نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 464879
باهنر: موتلفه قصد مقابله با جمنا را ندارد
تاریخ انتشار : شنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۴۹
رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: موتلفه قصد مقابله با جمنا را ندارد و استدلال آنها این است که می خواهیم درمناظرات باشیم اما این اطمینان رادادند که تا آخر کار در صحنه نخواهند بود.

به گزارش مهر، محمدرضا باهنر دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین عصر امروز در نشست ماهانه جامعه اسلامی مهندسین در خصوص انتخابات ریاست جمهوری پیش رو، اظهارداشت: خواص و عوام در یک ماه گذشته نسبت به ثبت نام های انتخابات ریاست جمهوری گله مند بودند البته چندین بار این مسئله تکرار شده اما هنوز راه مناسبی برای برون رفت از این وضع به وجود نیامده است.

وی افزود: ما پیش از این در مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره سیاست های کلی انتخابات بحث کرده و تصمیم گرفتیم و خدمت رهبری ارسال کردیم. رهبر انقلاب هم ۶ ماه قبل از انتخابات سیاست های کلی انتخابات را ابلاغ کردند که شورای نگهبان موظف شد آیین نامه انتخابات را تهیه و تدوین کند. اگر شورای نگهبان همت کرده و این آیین نامه را تصویب کند همه قوا موظف به رعایت این آیین نامه خواهند شد.

باهنر با اشاره به انتخابات شوراها گفت: همیشه نگران همزمانی انتخابات ها بودیم که یک انتخابات سایه سنگین روی انتخابات دیگر بیندازد، اگرچه هنوز فضای انتخابات در کشور سرد است اما به هرحال آرام آرام گرم می شود. شورای نگهبان هم یک هفته قبل از مهلت قانونی اسامی را تایید کرد و شاید کاندیداها برای اولین بار یک ماه فرصت تبلیغات پیدا کردند. در این میان محدوده تبلیغات شورا ها یک هفته است.

دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین افزود: با وجود تبلیغات فضای مجازی و رسانه ملی شاید کاندیداها به این جمع بندی برسند که تبلیغات چاپی و چاپ پوستر و بنر چندان به صرفه نباشد این روش از مد افتاده چون فضای مجازی آنقدر سریع وکم هزینه شده که به نظر می رسد برای انتخابات نیازی به سازمان رای نیست و مناظره ها تکلیف را روشن می کند.

باهنر گفت: درباره انتخابات شوراها به نظر می رسد نیاز جدی به این نوع تبلیغات دارد تا این انتخابات تحت تاثیر انتخابات ریاست جمهوری نباشد. بالای ۹۰ درصد کسانی که در تهران در انتخابات اخیر مجلس رای دادند به لیست ها رای دادند. اما بعد از یک سال مردم از خود سوال می کنند که این سی نماینده تهران در مجلس چه کردند آیا قانونی یا طرحی پیشنهاد دادند یا نه؛ در حقیقت شاید به جز چند سخنرانی آثار وجودی این نماینده ها در مجلس به چشم نخورده و از این رو تصور می شود در انتخابات شوراهای تهران شدت رای دادن لیستی کمتر از انتخابات اخیر مجلس باشد.

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: ما دنبال نظر خواهی از محلات و اقشار هستیم تا بتوانیم به لیست ۲۱ نفره برای اداره شهر تهران را داشته و امکان جمع آوری رای را هم داشته باشد.

وی درباره مجموع عملکرد رقیب گفت: اصلاح طلبان و امیدها دنبال یک لیست هستند اما هنوز به نتیجه نرسیدند. در حقیقت لیست آنها شهردار محور شده برخی دنبال آن هستند که محسن هاشمی به عنوان شهردار درآید؛ برخی هم دنبال آن هستند که مهرعلیزاده بیرون بیاید.

باهنر با انتقاد از بررسی صلاحیت شوراها گفت: متاسفانه بررسی های شورای شهر به دلیل همسو بودن هیئت نظارت و هیئت اجرایی انتخابات شورای اسلامی تهران غیر نرمال انجام شده هیئت اجرایی و نظارت برخی اعضای فعلی شورا را قربت الی الله رد صلاحیت کردند. رسیدگی به صلاحیت ها را وارد فضای رقابت نکنند.

