش مهمه و تنبلی رواج داره.ولی شانس نقش خیلی مهمی داره.
"مشو غره به امروزت که از فردا نیی آگه".
من دارم میبینم که مردم چه مشکلاتی دارن. میبینم کسی که 3ماه پیش دفترچه داشت الآن بیکار و و بی دفترچه شده.به نظر من پول رو هدر دادن.اگرچه این دولت هم از خود ما ایرانیان با همین فرهنگ ساخته شده وهر کس باید اول خودش رو بسازه ولی خیلی از مردم این قدر تحت فشارن که دارو رو به زور میخرن.

"مشو غره به امروزت که از فردا نیی آگه". (592879) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۰-۱۷ ۰۲:۰۹:۴۷
ولی خدایی تو از این نظام هیچی نگرفتیا !!! (593664) (moderator19)
 
کاکتوس
۱۳۹۰-۱۰-۱۹ ۱۰:۳۹:۰۴
مهرداد خان این داستان هارو گفتی خودتم باور داری یا فقط یه چیزی گفتی برای اینکه دور هم باشیم (597798) (moderator19)
 
Netherlands
۱۳۹۰-۱۰-۱۶ ۱۴:۴۷:۰۳
اگر درآمد شما ماهیانه متوسط دو میلیون تومان باشه (که برای یک دانشجو مبلغ زیادیه) و از سال دوم دانشگاه هم مشغول به کار شده باشی؛ در عرض دو سال هم هیچی خرج نکرده باشی میشه 48 میلیون تومان. تازه با حقوق دو میلیون تومان برای یک دانشجو! انوقت میشه بفرمایید با 48 میلیون تومان کجا به شما خونه میدن؟ ضمناً فرموده اید که دانشجو هستی و سه! جا کار میکتی!. میشه بپرسم پس کی به درس ها و امتحانات و پروژه ها میرسی؟ ... (592988) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۶ ۲۳:۴۲:۴۶
البته توی شهرستانها قیمت مسکن خیلی پایین تر از پایتخت هست. (593554) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۶ ۱۵:۰۸:۴۱
باعرض سلام به اقا امین.
این جمله شما رو راضی میکنه؟
همه جا ارومه من چه قدر خوشبختم.
تو که به قول خودت 23 ساله هستی.. مجردی... فرزند نداری... وضع خانوادهات خوب است...لطفا خوش باش و زندگیت بکن.... دیگران را هم به در1و (593022) (moderator19)
 
United States
۱۳۹۰-۱۰-۱۶ ۱۶:۵۹:۳۹
پسرجان من بازنشسته هستم مستا جرم ماهی400000هزارتومانمیگیرم دیابت دارم قلبم با باطری سه حفره ای 25درصد کارمیکنه نارسایی کلیه دارم زخم پادارم که هفته ای 50000هزار تومان با بیمه تا مین اجتماعی هزینه میکنم عروس وداماد هم دارم سواد من دیپلم است شما که باسواد هستید حساب کنید پول اب وبرق وتلفن وووووووو بازم بگم ایا این زندگی کردن است خیلی هم پیر نیستم58سال دارم بازم بگم همه که مثل پدرشما پول ندارند همه که مثل شما جوان و سالم نیستند/ (593135) (moderator19)
 
علیمی
United States
۱۳۹۰-۱۰-۱۷ ۱۰:۲۲:۴۸
بی شک پارتی داری وگرنه یک فارغ التحصیل مثل تو خیلی هم که جنم داشته باشه باید حالا حالا ها کار آموزی کنه ( بدون دستمزد )

مهندس عمران - 20 سال سابقه کار - سد کارون 4 (593947) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۷ ۱۳:۱۹:۳۴
ما که حرفی نداریم توی این مملکت کار هست . جوان 30 سال رییس استاندارد میشه. ولی جوان داریم تا جوان. الان توکی و کجایی خدا میدونه؟ که داری سه جا کار میکنی؟ مطمنی توی هر سه تا کار کارایی داریی یا داری از سه جا حقوق میگیری؟ کار اون کاراییه که کارایی اش 100 درصد باشه و حقوق اش هم طبق دین حلال باشه . یعنی از کارت نزنی برادر جان ..... (594270) (moderator19)
 
United States
۱۳۹۰-۱۰-۱۷ ۱۹:۰۰:۱۰
خوبه تو یه مرکز مشاوره باز کنی. (594898) (moderator19)
 
....
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۷ ۱۹:۱۸:۵۱
iهمینکه بی مدرک و بدون رفتن سربازی داری کار مهندسی میکنی یعنی داری غیر قانونی کار میکنی پس پارتی داری که سه تا کار بدون مدرک میکنی ...البته احتمالا مدرکش هم بعدا برات پست میکنن....... (594938) (moderator19)
 
نیما
۱۳۹۰-۱۰-۱۷ ۲۱:۵۵:۵۳
وقت کردی از گرگان بیا بیرون داداش که بدونی دنیا چه خبره.یکی از اون سه جایی که کار می کنی بگو مام بریم یه کار بکنیم.البته موسسه استاندارد نباشه.من اونجا آشنا ندارم... (595140) (moderator19)
 
zenon
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۷ ۲۳:۳۴:۳۱
واستون متاسفم که روش زندگی رو این طوری میبینید
شما هنوز حق واقعی خودتون رو از زندگی نمیدانید
آیا این طور با سختی و بیچارگی زندگی کردن حق ایرانی است ؟ (595280) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۰-۱۹ ۰۹:۰۹:۵۷
شما که سه جا کار می کنی چطور درس می خونی ؟ لابد شاگرد اول هم هستی ؟ (597620) (moderator19)
 
بيكارزاده
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۹ ۱۳:۰۱:۵۸
مطمن" نيستم اين اقا خودش كار بيدا كرده باشه شايد تو سفرهاي استاني
خيلي داد زده ...!!! (598124) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۲۲ ۱۶:۵۶:۲۷
پسر عمرانی.من15سال سابقه اجرایی دارم هر پروژه عمرانی کار کردم 70درصد شهرها کار کردم.بچه جون درمقابل امثال من شمشه هم نیستی.سنت دورقمی شد حرف بزن ادعا کن.همین مسکن مهر با این قیمت بنیاد مسکن همین گرگان همین تورم منو شرکتمو زندگیمو باخاک یکسان کرده با سیاست غلط غرور وزور.کدوم عدالت علی(ع) که من با این سابقه اجرایی نابود بشم تا چند نفر صاحب خونه ای بشند تا آخر عمر هر ماه جلوی بانک گردن کج کنند باشه.این همه خرجم کردن مهندس اجرایی قوی بشم که نابودم کنن تاامورات اجرایی دست شما علف بچه بیفته ببینم چی میشه .راستی من فقط38سال سنمه بالای15 میلیارد پروژهای اجرایی تموم کردم تو امثال تو توی خواب هم نخواهی دید.با این همه تجربه له شدم.خوب گوی وبازی شما دولتیان.یا اباصالح بفریادمان برس... (603320) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۲۰:۱۲:۵۰
احسنت
چه خوبه که آدم فقط شانس و کلا فقط جلوی پای خودش رو نبینه!!!!!!!!!!!!!! (624227) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۰ ۰۰:۲۷:۲۷
خوبی؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (681449) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۰-۱۵ ۲۲:۰۱:۱۵
اینها عامل دشمن هستند که در پست و مقام قرار گرفته اند .
دارند ریشه انقلاب و اسلام را از پایه در ایران می زنند صد رحمت به دشمن که در روبرو با ما می جنگد چون با نقاب به طرف ما نیامده است.
آینان با خراب کردن اقتصاد کشور باعث ایجاد ناهنجاری های اجتماعی می شوند و باعث دوری مردم از دین می شوند این وضعیت خراب اجتماعی و افزایش خلافکاری ها و جرم ها و تجاوزها و کلاهبرداری ها و تبدیل شدن گفتن دروغ به عادات روزمره همه از اوضاع اقتصادی ناشی از عملکرد این آقایان است.

