توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 502134
درخواست مردوخ از ترامپ برای اخراج استراتژیست کاخ سفید
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۴
یک روزنامه آمریکایی گزارش کرد که رئیس و صاحب شرکت رسانه‌ای صهیونیستی نیوزاینترنشنال اخیراً در ضیافت شام کاخ سفید، از رئیس‌جمهور آمریکا خواسته تا استراتژیست ارشد خود را اخراج کند.

به گزارش فارس، «روپرت مردوخ» رئیس و صاحب شرکت رسانه‌ای صهیونیستی نیوز اینترنشنال اخیراً از «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا خواسته است تا «استیو بانون» استراتژیست ارشدش که یک فرد راست افراطی است را اخراج کند.

روزنامه آمریکایی «نیویورک‌تایمز» گزارش کرد که مردوخ این درخواست را در حین ضیافت شام کاخ سفید و قبل از آنکه ترامپ روز 4 آگوست عازم تعطیلات به سوی نیوجرسی شود، مطرح کرده است.

بنا به گزارش رویترز، زمانبندی مطرح شدن چنین درخواستی به مفهوم آن است که این درخواست قبل از خشونت‌های اخیر شهر «شارلوتسویل» ایالت ویرجینیا که به کشته شدن یک نفر و زخمی شدن 19 نفر دیگر منجر شد، مطرح شده است.

منتقدان بانون، وی را یکی از طرفداران برتری نژاد سفیدپوستان خطاب می‌کنند. نیویورک‌تایمز به نقل از برخی منابع آگاه گزارش  کرد که در ضیافت شام کاخ سفید، «جرد کوشنر» داماد ترامپ که یکی از نزدیکترین مشاورانش نیز به حساب می‌آید و همچنین «جان کلی» رئیس جدید ستاد کارکنان کاخ سفید نیز حضور داشته است.

این گزارش ادامه می‌دهد که ترامپ برخورد محکمی با توصیه مردوخ نکرد و درباره بانون ابراز ناامیدی کرد. شبکه «سی بی اس نیوز» نیز گزارش کرد بعد از آنکه ترامپ حاضر نشد خیلی فوری علیه طرفداران برتری نژاد سفیدپوستان بعد از خشونت‌های ویرجینیا سخنی بگوید، موقعیت شغلی بانون نیز در معرض خطر قرار گرفته است.

شبکه سی بی اس به نقل از یک منبع آگاه گزارش کرده است که بانون احتمالاً تا پایان هفته از سمت خود کناره‌گیری می‌کند. بانون که رئیس سابق سایت محافظه‌کار «بریت بارت نیوز» است، به عنوان هسته یکی از چندین مراکز  قدرت در کاخ سفید که اوضاع هرج و مرجی دارد، توصیف می‌شود.

نیویورک تایمز گزارش کرد که کلی هشدار داده است که مانور پشت پرده بانون در جناح غربی کاخ سفید را تاب نمی‌آورد.

نیویورک‌تایمز به نقل از منابع آگاه گزارش کرد که مردوخ، بنیانگذار فاکس‌نیوز، رابطه نزدیکی با کوشنر دارد و کوشنر نیز روابط خوبی با بانون ندارد.

براساس این گزارش، بانون به دلیل افشای اطلاعاتی درباره همکارانش در کاخ سفید که وی احساس می‌کند به اندازه کافی با برنامه‌های پوپولیستی‌اش سازگاری ندارند، مورد انتقاد قرار گرفته است و بانون همچنین با کوشنر در جدال است و واحدی را به وجود آورده است که خارج از زنجیره فرماندهی کاخ سفید فعالیت می‌کند.
 
کلمات کلیدی : ترامپ، کاخ سفید، استیو بنون، شان اسپایسر، جیمز کومی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.