این فعال سیاسی درباره ثبت نام محمود احمدی نژاد، گفت: این مسئله برای خیلی ها از چپ و راست غیر مترقبه بود. من در اخرین جلسه مجمع به آقای جنتی گفتم تحلیلم این است که آقای احمدی نژاد خودش می آید و ثبت نام می کند اگرچه اخبار حاکی از عدم ثبت نام است. اگر احمدی نژاد می آمد دوقطبی سنگینی به وجود می آمد. مصلحت کشور و منافع ملی این بود که وی در این دوره از انتخابات نباشد که شورای نگهبان تصمیم قاطع گرفت.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین گفت: درحال حاضر اصلاح طلبان و اعتدالیون سه کاندیدا دارند و در جریان مقابل هم سه نفر کاندید هستند.

باهنر درباره مناظره های زنده تلویزیونی گفت: ابتدای طرح این مسئله هر کاندیدایی تصور کرد که این ترفند جریان مقابل است. اما همه کاندیداها به این امر اعتراض کردند.

وی گفت: چون خواست هر شش کاندیدا پخش زنده است نباید مقاومت به وجود اید. اما به هرحال استدلال کسانی که دنبال عدم پخش زنده مناظره ها بودند این است که ممکن سخنان یا حرف هایی مطرح شود که امنیت ملی را تهدید کرده یا گسل ملی و جدی در کشور ایجاد شود. اما به هرحال نباید در برابر خواسته عمده کاندیداها مقاومت شود.

دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین ادامه داد: برخی کاندیداها پوششی هستند. آقای جهانگیری همان ابتدا گفتند که برای کمک به آقای روحانی آمدم تا عملکرد دولت را به رخ رقیب بکشم. شاید نزدیکان آقای روحانی به این جمع بندی رسیدند که خوب نیست آقای روحانی تنها در برابر چند کاندیدا حاضر شود. البته کدهایی وجود داشت که نشان می داد بین آقای روحانی و جهانگیری شکر آب است اما به هرحال برخی وساطت کرده و مشکلات را حل کردند به هرحال آقای جهانگیری تا روز رای گیری نخواهد ماند.

باهنر گفت: هاشمی طبا تا پایان خواهد ماند و به نفع کسانی کنار نخواهد رفت.

دبیر کل جامعه مهندسین با اشاره به کاندیداهای جبهه مردمی عنوان کرد: آقای بذرپاش تصمیم گرفت ثبت نام نکند و به نظرم تصمیم عاقلانه ای بود. آقای جلیلی هم با وجود استدلالهایی که داشت اعلام کرده بود که جبهه مردمی را قبول ندارد با این وجود صرف نظر کرد از ثبت نام و این کار قابل تقدیر است و باید از طرف جبهه اصولگرایی مورد تقدیر قرار گیرد.

وی با اشاره به عدم احراز صلاحیت برخی چهره های فرهیخته سیاسی گفت: تصور نشود این ها صلاحیت نداشتند بسیاری از این دوستان از جمله زاهدی، حاجی بابایی صلاحیت داشتند اما اصل شورای نگهبان احراز صلاحیت بود نه تایید صلاحیت باید از کسانی که کمک کردند برای جمنا و وحدت اصولگرایان تقدیر و تشکر کرد. البته توقع ما این است که در ادامه کار کمک کنند.

باهنر درباره حزب موتلفه اسلامی گفت: آقای میرسلیم و موتلفه به هیچ وجه قصد مقابله با جمنا را ندارد استدلال آنها این بود که ما می خواهیم در مناظرات باشیم و حرف هایمان را بزنیم اما این اطمینان را به آیت الله موحدی کرمانی دادند که تا آخر کار نخواهند ماند.

وی درباره رئیسی و قالیباف گفت: ما علاقه داریم این دو چهره در درون تشکیلات رقابت کنند تا ببینیم کدام یک رای آوری بیشتری دارند اما باید تلاش کنند با رقیب مشترک رقابت کرده و با هم رقابت نکنند و رای یکدیگر را خراطی نکنند.

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری ادامه داد: هر دو نفر تا آخرین مناظره هستند اما  شورای مرکزی جمنا چه تصمیمی می گیرد که براساس شاخص ها کدام یک در انتخابات شرکت کنند براساس اینکه نتیجه نظرسنجی ها چیست و فرآیند این نظرسنجی ها چه نتیجه ای را نشان می دهد، دلیلی است تا مشخص شود کدام یک از این دو چهره در انتخابات ۲۹ اردیبهشت شرکت کنند.

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: در روزهای پایان تبلیغات اتفاقاتی در افکارعمومی رخ می دهد که این اتفاقات تعیین کننده نتیجه انتخابات است. البته ضد انقلاب نیز در جریان این تبلیغات هستند؛ البته برخی تصور می کنند تبلیغات بوق های خارجی نتیجه انتخابات را مشخص می کند اما اینگونه نیست که هرچه را که رسانه های ضد انقلاب تبلیغ کنند مردم به همان رای می دهند.