مردم زیر باز فشار اقتصادی دارند خرد می شوند حاج آقا می فرمایند که چرا اوضاع کشور را بحرانی جلوه می دهید! خوب است ایشان لباس روحانی هم بر تن می کنند! حاج آقا می دانی دروغ معصیت دارد و حرام است مخصوصا برای شما که روحانی هم هستید گناهش بیشتر هم است! (592224) (moderator7)
 
بوشهری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۵ ۱۸:۴۴:۵۹
جناب میرتاج الدینی
زیادناراحت نشو
باشه
همه چی آرومه من چقدرخوشبختم
برادربزرگواراگرآدرس میخواهی بیاآدرس بهت بدم
دربازاربوشهرقیمت کولرگازی 500هزارتومانی بعدازافزایش قیمت دلاربه 720هزارتومان رسید یعنی دریک روز220هزارتومان یک کیسه برنج 70هزارتومانی به 98هزارتومان رسید
حالاازشکایت آقای توکلی ونادران گله مندید
ماهمه شاکی هستیم (591980) (moderator7)
 
۱۳۹۰-۱۰-۱۷ ۰۲:۱۳:۲۷
تو این فصل تو بوشهر خرید و فروش کولر گازی کمه و همیشه فروشندگان برا سود بیشتر تو تابستون اینکارو میکنن اگه خواستی از نمایندگی بگیر الباقی اجناس رو هم که گفتی برا ممنوعیت جنس آوردن جاشو هاست ... (593666) (moderator19)
 
قشمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۸ ۲۰:۲۸:۲۴
آخه... کولر گازی توی زمستون گرون میشه؟؟؟؟تو میدونی دلار1800و درهم امارات 500 یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟/ (596935) (moderator19)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۲۰ ۱۱:۱۰:۴۳
از اون حرفا زدی ها!معمولا برعکس هستش و تو تابستون که مردم مجبورن بخرن گرونتر میکنن (599397) (moderator19)
 
نادره
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۵ ۱۸:۴۸:۲۴
خیلی ببخشید واقعا بعضی ها خیلی رو دارن
زدن بازار ارزو داغون کردن تازه میگن چرا اعتراض می کنین
از آقای توکلی می خواهم از طرف ملت توی دهن این مسئولان پررو بزنه
خیلی وقیحن بخدا (591985) (moderator7)
 
سینا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۵ ۱۸:۵۰:۲۰
آقا شما همینجوری خیز بردازین برا ایجاد شغل کافیه یوقت نپرین با سر میخورین زمین .
آقای معاون دیگه رئیس جمهور فرمودن ، وزیر کار هم فرمودن دولت مسئول اشتغال نیست .
این وضعیت هم که اصلا بحرانی نیست پس شما تشریف ببرین از تعطیلات لذت ببرین .
چرا هی جلسه میدارین و پیشنهاد میدین کو کسی که اجرا کنه ؟!! (591989) (moderator7)
 
دانشجو
United States
۱۳۹۰-۱۰-۱۵ ۱۸:۵۰:۵۱
دلار7تومانی 1357حالاشده 1800تومان
یک افغانی معادل 32تومان
بایدسکوت کرد وحتی خوشحال هم شد ؟؟؟وصداوسیماهم بیادمشکلات اقتصادی کشورایتالیا وآلمان نشان بده؟؟؟؟
وظیفه مجلس این هست که این مسئله پیگیری کنه
باباهمین افزایش ددلار چقدردانشجویان خارج کشوردرمضیقه وتنگناواقع شدند
اگرجنابعالی میگویید:د"حبّ الشّیء یعمی و یصمّ
من هم میگویم : قل الحق ولوکان مرا
حق رابگوهرچندتلخ باشد
کارتوکلی ونادران بجابود امامتاسفانه هیئت رییسه مجلسی بابی تفاوتی ازاین قضیه عبورخواهدکرد (591992) (moderator7)
 
آبدارچی سیاسی
۱۳۹۰-۱۰-۱۵ ۲۰:۳۳:۰۳
دلار رو در بالا توضح دادم تازه 7 تومن نبوده 904 تومن تحویل این دولت شده
اگر دانشجویی بالا بودن نرخ ارز به نفع یک کشور نیست (592120) (moderator19)
 
مقداد
۱۳۹۰-۱۰-۲۴ ۱۷:۳۸:۵۷
عزیم دلار 890 تومان بود که تحویل این دولت داده شد. به عبارتی تو دورهء 8 سالهء خاتمی دلار از 830 به 890 رسید. ( البته اونموقع دلار وضعش بحرانی نبود. اگه بود شاید دلار به 500 تومن می رسید نه از 900 به 1800...) (605004) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۵ ۱۹:۰۲:۱۴
البته از سایت الف انتشار حرفهای خودش تحت عنوان نظر بینندگان سابقه زیادی داره .. اما اینکه از کسی که می گفت تورم کشور بعد از هدفمندی 60 درصد میشه و حالا چون دلار رفته بالا باید ثابت کنه که حرفش درست بوده جز این انتظار نمی رفت .. جالبه که جناب توکلی اولش گفت من کاندیدای مجلس نیستم اما بعدش بر و بچه های قالیباف نامه دادن به مهر یعنی همون خبرگزاری پشت پرده جناب قالیباف که بگو آره دانشجوها و عدالتخواه ها تو رو می خوان آقا هم برگشتن .. این بازیهای دموده شده رو بذارین کنار.. مجلس تو هیچ جای دنیا حق دخالت در امور اجرایی رو نداره .. ضمن اینکه یه مجلس درست و درمون هم نداریم که نصفش آدم حسابی توش باشه که بدون سهمیه دکترا و فوق گرفته باشن.. زودتر لحافتون جمع کنین هرچند مجلس بعدی هم اگر بد تر از شما نباشن که خواهند بود بهتر از شما نمی شن (591997) (moderator7)
 
راضی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۵ ۲۲:۰۷:۰۰
مجلس توی کجای دنیا حق دخالت در امور اجرایی را ندارد؟ اصلا مفهوم این جمله چیست؟همین توکلی و مطهری و نادران هم نباشند که باید در این مجلس را گل گرفت؟

