توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 375094
نشست ضد ایرانی وزرای خارجه عرب
تاریخ انتشار : شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۴۲
وزرای خارجه اتحادیه عرب روز شنبه (امروز) برای بررسی آنچه دخالت‌های ایران در منطقه نامیده‌اند؛ تشکیل جلسه دادند.

به گزارش فارس، نشست وزرای خارجه اتحادیه عرب روز شنبه (امروز) در نواکشوت پایتخت موریتانی (رئیس دوره فعلی) آغاز به کار کرد.

خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد قرار است در این نشست علاوه بر مسائل مختلف کشورهای عربی، آن چیزی که مقابله با دخالت‌ها ایران در منطقه نامیده شده نیز بررسی شود.

شبکه خبری «اسکای نیوز»، گزارش داد «سامح شکری» وزیر خارجه مصر در این نشست خواستار حل بحران‌های منطقه شده و تأکید کرد باید برای کشورهایی مانند لبنان دست به کار شد.

پس از شکری، احمد ابوالغیط دبیرکل جدید اتحادیه عرب در این نشست نیز اعلام کرد که مسأله فلسطین اولویت کشورهای عربی است و با وجود تلاش‌های اسرائیل برای به انزوا کشاندن این پرونده، اجازه نخواهیم داد فلسطین به حاشیه برود.

وی از سوی دیگر تأکید کرد تحولات سوریه، عراق، یمن و لیبی روز بر روز برای امنیت منطقه‌ای کشورهای عربی آسیب رسان خواهد بود و اتحادیه عرب همه تلاش خود برای حل این بحران‌ها را به کار می‌بنند.

ادامه این نشست پشت در‌های بسته برگزار شد، قرار است نشست اصلی اتحادیه عرب روز دوشنبه برگزار شود.
 
کلمات کلیدی : اتحادیه عرب+ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.