وی با اشاره به اینکه عملکرد دولت یازدهم در انتخابات پیش رو بسیار مهم است، گفت: سفره آقای روحانی در سال ۹۲ بسته بود اما در این انتخابات عملکرد اقای روحانی در چهارسال گذشته مورد نقد قرار می گیرد. البته نقد باید منصفانه باشد نباید گفته شود برجام تاثیری نداشته اتفاقات زیادی افتاده اما همه تعهدات عملیاتی نشده است.

باهنر با اشاره به اینکه باید به غرب بگوییم برگشت به قبل از برجام برای ما هنوز روی میز است، گفت: باید حقمان را تا پایان از حلقوم دشمن بیرون بکشیم.

وی درباره وضعیت اقتصادی کشور عنوان کرد: همه کارشناسان اقتصادی اتفاق نظر دارند که تورم ۳۰ شاخص کاهش داشته است اما باید دید این سیاست گذاری برای اقتصاد درست بود یا نه تک رقمی کردن اقتصاد خوب است اما اگر اینگونه عمل نمی شد شاید به رکود و انجماد در اقتصاد نمی رسیدیم. وقتی کار متوقف شود تورم به صفر می رسد اما ما حق این کار را نداریم.

وی گفت: امروز از رونق ۸ درصدی در اقتصاد حرف می زنند اما از این رشد نمی توان به عنوان رشد مستمر و پایدار نام برد.

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: جای سوال است که همه توان ما در سیاست خارجی روی برجام گذاشته شود کار درستی است یا نه؟ ما قانع نیستم. عملکرد برجام را خوب نمی دانیم اما اصل آن از نظر ما خوب است. 170 کشور در دنیا داریم باید انرژی دولت در تمام دنیا پخش می شد. ظرفیت هایی در چین و روسیه هست که باید روی آن هم سرمایه گذاری می شد.

باهنر تصریح کرد: تدابیر دولت اقای روحانی خوب بود اما این دولت، جرئت تصمیم گیری کارهای سنگین را ندارد این دولت، دولت عمل نیست. به نظر من جمع کننده کارها بالای سر دولت یازدهم نبود. در دولت یازدهم همه سرتیپ هستند و نیاز به یک سرلشکر دارند تا اینها را اداره کند.

وی گفت: امسال مرحوم هاشمی رفسنجانی را نداریم. آقای هاشمی در انتخابات تاثیر زیادی داشت. از آقای هاشمی نقل شد که اگر حمایت ما از آقای روحانی نبود رای وی فقط 5 درصد بود این گفته آقای هاشمی هیچ وقت تکذیب نشد. اما حالا باید دید آیا اطرافیان اقای روحانی می توانند مجموعه متراکمی را که آقای هاشمی برایش به دنبال داشت را فراهم کنند. محسن هاشمی و دیگران بدون شک نمی توانستند پایگاه رای مرحوم هاشمی را داشته باشند.

باهنر با اشاره به تفرق کاندیداهای اصولگراها مثل اقایان قالیباف و ولایتی در انتخابات سال 92  تصریح کرد: این باعث تشتت آرا و تقسیم شدن آرا شد و از طرف دیگر کنار رفتن آقای عارف فضا را برای رأی آوری آقای روحانی  فراهم کرد.

باهنر خاطرنشان کرد: ممکن است جبهه مردمی به این جمع بندی برسد که آقایان قالیباف و رئیسی هر دو باقی بمانند اما به هر حال هماهنگی با هر دو کاندیدا در حال انجام شدن است.
۱۳۹۶/۰۳/۰۱ ۰۹:۴۸
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۵ ۱۱:۱۹
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۴ ۰۹:۰۰
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۳ ۱۳:۲۴
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۱ ۲۲:۱۵
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۹ ۱۸:۵۲
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۹ ۱۷:۳۸
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۰ ۱۶:۵۱
 
۱۳۹۶/۰۱/۰۵ ۱۱:۵۳
 
۱۳۹۵/۱۲/۲۶ ۱۲:۳۷
 
 
کلمات کلیدی : باهنر+موتلفه+جمنا+انتخابات 96+انتخابات ریاست جمهوری
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۱:۲۲:۴۴
یعنی برای تخریب دولت امده اند (4277378) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۱:۳۲:۲۶
آقای باهنر مردم خودشون میتوانند تحلیل کنند (4277398) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.