توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 503280
رفت و آمد نمایندگان در صحن برای امتیاز گرفتن نیست
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۵
نماینده مرند گفت: رفت و آمد نمایندگان در جلسات رأی اعتماد نشان از بی‌برنامگی، لابی و امتیاز گرفتن آنان نیست.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، محمد حسن‌نژاد نماینده مردم مرند و جلفا در جریان بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم طی تذکری شفاهی، اظهار داشت: از زمانی که جلسات رأی اعتماد در مجلس به صورت زنده از تلویزیون پخش می‌شود بهانه‌ای برای کوبیدن مجلس از سوی برخی افراد فراهم شده است به گونه‌ای که وقتی سایت‌ها را مشاهده می‌کنیم، مطالبی می‌بینیم که گویا مجلس هیچ نقطه قوتی ندارد و رفتار نمایندگان مجلس صرفا ضعف است.

وی با اشاره به اینکه چند روز پیش رئیس مجلس خطاب به برخی از نمایندگان گفت که سرجای خود بنشینند،‌ یادآور شد:‌ پس از این مسئله این موضوع به گونه‌ای نشان داده شد که گویا آقای لاریجانی مبصر شده است که و نمایندگان ما نمی‌توانند سرجای خود بنشینند در حالی که این اتفاق در هیچ جای دنیا رخ نمی‌دهد.

نماینده مرند افزود: شاید نگارنده این مطلب حتی یک بار هم به مجلس نیامده باشد اما متأسفانه طوری مطلب می‌نویسند که انگار کل مجالس دنیا را دیده‌اند و بر این اساس مجلس ما را با آنها مقایسه می‌کنند.

حسن‌نژاد تصریح کرد: مجلس 290 نماینده دارد در حالی که بسیاری از نمایندگان حرف‌های خوبی می‌زنند شاید یک نفر از آنها هم عصبی شود، سوال ما این است که چرا کل مجلس را زیر سوال می‌برند؟

وی با تأکید بر اینکه این رفت و آمدهای نمایندگان در صحن علنی نشان از بی‌برنامگی‌، لابی و امتیاز گرفتن نیست، اظهار داشت: متأسفانه وقتی ما سراغ وزیری می‌رویم و از وی سوال می‌پرسیم سریعا با ما تماس می‌گیرند که شما رفتید امتیاز گرفتید که رأی موافق دهید در حالی که این مسائل درست نیست و صرفا در راستای کوبیدن مجلس است.

نماینده مردم مرند با تأکید بر ضرورت حفظ شأن مجلس گفت: ما سر خود نماینده نشده‌ایم و مردم به ما رأی داده‌اند، اگر خوب باشیم از این ملتیم و اگر بد هم باشیم از همین ملتیم و اگر واقعا عده‌ای نمی‌توانند مجلس را ببیند بهتر است تعطیلش کنند تا ما هم راحت شویم.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن تأیید این تذکر گفت: البته اگر نمایندگان در صندلی‌های خود بنشینند بهتر است اما آنان در مواقعی مجبورند که نظر افراد متخصص را هم جویا شوند و رایزنی کنند.

وی ادامه داد: کسانی که چنین صحبت‌هایی درباره نمایندگان می‌کنند قطعا از نوع تصمیم گیری تک تک نمایندگان اطلاع ندارند.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در حالی که برخی تصور می‌کنند نمایندگان صرفا بر اساس چارچوب‌های تعیین شده سیاسی تصمیم گیری می‌کنند باید گفت که آنان پس از بررسی و رایزنی با افراد متخصص به دنبال آ‌ن هستند که به یک حجت نهایی برای تصمیم خود برسند.

 
۱۳۹۶/۰۶/۱۱ ۱۲:۴۱
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۶ ۱۰:۰۸
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۶ ۰۸:۴۳
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۵ ۱۰:۲۸
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۱ ۱۱:۱۸
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۱ ۱۰:۲۶
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۱ ۱۰:۰۷
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۱ ۰۸:۰۰
 
۱۳۹۶/۰۵/۳۰ ۰۹:۵۵
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۸ ۱۰:۲۶
 
 
کلمات کلیدی : دولت دوازدهم + روحانی + کابینه روحانی + مجلس + جلسه رای اعتماد+رای اعتماد به محمد شریعتمداری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.