شما دولتی ها چرا اینقدر از صدای منتقد بیزارید و می خواهید هر مخالفی را خفه کنید؟ (592230) (moderator7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۵ ۲۳:۴۱:۵۴
چه ربطی داشت به مجلس؟ اگه امثال توکلی و نادران و مطهری نبودند که دولت حرف دلشو ( مجلس طویله ) از همون اول میزد. تورم به نظر شما 60 درصد نیست؟ وضع اقتصادی بد نیست؟ کیه که باور کنه امثال میرتاج الدینی خبر از درد مردم داره؟ به خدا هر کی باور کنه کمبود داره؟ من که تو یه شهر جنوبی زندگی میکنم تا حالا ندیدم فرماندار شهرمون به غیر از جلسات این ور و اون ور به خاطر دیدن مشکلات مردم بیاد تو شهر اونا که دیگه سردمداران دولت هستند جای خود داره. (592321) (moderator7)
 
۱۳۹۰-۱۰-۱۶ ۰۱:۰۳:۲۰
قیمت های دستوری و امنیتی رو بردارند تا تورم 60 درصدی رو ببینی!!!!
حالا اگه 60 درصد نباشه مطمئن باش بالای 40-30 درصده... (592399) (moderator7)
 
کاکتوس
۱۳۹۰-۱۰-۱۹ ۱۱:۱۷:۵۸
حالا اگر 30-40 درصد نباشه حتما 20 درصده (597888) (moderator19)
 
مقداد
۱۳۹۰-۱۰-۲۴ ۱۷:۴۰:۲۸
یعنی به نظر شما الان تورم 30 40 درصده؟؟ قیمت هارو باید با سال قبل مقایسه کنی نه ماه قبل... ) (605005) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۶ ۱۰:۳۹:۱۰
60 درصد کجا بود ساده وقتی بعد عید برنج شد کیلوی 9000 تومن میفهمی یه من ماست چقدر کره میده (592647) (moderator19)
 
کاکتوس
۱۳۹۰-۱۰-۱۹ ۱۱:۲۰:۴۰
جناب ..از کجا اینقدر دقیق قیمت برنج بعد از عید رو میدونی ؟!؟! (597891) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۰-۱۷ ۰۲:۱۵:۵۳
ایکاش الف آی پی نظر دهنده ها رو هم مینوشت نمیشه ولی اگه بشه چی میشه نه (593667) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۰-۱۵ ۱۹:۰۶:۱۳
مسکن مهر شما در بیابان چه دردی دوا می کنه ، هر روز گرانی و بی ثباتی این بحران نیست که رئیس جمهور می گوید نرخ ارز 900 تومان می ارزد اما در بازار 1700 تومان است ؟
آقای نادران این پست و مقام ها ماندگار نیست که برایش شب را روز جلوه می دهید (591999) (moderator7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۵ ۲۳:۳۶:۰۳
واقعا برای شما متاسفم. یکی هم پیدا می شه از طرز عمل وزیر اقتصاد گله می کنه، شما می گی روز رو شب جلوه می دهی!! واقعا همین طرز فکر امثال شماست که ایران را به این روز در آورده. راستی نکنه بابت این که دیروز بهت 45 تومن دادن دلخوشی ! (592317) (moderator7)
 
نادر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۶ ۰۹:۱۵:۴۷
با توجه به نظر انتقادی درباره مسکن مهر و دلار 1700، لابد منظور ایشان میر تاج الدینی بوده که اشتباهی نادران نوشته است. (592584) (moderator19)
 
کاکتوس
۱۳۹۰-۱۰-۱۹ ۱۱:۱۱:۵۲
حضور شما در شهر چه دردی را دوا کرده (597875) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۰-۱۵ ۱۹:۰۷:۵۲
از دو حالت خارج نیست: یا این آقایون در اجتماع حضور ندارند و با جمع بسته و محدودی سروکار دارند که آنها نیز فقط از خوبیها می گویند و یا اینکه عینکی نامرعی زده اند که مشکلات مردم را فیلتر می کند. (592001) (moderator7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۶ ۰۰:۰۷:۲۸
کسی نگفته همه چیز خوبه میگن فرا فکنی نکنین (592347) (moderator7)
 
بینوا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۶ ۰۹:۲۷:۱۷
حالا این تمایندگان دولت اند که به جای موافقت با برگزاری جلسه بررسی مشکلات ارزی کشور، با فرافکنی کردن ،دیگران را متهم به سیاه نمایی می کنند. (592591) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۰-۱۹ ۱۱:۲۴:۳۹
اتفاقا هیئت دولت و رئیس جمهور حداقل 3بار به هر استانی سفر کرده . منظورت از اجتماع کدوم اجتماعه (597894) (moderator19)
 
Netherlands
۱۳۹۰-۱۰-۱۵ ۱۹:۰۸:۳۳
بابا چه رویی داره این جناب میرتاج الدینی!!! مردم رو چی فرض کردن اینها!!! اگه جناب میرتاج الدینی خودش اجاره نشنین بود و با ماشین دولتی رفت و امد نمی کرد و شب ها سر گرسنه رو بالشت میذاشت میفهمید مردم دارن چی میکشن. (592002) (moderator7)
 
عباس
۱۳۹۰-۱۰-۱۵ ۱۹:۱۰:۳۰
آن را كه حساب پاك است از محاسبه چه باك است؟
آقاي ميرتاج‌الديني محترم! شما تصور كن كه مجلسي‌ها مي‌خوان اين جلسه رو تشكيل بدند كه آقايان توكلي و نادران را مفتضح كنند! شما كه خيالت راحته چرا ناراحت مي‌شي؟
راستي يه سؤال نسبتا جدي: شما الآن تو ايران زندگي مي‌كنيد؟ (592005) (moderator7)
 
mohammad
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۵ ۱۹:۱۱:۰۳
خب بیچاره راست میگه دیگه. اقای توکلی که میگفتند تورم بین 60تا 70 درصده پس کو .ما که ندیدم. یه بار شده که اقای توکلی بگه حرفهام اشتباه بوده. (592009) (moderator7)
 
ايراني
۱۳۹۰-۱۰-۱۵ ۲۲:۱۳:۲۷
آقاي ميرتاجالديني شما واقعا در بين مردم زندگي نميكنيد و اصلا اين طور بگم كه يا ايراني نيستيد يا خودتان را به آن راه زده ايد تا بحال ما در سفره خودمان نتايج اين پيشرفتها و صادرات و ايجاد شغل را نديده ايم بحث گراني ارز و اعتراض به كاركرد ضعيف تيم اقتصادي چه ربطي به انرژي هسته اي دارد . چرا فكر ميكنيد كه مردم هيچ چيز را نمي فهمند . شما چرا اينقدر زود فرمايشات امام راحل را كه خود را خدمتگزار مردم مي دانست فراموش كرده ايد . دولتي كه شما مدافع آن هستيد دولتي است كه در خيلي مواقع غير قانوني عمل كرده است مثل افزايش حقوق با نرخ تورم . كاري نكنيد كه ما احساس كنيم اين دلال بازاري ها و ... و گران شدن قيمت ارز كه آقايان به آن دامن زدند براي جبران بخشي از هزينه هاي انتخاباتي بوده است . شما چرا دكتر نادران و توكلي را به خاطر دفاع از حقوق مردم محكوم مي كنيد كه چرا تقاضاي جلسه كرده اند و... (592237) (moderator7)
 
