توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 452994
پاسخ تهران به ادعاهای بی‌اساس اتحادیه عرب
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۳۲
سخنگوی وزارت خارجه تکرار ادعای پوچ درخصوص جزایر سه گانه در این بیانیه را مردود دانست و گفت: حاکمیت ایران بر جزایر سه گانه ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک در خلیج فارس واقعیتی انکار ناپذیر و ابدی است.
 
به گزارش الف، بهرام قاسمی سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه، ادعاهای تکراری مطرح شده در بیانیه پایانی نشست وزرای خارجه اتحادیه عرب را بی اساس و مردود خواند.
 
قاسمی تکرار ادعای پوچ درخصوص جزایر سه گانه در این بیانیه را مردود دانست و اظهار داشت: حاکمیت ایران بر جزایر سه گانه ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک در خلیج فارس واقعیتی انکار ناپذیر و ابدی است و اینگونه ادعاها و بیانیه‌های سراسر  کذب نمی‌تواند خدشه‌ای بر آن وارد کند.
 
وی همچنین در خصوص باز تکرار و باز نشر ادعای واهی دخالت ایران در امور داخلی کشورهای عربی، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران هیچگاه در امور داخلی هیچ کشوری مداخله نکرده و اساساً نیازی به دخالت احساس نمی‌کند. نشانه رفتن چنین اتهامات بی ربط و بی جا به سوی ایران، صرفاً  گریزگاهی بی ثمر و تجربه شده برای فرافکنی مشکلات داخلی برخی کشورها و تقلایی بی حاصل برای خروج از باتلاقی است که  آنان به دست خود و برای خود ایجاد کرده‌اند.
 
سخنگوی وزارت امور خارجه در پایان ابراز امیدواری کرد که اتحادیه عرب بهتر است دقت نظر لازم را داشته باشد که با صرف زمان و هزینه‌ های بی جا برای تکرار ادعاهای بی اساس، از  اهداف  اصلی و فلسفه وجودی تشکیل خود باز نماند.
 
 
کلمات کلیدی : اتحادیه عرب+ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.