توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 504072
رکوردشکنی ترامپ در عزل و نصب ها
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۱
دولت دونالد ترامپ برای ایجاد هماهنگی و پی گرفتن سیاستی یکنواخت در عمر 7 ماهه خود بیش از هر دولت آمریکایی دیگری به عزل و نصب افراد اقدام کرده است.
به گزارش ایرنا، از ابتدای روی کار آمدن دونالد ترامپ به ریاست جمهوری آمریکا، تا کنون بیش از 14 نفر از اعضای کابینه یا زیر دستان وی از کار برکنار شده یا کناره گرفتند.

به بهانه قطع همکاری استیو بنن رئیس پیشین تارنمای ملی گرای بریتبارت، رئیس ستاد انتخاباتی ترامپ و استراتژیست کاخ سفید، ایرنا نگاهی می اندازد به افرادی که پیشتر از حلقه همکاران کاخ سفید خارج شدند:

1- مایکل فلین (مشاور امنیت ملی ترامپ)
2- پریت بهارا (دادستان منطقه جنوبی نیویورک)
3- درک هاروی (مشاور ارشد امور خاورمیانه در شورای امنیت ملی آمریکا)
4- کتی والش (معاون ستاد کارکنان کاخ سفید)
5- جیمز کومی (رئیس پلیس فدرال آمریکا)
6- رینس پریبوس (رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید)
7- مایکل دابکه (مدیر ارتباطات کاخ سفید)
8- والتر شاب (رئیس اداره امور اخلاقی دولت)
9- آنتونی اسکاراموچی (مدیر ارتباطات کاخ سفید)
10- شان اسپایسر (دبیر مطبوعاتی کاخ سفید)
11- مایکل شورت (دستیار مطبوعاتی کاخ سفید)
12- سلی ییتس (دادستان کل موقت منصوب اوباما)
13- ازرا کوهن واتنیک (مدیر ارشد اطلاعات شورای امنیت ملی)
14- ریچ هیگینز (رییس دفتر برنامه ‌ریزی استراتژیک کاخ سفید)

به نظر می رسد که ناهماهنگی ترامپ و زیردستان وی دلیل اصلی بیشتر این عزل و نصب ها باشد. از طرف دیگر برخی از برکنارشدگان به دلیل مسائل حاشیه ای توبیخ شدند و برخی نیز از قربانبان تصفیه کاخ سفید و شورای امنیت ملی هستند. این افراد از وابستگان مقام های پیشین (فلین و پریبوس) بودند که با آمدن افراد جدید (هربرت مک مستر و جان کلی) و اعمال سیاست های تازه با آنان قطع همکاری شد.

علاوه بر این تغییرات، ترامپ در گرماگرم انتقادهای پس از حوادث شارلوتزویل و پس از مواجه شدن با استعفای اعتراضی برخی از اعضای شوراهای مشورتی دولت خود، در اقدامی پیشدستانه شورای مشورتی صنعتی و انجمن راهبرد و سیاست را منحل کرد. اعضای کمیته هنر و علوم انسانی ریاست جمهوری نیز استعفای خود را به صورت دسته جمعی اعلام کرده اند.

منابع آمریکایی از سوی دیگر خبر داده اند که گویا ترامپ قصد دارد کمیته مشورتی برای ارزیابی ملی پایداری آب و هوایی را نیز منحل کرده و جان کلی نیز در نظر دارد سباستین گورکا مشاور سیاست های ضد تروریستی و از نزدیکان بنن را برکنار کند.
 
کلمات کلیدی : ترامپ، کاخ سفید، استیو بنون، شان اسپایسر، جیمز کومی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.