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۶ ۰۱:۲۱:۴۳
من نمی دانم این دولتیها و احمدی نژاد پرستها چرا اینقدر کینه ای هستند و این توکلی و قالیباف چه هیزم تری به اینها فروختهاند که اینقدر از این دونفر بدشون میاد؟

اونچه مسلمه دوتا نماینده شجاع و فعال و موثر در مجلس باد یکی اش توکلی است. (592417) (moderator7)
 
Malaysia
۱۳۹۰-۱۰-۱۵ ۱۹:۲۶:۳۴
جناب اقای میر تاج الدینی لازم نیست جهت اوضاع پیچیده اقتصادی امروز ایران دکترها را دعوت کنید کافی است کارشناسان اقتصادی دولت درحد دوم -سوم دبیرستان کتاب اقتصاد رشته علوم انسانی را مطالعه کنند -قطعا متوجه چالشها خواهند شد (592027) (moderator7)
 
م ت
۱۳۹۰-۱۰-۱۵ ۱۹:۳۰:۱۲
آقای میر تاج الدین حال شما خوبه ایشالله؟ شما ایران زندگی می کنی؟ تو خیابون می آی بین مردم؟ بابا به پیر به پیغمبر پدر مردم دراومده. واقعا روت میشه این حرفا رو بزنی؟ تو رو خدا بس کنید. حالا مردم کاری نمی کنند شما دیگه با این حرفا اعصاب مردم رو بهم نریز. (592034) (moderator7)
 
کاکتوس
۱۳۹۰-۱۰-۱۹ ۱۱:۳۰:۰۴
م ت خودتو نماینده مردم ندون و از طرف اونا خط نشون نکش . مردم نظرشونو در انتخابات اتی مجلس نشون میدن. کمی صبر میبایدت (597905) (moderator19)
 
دانشجوی مسلمان مظلوم ایرانی
۱۳۹۰-۱۰-۱۵ ۱۹:۳۸:۰۱
اگر این پیام من رو نزارین و به دست آقایون توکلی و نادران ندین؛خدارو شاهد میگیرم که نفرینتون میکنم.چون یک دانشجوی نمازخون هستم سر نماز دعاتونم میکنم.
حرفم اینه:آقایان توکلی و نادران شما همیشه نایب مردم بودین و هستین و حتی با حمایتهای شدیدی که مجلس از دولت و وزرا میکنه؛اما از شما ملتمسانه خواهشمندیم که با این هرج و مرج اقتصادی مبارزه کنین و از وزرا بازخواست کنین و دوباره آقای حسینی و بهمنی رو استیضاح کنین.آخه چرا باید وضع اینقدر بد بشه.این چه وضع دلاره!!!؟؟؟ من تقریباً 3 سال ارمنستان دانشجو هستم ولی نرخ دلارشون بین 380 تا 390 درامه(فقط 10 درام نوسان)بوده و هست.ولی مال ما 900 تومان افزایش داشته.آخه چرا؟؟چرا؟؟ چرا با جوونای این مملکت اینکارو میکنن؟چرا جواب افرادی مثل همین آقا که جواب اعتراضتون رو داده نمیدین.من دانشجو هستم اینجا؛کمر خودم و خانوادم داره زیر بار این گرونی دلار میشکنه.آخه تا کی؟؟؟ من تو ذهنم چطور به خودم ثابت کنم که کشور خوب با آینده خوب داریم.تورو خدا تورو اون خدایی که میپرستین پیام من رو به دست آقایون توکلی و نادران برسونین. (592046) (moderator7)
 
داریوش
United States
۱۳۹۰-۱۰-۱۵ ۱۹:۴۵:۴۶
جناب میرتاج الدینی این همه حدیث وآیه راآوردی
ودکترتوکلی ونادران عتاب وعقاب کردی
پس به این حدیث رسول خداهم گوش بده:
نشانه غیرمومن سه چیزاست.
اذاحدث کذب
واذاوعد اخلف
واذااوتمن خان
_______________
هرگاه سخن میگوید دروغ میگوید

هرگاه وعده می دهد به وعده اش عمل نمیکند

هرگاه امانتی به دستش دادند خیانت میکند
////////
به نظرت اینهامصداق بارزیست که تطابق باچه کسانی ومسلکی دارد
من بسنده میکنم به نشانه سومی که رسول خدافرمود وازنشانه اول ودوم که نمونه های فراوانی دارد میگذرم
واذااوتمن خان: هرگاه مردم امانتی بهش سپردند خیانت میکند(3000سه هزارمیلیاردتومان)....................
والسلام علی من التبع الهدی (592051) (moderator7)
 
یک دانشجوی ارشد اقتصاد
۱۳۹۰-۱۰-۱۵ ۱۹:۴۸:۵۸
ببخشید 3 سوال از این مسئول محترم دولتی دارم:

شما از چه زمانی متوجه شدید که استعداد زیادی در مسایل اقتصادی دارید؟ چطور به این کشف نایل شدید و چطور اینقدر اعتماد به نفس پیداکرده اید که بدون اینکه درس اقتصاد خوانده باشید با دکتر نادران که دانشیار دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران هستند در مسایل اقتصادی مناظره کنید؟
(592054) (moderator7)
 
۱۳۹۰-۱۰-۱۶ ۱۳:۰۹:۵۰
اقای دانشجوی ارشد اقتصاد ما که میدونیم در دانشکده اقتصاد چی درس میدن و چی درس میخونن؟!!! (592851) (moderator19)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۶ ۲۳:۰۳:۴۶
چی شد؟
بهتون برخورد؟!
دوست داشتین دانشجوی ارشد بیاد و بگه از گرسنگی داره میمیره؟!
شما که حق ... بالاست ماشاللاه! (593506) (moderator19)
 
بیکار
۱۳۹۰-۱۰-۱۵ ۱۹:۴۹:۰۱
این نماینده ها مطمئن هستند فقط نرخ ارز مشکل داره بقیه اجناس وکالا ها چی !؟ (592057) (moderator19)
 
علی
۱۳۹۰-۱۰-۱۵ ۱۹:۴۹:۲۹
بسمه تعالی
اینجانب در سال 82 ازدواج ویک واحد آپارتمان 80 متری در منطقه غرب تهران با 5 میلیون تومان رهن و 20000 تومان ماهانه اجاره کردم و صاحبخانه سالانه 10 الی 20 هزار تومان اضافه می کرد . اما از سال 85 .. مبلغ اجاره 5 برابر و به ماهانه250 هزار تومان افزایش و در سالجاری نیز به حدود یک میلیون تومان رسیده است . این در حالی است که حقوق اینجانب حداکثر 150 درصد افزایش پیدا کرده و به 600 هزار تومان رسیده است . البته در تمام موارد و کالا ها و خدمات نیز وضعیت به همین منوال می باشد . راستی جالب است که بدانید طی چند روز اخیر فروشندگان لپ تاب به قیمت دلار آن را می فروشند. (592058) (moderator19)
 
Netherlands
۱۳۹۰-۱۰-۱۶ ۱۴:۵۵:۴۰
ای بابا! خب برو خونه اون دوست دانشجو گرگانی مون رو اجاره کن. ارزون حساب میکنه ها. (593006) (moderator19)
 
عباس
۱۳۹۰-۱۰-۱۵ ۲۰:۲۴:۱۴
جناب توکلی ایکاش جدی تر در این قضیه وارد می شدید ... (592107) (moderator19)
 
آبدارچی سیاسی
۱۳۹۰-۱۰-۱۵ ۲۰:۳۱:۴۳
دانشجو بیا داخل چرا دیار غربت .. ؟ (592117) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۶ ۱۵:۳۶:۲۷
اینجانب دانشجوی دکتری زبان و ادبیات انگلیسی در خارج هستم. تحصیلات بنده تقریبا رایگان است.لطف کنید به من بگویید کجای ایران و چه دانشگاهی درداخل در مقطع دکتری رشته زبان و ادبیات انگلیسی دانشجو رایگان میگیرد که بنده به میهن عزیزم برگردم.. من هم از دیار غربت خسته شده ام. میشه سفارش من را بکنید... (593058) (moderator7)
 
محمد م
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۵ ۲۱:۵۰:۲۹
وقتی چاپلوسی این اطرافیان احمدی نژاد را می بینم واقعا مورمورم میشه.
این آقا بجز تملق گفتن کار دیگه ای هم بلده؟ (592212) (moderator7)
 
کاکتوس
۱۳۹۰-۱۰-۱۹ ۱۱:۴۳:۰۶
جناب محمد م شما که چاپلوسی نمیکنید؟ (597930) (moderator19)
 
United States
۱۳۹۰-۱۰-۱۵ ۲۱:۵۴:۱۶
اوضاع این آقا معاون خوبه خیال میکنه مردم در رفاه هستن ؟ (592214) (moderator7)
 
۱۳۹۰-۱۰-۱۷ ۲۳:۳۵:۰۳
از قدیم هم گفته اند سواره از پیاده خبر نداره (595281) (moderator19)
 
یک شهروند
United Kingdom
۱۳۹۰-۱۰-۱۵ ۲۲:۱۸:۵۹
ایشون ادعا میکنند که دولت برای کنترل ارز برنامه های مختلفی دارد، امیدوارم بقیه برنامه هایشان مثل برنامه های فعلی بانک ملی نباشد! برنامه ای که باعث شد فقط در طول یک روز 200 میلیون دلار ارز دولتی به عده ای رانتخوار داده شود. یعنی با احتساب اختلاف 500 تومانی دلار دولتی و آزاد، بانک مرکزی فقط در یک روز 100 میلیارد تومان به جیب عده ای رانتخوار تزریق کرد!!! ایکاش دولت و بانک مرکزی اعلام میکرد، این پول به چه کسانی داده شده است. امیدوارم این افراد مقامات دولتی و مدیران بانک مرکزی و سایر بانکهای دولتی نباشند! (592240) (moderator7)
 
۱۳۹۰-۱۰-۱۵ ۲۲:۲۶:۵۳
رو روبرم واقعا بابا دلار شد 1600تومان تورم 60درصدی در راه است اون وقت میگن اوضاع اقتصادی رو چرا بحرانی جلوه میدین واقعا که رو روبرم (592246) (moderator7)
 
حسین زاده
United States
۱۳۹۰-۱۰-۱۵ ۲۲:۳۰:۵۰
با سلام من امروز رفتم بازار کالای خانگی بخرم اسم نمی برم . فروشگاه که نماینده یکی از این محصولات معروف بود . گفت فعلا این کالا را شرکت نمی فروشد و منتظر تثبیت نرخ ارز هستند اگر ارز به همین منوال باشد کالاها را گران خواهند کرد و سپس به بازار عرضه می کنند . رفتم نمایشگاه خودرو دیدم یک خودرویی شب قبل قیمت زده بود صد میلیون تومان ولی امشب قیمت آنرا برداشته . جویا شدم گفت با نرخ جدید ارز این ماشین سی میلیون تومان باید گرانتر فروخته شود . فعلا صبر می کنیم ببینیم چه میشود . خدا عاقبت همه ما را بخیر کند (592253) (moderator7)
 
Netherlands
۱۳۹۰-۱۰-۱۶ ۱۴:۵۷:۰۸
جناب حسین زاده، شما چطور رفتی یک فروشگاه لوازم خانگی تو ایران؟ در حالیکه پرچم کشوری که پیامت رو گذاشتی داد میزنه که تو ایران نبودی؟ (593007) (moderator19)
 
سروش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۶ ۱۵:۰۰:۲۹
شما که آمریکایی از کجا اینا رو نوشتی؟ (593011) (moderator19)
 
امیر
۱۳۹۰-۱۰-۱۸ ۰۳:۱۱:۱۴
اقایان تا به حال اسم وی پی ان به گوشتون خورده؟ (595450) (moderator19)
 
United Kingdom
۱۳۹۰-۱۰-۱۵ ۲۲:۳۶:۲۹
بابا خدایش فکر کنی راست میگه دیگه مگه چه اتفاقی افتاده اینقدر جنجال میکنید فوق فوقش ارزش ریال تو این دو هفته همش چهل درصد افت کرده و فوق فوقش سی درصد تورم زیاد شده همچین شلوغش میکنید که انگار اتفاق مهمی افتاده حالا کو تا مردم به گدایی بیافتند تازه خدایش رو بگم حقمونه دیگه خوب فکر کنید خلایق هر چه لایق (592258) (moderator7)
 
الله آدامی
United States
۱۳۹۰-۱۰-۱۵ ۲۲:۴۲:۰۰
آقایان توکلی ونادران شما به چه دلیل وضعیت اقتصادی را بحرانی میدانید. مومنین خدا آخر بایدکمی انصاف داشته باشید مگر تورم بالای 25درصد وافزایش شصت درصدی دلار ونود درصدی طلا وتحریم های بانکهای ایران بویژه بانک مرکزی ونفت و...بحران اقتصادی است؟ بنده فکر میکنم به نظر دولت مردان بحران اقتصادی زمانی است که مردم مملکت ثروتمند ایران بیش ازنود درصدشان به دریوزگی افتاده وروزانه عده کثیری براثرگرسنگی بمیرند آنوقت است که شاید اسمش رابحران اقتصادی نامید آنهم درگوشی بین خواص حکومت تا دشمنان بخصوص استکبار جهانی سوء استفاده نکنند. یا کرام الکاتبین!! (592264) (moderator7)
 
United Kingdom
۱۳۹۰-۱۰-۱۵ ۲۲:۵۹:۵۴
این آقای معاون میگوید تورم با اجرای قانون حذف یارانه ها فقط 20 درصد بوده که تازه 12 درصد آن به خاطر چیزهای دیگر بوده و فقط 8 درصد آن به خاطر حذف یارانهه ها بوده است!!!! اگر همین قیمت ارز را در نظر بگیریم در یکسال قبل در روز 28 آذر 1389 که طرح احمدی نژاد شروع طرح هدف مندی یارانه ها را اعلام کرد، قیمت یک دلار آمریکا برابر با 1068 تومان بود، اما قیمت امروز آن 1600 تومان است، یعنی در عرض یک سال حدود 50 درصد رشد داشته است. تازه دلار نسبت به ارزهای دیگر رشد کمتری داشته. مثلا 100 ین ژاپن از 1265 تومان در تاریخ فوق به 2150 تومان رسیده است یعنی 70 درصد افزایش. وضعیت طلا تازه بدتر است، چون در طول این یکسال قیمت سکه از 346 هزار تومان به 617 تومان رسیده است یعنی حدود 80 درصد افزایش! این یعنی اینکه درآمد مردم در طول این یک سال باید باید حدود 60 تا 80 درصد افزایش می یافت! آقای معاون خودتان جواب دهید چقدر حقوق کارمندان ایرانی در این یک سال بالا رفته است؟ (592278) (moderator7)
 
مهدی
۱۳۹۰-۱۰-۱۵ ۲۳:۰۱:۳۸
بهتر بود اینجوری میگفت:توکلی عامل اسراییل امریکا و اسراییل است (592279) (moderator7)
 
۱۳۹۰-۱۰-۱۵ ۲۳:۱۹:۴۲
من در تهران صددرصد حقوقم رو به خدا کرایه خونه می دم یه خونه 40 متری تو اسکندری جنوبی 550 هزار تومن واقعا گاهی اوقات با خودم فکر می کنم مردن بهتر از این زندگی است .در حالی که بقیه مردم ازت توقع دارن که یه معلمی باید شاد و سرحال سرکلاس بری و وجاهت ظاهریت رو هم حفط کنی یه راحل به من بدید ممنون (592296) (moderator7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۵ ۲۳:۳۳:۳۳
من نمی دونم دیگه باید چطور بشه که وضع را بحرانی بدانند. در کشورهای پیشرفته و در حال توسعه اگر نرخ پولشان نسبت به دلار 2 تا 5 درصد بالا بره همه بسیج می شند که ببینند مشکل چیه! حالا اینجا در عرض 6 ماه 70 درصد گران شده می گن چیزی نیست. جالبه دوست عزیز گرگانی چون قراره یه خونه بخره (با یارانه هاش) طرفداری می کنه. حق را بگید. (592310) (moderator7)
 
Russian Federation
۱۳۹۰-۱۰-۱۵ ۲۳:۳۷:۲۷
عزیزی میگه مسکن مهر در بیابان چه فایده دارد ما در اهواز زندگی میکنیم وسط شهر منطقه متوسط شهر از بوی گند زباله گاه به ستوه میاییم اتوبوسها انقدر کثیف است که بقولی لجن را با عمد بهشان مالیده اند بطور طبیعی انقدر کثیف نمیشود چیزی از اینکه برا یپارک ماشین دو ساعت بگردی اخر سر هم پلیس هر کجا باشی جریمه میکند اهواز نبودیم با ماشین به مسافرت رفته بودیم قبض جریمه برایمان صادر شده برای تاریخی که مسافرت بودیم به کی شکایت کنیم کی گوش مید ه کی ترتیب اثر میده اخر اینمملکت که درش یک توالت عمومی درست و حسابی نیست باید کنار خیابان قضای حاجت کنی مانده غنی سازی اورانیوم که مملکت کامل شود مثل گندابی که لوستر های طلا بهش اویزان کنند (592318) (moderator7)
 
یاسر
۱۳۹۰-۱۰-۱۵ ۲۳:۴۴:۰۲
بهتره اقایان دولتی سری به بازارهای کشور بزنند ببینم رکود حاکم بر بازار را نشان
رونق اقتصاد میدانند یا رکود (592324) (moderator7)
 
احمد
۱۳۹۰-۱۰-۱۵ ۲۳:۴۵:۱۸
آقای توکلی عزیز اسم شما، مطهری و نادران عزیز در تاریخ ثبت شد، در این مجلس زمین گیر شما سربلند بیرون آمدید ، درود ما مردم خم شده زیر گرانی و تورم بر شما، من و برادرم دو لیسانس هستیم که هر دو بیکار هستیم، حتی حاضر هستیم در اضای ماهی زیر 400 هزار تومان بدون بیمه هم کار کنیم اما نیست، واقعا جای دفاع از این دولت مانده است؟ (592326) (moderator7)
 
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۵ ۲۳:۵۲:۲۲
من فکر می کنم که اگر بدون حب و بغض نظر بدهیم من و تو می شویم ما ودر چنین فضا و شرایطی همه ی مشکلات قابل حل وتحمل خواهد بود .اما در خصوص یارانه ها باید گفت بی تردید اگر کمک به بر قراری عدالت اجتماعی می کند که درست است اما تز ریق پول و افزایش نقدینگی را هم به دنبال دارد.که تبعات خود را دارد.پس عزیزان من بجای اینکه انرژی خود را صرف نفی و تخریب یکدیگر کنیم بهتر نیست ان را مصروف همدلی وحل مشکلات مردم نجیب ومومن کشورمان کنیم.امروز متا سفانه همه سعی میکنیم نقاط ضعف و بدی های یکدیگر را پیدا کرده ونشان دهیم و این مسله قابل دفاع نیست ودر دین ما هم بشدت نفی شده است واین اتفاق بدی است که در کشور رواج پیدا کرده وباید فکری کرد وگرنه هزینه های سنگینی باید بابت آن پرداخت کنیم. (592334) (moderator7)
 
بینوا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۶ ۰۹:۲۴:۱۹
حمید آقا! توکلی و نادران هم همین را گفتند که انرژی خود را صرف جلسه بررسی و حل مشکلات ایجاد شده برای مردم در اثر بالا رفتن وحشتناک قیمت ارز کنیم که اینگونه مورد تندی و عتاب میرتاج الدینی قرار گرفتند که این حرفها چیه، مملکت گل و بلبل شده است!! (592588) (moderator7)
 
Gafar
United States
۱۳۹۰-۱۰-۱۵ ۲۳:۵۲:۲۳
با سلام دوست عزيز
من كه تورمي تو ايران نديدم بگذاريد رئيس جمهور به كارش آدامه بده سرخورده مي شه ميره قهر   (592335) (moderator7)
 
ابر اهیم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۶ ۰۰:۰۰:۵۷
مثل اینکه آقای تاج الد ینی ازاوضاع جامعه بی خبرندومعیار خودرااز آمارهای دولت در می اورندویااینکه به خاطرحفظ موقعیت خویش نمی حواهندواقعیتهار اببینند (592340) (moderator7)
 
رضا
۱۳۹۰-۱۰-۱۶ ۰۰:۲۶:۲۲
جناب تاج اليني
انچنان با افتخار ميگه اصل44 كه يادش رفته افتضاح3000ميلياردي از واگذاري دستوري فولاد خوزستان توسط همين دولت بوده و تنها وجود اشكالات كوچك نيست . بعد آقاي محترم دلار1080 بودجه را با يك حساب سر انگشتي تا1600 حساب كن ببين توكلي تورم60درصدي را دروغ گفته يا راست (592365) (moderator7)
 
۱۳۹۰-۱۰-۱۷ ۲۳:۴۸:۱۶
واقعاً که این حاتم بخشی ها .. در تضاد کامل با سیاستهای اصل 44 بوده است (595307) (moderator19)
 
ا-محمودی
۱۳۹۰-۱۰-۱۶ ۰۱:۱۱:۴۷
بنام خدا
سلام
باز هم طلب کاری عده ای که تافته جدا بافته از جامعه شده اند
به احتمال زیاد هیچ نرخی در محل زندگی این آقا اتفاق نیفتاده و قیمت ارز با کاهش همراه بوده!
این آقا به شهرک صنعتی چهار دانگه نیامده که بابت خرید دستکش 700 تو مانی 1200 تومان بپردازد!
این آقا به خابان فردوسی نرفته که قیمت ارز را با یکماه ونیم گذشته مقایسه کند
این آقا زندانی مهریه نیست که بداند افزایش قیمت سکه چه بلائی سر آن زندانی نیاورده!
این آقا مجبور به خرید لوازم خانگی برای جهیزیه و کارهای دیگر نیست که بداند چه سر آبروی مردم می آید!
این آقا سوار ماشین شخصی نمیشود و در صف بنزین 700 تومانی ساعت ها در صف نمیماند!
بله در محل ایشان هیچ مشکلی وجود ندارد که بخواهد از آن اطلاع داشته باشد و به ظلم پنهان در جامعه !!! اقرار کند (592404) (moderator7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۶ ۰۲:۳۳:۲۲
سلام امروز رفتم یه ساعت سیکو از نمایندگیش بخرم میگفت قراره تا 2 روز دیگه قیمتا 40 درصد بیشتر بشه این فقط یه نمونه کوچکه ... هر انتقادی هم میکنی دمیگن سیاه نمایی دارید میکنید دیگه واقعا موندیم چه کار کنیم ... (592460) (moderator19)
 
علی
United States
۱۳۹۰-۱۰-۱۶ ۰۵:۱۱:۵۹
ما یه شهرک کارگاهی نزدیک شهرمون هست تو دوسال گذشته نصفشون تعطیل کردند.حالا نمیدونم اونچه دیدیم رو باور کنیم یا این جمله ایشون که میگه افتتاح کارخانه جات و . . . (گیریم حالا ما مردم نفهمیدیم پس فردا نمیخواهید به خدا جواب بدید) (592511) (moderator19)
 
محمد
۱۳۹۰-۱۰-۱۶ ۰۹:۳۷:۱۲
میشه ادم سه جا کار کنه بعد رشته عمران هم بخونه؟ (592596) (moderator19)
 
کوزت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۶ ۱۱:۵۳:۲۱
هنوز سربازی نرفته و فارغ التحصیل نشده، آنچنان حقوق بالایی اونم از سه جا بگیره که هم شهریه دانشگاه آزاد بده و هم بتونه خونه بخره!!... (592722) (moderator19)
 
مصطفی
۱۳۹۰-۱۰-۱۶ ۱۲:۴۵:۰۰
اره عزیز دل میشه چرا نشه تازه سه تا کار که هیچ سی تار کار هم میشه ولی تازه ریاست میراث فرهنگی و استاندارد رو هم میتونه در کنارش داشته باشه (592790) (moderator19)
 
ایرج
۱۳۹۰-۱۰-۱۶ ۱۰:۴۲:۵۲
اگه همین اعتراضات نسبت به وضعیت اقتصادی کشور نبود معلوم نبود الان وضعیت اقتصاد چه قدر تاسف آور بود (592652) (moderator19)
 
United States
۱۳۹۰-۱۰-۱۶ ۱۱:۳۵:۰۸
واقعا وقتی این نامه رو خواندم از تعجب شاخ درآوردم!!! یاد خاطره ای از سعید الصحاف سخنگوی صدام افتادم . در حالیکه تانکهای آمریکایی در میدان اصلی بغداد بودند ایشان در گفتگو با تلویزیون الجزیره در پشت بام ساختمان مشرف به همین میدان میگفت ، نیروهای آمریکایی هنوز به بندر امالقصر هم نرسیده اند!! واقعا اگر ایشان این موفقیتهای مشعشع اقتصادی را با باور میگویند ، و نه از جنبه تبلیغاتی ، باید بیش از وضع اقتصادی کشور از چیزهایی خیلی بدتری نگران بود !!! خدا به داد ما برسد. (592697) (moderator7)
 
baran
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۶ ۱۱:۳۹:۵۰
اقای میرتاج الدینی چند واحد اقتصاد پاس کردی! (592701) (moderator7)
 
رضا
۱۳۹۰-۱۰-۱۶ ۱۱:۴۵:۵۱
والله اینجورنیست که مسئولین میگن بایدتواین چندروز آقای میرتاج الدینی میرفت توبازار تا بفهمه چه افتضاحیه اجناس 30تا40درصدرفته روشون. (592711) (moderator7)
 
سعید
۱۳۹۰-۱۰-۱۶ ۱۴:۰۲:۳۸
با سلام
اینجانب لیسانس ادبیات فارسی دارم وام اشتغال چهار ملیونی گرفتم ناسلامتی شغل محسوب میشه وجزو وعد ه های دو میلیون نیمی اشتغال محسوب میشه چون اسم من هم تو سایت اداره کار ثبت شده تو استان ما که استان محرومی هست حدود 20هزار نفر وام اشتغال تا سقف ده ملیونی گرفته اند که سهم از این اشتغال وعده داده شد ست آقای میر تاج الدینی این است اشتغالتون؟؟؟... (592930) (moderator19)
 
سید ازگرگان
۱۳۹۰-۱۰-۱۶ ۱۵:۰۰:۰۶
من با درست یانادرست بودن حرفهای اینرجوان مهندس کار ندارم فقط میگم البته امکان داره یکنفر هم پیدا بشه ودراقتصاد وزندگیش موفق شده باشه ولی بایک گل بهار نمیشه (593010) (moderator19)
 
مرتضی اشرفی
United States
۱۳۹۰-۱۰-۱۶ ۱۵:۳۵:۳۴
گنگره سالانه رویان در گزارشی که ارائه داد(روز14 دی 90) بیش از هفتادوپنج درصد کسانی که مراجعه کرده اند برای اجاره رحم دلیل خود را نیاز مالی( رهن و اجاره خانه بدهی و...) اعلام کرده اند . حالا شما خودتان را الگوی جهان بدانید.(الف جان شما سانسور بفرمایید . خواهر و مادر تو که نیست بدونی چه خبره) (593057) (moderator7)
 
۱۳۹۰-۱۰-۱۹ ۱۳:۴۱:۲۹
جناب مرتضی اشرفی : اولا این مسئله با شرایط مختص به خود اشکال شرعی ندارد . ضمنا 75% اون کسان چندنفرند که شدند پیراهن عثمان. (598236) (moderator19)
 
احمد
United States
۱۳۹۰-۱۰-۱۶ ۱۵:۵۹:۰۵
من یک معلول جسمی حرکتی هستم، متاسفانه دولت سال به سال خدمات خود را از سازمان بهزیستی کم میکند، در چهار سال اول کمک های متوسطی به ما میشد مثل سوخت، کمک به مراکز توانبخشی ، بیمه و...

متاسفانه من با لیسانس بیکار هستم، ناچار به استفاده از فیزیوتراپی هستم که بسیار گران است و توان پرداخت ندارم،
متاسفانه تورم در استفاده از وسایل پزشکی بسیار زیاد است و از توان ما خارج شده است، (593075) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۰-۱۶ ۱۷:۴۶:۲۳
سید جان چرا می خواهی کارهای دولت را توجیح کنی هرچند که انجام وظیفه مینمائید به دلیل انکه شما درلباس روحانیت هستید انتظار داریما مشکلات مردم را بیشتر لمس نمائید (593157) (moderator19)
 
برديا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۷ ۰۷:۳۲:۲۵
`پيشنهاد ميدهم اين بند ه خدا را بعنوان وزير كار در دولت معرفي كنند تا انشاا.. مشكل بيكاري مردم حل بشود واين همه نبوغ در گرگان زايل وباطل نشود الحمدالاه تغيير وزير در اين دولت راحت اسان است ومشكلي ندارد وهمه ميتوانند در كابينه افتخار خدمت پيدا كنند` (593716) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۰-۱۷ ۰۸:۳۶:۳۸
اقا جان من گرگانیم و بگم گرگان از این خبرها که آقای مهندس سه کاره میگه نیست.ضمناً ایشون اصلیتشش مشهدیه.چرا هی میگین گرگانی؟؟! (593780) (moderator19)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۷ ۱۱:۴۱:۱۴
دوست عزیز با کار درست کردن آدم به جایی نمیرسه یاباید به انسان ارث رسیده باشد یا اینکه از راه غیرمشروع درقالب توجیه کردن ومشروع جلوه دادن به جایی برسی یا اینکه دستت به رانتخواران وصل باشه آقای پرمدعا ما23ساله سالم کار کردیم به جایی نرسیدیم البته تن سالم دارم خدا را شکر میکنم ما نباید منکر واقعییتها باشیم گرانی هست خدا به مردم رحم کند انشاالله (594084) (moderator19)
 
...
۱۳۹۰-۱۰-۱۸ ۰۰:۱۷:۳۲
اقایان توکلی ونادران .. لا اقل حرف دل ما رامیزنند چراباید مملکتو بحرانی نشون بدن . چیزی که عیانست چه حاجت به بیانست بجز هزینه های خورد وخوراک ومسکن خدانکنه مریض و بستری بشیم . درشهرستان سی سی یو در بیمارستانهای دولتی جای خالی نداشت قبلا هم اعلام کرده بودند که تامین اجتماعی همه هزینه های مراقبتهای ویزه را میپردازد در سه ماه گذشته سه بار در بیمارستان بستری شده ام که در هرکدامشان یک مدرک شناسایی و ضامن وثیقه گذاشته ایم تا بتوانیم با رضایت شخصی مرخص شوم که هیچکدامشان را که جمعا سه میلیون تومان میشود نتوانسته ام ببردازم ...الف جان نام ونام خانوادگیم را منتشر نفرمایید ممنون (595351) (moderator19)
 
امید
۱۳۹۰-۱۰-۱۹ ۰۸:۴۴:۵۷
علی

من گرگانیم در گرگان این طوری هم که شما مگویید نیست . تا به حال پیرزنی که کنار خیابان نشسته یا دخترکان که درچهاراهها منتظر یک 100تومانی کمک تو هستند را دیده ای .... اینها حقیقت دارد... (597575) (moderator19)
 
تقي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۹ ۱۸:۱۹:۰۳
آقاي توكلي سعي كن حرفي بزن كه اثر منفي برجامعه نداشته باشد. اين الفباي سياستمداري است. اگر دغدغه اي داريد با يك تلفن به برادر و همكار مسئول مسلمان خودت بگو. اگر گوش نداد به بالاتر منتقل كن. (598655) (moderator19)
 
ع ف
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۲۱ ۰۷:۳۷:۱۲
با تشکر از متن و نظرات چنین برداشت می شود که هرکس می خواهد حرف خود را به کرسی بنشاند خداوکیلی مقداری هم منصفانه فکر کنیم و استفاده از تجارب دیگران هم که ضرر ندارد سی و دو سه سال از این انقلاب گذشته و تجارب خوبی هم درست شده است و نماینده مجلس هم وظیفه ای دارد که اگر انجام ندهد در پیشگاه این ملت مسؤول است و اگر بگیم چرا چنین می گویید مثل اینه که بگوییم چرا آب تر است و خیلی بدیهی است که برخی مطالب در مجلس مطرح گردد لذا بیاییم مقداری هم فکر کنیم و مشورت کنیم و سپس عمل نماییم. (600786) (moderator19)
 
شیرعلی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۲۱ ۲۲:۰۷:۵۰
شما را به خون شهدا قسم به جای انتقاد مغرضانه پیشنهاد منصفانه ارائه دهید از خدا بترسید (602331) (moderator19)
 
عبدی
۱۳۹۰-۱۰-۲۲ ۲۱:۰۹:۴۷
اقای میرتاجدینی وامثالهم نفسان از جای گرم بیرون می آید؛ایا فرزند بیکار دارند
آیا طعم اجاره نشینی را کشیده اند؛ایا حاضرند فیش حقوقی اشان با با یک کارمند تعویض کنند؟
تورم بیداد می کند سرتان را از برف بیرون اورید (603496) (moderator22)
 
aref
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۲۳ ۱۲:۴۲:۴۳
با سلام د.ستان عزیز-اگر به مطالب دیگر سایت الف مراجعه کنید میبینید این آقای گرگانی و یا مشهدی بدین شگلی که میبینید افکار را از موضوع اصلی قابل اظهار نظر به سمت دیگری سوق داده و تاکنون موفق هم بوده پس خواهش می کنم بدون التفات به حضور کامنت این آقای از معلوم الحال ، اصل اخبار را به صورت عادی و واقع بینانه مورد نقد قرار دهید.با تشکر (603969) (moderator22)
 
Canada
۱۳۹۰-۱۰-۳۰ ۰۴:۲۵:۵۷
ما باید بتوانیم قدرت نظام اسلامی را در زمینه ی حل مشگلات اقتصادی به همه دنیا نشان دهیم.الگورا بر سر دست بگیریم تا ملتها بتوانند ببینند که یک ملت در سایه ی اسلام وبا تعالیم اسلام چگونه میتواند پیشرفت کند." عظما" (614575) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۵-۲۲ ۱۳:۴۵:۰۱
وضعیت معیشتی مردم روز به روز بد و بدتر میشه اونوقت اینها باچه رویی ا بهبود فضای اقتصاد صحبت می کنن. با وقاحت تمام مردم را چی فرض کردن !!!! (3113419) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.